X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam czy przy korzystaniu z dawcy po rozmrozeniu nasienia podają jakieś jego parametry? Czy w ogóle sprawdzają czy jest żywe?

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dla tych które ciężkie są święta, dziś o 19:00 jest webinar dziewczyn z Akademii Płodności.
    Pod tytułem "jak przyzyc święta z 1 kreska"

    Te które w ogóle nie znają dziewczyn zapraszam goraco na ich blogi.
    Prowadzą akademia płodności czyli zdrowe i płodne jedzenie ;)

    Widzimy się dziś o 19!

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprawka. Godzina 18:00!

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ale mnie boli brzuch po dzisiejszej inseminacji i cała wzdęta jestem. Tak jak II inseminacja była bezbolesna, tak dzisiaj mnie zabolało jak cewnik przeszedł przez szyjkę. Wiele zależy od umiejętności lekarza chyba. Nie miałam tak wcześniej...

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    dziewczyny, ale mnie boli brzuch po dzisiejszej inseminacji i cała wzdęta jestem. Tak jak II inseminacja była bezbolesna, tak dzisiaj mnie zabolało jak cewnik przeszedł przez szyjkę. Wiele zależy od umiejętności lekarza chyba. Nie miałam tak wcześniej...

    Mnie też bolało, a wzdęta byłam przez tydzień aż do bólu. Mam tyłozgięcie macicy i bardzo wąską szyjkę

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Rany jak kurka nioska :)
    Co bralas i w jakiej dawce ze tak Cie wzielo?
    Ja chyba tez bym jednak nie ryzykowała z drugiej strony wiadomo jak berdzo sie pragnie dziecka to rozum swoje a serce swoje.


    Gonal f 150ml

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie chyba od zdolności lekarza zależy bo jak moj powiedział ze już to byłam wszoku bo nic nie czułam a co do dziewczyn z Akademi płodności na fejscie można je znaleźć „towsrodku” super blog i super dziewczyny polecam również :)

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Ja, w marcu. Miałam ponad 20 pęcherzyków i miałam takie same wskazania jak Ty. Bierz zastrzyk na pęknięcie i nie zastanawiaj się. Jeśli zajdziesz w ciążę przy takiej ilości pęcherzyków, pomijając duże prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, ciąża będzie z góry zagrożona - będzie czekał cię OHSS czyli zespół hiperstymulacji jajników, szansa na skręt jajnika... Myślę, że koleżanka Marilen mogłaby opowiedzieć Ci z dokładnością jak cierpiała i ile stresu przyniosła jej ciaza po inseminacji na (jeśli dobrze pamiętam) 5 pęcherzykach. Jeśli Cię ciekawi to znajdź jej posty. Przepraszam, że tak ostro to opisuje, ale lekarz słusznie zalecił antykoncepcję w tym cyklu.


    Zrezygnowalam ze staran , ale nie dalam sobie trigger , naprawde robia sie torbiele ??? Jak nie pekna pecherzyki??? Torbiel to cysts ?? O to chodzi?
    Teraz to sie boje ... poszukam tej kolezanki ale jak sie zakonczyli moze wiesz

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    Zgadzam się z Seliną. Ja miałam w sierpniu 3 niepęknięte pęcherzyki, które przekształciły się w torbiele i wtedy bolało jak szatan. Nie wyobrażam sobie sytuacji z 11 niepękniętymi...


    O rany ... ja nie dalam sobie trigger z rana ale nic mnie nie boli, owszem bolo mnie wszystko przez ostatnie 4 dni ale dzisiaj to praktycznie nic , pewnie juz ta owulacja byla ... w tamtym miesiacu wyowulowalam wczesniej niz mysleli bez trigger , zgubili moja owulacje a nie zmniejszyli mi meds ... bede rozmawiac zeby dali mi teraz na nastepny cykl samples ... btw. Mialam sex 12 h przed usg wiec dlatego nie chcialam trigger , boje sie multiple ciazy ...
    Co myslicie zle zrobilam ze nie wzielam tego zastrzyku?

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans wrote:
    Zrezygnowalam ze staran , ale nie dalam sobie trigger , naprawde robia sie torbiele ??? Jak nie pekna pecherzyki??? Torbiel to cysts ?? O to chodzi?
    Teraz to sie boje ... poszukam tej kolezanki ale jak sie zakonczyli moze wiesz
    Ale dlaczego nie słuchasz lekarzy? Nie rozumiem. Zlecił Ci zastrzyk i brak statanian a Ty go nie robisz. Czemu?
    Tak, jest możliwość trobieki i to duża przy takiej ilości pęcherzyków

    Freyja, Xkali lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zrób sobie ten zastrzyk teraz... Twój organizm może sobie świetnie radzić z owulacją z jednego a nawet 3 pęcherzyków, ale przy 11 organizm potrzebuje pomocy. Marilen zaszła w ciążę w tamtym cyklu, w macicy miała w sumie 3 pęcherzyki ciążowe, potem z tego były dwa serduszka, aż w końcu przetrwał tylko jeden maluch. Ona miała wodobrzusze i silne bóle, ponieważ hormon który wytwarza się we wczesnej ciąży podtrzymuje ciałka żółtego w jajnikach - w tym przypadku torbiele. Nie wiem co u niej teraz, ale bardzo długo była w niepewności czy ciąża się utrzyma.
    I tak jak mówi Selina - słuchaj się lekarza...

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak już pisałam jestem po drugiej inseminacji dokładnie dziś mija 13 dzień. Dziś czułam że @ zaraz przyjdzie więc pewnie lada chwila się pojawi ale martwi mnie jedna rzecz. 30 listopada miałam inseminację 3 godziny po podaniu pregnyl pęcherzyk miał 30 mm. Czytając wasze wszystkie posty jestem w szoku że po pregnyl inseminacja powinna odbyć się nie tak szybko jak mi ją zrobiono. Nie chcę tu podważać kompetencji Pani Doktor lecz uważam że po inseminacji w klinice powinni zaproponować monitoring a tu nic. Początkowo mężowi zlecono tylko podstawowe badania testosteron, HIV, kiła i badanie nasienie ( stwierdzono że wszystko super) u równie podobne badania i zrobiono drożność też wszystko niby ok. Czy powinni w klinice badać nas dalej? Poradzicie coś proszę

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans wrote:
    O rany ... ja nie dalam sobie trigger z rana ale nic mnie nie boli, owszem bolo mnie wszystko przez ostatnie 4 dni ale dzisiaj to praktycznie nic , pewnie juz ta owulacja byla ... w tamtym miesiacu wyowulowalam wczesniej niz mysleli bez trigger , zgubili moja owulacje a nie zmniejszyli mi meds ... bede rozmawiac zeby dali mi teraz na nastepny cykl samples ... btw. Mialam sex 12 h przed usg wiec dlatego nie chcialam trigger , boje sie multiple ciazy ...
    Co myslicie zle zrobilam ze nie wzielam tego zastrzyku?

    Ojej chyba mieszkasz zagranicą ;) Mi się te torbiele zrobiły później, nie pękły i rosly sobie dalej aż każdy z nich osiągnął ponad 4cm a wtedy już strasznie rozciagaly jajnik i dlatego bolało. Potem się wchłonęły, w następnym cyklu już ich nie było. Na Twoim miejscu zrobiłabym sobie zastrzyk bo przy dojrzałych 11 pęcherzykach jest duże prawdopodobieństwo, że część nie pęknie

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Tak się zastanawiam czy przy korzystaniu z dawcy po rozmrozeniu nasienia podają jakieś jego parametry? Czy w ogóle sprawdzają czy jest żywe?
    U mnie na protokole inseminacji podana jest koncentracja plemników w ruchu postępowym. Dziś dopiero odebrałam dokument z 2 inseminacji. Zauważyłam, że jest duża rozbieżność tych parametrów z 1 i 2 inseminacji. Teraz ilość była znacznie mniejsza niż za pierwszym razem. Coraz bardziej tracę zaufanie do tej kliniki. Jeśli teraz się nie uda to zmieniamy klinikę.

  • Evans Autorytet
    Postów: 400 538

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ale dlaczego nie słuchasz lekarzy? Nie rozumiem. Zlecił Ci zastrzyk i brak statanian a Ty go nie robisz. Czemu?
    Tak, jest możliwość trobieki i to duża przy takiej ilości pęcherzyków

    Nie zrobilam , bo mialam sex wieczor a rano usg I skasowali mi cykl jak sie dowiedziala ze mialam sex to przesunela trigger do dzisiaj rana , ale I tak mam ryzyko duzej ciazy , dlatego sie boje , ale Wy cos mowicie o torbielach , to moze to i trzeba dac tylko, ze ja teraz w pracy ... wkurzyli mnie Ci lekarze ... tak jak wspomnialam mozna wyowulowac bez trigger bo mi sie tak stalo w tamtym miesiacu , a ja nie mialam sex wiec tym miesiacu posnanowilismy, ze regularnie baby dance a pomiedzy iui ale no widzicie jak wyszlo ... do dupy ... brzydko mowiac

    Tak jestem poza granicami kraju

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 18:51

    f2wle6ydurxmnzb6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Tak się zastanawiam czy przy korzystaniu z dawcy po rozmrozeniu nasienia podają jakieś jego parametry? Czy w ogóle sprawdzają czy jest żywe?
    Przy inseminacji nasieniem dawcy Pan endokrynolog powiedział nam ile jest żywych plemników. Niestety karta wypisu była gotowa później więc więcej szczegółów nie znam. Przygotowując nasienie do inseminacji lekarze podzielają dobre plemniki od tych "martywch". Nasz dawca w świeżym nasieniu miał 24mln /ml, po obróbce było ich tylko i aż 12 mln.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 18:57

    Mallagga lubi tę wiadomość

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczeń 2 udane IUI ( Skuteczność 8 % - 24 IUI )
    Luty 7 udanych IUI ( Skuteczność 17,5 % - 40 IUI )
    Marzec 6 udanych IUI ( Skuteczność 24 % - 25 IUI )
    Kwiecień 7 udanych IUI ( Skuteczność 28 % - 25 IUI )
    Maj 4 udane IUI ( Skuteczność 16% - 24 IUI )
    Czerwiec 8 udanych IUI ( Skuteczność 21% - 38 IUI )
    Lipiec 2 udane IUI ( Skuteczność 9% - 22 IUI )
    Sierpień 0 udanych IUI ( Skuteczność 0% - 26 IUI )
    Wrzesień 3 udane IUI (Skuteczność 14% - 21 IUI )
    Październik 4 udane IUI (Skuteczność 16% - 25 IUI )

    Skuteczność ogółem: 16% (43 udanych na 271 IUI)

    Listopad:

    Rude Kiwi 02.11 :( ( 1 IUI AIH )
    Bogna87 02.11 :( ( 4 AID )
    Xkali 03.11 :( ( 5 IUI )
    Kahanka 05.11 :( ( 2 IUI )
    Vip0 05.11 :( ( 1 IUI )
    Dominika333 06.11 :( ( 1 IUI )
    Migii 07.11 :( ( 1 IUI )
    tecz_a 08.11 :( ( 1IUI )
    Zonaboba 09.11 :( ( 1IUI )
    Salma 09.11 :( ( 5 IUI )
    Igiełka 10.11 :( ( 1 IUI )
    Zolwik85 12.11 :( ( 2 IUI )
    Martula85 12.11 :) ( 1 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!!!
    Norwegian forest 12.11 :( ( 3 AID )
    Alu_87 15.11 :( ( 2 IUI )
    Kasiulka1990 15.11 :( ( 2 AID )
    NeverLoseHope 15.11 :( ( 1 AID )
    AnaKwiat 19.11 :) ( 2 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!
    MagdRy 20.11 :( ( 4 IUI )
    Kasiek2620 24.11 :( ( 1 IUI )
    Angi_o 24.11 :( ( 1 IUI )
    Xkali 26.11 ( 6 IUI )
    Izaw 27.11 :( ( 2 IUI )
    Eve89la 27.11 :( ( 5 IUI )
    Liliputkowo 29.11 ( 1 IUI )
    Vip0 30.11 ( 2 IUI )
    Muru 30.11 ( 1 IUI )

    Grudzień:

    Kahanka 3.12 ( 3 IUI )
    RudaAnna 5.12 ( 1 IUI )
    Agness001 06.12 ( 2 AID )
    Zonaboba 06.12 ( 2 IUI )
    Miła27 06.12 ( 1IUI )
    Dominika333 07.12 ( 2 AID )
    Tecz_a 07.12 ( 2 IUI )
    Salma 10.12 (6 IUI)
    Igiełka 10.12 (2 IUI)
    Insulinka 11.12 (5 IUI)
    Alu_87 13.12 (3 IUI)

    Alu, powodzenia! :)
    Nikogo nie pominęłam??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 19:06

    Alu_87 lubi tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans wrote:
    Nie zrobilam , bo mialam sex wieczor a rano usg I skasowali mi cykl jak sie dowiedziala ze mialam sex to przesunela trigger do dzisiaj rana , ale I tak mam ryzyko duzej ciazy , dlatego sie boje , ale Wy cos mowicie o torbielach , to moze to i trzeba dac tylko, ze ja teraz w pracy ... wkurzyli mnie Ci lekarze ... tak jak wspomnialam mozna wyowulowac bez trigger bo mi sie tak stalo w tamtym miesiacu , a ja nie mialam sex wiec tym miesiacu posnanowilismy, ze regularnie baby dance a pomiedzy iui ale no widzicie jak wyszlo ... do dupy ... brzydko mowiac

    Tak jestem poza granicami kraju

    Dlaczego zła na lekarzy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    U mnie na protokole inseminacji podana jest koncentracja plemników w ruchu postępowym. Dziś dopiero odebrałam dokument z 2 inseminacji. Zauważyłam, że jest duża rozbieżność tych parametrów z 1 i 2 inseminacji. Teraz ilość była znacznie mniejsza niż za pierwszym razem. Coraz bardziej tracę zaufanie do tej kliniki. Jeśli teraz się nie uda to zmieniamy klinikę.
    Dzięki za odpowiedź!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evans nie mam pojęcia co teraz, jednak skoro lekarze kazali robić zastrzyk mimo to, to bym zrobiła. Ogólnie przed IUI zaleca się wstrzemięźliwość, no ale teraz po ptokach. W sumie hmm serduszkowaliscie wczoraj i dziś dr kazał zrobić zastrzyk, czyli pęcherzyki pękną za ok.36h od zastrzyku. Możesz go zrobic nawet po powrocie do domu dziś, byleby zrobić. Plemniki z tamtego <3 raczej do tego czasu nie przetrwają-choc wiadomo różnie bywa. Lekarz jednak miał pełną ocenę waszyej sytuacji, więc myślę że wiedział co robi.
    Jakieś wielkości były największe pęcherzyki?

    Evans lubi tę wiadomość

‹‹ 1100 1101 1102 1103 1104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ