X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 26 listopada 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    Ja chodze wlasnie do niego i ogolnie uwazam go za dobrego lekarza ale chyba w moim przypadku trzeba zmienic taktyke bo cos nie dziala. W internecie ten lekarz ma bardzo dobre opinie.
    Może trzeba poszerzyc diagnostykę Twoja lub męża?
    My rozwazaliśmy Parensa, nawet robiłam kilka podejść, ale jakoś ostatecznie się nie zdecydowaliśmy.

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika85 wrote:
    Może trzeba poszerzyc diagnostykę Twoja lub męża?
    My rozwazaliśmy Parensa, nawet robiłam kilka podejść, ale jakoś ostatecznie się nie zdecydowaliśmy.
    U meza nie ma co badac -azoospermia. Zostaje tylko lepiej przebadac mnie bo juz nie mam pojecia czego nie wychodzi. Teraz jak pojde na wizyte to sama zaproponuje jakies dodatkowe badania i zobaczymy co powie....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    U meza nie ma co badac -azoospermia. Zostaje tylko lepiej przebadac mnie bo juz nie mam pojecia czego nie wychodzi. Teraz jak pojde na wizyte to sama zaproponuje jakies dodatkowe badania i zobaczymy co powie....
    A wiecie skąd ta azoo wynika? Bo powód jakiś musi być. Czasem wystarczy wykonać kilka dodatkowych badań i może wyjść przyczyna.
    Korzystacie z AID?

  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    U meza nie ma co badac -azoospermia. Zostaje tylko lepiej przebadac mnie bo juz nie mam pojecia czego nie wychodzi. Teraz jak pojde na wizyte to sama zaproponuje jakies dodatkowe badania i zobaczymy co powie....
    Kasiulka, przepraszam, nie wiedziałam.
    przyłączam się do pytania Seliny, korzystacie z AID? Jesli tak to ile podejść macie już za sobą?

  • Martula85 Koleżanka
    Postów: 46 100

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    NeverLoseHope uda się nam! Zobaczysz! Wspomnisz moje słowa!


    Dziewczyny u mnie niestety dziś bardzo blady cień drugiej kreski... słabszy niz 2 dni temu a test tej samej firmy:(
    15 dzien po IUI... zbyt wcześnie się cieszyłam a to był jeszcze zastrzyk:(

  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hek szybkie pytanko czy przy braniu luteiny mozna isc na basen? Bo jestem na wyjezdzie i sie skusilam i mam wrazenie ze wiekszosc wyplynela.

    oar8s65gim9bi84v.png

  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety dziś bardzo blady cień drugiej kreski... słabszy niz 2 dni temu a test tej samej firmy:(
    15 dzien po IUI... zbyt wcześnie się cieszyłam a to był jeszcze zastrzyk:(

    :( poczekaj moze jeszcze albo idz na bete dla pewnosci

    oar8s65gim9bi84v.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety dziś bardzo blady cień drugiej kreski... słabszy niz 2 dni temu a test tej samej firmy:(
    15 dzien po IUI... zbyt wcześnie się cieszyłam a to był jeszcze zastrzyk:(

    Trzymam kciuki, żeby okazało się, że ta kreska sprzed dwóch dni byla spowodowana zastrzykiem, a dzisiejsza juz ciąża :-*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolwik85 wrote:
    ja dzisiaj po sikańcu, widać tylko biel :( 14 dni po iui, czuje @ na zakręcie, dajemy sobie chwilę , chcę zrobić resztę badań, trzymam kciuki za całą resztę!!
    Qurcze czy ten miesiac jest jakis przeklety... Trzymaj sie kochana.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety dziś bardzo blady cień drugiej kreski... słabszy niz 2 dni temu a test tej samej firmy:(
    15 dzien po IUI... zbyt wcześnie się cieszyłam a to był jeszcze zastrzyk:(
    Przykro mi. Juz nie robie testu w srode beta jak dr przykazal bo musze mu podac wynik jaki by nie byl. U mnie to pewnie tez byl zastrzyk. Jakie to niesprawiedliwe wszystko. Czlowiekowi tak zalezy a niektore osoby ktore maja dzieci nie umieją tego docenic...

  • zolwik85 Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powoli dziewczyny, mi lekarz powiedział że zastrzyk nie wychodzi na teście, ja miałam podwójny zastrzyk dzień przed IUI i dzień po i dzisiaj ja teście biel!!! odstawiłam dzisiaj dupka i czekam na okres!!

    M: słabe nasienie: ilość , ruch
    1IUI 15.10.2018 :(
    2IUI 12.11.2018 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolwik85 wrote:
    powoli dziewczyny, mi lekarz powiedział że zastrzyk nie wychodzi na teście, ja miałam podwójny zastrzyk dzień przed IUI i dzień po i dzisiaj ja teście biel!!! odstawiłam dzisiaj dupka i czekam na okres!!

    Chcialabym zeby to byla prawda.
    Ja juz powtarzam mezowi ze chce dostac ta @ bo oszaleje od tego Duphastonu piersi mi sie w staniku nie mieszczą i bola ze dotknac ich nie idzie a do tego znow mam te @ bole. Przeciez to czlowieka moze do szalenstwa doprowadzic.
    Nie wiem czemu non stop pod gorke...

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, Monika85 maz w dziecinstwie przechodzil swinke i uroloh stwierdzil ze to bylo przyczyna - niestety ale jadra nie wyksztalcily sie poprawnie. Dwa razy wykonywal seminogram w 1bylo brak pemnikow a w drugim po masie leko pare sztuk ale martwych.....
    Tak odrazy zdecydowalismy sie na AID i to jest nasza druga proba i juz wiem ze nic z tego nie bedzie, czekam na okres .... :(

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziewczyny a jak to jest z tą świnka bo mój m mówi że nie pamięta aby ją przechodzil. Lepiej ją przechodzić czy nie?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    Dziewczyny u mnie niestety dziś bardzo blady cień drugiej kreski... słabszy niz 2 dni temu a test tej samej firmy:(
    15 dzien po IUI... zbyt wcześnie się cieszyłam a to był jeszcze zastrzyk:(
    Myślę że u ciebie nie wszystko stracone. Zaczekaj do środy. U mnie natomiast test negatywny. Ból na @ nasila się. Jutro powinien być pierwszy dzień cyklu. Smutne to wszystko

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • Martula85 Koleżanka
    Postów: 46 100

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    :( poczekaj moze jeszcze albo idz na bete dla pewnosci

    Beta możliwa jak wrócę do kraju za 7 dni. Myślę że wtedy już bezie czarno na białym na teście...
    I wizyta u giną w poniedziałek za tydzień

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Hej kochane przeszukalam już chyba cały internet i nic nie znalazłam. Jesteśmy po pierwszej IUI nieudanej. Staramy się od 2 lat ja wszystkie badania które zlecono w klinice mam dobre mojemu M zlecono badanie nasienia , badania wirusowe i też wszystko jest ok a i tak się nie udaje. Jutro mam wizytę kontrolną po iui bo miałam sporo wcześniej plamienia. Powiedzcie o co pytac. Ostatnio gdy mąż zapytał jakie jeszcze badania wykonać Pani dr odpowiedziała że Pan już żadnych. Dodam że mąż ostatnio mial 170 mln plemników przy inseminacji podano 55 milionow. Jeśli iui się nie udaje to z invitro tez mogą być problemy?

    Vip, ta pierwsza nieudana IUI boli najbardziej, bo się człowiek nastawia, robi sobie wielkie nadzieje, że może teraz wreszcie się uda, a tu dupa. Niestety prawda jest taka, że IUI daje jedynie 15-20% szans na zajście w ciąże i to w kilku próbach. Z naszych forumowych statystyk wynika, że 16% prób zakończyło się sukcesem, a pewnie tylko kilka procent w pierwszej próbie. Nie ma co się załamywać, tylko trzeba próbowac dalej. Czasem możesz być przebadana na wszystkie strony i nie znaleźć przyczyny niepowodzeń, a czasem lekarze nie dają większych szans na powodzenia, a jednak się udaje. Głowa do góry i walcz dalej, bo im więcej prób, tym większe szanse na powodzenie.

    Salma lubi tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie umiem zrozumieć, dlaczego inseminacja ma tak małą skuteczność :-(

  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    Selina, Monika85 maz w dziecinstwie przechodzil swinke i uroloh stwierdzil ze to bylo przyczyna - niestety ale jadra nie wyksztalcily sie poprawnie. Dwa razy wykonywal seminogram w 1bylo brak pemnikow a w drugim po masie leko pare sztuk ale martwych.....
    Tak odrazy zdecydowalismy sie na AID i to jest nasza druga proba i juz wiem ze nic z tego nie bedzie, czekam na okres .... :(
    Kasiulka, ja oczywiscie nie jestem jakimś znawcą, ale mi mój lekarz powiedział, że on zaleca, aby podejść do AID do 6 razy, a dopiero potem podjąć temat invitro. U nas też nie ma plemników więc szans na naturalne poczęcie nie mamy żadnych. Jestesmy zdani wiec tylko na pomoc medyczną. Najgorsze, że te niepowodzenia tak bolą i nie ma na to lekarstwa.

  • Martula85 Koleżanka
    Postów: 46 100

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolwik85 wrote:
    powoli dziewczyny, mi lekarz powiedział że zastrzyk nie wychodzi na teście, ja miałam podwójny zastrzyk dzień przed IUI i dzień po i dzisiaj ja teście biel!!! odstawiłam dzisiaj dupka i czekam na okres!!

    Mnie powiedział że wychodzi na teście do 2 tygodni

‹‹ 1055 1056 1057 1058 1059 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ