X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 22 października 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, coraz gorzej czuję... Mam stan podgorączkowy, jajniki ciągle pobolewają i zaczyna mi promieniować na biodra i górną część ud. Podobnie miałam przy pierwszej IUI, jak mnie przestymulowali, ale nie aż tak. Lekarz robił mi usg po IUI i żadne nowe pęcherzyki nie dojrzewały (owulacja była z lewego jajnika - 3 pęcherzyki, w prawym był wcześniej jeden malutki ale na usg już go nie było), więc to raczej nie kwestia torbieli,ale ta prawa strona daje mi się trochę we znaki. Teraz mnie już cała noga boli... Może jakieś skutki uboczne po duphastonie lub luteinie? Wcześniej ich nie brałam.

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i jednak zrobiłam dzisiaj bobo-test. Dwie kreski! Druga jasniejsza sporo, ale jest.
    Jutro pobiegnę jednak na betę już:)

    Iwkaaa, AgnieszkaH, jatoszka, inka2707, jusy, wichrowe_wzgórza, ja1986 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina <3

    KarolinaDe lubi tę wiadomość

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 23 października 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe to super!a widzisz mówiłam że będzie dobrze :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram sie za bardzo nie cieszyć, bo jeszcze tyle rzeczy może pójść nie tak... ale trzeba być dobrej myśli:)

    Dzięki!:)

    Truskawkowa90 lubi tę wiadomość

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 23 października 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe SUPER!!!

    KarolinaDe lubi tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 23 października 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina,czyli powoli gratuluje!:)

    KarolinaDe lubi tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 23 października 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka z tego co pamiętam masz mieć w tym tyg wizytę? Trzymam kciuki za spokojną ciążę :-) Daj znać co lekarz Ci powiedział! - kiedy zostaniemy ciociami ;-)

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina - gratulacje! Pierwsza i udana...Szczęściara z Ciebie ;-)

    Ja chyba niestety będę musiała zrezygnować z marzeń o 2 dziecku. Nie mam kasy na ivf, a bez ivf raczej nam się nie uda :-(

    KarolinaDe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti, a z jakiego miasta jesteś? Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań i inne dofinansowują in vitro.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Betti, a z jakiego miasta jesteś? Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań i inne dofinansowują in vitro.
    ale Białystok nie. Poza tym nie wiem czy z jednym dzieckiem bym się załapała na dofinansowanie. No i wiek 37 lat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Białymstoku, chyba w Kriobanku co jakiś czas jest in vitro za darmo. Płaci się tylko za leki, no i każdy kolejny transfer mrozaka. Moja koleżanka się załapała. Musiałabyś poczytać, pośledzić kiedy znowu coś takiego będzie, jakie są warunki.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    W Białymstoku, chyba w Kriobanku co jakiś czas jest in vitro za darmo. Płaci się tylko za leki, no i każdy kolejny transfer mrozaka. Moja koleżanka się załapała. Musiałabyś poczytać, pośledzić kiedy znowu coś takiego będzie, jakie są warunki.
    Kochana ja nie mam czasu czekać.Mam już skończone 37 lat. A te darmowe procedury najczęściej robią parom które mają niepłodność idiopatyczną. Stara baba i facet z kiepskim nasieniem mocno by im zaniżyło statystyki...Taka jest prawda o tych "darmowych" ivf...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżanki mąż miał kilka plemników... Nawet nie wiadomo było jaki jest ich stan. Z tego co mi opowiadała, jakichś większych problemów pary nie miały z zakwalifikowaniem się.

    Jakiś czas temu było z 50 darmowych inseminacji w invimed w Warszawie i tam mieli bardziej wyśrubowane normy. Inna para znajomych, mimo w miarę dobrego nasienia nie zakwalifikowała się. Tam szukali par "idealnych" żeby właśnie zawyżyć sobie procent.

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 23 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37, spokojnie, poczekaj na rezultat tej IUI <3 A może akurat wynik będzie dla Ciebie pozytywnym zaskoczeniem! Głowa do góry - myśl pozytywnie.
    A co do darmowej IVF to myślę, że warto się chociażby zorientować. Jak się nie uda to trudno, bynajmniej będziesz miała pewność, że robiłaś wszystko co było możliwe. Ale wierzę, że teraz Ci się uda ;-)

    Ja to wgl Kochane moje we wszystkie z nas wierzę! Kwestia czasu a osiągniemy cel ;-) Trzeba tylko wytrwale do niego dążyć.

    Ja teraz jestem przyblokowana, ale to nic. Pogodziłam się z tą myślą. Czekam na @. Stres i nerwy nic mi nie pomogą. Nie mam nad tym kontroli - pora przywyknąć. Chociaż mi, osobie zdyscyplinowanej i planującej życie od A do Z jest strasznie trudno się pogodzić z tym, że musimy czekać na dzidziusia... Przenigdy bym nie pomyślała, że ten problem nas dotknie. A jednak :-(

    Pikselka, Truskawkowa90, KarolinaDe, Totoro lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 23 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Pikselka z tego co pamiętam masz mieć w tym tyg wizytę? Trzymam kciuki za spokojną ciążę :-) Daj znać co lekarz Ci powiedział! - kiedy zostaniemy ciociami ;-)
    Tolerancyjna,kochana,bardzo dziękuję za pamiec:) tak,mialam dzisiaj isc,ale zdecydowalismy sie pojsc dopiero za tydzien.dobrze sie czuje, zrobilam betę tylko zeby sprawdzic czy przyrasta,dbam o siebie,na nic więcej nie mam wplywu,a nie chce sie stresowac tym,ze jeszcze nic nie widać.jeśli coś jest nie tak,to za tydzien już powinien lekarz wiedzieć na pewno.. dziś dopiero 5t5d.

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 23 października 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti zapytaj się u siebie w klinice jak z refundacja bo mi w Artemidzie w Olsztynie powiedzieli, że wiek maks. 39 i AMH na poziomie min. 0,7 to wtedy kwalifikują do darmowych leków a standardowy pakiet 5.000 zł.

    Odezwę się później bo mam tyle pracy, że nie ogarniam.

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 wrote:
    Betti zapytaj się u siebie w klinice jak z refundacja bo mi w Artemidzie w Olsztynie powiedzieli, że wiek maks. 39 i AMH na poziomie min. 0,7 to wtedy kwalifikują do darmowych leków a standardowy pakiet 5.000 zł.

    Odezwę się później bo mam tyle pracy, że nie ogarniam.
    No właśnie...nawet 5 tyś to dla mnie dużo. Pytałam gina to mówił że leki refundowane by były (ale raczej nie darmowe) a za procedurę i tak trzeba zapłacić. I tylko 30 % że się uda...

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Betti37, spokojnie, poczekaj na rezultat tej IUI <3 A może akurat wynik będzie dla Ciebie pozytywnym zaskoczeniem! Głowa do góry - myśl pozytywnie.
    A co do darmowej IVF to myślę, że warto się chociażby zorientować. Jak się nie uda to trudno, bynajmniej będziesz miała pewność, że robiłaś wszystko co było możliwe. Ale wierzę, że teraz Ci się uda ;-)

    Ja to wgl Kochane moje we wszystkie z nas wierzę! Kwestia czasu a osiągniemy cel ;-) Trzeba tylko wytrwale do niego dążyć.

    Ja teraz jestem przyblokowana, ale to nic. Pogodziłam się z tą myślą. Czekam na @. Stres i nerwy nic mi nie pomogą. Nie mam nad tym kontroli - pora przywyknąć. Chociaż mi, osobie zdyscyplinowanej i planującej życie od A do Z jest strasznie trudno się pogodzić z tym, że musimy czekać na dzidziusia... Przenigdy bym nie pomyślała, że ten problem nas dotknie. A jednak :-(
    Niestety ale pojawił się przeźroczysty śluz a taki mam zawsze 3-4 dni przed @. Więc nie ma się co łudzić.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 23 października 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    No właśnie...nawet 5 tyś to dla mnie dużo. Pytałam gina to mówił że leki refundowane by były (ale raczej nie darmowe) a za procedurę i tak trzeba zapłacić. I tylko 30 % że się uda...
    Ja już pytalam gina. Mówił że leki refundowane ale koszt ok.1000 zł i tak. No i 5 tyś za procedure. A jeszcze mogą dojść dodatkowe badania,mrożenie czyli trzeba mieć ok.7-8 tyś...

‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ