X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 20 maja 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Ruda sprawdzisz czy na pewno nie bylo owu. Myślę zw warto

    Sysia w jakich dniu zrobić to badanie? Czytałam że najlepiej zrobić 3 pomiary: w 7; 9 i 11 dniu po ovu. Tylko zagwozdka: kiedy zacząć w moim przypadku i jak wyliczyć te dni??? Wczoraj byłam na monitoringu: 10dc, pęcherzyk 8 mm, endo II. Lekarka oznajmiła że bezowulacyjny. Cykle mam ok 24-25 dni, w poprzednim cyklu w 10dc miałam pęcherzyk 19 mm i IUI w 11dc, naturalnie bez wspomagaczy.

    Czy możesz mi wyjaśnić w jaki sposób badanie progesteronu powie mi że ovu na pewno nie było????

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 20 maja 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:

    A tak w ogóle to tracę wzrok to encortonie- w ciągu 2tyg wzrok mi się zepsuł o jakieś 0,5 dioptrii...

    Justine,

    u mnie to samo, a myślałam, że jestem jakimś odosobnionym przypadkiem...

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 20 maja 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    A ja mam wrażenie, że pęcherzykł pękł mi dziś w nocy... I nie wiem czy w takiej sytuacji iui ma sens i czy w ogóle ją będę mieć jeśli okaże się, że faktycznie pękł pęcherzyk.

    Justine, ja w tym cyklu byłam pewna, że pękł chociaż jeden pęcherzyk, jechałam na usg po inseminacji pełna nadziei i radości, niestety okazało się, że pęcherzyki nadal były na swoim miejscu pomimo wszelkich owulacyjnych objawów (otwarta szyjka, skok temperatury, ból w jajniku), także głowa do góry, nasze ciało potrafi wyprowadzić nas w pole...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja moje jeszcze hoduje. Do czwartku biore gonal i pedze do gina. Mam nadzieje ze wszystko idzie wg planu. Beda jajeczka, ladne endometrium. Tez mam zwiekszona dawke ale wiekszego bolu nie czuje. Mysle ze w niedziele pojade na iseminacje, tsk jak ostatnio bylo. O ile wszystko bedzie oki. Cykor nadal mnie nie opuszcza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Chciałam dołączyć do Waszego wątku :) w zeszły czwartek miałam czwartą inseminację - teraz czekam na jej wyniki :) Niepokoi mnie tylko fakt, że dzisiaj (5 dzień po potwierdzonej owulacji) i po dwóch dniach brania luteiny na bieliźnie zauważyłam, że trzy różowe plamki. Nic poza tym. Zaczęłam się "przyglądać" i oprócz tego co na bieliźnie wszystko w normie. Żadnych innych plamień. Nie przypomina to ani okresu po prostu delikatne różowe plamki... Czy Któraś z Was miała tak po luteinie?

    Pozdrawiam Was serdecznie :)

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miała miała ;) tylko w siódmym dniu po owulacji i te plamki okazały się plamieniem implantacyjnym ;) witamy cię w naszym gronie ;) trzymamy kciuki za dwie tłuste krechy i za to żeby no cóż... nie zwariować w oczekiwaniu na nie ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurde :) o tym nie pomyślałam :) zresztą jako weteranka już obdarta jestem ze złudzeń :) dziękuję za powitanie :) będę zaglądała :-*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mount prosze przeslij mi dobra energie...zeby u mnie pojawily sie takie trzy plamki to bym sie cieszyla. A swoja droga to gratulacje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mount powiedz jeszcze tylko czy to byl cykl naturalny czy stymulowany. Ja biore gonal. I czy mieliscie jakies przeszkody bo u mnie jest endometrioza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anula23 wrote:
    Mount prosze przeslij mi dobra energie...zeby u mnie pojawily sie takie trzy plamki to bym sie cieszyla. A swoja droga to gratulacje.

    Kochana! nie ma czego gratulować :) jestem w fazie czekania, a te plamki po prostu mnie zainteresowały, bo nie dało się ich nie zauważyć :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anula23 wrote:
    Mount powiedz jeszcze tylko czy to byl cykl naturalny czy stymulowany. Ja biore gonal. I czy mieliscie jakies przeszkody bo u mnie jest endometrioza.

    Cykl naturalny + ovitrelle na pękniecie pęcherzyka + od trzeciego dnia od inseminacji luteina. I koniec. Z przeszkód to podejrzenie niedrożnego jednego jajowodu - prawego. Teraz jednak owulacja była z lewego. Pozdrawiam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 14:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paszczakin wrote:
    no wlasnie dziewczyny, tak mnie teraz to zastanowilo- ile czsu po IUI bierzecie suplement progesteronu? (te, ktore biora oczywiscie). Bo jesli sie za wczesnie wezmie,a IUI na niepeknietym, to sie ryzykuje, ze owu jednak nie wystapi, prawda?

    Z mojej wiedzy wynika, że dokładnie tak. Należy brać KONIECZNIE po tym jak na USG będzie widoczne to, że pęcherzyk na pewno pękł. I nie należy niestety słuchać wewnętrznych głosów na zasadzie: jestem po owulacji, na pewno już mogę brać... Musi być pewny obraz usg. Z tego co mi wiadomo to Luteina przyjmowana przed owulacją może ją zahamować. Ja biorę od 3 dnia po inseminacji.
    Nie jestem jednak lekarze, a swój wywód opieram na zdobytej wiedzy :) Mogę się mylić :)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paszczakin wrote:
    no wlasnie dziewczyny, tak mnie teraz to zastanowilo- ile czsu po IUI bierzecie suplement progesteronu? (te, ktore biora oczywiscie). Bo jesli sie za wczesnie wezmie,a IUI na niepeknietym, to sie ryzykuje, ze owu jednak nie wystapi, prawda?

    Ja zawsze ok. 2 dni po inseminacji mam robione usg i dopiero jak jest pęknięty pęcherzyk, to lekarz przepisuje mi duphaston. Teraz po pierwszym poinseminacyjnym usg nie dostałam, bo pęcherzyki nie pękły. Przed chwilą wróciłam z drugiego usg i już był jeden pęknięty, więc progesteron mam zacząć brać od teraz, choć pewnie i tak nic z tego nie będzie, bo nie wierzę w naturalne zajście w ciążę w moim przypadku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 14:14

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paszcza jeśli mowa o duphastonie to nie zablokuje ovu. Dopiero od chyba dawki 30 mg na dobę może blokować. Nie wiem jak jest z luteina.ale ja raczej trzeba po potwierdzonej ovu. Ja biorę dupka dzień po iui. Owu potwierdzona monitoringiem ;) dziś juz nie bylo pecherzyka ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio tez bralam dupka zaraz po iui. Potem nie bylo ani pecherzyka ani cialka zoltego. I nici. Cykor mnie nie puszcza.

  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie wróciłam z kliniki. Te niby dziwne bóle pieczenie to nie od jajnika. Dzisiaj mam szósty dzień cyklu i dwa dorodne jajeczka :). Jeden rośnie na lewym i dzisiaj ma 13mm a drugi na prawym i ma 12 mm. Najbardziej zadowala mnie ten lewy ponieważ tam mam jajowód. Mam nadzieję że te dziwne bóle to nie od jajowodu. W marcu miałam HSG i teraz wmawiam sobie że to może być związane z tym badaniem, ponieważ przed badaniem nie miałam robionego ani posiewu ani cytologii tylko z krwi chlamydie. W piątek mam ponownie USG i zobaczymy :)

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 20 maja 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Laura super, że pęcherzyki tak pięknie rosną!!! Nie denerwuj się już tak...:)

    Laura lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chcialabym tak nie myslec, miec dystans do tego tak jak wy. Jak to robicie? Jeszcze jak maz jest w domu to jakos lepiej a jak jestem sama to juz mysli od nowa powracaja. :-I

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura to ladnie wychodowalas te pecherzyki. Oby Ci sie udalo. ;-)

    Laura lubi tę wiadomość

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paszcza ty nie przesadzaj z tym zaufaniem ;) moje ufanie lekarzom skończyło się tragicznie. w ogóle to skąd jesteś? Jeśli oczywiści mogę zapytać ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ