X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    nie da sie jakos na lewo zlapac tego dawce zabrac co tam ma i sobie w domu wstrzyknac?:D
    moj maz sie smieje ze mogłam bez jego wiedzy skorzystac z jakiegos ktory mi sie spdobał :P na boku .. oczywiscie aki zart ale dosta za to zjebe jak sie patrzy :P

    co do dawców mozna zamówic takie nasienie do domu i zrobic samemu IUI :) ale tylko wtedy jak kobieta jest zdrowa :0

    olencja lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dobrze by było, jakbyście mieli właśnie zamrożony jakis zapas w klinice w razie chęci rodzeństwa np... ale z cenami to przeginka ;/

    PS jak słyszę podatek to mną trzęsie...
    dlatego nastawilismy sie na IVF .. bo IUI nie wychodzi zawsze i mimo iz slomki beda np 3 to nie koniecznie znaczy ze za kazdym razem sie uda :?

    dlatego zamwiamy 2/3 slomki jak teraz nie wyjdzie tobedzie do IVF ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalozylam

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/inseminacja-edycja-2016,9565,1.html#show-post-3258380#show-post-3258380

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 10:15

    Ania_84, Patkaaa lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Dziewczyny, a jeszcze chciałam wrócić do tematu stymulacji.
    Będę podchodziła do kolejnej IUI w tym miesiącu i lekarz zastosował ten sam schemat - 1/4 tab. CLO + pregnyl.
    Od niedawna mam mieszane uczucia odnośnie zastosowanego postępowania.
    Przy poprzedniej IUI miałam 2 pęcherzyki z tym, ze jeden zatrzymał się na 14mm i nie rósł, a drugi urósł i pękł. IUI na kilka godzin przed owu i nieudana.
    I teraz się tak zastanawiam, bo nie zbadali mi żadnych hormonów przed (teraz też powiedzieli, że się nie bada), a pisałyście, że jeden pęcherzyk może się zluteinizować i zablokować zapłodnienie. I może dlatego ta poprzednia IUI się nie udała.
    A poza tym, tak sobie myślę, że jak mają mnie tak marnie stymulować, że nie wszystkie pęcherzyki rosną, to po co to robić. Tylko się za wcześnie z rezerwy wyprzytykam... A mam swoją owu regularnie.
    Co o tym myślicie? Świruję już i kombinuję za bardzo, czy może mam trochę racji...?
    po 1) nie bada sie progesteronu przed IUI, dlaczego, dlatego ze to nic nie wnosi/. Lutenizcja pecherzyka jest wtedy kiedy nie ma dominujacego pecherza,czyli nie ma owulacji dlatego sie progesteron bada PO przewidywanej owulacji i w zaleznosci od wyniku sie stwierdza czy jest LUF czy byla owulka a nie przed bo nalezałoby wtedy badac codziennie. Dodatkowym obrazem jest obraz usg, jezeli np. sa dwa pecherze i jeden ma 18 mm a drugi 10 mm to wiadomo ze ten 10 mm sie wchłonie (chyba ze sie zrobi torbiel) a ten 18 mm juz jest raczej gotowy (plus badania lh, fsh i estradiol), jezeli nawet wtedy zbadacie progesteron to i tak bedzie niski bo to normalne na tym etapie. Bada sie lh, FSh i estradiol te wyniki stwierdzaja plus rozmiar pecherzyka na jakim etapie jestesmy.


    O zespole LUF Mniej inwazyjnym sposobem diagnozowania jest codzienna obserwacja pęcherzyka w okresie okołoowulacyjnym przy pomocy USG. Jeśli podczas 36h po piku LH (wyrzucie do krwi) nie dojdzie do pęknięcia pęcherzyka, wówczas rozpoznaje się zespół LUF. (czyli jak pisałam dopiero po badaniu lh itd)
    Równie dobrą metodą diagnostyczną jest pomiar stężenia progesteronu w płynie otrzewnowym w momencie owulacji. Na skutek pęknięcia pęcherzyka, płyn jamy otrzewnowej zostaje wzbogacony w dużą ilość hormonów. Stężenie progesteronu dosięga tu nawet do 9tys. ng/ml. Jeśli w pobranym podczas punkcji płynie otrzewnowym wartość stężenia progesteronu nie przekracza 80 ng/ml, można stwierdzić brak pęknięcia pęcherzyka.

    http://wylecz.to/pl/choroby/ginekologia/zespol-luf-zespol-luteinizacji-niepeknietego-pecherzyka-jajnikowego.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 12:21

    olencja, Dani lubią tę wiadomość

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka dzięki za merytoryczną wypowiedź jesteśmy bogatsze o kolejną wiedzę.

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko przy in vitro badanie ma sens progesteronu ponieważ kliniki przyjmują określone wartości żeby zrobić crio przy niskim progesteronie bo wtedy większy % na przyjęcie. W inseminacji nie praktykuje się badań z progesteronu wcześniej bo nawet jakby był LUF to i tak po pewnym czasie można to stwierdzić na pewno nie na samym początku kiedy pęcherzyk dopiero rośnie a dopiero kiedy będzie widoczne na usg np. to że nie pękł itd, bo w zespole LUF dochodzi do rośnięcia pęcherzyka ale nie do uwolnienia zdolnej do zapłodnienia części komórki, więc skąd wiadomo, że jak pęcherz ma 14 mm i jest np. jedyny to nie urośnie i nie uwolni gamety?

    olencja lubi tę wiadomość

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    dlatego nastawilismy sie na IVF .. bo IUI nie wychodzi zawsze i mimo iz slomki beda np 3 to nie koniecznie znaczy ze za kazdym razem sie uda :?

    dlatego zamwiamy 2/3 slomki jak teraz nie wyjdzie tobedzie do IVF ;)
    i macie rację :) U mnie też tylko in vitro dało radę.

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Nie będę sie stymulować. W tym cyklu robie badania do ivf. W miedzy czasie zrobię usg. Jeśli będzie ładny pęcherzyk zrobimy iui. Brak stymulacji wynika z dwóch faktów-mam Niepekniety pęcherzyk z poprzedniego cyklu i nie wiem czy juz sie wchłonąl czy nie.
    Po 2 dr odradzil stymulacje przed ivf.
    powodzenia :)

  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ka.Ma. wrote:
    Hej
    Czas za szybko ucieka bo nawet nie mam kiedy do Was napisać. Co nadrobię i chcę się odnieść to zawsze coś. Widzę, że styczeń kiepski, a ja jeszcze statystki zaniżę. W piątek robiłam HCG wynik <2.00 :(
    Joanna trzymam kciuki żeby szybko udało się z ivf. Ile Ty miałaś IUI?
    Hej Kama - przykro mi ze nie wyszlo :-(
    U mnie bylo 5 iui, w tym cyklu miala byc szosta i ostatnia ale w 11 dc wyszedl mi podwyzszony progesteron i dr stwierdzil ze i tak sie nie uda wiec odstapilismy.juz wiecej nie bedziemy probowac, jutro mam wizyte wiec dowiem sie wszystkiego co i jak z ivf.

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • _Anucha_ Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 10 lutego 2016, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć wszystkim :-)
    Jestem 5 dni po inseminacji czuje się bardzo dobrze - przy pierwszej bolał mnie brzuch wieczorem ( teraz się domyslam, że to może była dopiero owulacja? ).
    Jak pojechaliśmy z mężem na inseminację w drodze czułam ból podbrzusza myślałam, że to może stres? Azle w sumie się nie stresowałam - po czum lekarz mnie uświadomił, że własnie pękł mi pęcherzyk ;D zrobiliśmy inseminację i od razu wyjechaliśmy na mazury. Tam zabraliśmy się do roboty - w ogóle nie myslałam o niczym, zrelaksowałam się i zapomniałam całkowicie o inseminacji. Teraz też staram się nie myśleć, ale biorąc luteinę 2x dziennie po 1 tabletce czuje jak pracuja mi jajniki, podbrzusze i troche piersi mi dokuczają - w poprzednim cyklu było tak samo.

    Mam nadzieję, że już niedlugo nam wszystkim uda się zostać szcześliwymi mamusiami małych zdrowych bobasków ;-)
    miłęj nocki

    8 stycznia 2016 - pierwsza IUI ;-(
    5 luty 2016 - druga IUI ;-(
    4 marca 2016 - planowana 3IUI
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 lutego 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesmy w nowym watku
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/inseminacja-edycja-2016,9565,1.html


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, pisze do Was bo w kwietniu podchodzimy z mezem do inseminacji pierwszej. Staramy sie od 1,5 roku. Wyniki dobre, tylko niedobor witaminy D. Maz ogolne badanie nasienia dobre. Tylko ponizej normy ma koncentracje nasienia. Kazano mi brac od 2 do 9 dc zastrzyki Merional i wizyta i zobaczymy co dallej... oczywiscie przed musimy zrobic badania typu hiv, hcv, wr przeciwciala rozyczkowe.
    Postanowilam napisac bo potrzebuje Waszego wsparcia w tym. Czy slyszalyscie o tym leku, moze jakies rady mozecie mi " sprzedac":) milego dnia wszystkim

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 1 marca 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest nowy wątek, wyżej masz podany link.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Miałam robione 2 Inseminacje:
    - pierwsza odbyła się 27.06.2016 r. w Naszą Pierwszą Rocznicę Ślubu (tak się trafiło hehe) i niestety nie powiodła się :(
    - druga odbyła się niedawno, bo w ten poniedziałek tj. 25.07.2016 r. i czekam razem z Mężem na efekty... <3
    Ogólnie trwa to bardzo krótko i bezboleśnie.

  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Nie wiem gdzie i kogo tu na forum mogłabym zapytać o parametry nasienia do inseminacji, może wy się orientujecie czy z takimi parametrami wgl nas zakwalifikują do inseminacji? Nie chce sobie robić nadzieji.. lekarze często albo mnie zbywają ze względu na mój młody wiek mówiąc że mam czas i przyjść jak przez kolejne 3 lata nie wyjdzie (mam 21 lat) albo nie chce im się babrać z moim problemem (mam PCOS)...
    Stwierdziliśmy z mężem że jeśli mamy być tylko we dwoje to będziemy, ale tak sobie ostatnio myślę czy by nie spróbować inseminacji jednak parametry nasienia męża mnie martwią i takie mam pytanie.
    Czy z takimi parametrami mamy wgl tam się po co pchać?

    Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 3
    Barwa: szara
    Upłynnienie: 30min
    Objętość: 4,4ml
    Lepkość: 6cm
    pH: 8,1
    Koncentracja: 23mln/ml
    Ruch postępowy: 3%
    Ruch całkowity: 40%
    Brak ruchu: 60%
    Całkowita liczba pl.w ejakulacie: 101,2mln
    WBC: 0mln/ml
    Morfologia: 3%
    Żywe plemniki: 55%
    Aglutynacja: 0
    Komórki okrągłe: 1mln/ml
    Inne: -

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 lipca 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wyniki tragiczne nie są.tylko ten ruch - jesli chodzi o IUI
    ale najpierw zróbcie posiew nasienia i usg jader macie dosyc wysokie ph, lepkosc, komórki okrągłe a to moze dawac sygnał że jest jakas infekcja w ukł moczowo-płciowym , albo zylaki.. a jesli jest to któryś z tych czynników to właśnie tłumaczy obinżoną morfologie i ruch ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Pisze pierwszy raz bo prawdopodobnie będziemy z mężem zmuszeni do inseminacji maz ma slabe nasienie.
    Dodam że nie bylam jeszcze w klinice nieplodnosci ( leczymy sie u mojego endo)
    chcialam sie dowiedzieć jak to wyglada cenowo i ogolnie procedura.Zgłaszam sie do kliniki i mowie ze chce inseminacje? i co pewnie kosztowne badania trzeba przejść boje sie ze nie zdołamy finansowo..tego ogarnać. Jeszcze raz przepraszam ze wcinam sie wam w dyskusje

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Witam,
    Pisze pierwszy raz bo prawdopodobnie będziemy z mężem zmuszeni do inseminacji maz ma slabe nasienie.
    Dodam że nie bylam jeszcze w klinice nieplodnosci ( leczymy sie u mojego endo)
    chcialam sie dowiedzieć jak to wyglada cenowo i ogolnie procedura.Zgłaszam sie do kliniki i mowie ze chce inseminacje? i co pewnie kosztowne badania trzeba przejść boje sie ze nie zdołamy finansowo..tego ogarnać. Jeszcze raz przepraszam ze wcinam sie wam w dyskusje
    Witaj,
    Na wstępie napiszę, że tzw procedury poszczególnych klinik mogą sie odrobinę od siebie różnić. Koszt inseminacji to 600-800zł. Ja badań jakiś dodatkowych nie musiałam robić (hormony miałam zrobione, mąż badał nasienie). Gdy zgłosisz się do kliniki, przed cyklem w którym będzie inseminacja. Zazwyczaj zalecana jest stymulacja w celu wywołania owulacji. Lekarz zapisze Ci odpowiednie tabletki, które będziesz brała od początku kolejnego cyklu. Ok. 11dc konieczny jest monitring (usg) żeby określić jakiej wielkości są pęcherzyki i wyznaczyć dzień w którym przyjmiesz zastrzyk na pęknięcie. Ok 36 godzin pozniej zgłaszasz się do kliniki z mężem. On oddaje nasienie, klinika je odpowiednio "preparuje"i przez cewnik podają je Tobie. Zabieg jest bezbolesny. Oprócz kosztów samej inseminacji dochodzą tylko leki (parędziesiąt zł). Jak masz więcej pytań, to pytaj :) Mam 4 inseminacje za sobą :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Zgłaszam sie do kliniki i mowie ze chce inseminacje " ?


    Umów się do jakiegoś doktora w klinice na wizytę i jemu powiedz ,że chcesz spróbować inseminacji. Będzie chciał Twoje wyniki badań ( progresteron, prolaktyna ,tsh ,może coś jeszcze i wyniki nasienia męża) . Być może będzie chciał obserwować chociaż jeden cykl tak jak u mnie. Potem przepisze Ci leki na stymulacje i reszta tak jak llallka pięknie napisała :)

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 24 października 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    maz powtórzył badania i naprawdę sytuacja zaczęła mnie przerażać zwłaszcza ze brał witaminy i był dwa miesiące na CLO;/ i nie wiem cy sie wogole do inseminacji nadajemy..a z drugiej strony czy to sie powiedzie...

    wyniki jedne z konca czerwca /no i teraz
    czas trwania abstynecji 5 dni/5 dni
    czas upłynnienia 60 minut/60 minut
    objetość ejakujatu 3 ml /4 ml
    ph 8/8
    liczba plemników w 1 ml 36.30 mln norma >15 drugi wynik 31.40
    liczba plemników w ejakujacie 108.90 mln norma >39 drugi wynik 125.60
    liczba komórek okrągłych 3.2 mln norma<5 drugi wynik 0.2
    plemniki żywe 8 % norma >58 drugi wynik 11%
    plemniki martwe 92 % drugi wynik 89 %
    plemniki o szybkim ruchu 0% drugi wynik 2%
    plemniki o wolnym ruchu 1% drugi wynik 0%
    plemniki o ruchu nie postepowym 1% drugi wynik 0%
    plemniki nieruchome 99% drugi wynik 97%
    średnia prędkość przecietnego toru 20.9 norma >34 drugi wynik 55,9
    średnia prędkość ruchu postępowego 17.2 norma >27 drugi wynik 53.6
    średnia prędkość względem zarejestrowanego toru 35.7 norma > 46 drugi wynik 73.1
    średnia amplituda bocznych odchyleń głowki plemnika 0 norma 3.1-4.5 drugi wynik 2.4
    prostoliniowość 81% norma > 74 drugi wynik 95 %
    Liniowość ruchu 49% norma > 54 drugi wynik 72%
    średni współczynnik kształtu 74 % norma 67-79 drugi wynik 69%
    test hyposomatyczny 10% norma 58 drugi wynik 10%

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
‹‹ 1116 1117 1118 1119 1120
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ