X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleis wrote:
    Bas ja tez jestem z lublina i to moje drugie podejscie. Z testowaniem nie bede sie spieszyla i poczekam 14 dni bo podczas wczesniejszych staran wychodzil cien kreski, ktory okazal sie potem pozostaloscia po pregnylu.
    Kleis a u kogo się leczysz gdzie miałaś insem? Kiedy testujesz ja przy ostatnich próbach robiłam betę wcześniej bo czułam @ a bralam luteine i nie chciałam żeby ona blokowala i dlatego biegam wcześniej

  • kleis Ekspertka
    Postów: 227 116

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas ja lecze sie w ovum u dr Mroczkowskiego i w tej klinice to moje pierwsze iui. Maja dobre opinie wiec jestem dobrej mysli.
    Z tym testowaniem to ja sie jednal wstrzymam do 14 dpo. Teraz jestem na duphastonie. Biore ten lek po raz pierwszy, czy on tez moze blokowac @?

    endometrioza, mięśniaki
    laparoskopia 2010, laparotomia 2015
    2015 - 2 IUI :(
    IV 2016 - 1 IVF
    X 2016 - 2 IVF
    21 X 2017 crio
    30 IV 2018 crio
    konsultacje immonulogiczne
    18.02.2019 crio
    od 06.2019 konsultacje u naprotechnologa
    14.10.2019 beta 453,4 ❤
  • kleis Ekspertka
    Postów: 227 116

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty Bas gdzie chodzisz do lrkarza?

    endometrioza, mięśniaki
    laparoskopia 2010, laparotomia 2015
    2015 - 2 IUI :(
    IV 2016 - 1 IVF
    X 2016 - 2 IVF
    21 X 2017 crio
    30 IV 2018 crio
    konsultacje immonulogiczne
    18.02.2019 crio
    od 06.2019 konsultacje u naprotechnologa
    14.10.2019 beta 453,4 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym duphatsonem to nie wiem poczytaj bo ja nigdy nie bralam a kiedy testujesz? Hm ja nie słyszałam o ovum w sumie leczylam się w abovo ale jedna insem bez skutku a teraz w cm chodzki u Dr Stetnera ale zobaczymy co to będzie a jakie masz wskazania do insem? U nas wszystko Dobrze a Dzidziusia nie ma :-(

  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:34


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mirabelka :-) hm trudne pytanie napewno tym że w abovo u Dr Tkaczuk była obecna nie miła położna co mnie dodatkowo stresowalo a tak hm u Dr nic nie bolało było normalnie dyskomfort ale ok a u Dr Stetnera nie było położnej to dla mnie duży plus bo po co się stresować u biologia który przygotowywał nasienie męża mogliśmy zobaczyć plemniczki pod mikroskopem dostałam taki raport ile mi podano tych plemników jaki miały ruch A a jaki B i po ulepszenia jak się poprawiło no i minus taki ze ta ostatnia u Dr bolala przeraźliwie droznosc tak nie bolała jak to no ale dr Twierdzi że to dobry znak bo podał je pod dużym ciśnieniem i że trafiły bardzo głęboko no zobaczymy jaki będzie wynik :-) ale jakoś wierzę że Będzie dobrze... A kochana długo się leczysz? Do jakiego lekarza Chodzisz? Z czym macie problem ze się nie udaje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    a ja od wczoraj zaczęłam 23 cykl starań. Dziś zaczęłam branie Clostylbegytu. Mam brać od 2 do 6 dnia cyklu po 1 tabletce, ale biorę pierwszy raz i trochę się boję, więc wzięłam dziś tylko 1/2 tabletki.

    To będzie mój drugi cykl z IUI, z tym, że pierwszy stymulowany. Boję się tego, że pęcherzyki urosną za wielkie i za dużo. Czy któraś tak miała, że była stymulowana CLO mimo tego, że normalnie naturalne cykle miała owulacyjne i z pięknym pęcherzykiem?

    Czy jak będę brała po 1/2 tabletki, to myślicie, że będzie za mały efekt?

    p.s. Zaraz zlokalizuję tabelkę naszą inseminacyjną i wkleję, bo jest gdzieś już daleko stąd. Jeśli ktoś pisał, że chciałby dołączyć, a ja go nie dopisałam, to niech napisze jeszcze raz, mogłam coś przeoczyć. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Hej dziewczyny,
    a ja od wczoraj zaczęłam 23 cykl starań. Dziś zaczęłam branie Clostylbegytu. Mam brać od 2 do 6 dnia cyklu po 1 tabletce, ale biorę pierwszy raz i trochę się boję, więc wzięłam dziś tylko 1/2 tabletki.

    To będzie mój drugi cykl z IUI, z tym, że pierwszy stymulowany. Boję się tego, że pęcherzyki urosną za wielkie i za dużo. Czy któraś tak miała, że była stymulowana CLO mimo tego, że normalnie naturalne cykle miała owulacyjne i z pięknym pęcherzykiem?

    Czy jak będę brała po 1/2 tabletki, to myślicie, że będzie za mały efekt?

    p.s. Zaraz zlokalizuję tabelkę naszą inseminacyjną i wkleję, bo jest gdzieś już daleko stąd. Jeśli ktoś pisał, że chciałby dołączyć, a ja go nie dopisałam, to niech napisze jeszcze raz, mogłam coś przeoczyć. :)
    Rutelka trzymam kciuki za powodzenie w tym cyklu... Ja miałam owulacje a mimo to dostałam clo i pierwsza lekarka przesłała mi po połowie tabletki i był pęcherzyk który wyrósł a przy kolejnych insem całą tabletkę miałam zlecona ale organizm.reagował jak na tą połówkę także spokojnie będzie Dobrze a lepiej jak będą dwa pęcherzyki bo jest większa szansa :-)

    Mirabelka30, Rutelka lubią tę wiadomość

  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:35


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KWIETNIOWE 3 IUI/1 udane=33%

    MAJOWE 20 IUI/5 udanych =25%

    CZERWCOWE 15 IUI/4 udane=26%

    LIPCOWE 22 IUI/3 udane=13%

    SIERPNIOWE 12 IUI/2 udane=16%

    WRZEŚNIOWE 10 IUI/1 udana=10%

    PAŻDZIERNIKOWE 6 IUI/2 udane=33%

    LISTOPADOWE 17(18) IUI/4 udane=24%


    GRUDNIOWE:
    1. 02.12.2015 - Ka.Ma./1
    2. 03.12.2015 - Betty Boop
    3. 03.12.2015 - zuza1212/2
    4. 07.12.2015 - Joanna85/4
    5. 08.12.2015 - Beatrajs/1
    6. 08.12.2015 - Bas1990/3
    7. 09.12.2015 - kleis/2
    8. 11.12.2015 - Karo85/1

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bas1990 i Mirabelka30...
    może zwiększę dawkę do 1, a może zostanę przy połówce... ciągle się waham...
    Mirabelka30 wrote:
    Rutelka ja brałam właśnie 1/2 clo przy własnej owulacji i pięknym pęknięciu pęcherzyka;) Dają to po to żeby podkręcić trochę wzrost pęcherzyka żeby był lepszej jakości. Bo nie zawsze to że rośnie i pęka wystarcza;) Mi akurat nie pomogło chociaż brała 4 miesiące, ale teraz do inseminacji też będę brała 1/2 clo i jeszcze zastrzyk na pęknięcie;)

  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas1990 wrote:
    Kochana to moja 3 insem chodzę do lekarza w Lublinie a Ty gdzie się leczysz?
    kleis, Mirabelka30 ja tez z Lublina! Tylko ja na IUI do Novum jeżdze do Wawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 17:18

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Hej dziewczyny,
    a ja od wczoraj zaczęłam 23 cykl starań. Dziś zaczęłam branie Clostylbegytu. Mam brać od 2 do 6 dnia cyklu po 1 tabletce, ale biorę pierwszy raz i trochę się boję, więc wzięłam dziś tylko 1/2 tabletki.

    To będzie mój drugi cykl z IUI, z tym, że pierwszy stymulowany. Boję się tego, że pęcherzyki urosną za wielkie i za dużo. Czy któraś tak miała, że była stymulowana CLO mimo tego, że normalnie naturalne cykle miała owulacyjne i z pięknym pęcherzykiem?

    Czy jak będę brała po 1/2 tabletki, to myślicie, że będzie za mały efekt?

    Ja tez nie miałam problemów z owulacja ale mam jeden jajowód niedrozny wiec dostałam 1/2 clo i jeszcze mialam dodatkowo 4 zastrzyki menopur i nie bylam przestymulowana wiec mysle ze mozesz byc spokojna.

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:35


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka30 wrote:
    o Betty miło!:) nam jeśli pierwsza się nie uda też będziemy uderzać na Warszawę;)a czego Ty tam jeździsz? ktoś polecał?

    Rutelka a lekarz ile kazał Ci brać?

    Lekarz kazał brać po 1 tabletce. Ale trochę się boję. Monitoring mam mieć w przyszłą sobotę, a więc już po wybraniu wszystkich CLO zalecanych...

  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka ja sie kierowałam doświadczeniem moich 2 znajomych. Obie leczyły sie w lublinie, podchodziły do IUI ale sie nie udawało. W koncu pojechały do novum i obie juz maja 3 letnie bobasy. Ja postanowilam nie tracic czasu i od razu tam pojechalam. Tam zlecili mi wszystkie badania, ktore moglam zrobic w Lublinie i pojechalam na konsultacje juz z wynikami. W lutym podeszlismy do pierwszej IUI i od razu sie udało. Super atmosfera, miły i dyskretny personel. Niestety w 10 tyg poronilam. Teraz pojechalismy na drugie IUI. Oba cykle stymulowane i oba IUI robione na niepeknietym pęcherzyku. Jedyny minus to koszty i dojazdy ale cóz.... oby sie opłaciło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 17:45

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:35


  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tym Clo to różnie ja brałam 6 miesięcy po jednej zawsze i jak zmieniłam klinikę i lekarza to stwierdził, że niepotrzebnie bo moje pięknie rosną. A przy Clo rosły za szybko i były niewartosciowe.

  • martula Ekspertka
    Postów: 143 100

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Hej dziewczyny,
    a ja od wczoraj zaczęłam 23 cykl starań. Dziś zaczęłam branie Clostylbegytu. Mam brać od 2 do 6 dnia cyklu po 1 tabletce, ale biorę pierwszy raz i trochę się boję, więc wzięłam dziś tylko 1/2 tabletki.

    To będzie mój drugi cykl z IUI, z tym, że pierwszy stymulowany. Boję się tego, że pęcherzyki urosną za wielkie i za dużo. Czy któraś tak miała, że była stymulowana CLO mimo tego, że normalnie naturalne cykle miała owulacyjne i z pięknym pęcherzykiem?

    Czy jak będę brała po 1/2 tabletki, to myślicie, że będzie za mały efekt?

    p.s. Zaraz zlokalizuję tabelkę naszą inseminacyjną i wkleję, bo jest gdzieś już daleko stąd. Jeśli ktoś pisał, że chciałby dołączyć, a ja go nie dopisałam, to niech napisze jeszcze raz, mogłam coś przeoczyć. :)

    Ja brałam Clo po całej tabletce i tak jak bez stymulacji miałam jeden pęcherzyk tak po stymulacji 2 pecherzyki. Poza tym owulka wypadła szybciej w 12 dniu a nie 14-15. Wydaje mi sie ze Clo działa delikatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2015, 18:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty Boop wrote:
    Mirabelka ja sie kierowałam doświadczeniem moich 2 znajomych. Obie leczyły sie w lublinie, podchodziły do IUI ale sie nie udawało. W koncu pojechały do novum i obie juz maja 3 letnie bobasy. Ja postanowilam nie tracic czasu i od razu tam pojechalam. Tam zlecili mi wszystkie badania, ktore moglam zrobic w Lublinie i pojechalam na konsultacje juz z wynikami. W lutym podeszlismy do pierwszej IUI i od razu sie udało. Super atmosfera, miły i dyskretny personel. Niestety w 10 tyg poronilam. Teraz pojechalismy na drugie IUI. Oba cykle stymulowane i oba IUI robione na niepeknietym pęcherzyku. Jedyny minus to koszty i dojazdy ale cóz.... oby sie opłaciło.
    Betty długo się już leczysz a do jakiego tam lekarza trafiłaś?kurcze ja się teraz boję że marnuje tu czas eh ale byłam w Białym u Mrugacz i nie chciał robić inseminacji bez prywatnej laparoskopi więc też nie wiem czy Chodziło o kasę bo żadnych objawów endo nie mam zglupieje przez tych lekarzy

‹‹ 995 996 997 998 999 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ