X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna napisz mi prosze cos o histeroskopii

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej w końcu jestem w domu po pracy, zjadlam obiadek który zrobił mój mąż i zdaje relacje z wizyty u Pani endokrynolog. To moja pierwsza wizyta u niej i jestem bardzo zadowolona. Co prawda bylam prywatnie ale to tez jest różnie nawet u takich. Oglądała moje wyniki badań, zbadala mi moja tarczyce, WSZYTSKO pieknie wytlumaczyla sama od siebie, nawet prawie nie musiałam zadawac jej pytan. I tak, podwyzszone przecieciala antyTPO i antyTG oznaczaja choroby immunologiczna. Jesli przez to mamy rozchwiane choroby tarczycy to wtedy mówimy o hashimoto. Ja hormony tarczycy mam w normie. Zobaczyla moje wyniki TSH 2,06 i 3 tygdonie później 2,46 to sama od siebie też powiedziała, że POMIMO TEGO ZE SA W NORMIE to bedziemy je zbijac do okolic 1 bo to najlepsze przy staraniach o ciaze. Dostałam lek na obniżenie tarczycy, dodatkowo mam brac selen i jodyd. 15 lutego mam przyjsc na następną wizyte i przed nia wykonac TSH zeby zobaczyc o ile sie obnizylo. Niestety przeciwcial jeszcze nikt nie odkryl jak leczyc, sa one do konca zycia i posiadajac je trzeba kontrolowac tarczyce bo może sie nagle rozregulowac. Jestem zadowolona z wizyty i czuje że moge zaufac tej Pani doktor. Teraz byle do przodu. Nie robie sobie nadzieji na ten cykl juz. Jak dostane @ mam zapisac sie na drożność jajowodow, a w lutym najorawdopodobniej inseminacja

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika, ja przed iui miałam hormony,HyFoSy,cytologię,wirusowki,wymaz na czystość,ust piersi, a mój M tylko nasienie (bo ma ok wyniki+androlog). Teraz przez ivf mam histeroskopię (co chyba przed iui też powinno być, bo kilka dziewczyn po histero dowiedziały że iui u nich bylo bez sensu). A i miałam amh. Teraz wszystkie stracily ważność. Ale przed ivf muszę do refundacji leków fsh,amh,chlamydię. A mi gin wyjaśnił że przed ivf wcześnie trzeba się zglsic bo badania zlecają. A przed iui też przecież:) żałuję że przez nasze problemy z wycofaniem M uciekly nam z 3mce... Gdybyśmy nie czekali to bym miała do ovf ważne wyniki. Dodam że nam wszystkie wyniki wychodziły ok. A i miałam cukier i insulinę. Agika chyba nie zdzierają. Tylko głupio że brak kontaktu... Ale w pewnym momencie przy 1iui czułam że mnie olali, bo mój gin wyjechał i inny robił zabieg... Nie martw się! Daj sobie czas! My kasy nie mamy, ale powiedziałam M że muszę iść za ciosem. I ja juz jak taran jestem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2018, 19:51

  • MarGooo Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie wyszłam z wizyty. . .AMH 0.85 :( 2 marne pęcherzyki. . .W których nie wiadomo czy jest komórka jajowa, Pani doktor mówi żeby zastanowić się nad in vitro :/
    Eh. . .wszystko idzie pod górę :(

    Starania od : 2013 r. "Niepłodność kobieca związana z czynnikami męskimi..."
    1. IUI: 11.12.2017 :(
    2. IUI: 09.01.2017 :(
    Procedura In Vitro - ROZPOCZĘTA :)
    3. Transfer 5-dniowej blastocysty "Jasia Fasoli" <3 - 12.03.2018 :(
    4. CRIO z Assisted hatching'iem - 12.04.2018 :(
    5. Histeroskopia?!?!?!?
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika88 oto lista badań, które robiłam przed IVF:
    anty HBc
    HBS Ag
    VDRL
    HIV Combo
    Anty HCV
    Toxoplazmoza IgM i IgG
    Różyczka IgG
    wymaz z kanału szyjki na obecność Chlamydii PCR, Urealplasmy U, Mycoplasmy H
    Posiew z pochwy bakteriologiczno-mykologiczny
    Grupa krwi - wynik oryginalny z laboratorium
    USG piersi
    Ponadto wcześniej w trakcie leczenia miałam zrobione badania: AMH, FSH, LH, CMV IgM i IgG, p/c antykardioplipidowe, p/c przeciwplemnikowe, TSH, FT3, FT4. Wcześniej miałam też robioną laparoskopię z drożnością jajowodów, drilingiem jajników i elektrokauteryzacją jajników.
    Dostałam w klinice listę badań, odrazu z położną odznaczyłyśmy to, co miałam zrobione, ale i tak wyszło tego duuużo.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed IUI też miałam oczywiście całą wirusówkę i inne cuda, tak jak i Wy piszecie.
    Agika a co byś chciała o histero wiedziec? Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania. Bo nie wiem w sumie od czego zacząć opowiadanie :-)

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna glownie chodzi mi o to czego mozna sie dowiedziec z tego badania. CZYLI wypisuje ie wszystko co co mizlam procz amh

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana dzięki historo można wykryć
    endometriozę, zrosty we wnętrzu macicy, mięśniaki macicy, polipy,
    przerwanie ciągłości ścianek macicy,
    inne patologiczne zmiany dotykające błony śluzowej macicy.
    Dzięki histeroskopowi można także w trakcie badania usunąć zauważone zmiany patologiczne. Mogą to być na przykład polipy endometrium, zrosty wewnątrzmaciczne lub mięśniaki macicy. Usunięcie ich jest szybkie, a co najważniejsze, odgrywa ogromną rolę w leczeniu niepłodności.
    Mi pobrali jakiś wycinek do badania histopatologicznego. Wyniki mam 6 lutego. A no i ocenili ujścia jajowodow oraz budowę macicy, ale to już przy HSG było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2018, 22:11

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika wpisz sobie Histeroskopia zwiadowcza. Ja jutro mam. P.s. Bylam w kinie z M na filmie Jumanji- pękłam ze śmiechu po minucie!!! Polecam zwłaszcza nam tu na forum!!! Na stres!!!

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali myślami jutro jestem z Tobą :-)
    Mi jutro mija równo tydzień od zabiegu. Daj znać "PO" :-)

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarGooo wrote:
    Dziewczyny właśnie wyszłam z wizyty. . .AMH 0.85 :( 2 marne pęcherzyki. . .W których nie wiadomo czy jest komórka jajowa, Pani doktor mówi żeby zastanowić się nad in vitro :/
    Eh. . .wszystko idzie pod górę :(
    Przykro mi! :( faktycznie warto się zastanowić. Dużo czytałam o amh i to może być problem. Mój gin coś mowil że poziom amh ma wpływ na refundacje leków do ivf. Tylko to juz trzeba by było dziewczyny z wątku pytać, bo ja jeszcze się wdrażam w procedury. A gdzie się leczysz? A Twój M jakie ma nasienie?

  • do87 Autorytet
    Postów: 813 676

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali powodzenia jutro :*
    A film oglądałam. I tez polecam :D
    U mnie nadal ciężarna w domu)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2018, 20:13

    Starania od 05.2015
    hsg ok,hba87% IgA,IgG0%, fragmentacja dna 21%; nasienie ok
    I iui 23.11.2017 :(
    II iui 12.04.2018 :(
    III iui 06 i 07.06.2018 :(
    30.07.2018 laparoskopia
    IV iui 04.09.2018 :(
    V iui 27.10.2018 :(
    Szczepienia limfocytami
    IVF-3 transfery nieudane
    2021 ciąża naturalna
    2023 ciąża naturalna
  • Marysia90 Autorytet
    Postów: 1400 1274

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do87 wrote:
    Ninkali powodzenia jutro :*
    A film oglądałam. I tez polecam :D
    U mnie nadal ciężarna w domu. Dzisiaj chcieli żebyśmy pomogli w wyborze imion. . Serce mi pękało ze szukałam imienia nie dla swojego dziecka. Próbowałam byc miła i mieć dobry humor (o ile to możliwe) ale w pewnym momencie ucichłam bo bałam sie ze sie rozwyje, oczywscie zauważyli i spytali co jeszcze proponuje wiec powiedziałam ze nie bede podawać swoich bo mi zużyją. Boze daj mi sile na jeszcze jeden dzien.
    Wiem ze jestem podłą egoistką, nieumiejącą cieszyć się szczęściem innych. I nie cgce sie usprawiedliwiać ale to jest silniejsze ode mnie. Dobrze ze jeszcze pol roku tej ciazy to w tym czasie raczej powinnam sie przyzwyczaić, No nie?:)


    Jak ja to dobrze rozumiem. Wokół mnie same ciąże obok. i choć nie życzę im broń Boze źle, to jak się dowiaduję o tych brzuszkach to mam wielki ścisk w gardle. Przy czym jeszcze ja się staram już tyle czasu, wydaje mnóstwo pieniązków, zeby tylko się udało, ryczę za każdym przychodzącym okresem, a tu dziewczyny bach i mówią, że się udało.
    Mam testować 10.01, a czas mi tak przeokrutnie wolno leci...

    5b09j44jj86byg4v.png
    08.2016 poronienie - 6tc
    12.2017-02.2018 I, II, III IUI ;(
    05.2018 ivf (21.05 punkcja, 26.06. transfer)
    Beta: 7dpt -32,35, 9 dpt - 68,74, 11 dpt -183,60, 13 dpt -524,20, 15 dpt -1038
    16.03.2019 synek na świecie ❤️
    25.04.2023 transfer-beta 0
    29.05.2023 transfer
    7dpt beta 66,70
    9 dpt beta 163
    16 dpt beta 2351, widoczny pęcherzyk ciążowy
    18 dpt beta 4700
    28 dpt jest ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) mam pytanko czy po IUI miałyście przepisaną luteinę dopch. ? ? to jest standard ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaga chyba wszystkie mamy duphaston doustnie, do87 wiesz wydaje mi sie ze np jesli pary znajace nas dobrze i wiedzace o tym ze sie staramy o dziecko i prosza o wybor imion to...totalny nietakt, tak sie poprostu nie robi.Cieszymy sie ze szczescia innych ale to nie znaczy ze zaznajac tyle niepowodzen mamy wybierac wozki i imionandla innych dzieci, tez tak przytakiwalam kiedys bo chcialam byc mila, kiedysno malo sie jienrozplakalam,nkiedy kolezanka poprosila bym jej pomogla ubranka kompletowac a wiedziala ze sie dlugo staramy, moja mama z teyo co wiem wziela ja pozniej na bok i skonczyly sie glupiempomysly. PRZECIEZBNAS WSZYSTKIE TO KOSZTUJE WRECZ ZALAMANIE PSYCHICZNE. Najgorsze byly zyczenia swiateczne.

    misiaaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a histeroskopie moge zrobic wbkazdym dniu cyklu? I ile po histeroskopii moge zrobic in vitro?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika jakoś między 5-12 dc. Ja mam teraz a w lutym już mam podchodzić do iui...
    A co serio myślisz o ivf?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do87, jestem z Tobą!!! Biedna wiem co czujesz! I masz prawo tak się czuć! Na "pocieszenie" powiem Ci że jak poroniłam to dwie najbliższe osoby byly w tym samym czasie (z jedna ten sam termin porodu)... Patrzyłam na nie obie. Zamknęłam się w sobie... Przeszło mi jak dzieci się im urodziły. Potem nie mogłam wytrzymać znowu, bo one miały dzieci a ja pustkę... To bylo w 2013... Dziś to "duże"już dzieci...a jedno faktycznie urodzilo się w tym "terminie"...
    Ale Do87, teraz uszy do góry!!! Zaraz jesteśmy w ciąży!!! I dobrze że trzymasz imiona!!!! Jeszcze by Ci podebrali! Jak się rozkręcimy to jedno po drugim! Ty o ja jesteśmy z bliźniaków :P to wiesz....:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali kochana, wiesz mysle juz serio, bo tak w sumie co mam zrobic innego :( dzis jeszcze myslelalam nad jeszcze jednym Iui czyli nad piatym,2 Iui to byla pozamaciczna czyli jednak dam rade zajsc tylko wlashie boje sie ze jajowody jie przenosza popranie jajeczka... nie wiem co mam robic chyba in vitro zostaje.. a Wy dziewczyny planujecie jeszcze Iui?

  • do87 Autorytet
    Postów: 813 676

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałam sie przespac i mi trochę przeszło ;) dziękuje dziewczyny:***
    Ninkali trzymam kciuki za dzisiaj :)
    Agika ja to średnia jestem w doradzaniu. Jak rozmawiałaś z mężem to co On mowi? Mi serce podpowiada robic, umysł nie robic. U mnie zawsze wygrywa serce co naprawdę czasami nie jest dobrym posunięciem. Kurczę sama nie wiem bo to ciężka decyzja ale moze jak „nie szkoda” Wam kasy ani jednego cyklu to moze jeszcze iui?
    Ja na początku ostro mówiłam ze bede robic cztery iui (chociaz za drugim razem sie teraz uda. Moze to czwarte jest na drugie dziecko?) ale im mam wiecej niepowodzeń to granica wszystkiego sie przesuwa

    Starania od 05.2015
    hsg ok,hba87% IgA,IgG0%, fragmentacja dna 21%; nasienie ok
    I iui 23.11.2017 :(
    II iui 12.04.2018 :(
    III iui 06 i 07.06.2018 :(
    30.07.2018 laparoskopia
    IV iui 04.09.2018 :(
    V iui 27.10.2018 :(
    Szczepienia limfocytami
    IVF-3 transfery nieudane
    2021 ciąża naturalna
    2023 ciąża naturalna
‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ