X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Dlaczego zła na lekarzy?
    Może dobrali za dużą dawkę leku do stymulacji. Gonadotropinami w sumie stymuluje się pacjentki, które nie reagują na Clo czy Letrozol, nie wiemy jak tutaj było

  • Mallow Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    Mnie też bolało, a wzdęta byłam przez tydzień aż do bólu. Mam tyłozgięcie macicy i bardzo wąską szyjkę
    Kurczę, to u mnie żadnego bólu, ani trochę, ale podobnie jak Wy chodziłam wzięta z brzuchem jak balon. Prawdopodobnie przez hormony zatrzymuje się woda. Ja wtedy piłam herbatę ze skrzypu, pokrzywy i kopru - pomagało.

    angi_o lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Może dobrali za dużą dawkę leku do stymulacji. Gonadotropinami w sumie stymuluje się pacjentki, które nie reagują na Clo czy Letrozol, nie wiemy jak tutaj było

    Kurcze, nie zawsze da się przewidzieć efekt stymulacji, lekarze nie są bogami. W zaistniałej sytuacji lekarz zalecił prawidłowe postępowanie, a dziewczyna z własnej woli robi odwrotnie.

    Evans lubi tę wiadomość

  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Może dobrali za dużą dawkę leku do stymulacji. Gonadotropinami w sumie stymuluje się pacjentki, które nie reagują na Clo czy Letrozol, nie wiemy jak tutaj było


    Nie chcialam robic clomid , poniewaz kiedys zrobilam 1 zrobilam jeden cykl z clomid I to nie bardzo , chcialam cos lepszego ... wiec mam baba placek, a zla jestem poniewaz Ci lekarze dostaja bardzo duzo pieniedzy za moj cykl I ja mam duzo bardzo do placenia z kieszonki , wiec praca ich powinna byc wykonywana wzorowo, plus poszlam ich protokolem wykonali mase badan na mnie na mezu, po prostu zyc nie umierac jak zobaczylam rachunki do insurance wiec niechaj sie biora do roboty, co to jest ze nawet nie podchodze... pomylilo sie ojej to mi sie tez moze pomylic .... nie nie zaplace copays ... jest roznica pomiedzy pochodze. Nie udaje sie ok rozumiem ale raz zgubic owulacje a potem przedobrzyc ... cos to nieprofesjonalnie ...
    Nie podoba mi sie ... zestresowali mnie zamiast zrelaxowac

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Kurcze, nie zawsze da się przewidzieć efekt stymulacji, lekarze nie są bogami. W zaistniałej sytuacji lekarz zalecił prawidłowe postępowanie, a dziewczyna z własnej woli robi odwrotnie.


    Nie tyle co odwrotnie tylko chce zapobiec wystrzeleniu duzo jajek , skoro juz ten sex byl, btw nikt nie mowil , ze nie moge a wrecz przeciwnie zachecili ze moge ...
    a najgorsze jest wedlug mnie , ze ja mowie ok skoro jest superovulacja wiec zmiennimy na ivf cykl , tak , po co tracic tyle jajek , ale kochane nie mozna bo jest kwestia finansow insurance ma czas na akceptacje, nie moga nic a nic sami zdecydowac dopoki nie odezwie sie ktos z gory ze mozna , szok normalnie, wszystko kreci sie wokol pieniadza ... a skoro tak , to ja tez wymagania jako klijent mam ,slusznie czy nie ?? Kapitalizm cholerka jasna ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 19:44

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Evans nie mam pojęcia co teraz, jednak skoro lekarze kazali robić zastrzyk mimo to, to bym zrobiła. Ogólnie przed IUI zaleca się wstrzemięźliwość, no ale teraz po ptokach. W sumie hmm serduszkowaliscie wczoraj i dziś dr kazał zrobić zastrzyk, czyli pęcherzyki pękną za ok.36h od zastrzyku. Możesz go zrobic nawet po powrocie do domu dziś, byleby zrobić. Plemniki z tamtego <3 raczej do tego czasu nie przetrwają-choc wiadomo różnie bywa. Lekarz jednak miał pełną ocenę waszyej sytuacji, więc myślę że wiedział co robi.
    Jakieś wielkości były największe pęcherzyki?

    Dzieki uspokoilas mnie troche , bo boje sie jak nie wiem , a jeszcze wygooglowalam I plemniki moga przetrwac do 5 dni jak juz sie dostana do tub, no to niezle mysle sobie , maz moj caly bialy sie zrobil na ta wiadomosc a moje pecherzyki byly wszystkie na 20 a 3 po 22 I 23mm wiec sama wodzisz gotowe

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy do gry! Wynik ureaplasmy negatywny! :)

    tecz_a, angi_o, Mallagga, Lenka9419, insulinka, Hipp, kahanka, Salma, Izaw, Xkali, artam89, Alu_87 lubią tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie ten cykl mija w miarę spokojnie.Bolalmjie już dzisiaj brzuch okresowo, co oznacza to samo co miesiąc ale jakoś się tym nie przejmuje.myslami jestem już na styczniu, że trzeba iść sprawdzić tego polipa, zaprowadzić m na badanie do urologa.Poza tym postanowiłam, że chcę zmienić pracę i od stycznia zaczynam poszukiwania.U mnie święta przebiegają spokojnie,bo rodzice wyjeżdżają i będzie tylko szybka wigilia u teściów a oni udają, że nic się nie dzieje.Bardziej się ostatnio martwię bólem węzłów chłonnych na szyi,do tego coś mi rośnie w nosie pewnie się przeziębiłam bo ostatni miesiąc prawie codziennie chodziłam 2 godziny po lesie żeby się zrelaksować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie czy mimo malych pecherzykow moze dojsc do owulacji?
    Jak pisalam w 12dc przed SonoHsg pecherzyk mial 10 a endo 4.6
    Niby jutro wypadadala by owulacja.
    Zastanawiam sie poniewaz czuje ten charakterystyczny "bol" ktory mam w okolicach dni owulacyjnych a dzis w nocy czulam kłucie i bol prawego jajnika w ktorym to byl pecherzyk.
    Czy mozliwe ze on urósł lub ze przy tak malym bedzie owulacja?
    Nie daje mi to spokoju...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Wracamy do gry! Wynik ureaplasmy negatywny! :)
    No to super :)

  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Zastanawiam sie czy mimo malych pecherzykow moze dojsc do owulacji?
    Jak pisalam w 12dc przed SonoHsg pecherzyk mial 10 a endo 4.6
    Niby jutro wypadadala by owulacja.
    Zastanawiam sie poniewaz czuje ten charakterystyczny "bol" ktory mam w okolicach dni owulacyjnych a dzis w nocy czulam kłucie i bol prawego jajnika w ktorym to byl pecherzyk.
    Czy mozliwe ze on urósł lub ze przy tak malym bedzie owulacja?
    Nie daje mi to spokoju...
    Szkoda ze nie mialas jeszcze teraz monitoringu wtedy byś miała czarno na białym ale jak czujesz ból „owulacyjny” to może zrob test owulacyjny zobacZysz co wyjdzie?

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Twoim miejscu poserduszkowala na wszystko wypadek jakby byla owulacja :)moj doktorek mówił ze po drożności można zajść łatwiej wiec warto spróbować :)

    NeverLoseHope lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Szkoda ze nie mialas jeszcze teraz monitoringu wtedy byś miała czarno na białym ale jak czujesz ból „owulacyjny” to może zrob test owulacyjny zobacZysz co wyjdzie?

    No wlasnie zrobilam i jest wyrazna druga kreska. Tylko na tescie pisze ze powinna byc tak samo mocna lub nawet bardziej jak testowa. Ta moja jest wyrazna nawet bardzo ale ciut jej brakuje do tamtej.
    Ale chyba pokusze mojego M ha ha.
    Niby jego wyniki kiepskie i to mocno ale kto nie probuje...
    Jednak lekarz kiedys powiedzial szanse na naturalna ciaze jak w totolotka. Ale ludzie wygrywają przeciez :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 21:54

    Hipp, Izaw, Alu_87 lubią tę wiadomość

  • Mallow Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Zastanawiam sie czy mimo malych pecherzykow moze dojsc do owulacji?
    Jak pisalam w 12dc przed SonoHsg pecherzyk mial 10 a endo 4.6
    Niby jutro wypadadala by owulacja.
    Zastanawiam sie poniewaz czuje ten charakterystyczny "bol" ktory mam w okolicach dni owulacyjnych a dzis w nocy czulam kłucie i bol prawego jajnika w ktorym to byl pecherzyk.
    Czy mozliwe ze on urósł lub ze przy tak malym bedzie owulacja?
    Nie daje mi to spokoju...
    Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że taki pęcherzyk jest zbyt mały żeby mógł pęknąć :-( Mi lekarz mówił, że minimalnie powinien mieć 18 mm. W pomim przypadku, nawet w trakcie cykli bezowulacyjnych (a była ich większość), zazwyczaj towarzyszył ból taki sam kiedy była owulacja.

    Malinka2401 lubi tę wiadomość

  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto nie próbuje ten nie traci kochana ! Nie takie ciąże się zdarzają! A szczęściu trzeba pomoc ;))

    NeverLoseHope lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zdarzają się tez później owulacje 12dc był 10mm a dziś który masz dzień cyklu?

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Mallow Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Kto nie próbuje ten nie traci kochana ! Nie takie ciąże się zdarzają! A szczęściu trzeba pomoc ;))
    Też tak uważam :-D pomimo tego co napisałam wyżej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Styczeń 2 udane IUI ( Skuteczność 8 % - 24 IUI )
    Luty 7 udanych IUI ( Skuteczność 17,5 % - 40 IUI )
    Marzec 6 udanych IUI ( Skuteczność 24 % - 25 IUI )
    Kwiecień 7 udanych IUI ( Skuteczność 28 % - 25 IUI )
    Maj 4 udane IUI ( Skuteczność 16% - 24 IUI )
    Czerwiec 8 udanych IUI ( Skuteczność 21% - 38 IUI )
    Lipiec 2 udane IUI ( Skuteczność 9% - 22 IUI )
    Sierpień 0 udanych IUI ( Skuteczność 0% - 26 IUI )
    Wrzesień 3 udane IUI (Skuteczność 14% - 21 IUI )
    Październik 4 udane IUI (Skuteczność 16% - 25 IUI )

    Skuteczność ogółem: 16% (43 udanych na 271 IUI)

    Listopad:

    Rude Kiwi 02.11 :( ( 1 IUI AIH )
    Bogna87 02.11 :( ( 4 AID )
    Xkali 03.11 :( ( 5 IUI )
    Kahanka 05.11 :( ( 2 IUI )
    Vip0 05.11 :( ( 1 IUI )
    Dominika333 06.11 :( ( 1 IUI )
    Migii 07.11 :( ( 1 IUI )
    tecz_a 08.11 :( ( 1IUI )
    Zonaboba 09.11 :( ( 1IUI )
    Salma 09.11 :( ( 5 IUI )
    Igiełka 10.11 :( ( 1 IUI )
    Zolwik85 12.11 :( ( 2 IUI )
    Martula85 12.11 :) ( 1 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!!!
    Norwegian forest 12.11 :( ( 3 AID )
    Alu_87 15.11 :( ( 2 IUI )
    Kasiulka1990 15.11 :( ( 2 AID )
    NeverLoseHope 15.11 :( ( 1 AID )
    AnaKwiat 19.11 :) ( 2 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!
    MagdRy 20.11 :( ( 4 IUI )
    Kasiek2620 24.11 :( ( 1 IUI )
    Angi_o 24.11 :( ( 1 IUI )
    Xkali 26.11 ( 6 IUI )
    Izaw 27.11 :( ( 2 IUI )
    Eve89la 27.11 :( ( 5 IUI )
    Liliputkowo 29.11 ( 1 IUI )
    Vip0 30.11 ( 2 IUI )
    Muru 30.11 ( 1 IUI )

    Grudzień:

    Kahanka 3.12 ( 3 IUI )
    RudaAnna 5.12 ( 1 IUI )
    Agness001 06.12 ( 2 AID )
    Zonaboba 06.12 ( 2 IUI )
    Miła27 06.12 ( 1IUI )
    Dominika333 07.12 ( 2 AID )
    Tecz_a 07.12 ( 2 IUI )
    Salma 10.12 (6 IUI)
    Igiełka 10.12 (2 IUI)
    Insulinka 11.12 (5 IUI)
    Alu_87 13.12 (3 IUI)

    Alu, powodzenia! :)
    Nikogo nie pominęłam??
    Możesz dopisać mnie. Pierwsze AID 01.12 beta (na dzień 12.12) 35.46:-) jutro się okaże czy rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 22:12

    pszczola2000 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Ale zdarzają się tez później owulacje 12dc był 10mm a dziś który masz dzień cyklu?
    Dzis 14dc
    Bo ile na dobe może urosnac taki pecherzyk?

  • Mallow Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Dzis 14dc
    Bo ile na dobe może urosnac taki pecherzyk?
    Pewnie kwestia czysto osobnicza. Ja po Fostimonie w poniedziałek (8 DC) miałam pęcherzyk 13mm a w środę 15mm :-/

‹‹ 1101 1102 1103 1104 1105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ