X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • MarGooo Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczymy się w gamecie w Rzgowie, przy iui miał 51.7% progresywnych
    Przeraża mnie ta cała procedura to wszystko, bo dla mnie to jak czarna magia! :/ martwi mnie też to co powiedziała, że małe AMH i nie koniecznie każdy powstały pęcherzyk musi być z komórką. . .czy jest jakieś badanie które to sprawdzi? Żeby nie marnować czasu bo być może, żaden cykl nie jest z komórką i wtedy nawet in vitro nie pomoże :(

    Starania od : 2013 r. "Niepłodność kobieca związana z czynnikami męskimi..."
    1. IUI: 11.12.2017 :(
    2. IUI: 09.01.2017 :(
    Procedura In Vitro - ROZPOCZĘTA :)
    3. Transfer 5-dniowej blastocysty "Jasia Fasoli" <3 - 12.03.2018 :(
    4. CRIO z Assisted hatching'iem - 12.04.2018 :(
    5. Histeroskopia?!?!?!?
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do87 jestem z Tobą bo sama nie raz byłam w podobnej sytuacji. Osoby te dobrze wiedzą, co czujemy, ale chyba są ciekawe naszej reakcji. Ja sie nawet raz spotkałam z komentarzem męża kuzynki "nie rozumiem jak można nie potrafić zajść w ciążę, nie wiecie co się robi w łóżku". Nie był mi zbyt bliski i nie był chyba do końca zorientowany w naszej sytuacji a mimo to pozwolil sobie na taki komentarz wśród innych osób. Bardzo mnie to wtedy zabolalo i od tej pory nie odezwalam sie do niego nigdy wiecej a minęlo już trochę czasu.jemu w ciągu 2 lat urodzilo się dwoje dzieci różnica 14 miesiecy i mimo że do dzieci nic nie mam to wg mnie one nie są owocem miłości a jedynie zostały "zrobione".
    Nie wiem do87 kim dla Ciebie jest ta osoba ale nikt nigdy nie powinien na takie próby wystawiać naszych uczuć. Wszystkie chodzimy do pracy, na zakupy, normalnie funkcjonujemy w społeczeństwie, więc choć w tej jefnej sprawie powinni nas uszanować. Przecież żadna z nas nie wybrała sobie tej niepłodności.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka33 swiete slowa, tex uwazam ze takie osoby nie maja poprostu sumienia, zadna z nas nie ma w tej kwestii wplywu. Do87 kurczr mam idrntycznir chce zrobic ale chyba nie ma to sensu juz 4 IUI za nami, ciezka decyzja wlasnie dzwonilam w sptawie histeroskopii i mam wixyte w sobote za tydxien zobaczymy co powiedza, muszemiec do niej jakies badania?

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika najlepiej idź na wizytę i tam się dowiesz wszystkiego, bo znając życie każda placówka życzy sobie czego innego. Ninkali np nie musiała mieć takich badań ze sobą co ja.

    MarGooo wczoraj przed snem wysmarowałam dla Ciebie soczystego posta, ale oczywiście przepadł. Więc dziś zacznę od nowa. Wyobrażam sobie co czujesz... wiem, że to marne pocieszenie, ale czytałam wczoraj, że dziewczyna z AMH 0,8 podchodziła do IVF, wyhodowała 2 komórki i za pierwszym razem się udało. Wiadomo, że nie ma na to reguły.
    Rozmawiałam o tym z moim ginem i mimo mojego dość wysokiego AMH nie daje gwarancji, że w pęcherzykach mam 'wartościowe' komórki jajowe. Żadna z nas takiej gwarancji nie ma, bo takie rzeczy dopiero przy in vitro dadzą się sprawdzić. Także się nie załamuj Kochana :-) A mogę zapytać ile masz lat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 10:13

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo- a dokarmiasz swojego meza jakimis suplementami?

  • gosia1992 Autorytet
    Postów: 763 816

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny będziemy teraz podchodzić do drugiej próby IUI, pierwsza niestety się nie udała, jak tym razem nie wyjdzie mamy zacząć przygotowywać się do in vitro.. Jak u was lekarz podjął decyzje z procedurą in vitro..
    Dodam że mam PCOS i tyle w sumie, mąż ma idealne wyniki.
    Zastanawiam się czy ewentualnie nie spróbować trzeciego podejścia, jakby nie wyszło czy już tylko skupić się nad in vitro.

    km5spiqv5qgms7jm.png
    09.04.2018 punkcja
    ICSI- mamy 6 zarodków i 7 komórek
    Crio 29.05.2018 -
    22.06.2018 histeroskopia
    Lipiec 2018 naturalny cud, 7tc ciąża pozamaciczna, usunięty lewy jajowód.
    10.09.2018 scratching endometrium
    Crio 22.09.2018. Beta 13dpt 667. 16dpt 2660. 20dpt 11 427. 24dpt 30 679.
    Klinika Novum kwiecień 2017.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie!!! Tyle się napisałam i kom mi wywalila post!
    MarGoo tu z forum znam dziewczyny z to amh co odpuściły iui i podwszly do ivf i maja ciążę! Tylko iui przy niższym amh jest zdaniem mojego gin mniej skuteczne. Rety, mam wrażenie że Ci źle teraz po tym. Ale może warto pomyśleć czy to ma ma sens to iui. Z ivf byly ciaze:D
    Gosia1992, też z pcos daje się inne dawki by Ci nie zrobić hiperki.
    Dziewczyny jest sposób na dużo i malo z ivf

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 11:34

  • MarGooo Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna: 29, nie wiem czy cieszyć się, czy to powód do załamania skoro w tak młodym wieku możliwości na urodzenie dziecka są znikome. . .
    Wiem, czytałam o różnych "cudach", że nawet przy 0.4 się udaje. . .Ale to już musi być chyba prawdziwy cud :/
    Agika: nic nie bierze, przy badaniach w matce polce, wyszły mu bardzo słabe plemniki, miał 67% nieaktywnych, ale przy 1 iui wyszło mu z badania 53% w ruchu progresywnym więc już sama nie wiem. A jak myślicie czy i co powinien brać? Jest jakiś złoty środek na rynku?
    Kiepska sprawa, wiem że trzeba być twardym, ale to taki "spacer dziecka we mgle" dla mnie tu wszystko jest takie nie jasne, dziwne i trudne do pojęcia. .
    Pracuje w przedszkolu i psychika już trochę robi swoje. . .wszystkie dzieci są kochane, dla wszystkich jestem tą jedną jedyną ukochaną ciocią, ale żadne z nich nie może być moje :(
    Sory za te żale. . .Ale jakoś tak. . .

    Starania od : 2013 r. "Niepłodność kobieca związana z czynnikami męskimi..."
    1. IUI: 11.12.2017 :(
    2. IUI: 09.01.2017 :(
    Procedura In Vitro - ROZPOCZĘTA :)
    3. Transfer 5-dniowej blastocysty "Jasia Fasoli" <3 - 12.03.2018 :(
    4. CRIO z Assisted hatching'iem - 12.04.2018 :(
    5. Histeroskopia?!?!?!?
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarGoo więc jesteśmy w tym samym wieku. Nie wiem kompletnie co Ci powiedzieć. Faktycznie miejsce pracy dołujące. Ale na to nie masz wpływu. Musisz być twardą babką.
    Mnie ostatnio 4 letnia córeczka mojej siostry będąc u mnie w domu na wizycie zapytała czy nie chciałabym w tym domu małego dzidziusia, bo ona by bardzo chciała. Dziewczyny serce miałam w gardle. Jak takiemu małemu smykowi cokolwiek wytłumaczyć. Powiedziałam, że bardzo bym chciała, przytuliłam ją i się pobeczałam.
    Mój M od niedawna łyka cały zestaw supli: wit D, C, L-karnitynę, L-argininę, kwas foliowy, selen, cynk, magnez i pewnie coś jeszcze bo całkiem sporo tego ma. Wszystko w wysokich dawkach. Za miesiąc podchodzimy do IUI to porównam, czy wyniki skoczyły do góry.
    A może porozmawiaj z lekarzem o DHEA i ubichinolu dla siebie? Może to by chociaż deko pomogło. A jaki masz poziom wit D?

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • MarGooo Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisz mi proszę od czego są te leki, pewnie że zapytam, może potrzeba troszkę się "podszprycowac" i będzie jakiś efekt :)
    Tolerancyjna, ja takie rozmowy mam na bieżąco w przedszkolu i z dziećmi mojej siostry, też mnie pytają, czemu nie chce mieć dzieci. . . No, ciężko jest czasami tym małym główkom wytłumaczyć NASZE sytuacje :) :/

    Starania od : 2013 r. "Niepłodność kobieca związana z czynnikami męskimi..."
    1. IUI: 11.12.2017 :(
    2. IUI: 09.01.2017 :(
    Procedura In Vitro - ROZPOCZĘTA :)
    3. Transfer 5-dniowej blastocysty "Jasia Fasoli" <3 - 12.03.2018 :(
    4. CRIO z Assisted hatching'iem - 12.04.2018 :(
    5. Histeroskopia?!?!?!?
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dzisiaj mam załamanie. Nie wiem ile jeszcze wytrzymam w tym szpitalu. Beta z 1 stycznia wynosiła 360 a dzisiaj 5 stycznia 760 ;( Pobeczałam się już. Pani dr powiedziała, że muszę jeszcze troszkę wytrzymać bo nie mogą przeoczyć ciąży pozamacicznej. Ja bym już tak bardzo chciała być w domu ;( Niech to się wszystko już skończy bo już na prawdę nie mam siły. Wiadomo że leżę na sali z ciężarnymi i jest jeszcze trudniej... Zwłaszcza że dwie miały wpadkę a trzecia nie wiem bo nie mówiła :/ To jest takie okropne ;( Dzisiaj jest już 12 dzień jak tu leżę. I chyba już nie wierzę że coś z tego będzie. Po prostu straciłam nadzieję i siłę. Chcę do domu ;(

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarGoo Poszukałam Ci info na temat tych suple:

    witamina D - Niedobór witaminy D może obniżyć szanse na dziecko niemal o połowę. witamina D ma swoją rolę nie tylko w metabolizmie kostnym, ale również wpływa na endometrium, komórki ziarniste w jądrach, plemniki i przysadkę mózgową. Zaburzenia w poziomie witaminy D mogą powodować nieprawidłowe zagnieżdżanie plemnika w komórce jajowej, po zapłodnieniu witamina D ma swoją w rolę dojrzewaniu oocytu i prawidłowym wszczepieniu się go w macicę oraz jej przygotowaniu na przyjęcie dziecka. Okazuje się też, ze spowalnia proces starzenia jajników. Wspomaga organizm w tworzeniu hormonów płciowych, co z kolei wpływa na owulację i równowagę hormonalną.
    W Polsce przyjmujemy za normę 20-30 nM/l, a i tak niewiele osób ją spełnia. Nawet 90 proc. ma niedobór witaminy D. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego każdy z nas codziennie powinien przyjmować witaminę D. Suplementacja jest szczególnie polecana w czasie ciąży i w przygotowaniach do niej.

    wit C - może okazać się korzystna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn ze względu na to, że jest przeciwutleniaczem. Kwas askorbinowy przyjmowany z dietą lub w formie suplementu poprawia jakość plemników i ich ruchliwość. Mniejsze prospektywne badania wykazały, że doustna suplementacja witaminą C u kobiet poddawanych zabiegowi IVF lub kobiet z wadami fazy lutealnej prowadzi do zwiększenia częstości ciąż. Zwiększa ilość progesteronu. Zapobiega uszkodzeniom DNA oraz zmniejsza stres oksydacyjny.

    l- karnityna - Suplementacja L-karnityny znacząco poprawia jakość nasienia, powoduje wzrost całkowitej ilości plemników oraz ich ruchliwości.

    l-arginina - jest najczęściej przepisywana w celu poprawienia płodności, a także podnosi stężenie tlenku azotu (w efekcie czego następuje swobodny dopływ krwi do narządów płciowych).

    Kwas foliowy - Kwas foliowy odpowiedzialny jest za metylację DNA, która jest odpowiedzialna za wiele procesów związanych z rozwojem organizmów, a zwłaszcza za wytworzenie i utrzymywanie odpowiedniej specyfikacji tkankowej. Nasienie mężczyzn z niedoborem kwasu foliowego jest więc gorsze genetycznie i może powodować zaburzenia rozwojowe u dziecka. Poza tym, niedobór witaminy B9 obniża męską płodność.

    selen - U mężczyzn selen odpowiedzialny jest za jakość nasienia. Od tego pierwiastka zależy ilość plemników i ich aktywność. Selen wpływa więc też na sprawność i szybkość poruszania się plemników. Minerał ten bierze udział w procesie tworzenia przeciwutleniaczy, przez co ma ogromny wpływ na jakość nasienia. Odpowiada on m.in. za ruchliwość witki plemnika, a tym samym jego możliwości dotarcia do komórki jajowej kobiety. Odpowiedni poziom selenu wzmaga produkcję testosteronu, a tym samym popęd seksualny. Mężczyźni o zaniżonym poziomie selenu w organizmie, mają zaniżone libido i mniejszą ochotę na seks. Selen wchodzi również w skład osłonki mitochondrium nasienia i tym samym może wpływać na zachowanie i czynność plemników.

    magnez - jest wewnątrzkomórkowym kationem zaangażowanym w przebieg podstawowych procesów zachodzących w komórce, np. syntezę DNA. Pełni wiele różnorodnych funkcji w organizmie: uczestniczy w syntezie białka, bierze udział w przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni (wpływa na erekcję). Odgrywa istotną rolę w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w większości reakcji hormonalnych, a także w metabolizmie energetycznym. Są też doniesienia o dużej roli magnezu w zmniejszaniu ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego i cukrzycy typu 2.

    cynk - Cynk ma związek z produkcją testosteronu. Dzięki funkcji przeciwutleniacza pełni ważną rolę w tworzeniu spermy i przedłużaniu żywotności plemników. Pierwiastek ten jest niezbędny dla stabilności struktury białka, które wraz z chromatyną DNA stanowi silny duet egzystujący w jądrze każdego pojedynczego plemnika. Mikroelement ten jest odpowiedzialny za jakość spermy, jej żywotność, ilość nasienia, a także za ruchliwość plemników. Im więcej cynku w nasieniu, tym plemniki są spokojniejsze, mniej aktywne, co pozwala na zmagazynowanie energii, która będzie potrzebna im w trakcie wędrówki przez kobiece drogi rodne. Cynk jest także antyoksydantem, który chroni plemniki przed wolnymi rodnikami. Brak cynku powoduje spadek libido, obniżenie sprawności seksualnej, co w oczywisty sposób nie ułatwia starań o dziecko. Niedobór tego pierwiastka – występujący stosunkowo często u mężczyzn w okresie reprodukcyjnym – prowadzić może nie tylko do zaburzeń potencji (gdyż obniża poziom testosteronu), ale również do zmniejszonej żywotności plemników, a nawet do bezpłodności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 12:51

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi kochana nasza :-* ściskam i tulę!!! Biedactwo, wytrzymaj. Wiem, że Ci ciężko. Najgorszy jest na pewno brak wiedzy i niepewność. Ale to wszystko dla Twojego dobra. Na kiedy planują kolejne usg? Myślami jestem Tobą :-*

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 jeśli nas czytasz daj znać co u Ciebie! <3

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • MarGooo Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna jesteś rewelacyjna!!! :* W takim bądź razie muszę poprosić swoją panią dr o przepisanie jakis suplementów mi i mężowi. Jesteście wielkim wsparciem na prawdę!!!

    Nathi, ja również mocno przytulam :* nie mogę sobie nawet wyobrazić jak musisz przeżywać swoją sytuację... Trzymaj się ciepło i liczę na to że już niedługo okaże się, że jest wszystko dobrze :* <3

    Pozdrawiam!!!!

    Starania od : 2013 r. "Niepłodność kobieca związana z czynnikami męskimi..."
    1. IUI: 11.12.2017 :(
    2. IUI: 09.01.2017 :(
    Procedura In Vitro - ROZPOCZĘTA :)
    3. Transfer 5-dniowej blastocysty "Jasia Fasoli" <3 - 12.03.2018 :(
    4. CRIO z Assisted hatching'iem - 12.04.2018 :(
    5. Histeroskopia?!?!?!?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nsthi! O rety! Bardzo mi przykro!!! Ale wierzę że się uda!!! Ściskam mocno!!!:-*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wynik amh... Miałam z kwietnia 1,63... Teraz mam 1.27.... :'( czyli ivf tylko

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a suplementujecie witaminę D? Czytalam, że niedobór może powodować sztuczne zaniczenie rezerwy jajnikowej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jem już 2-3miesiac wit D... Ech. Kurde no! Trzeba było b robić dzieci w wieku 23-25 lat...a nie 31!:'(

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali też mam 31 lat , to świetny wiek :-p

    nathi wiem że to leżenie cię wykańcza rok temu miałam to samo , myślałam że zwariuje ...wytrzymaj jeszcze trochę , myśl pozytywnie :*

    agika myślę że powinnaś jeszcze spróbowac iui raz ruszyło , myślę że to kwestia wcelowania , wierze że dasz radę nie jest to nie możliwe

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ