X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki..jednak za granica pomagają na swoich warunkach :/ wiec niestety musimy czekać

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 24 października 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    Powiedzcie mi tylko, bo z tego wszystkiego zapomniałam zapytać lekarki, badania z krwi hbs hcv, wr i te inne to mam zrobić i ja i mój mąż, prawda?
    U mnie wyglądało to tak, razem mieliśmy do zrobienia grupe krwi, anty-HIV-1,2, anty-HCV, HBs Ag, Anty-HBc, VDRL
    Ponadto ja chlamydia, toxo Ig i IgM, Rubella IgG, IgM

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Cześć dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie drugiego podejścia do inseminacji hormonalnej
    Niestety dzis dostałam miesiączkę :/ A chciałabym podejść do drugiej inseminacji czy to prawda ze powinnam odczekać miesiac przed następnymi staraniami ?
    Możesz podejść do iui, ale musisz mieć pewność ze pecherzyk z poprzedniego cyklu pękł (pewnie miałaś usg po iui) No i stymulację zaczyna się przeważnie 2 dnia cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 nie miałam usg po iui najpierw zaczęłam terapie w trzecim dniu cyklu tabletkami typu estrogen przez 4 dni piąty dzien zakończyłam tabletka i wieczorem zaczęłam zastrzyki z Menopur po trzech miałam usg (14mm i 11mm) ale kazano mi wziąć jeszcze dwa zastrzyki przez dwa dni kolejne.Po dwóch dniach i kolejnym usg Mogłam zrobic zastrzyk z Ovitrell i na drugi dzien miałam inseminacje.Tydzien po byłam na badaniu krwi (progesteron) a dzis miałam iśc na betę ale ale po co mam iśc na betę skoro mam miesiączkę a test wyszedł negeatywny spytałam pani piguły przez telefon ..No takie maja reguły :( wiec musze iśc na betę jutro A kolejne próby moge zaczac w następnym cyklu :/ Bo miło przypadki ze pacjentki były w ciąży i miały plamienie

    didik34 lubi tę wiadomość

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 24 października 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    U mnie wyglądało to tak, razem mieliśmy do zrobienia grupe krwi, anty-HIV-1,2, anty-HCV, HBs Ag, Anty-HBc, VDRL
    Ponadto ja chlamydia, toxo Ig i IgM, Rubella IgG, IgM
    Dzięki, tak mi się właśnie wydawało, ale wolałam się upewnić:) U mnie zestaw podobny, tylko bez grupy krwi

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 24 października 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wnadzieji pokomlikowane tam masz niektóre rzeczy, ale z tego co czytam to dobrze podchodzą do tematu!!!

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    didik34 nie miałam usg po iui najpierw zaczęłam terapie w trzecim dniu cyklu tabletkami typu estrogen przez 4 dni piąty dzien zakończyłam tabletka i wieczorem zaczęłam zastrzyki z Menopur po trzech miałam usg (14mm i 11mm) ale kazano mi wziąć jeszcze dwa zastrzyki przez dwa dni kolejne.Po dwóch dniach i kolejnym usg Mogłam zrobic zastrzyk z Ovitrell i na drugi dzien miałam inseminacje.Tydzien po byłam na badaniu krwi (progesteron) a dzis miałam iśc na betę ale ale po co mam iśc na betę skoro mam miesiączkę a test wyszedł negeatywny spytałam pani piguły przez telefon ..No takie maja reguły :( wiec musze iśc na betę jutro A kolejne próby moge zaczac w następnym cyklu :/ Bo miło przypadki ze pacjentki były w ciąży i miały plamienie
    Wnadzieji życzę bety , ale uważam ze skoro nie miałaś usg po iui to powinnaś je zrobić. Mnie po pierwszej iui nie pękł jeden pecherzyk, który przeobraził się w pecherzyk krwotoczny, który potem może przerodzić się w torbiel zwłaszcza jak zacznie się kolejna stymulację . Dlatego moja ginka po pierwszej iui zrobiła mi usg, potem miałam miesiąc przerwy i przed kolejna stymulacja w drugim dniu cyklu zrobiła mi usg, żeby się upewnić, ze pecherzyk z ostatniej owulacji pękł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziekuje za odpowiedz Tez podchodzę do tej bety z przymróżeniem oka ale jak mus to mus
    Mieszkam spory kawałek od kliniki ale pewnie wybiorę sie tam na kontrolne usg przed kolejnym cyklem
    Przesyłam pozdrowienia i duzo powodzenia i cierpliwości :) chyba wszystkie tego potrzebujemy :)

    didik34 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    beta 147 :) chyba dobrze?

    wszamanka, inka2707, Truskawkowa90, Totoro, AgnieszkaH, tolerancyjna, Pikselka, didik34, ja1986 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna super, że @ w końcu przyszła :)

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe wrote:
    Dziewczyny,

    beta 147 :) chyba dobrze?
    Rzekłabym -a co tam;) - zajebiście!!!! Gratulacje kochana!!! W końcu się dzieje !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 19:52

    KarolinaDe, tolerancyjna lubią tę wiadomość

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 24 października 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe wrote:
    Dziewczyny,

    beta 147 :) chyba dobrze?
    To bardzo dobrze!!:) jesteś w ciąży kochana :) jak tam dotarło to już do Ciebie, że po takim czasie starań w końcu się udało?

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe wrote:
    Dziewczyny,

    beta 147 :) chyba dobrze?

    Przepiękna beta! Rośnijcie zdrowo!

    KarolinaDe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    To bardzo dobrze!!:) jesteś w ciąży kochana :) jak tam dotarło to już do Ciebie, że po takim czasie starań w końcu się udało?

    Nie, jeszcze cały czas w szoku jestem :) w ogóle nie spodziewałam się, że się uda i to za pierwszym razem. Już nawet miałam umówioną pierwszą wizytę do in-vitro na środek grudnia na wszelki wypadek:)

    W poniedziałek dowiem się od Pani doktor co dalej:)
    Mój M to już o wózku dzisiaj gadał:D musiałam szybko go na ziemię sprowadzać:)

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 24 października 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe, bardzo się cieszę że Ci się udało. Już planowałaś kolejną IUI i in vitro a tu zobacz jaka niespodzianka:) to teraz trzymaj za nas kciuki:)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam cały czas i wierzę, że Wam też sie wszystkim uda!!!:)

    didik34, tolerancyjna, Truskawkowa90, Nathi2468 lubią tę wiadomość

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 24 października 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe, no to teraz oficjalnie-gratuluję :))
    super wieści!

    Tolerancyjna, z Twojej @ cieszę się równie bardzo co z bety Karoliny :D Świetnie, że możesz działać!

    Dziewczyny, nie poddawać się! może sposobem jest zaplanowanie dalszych kroków w razie niepowodzeń? :> u mnie i Karoliny podziałało ;)

    KarolinaDe, tolerancyjna, vaola86 lubią tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że tak. Jak ma się w głowie plan B,C i D to łatwiej jest wyluzować:)

    Iwkaaa, Totoro lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    Tolerancyjna, to fantastyczna wiadomość, że @ nie kazała aż tak długo za sobą czekać :)

    Betti, kochana nie stresuj się, a może IUI była udana i już jesteś w ciąży :)oczywiście z całego serca Ci tego życzę :)

    KarolinaDe, daj znać jak wyniki bety,trzymam kciukasy żeby była wysoka :-*

    Wszamanka, również mam nadzieję,że po USG okaże się że możesz zacząć przygotowywać się do IUI,ja zaczęłam wczoraj stymulację także byśmy miały mniej więcej w tym samym czasie IUI :)daj znać co i jak :)

    Jeśli o mnie chodzi byłam wczoraj u gina po receptę na CLO i generalnie moja IUI w tym cyklu stoi pod znakiem zapytania, ponieważ może się okazać ,że najodpowiedniejszym dniem do jej wykonania będzie 1 listopada :( 31 pażdziernika idę na USG i mam nadzieję,że pęcherzyki będą na tyle małe,że wytrzymają do 2 listopada bo nie chciałabym zmarnować tego cyklu :(
    A powiedzcie mi dziewczyny, w którym dniu cyklu Wy miałyście IUI?

    Truskawkowa nie ma co sie sugerować, w którym dniu cyklu inne osoby miały IUI. U nas samych każdy cykl jest inny a co dopiero biorąc pod uwage fakt, ze kazda z nas jest inna. Najważniejsze moim zadaniem jest badanie krwi. Tylko po piku LH i estradiolu jestes w stanie okreslic kiedy pecherzyki popekaja. Nawer usg nie daje Ci 100% pewności bo nigdy nie wiesz przy jakiej dokladnie wielkosci w danym cyklu pecherzyk peknie.

    Gratuluje wszystkim, ktorym sie udało. Jaki tu u nas ostatnio wysyp :) moze jednak ta IUI ma sens :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe wrote:
    Myślę, że tak. Jak ma się w głowie plan B,C i D to łatwiej jest wyluzować:)

    Ojjj zeby to u mnie zadziałało, ile to juz razy miałam plany B,C i D i jak na razie niestety po prostu je realizuje

‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ