X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Ja 1986 my też dokładnie nie rozumiemy ale mamy teraz wizytę bo genetycy kazali mi też się przebadać żeby była jasność więc wtedy się dowiem dokładnie o co chodzi
    To jest tak jakby taki ubytek w cftr ale nie mutacja który powoduje nie prawidłową produkcję białka a w efekcie pracę śluzu i zabierzenia w nasieniowodach dlatego zanim nasienie przejdzie całą drogę od jąder do wnętrza macicy a już nie mówiąc do dotarciu i zapłodnienia komórki to jest już osłabione i bez prawidłowej budowy itd czyli z morfo 0%
    Tak mniej więcej działa to u mojego męża
    Dlatego genetycy napomknęli coś o biopsji ale szczegółów dowiemy się na wizycie

    szczerze ci powiem , że na tej genetyce to ja się w ogóle nie znam , co prawda zrobiłam kariotyp ale był oki więc zostawiłam to w spokoju , czasem jak tu tak dziewczyny piszą o tych badaniach to jestem wdzięczna losowi że nie musiałam się aż tak w ten temat zagłębiac

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 no jasne że skuteczna Twoja klinika, nawet powiedziałabym że bardzo :) Już niedługo poznasz płeć maluszka :) masz jakieś przeczucia?
    napisz jeszcze proszę czym byłaś stymulowana do aid że takie piękne efekty osiągnęliście ? :*

    Littlegirl kiedyś gdzieś czytałam że pęcherzyk rośnie około 2 mm na dobę więc... Twoj będzie miał około 20 a to chyba wystarczy co ?

    jeśłi chodzi o hsg to nieprawda że nie można się starać w tym cyklu, można a nawet powinno się bo to zwiększa szanse

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sysunia trzymam kciuki :)

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po i raczej narazie ok. IUI o 20 na pęcherzyku 23 mm czyli nie pękł, Endo 9mm -lekarz mówił że ok ale wydaje mi się że mało ? Nasienie podobno super 24 mln tych podanych - w stosunku do tej pierwszej gdzie było 4mln to rewelacyjny. Jajnik kuł już lekko o 22 a dziś od rana dość mocno więc mam nadzieję że pęka ;)

    Co do owulacji to ja prawie zawsze mam z prawego a teraz po długim czasie mam z lewego więc to nie jest żadną zasada -glowa do góry !!!

    Czara cieszę się z twojego szczęścia -caluski :*

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja1986 ciesz się kochana że tego wszystkiego nie wiesz, ja też wolałabym nie wiedzieć tego wszystkiego bo im więcej się wie to człowiek się przeraża ile rzeczy może pójść nie tak....i można dostać na głowę

    hchypc0zgq8syrex.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Srebrzysta dobre endo :) nie jest mało, ono jeszcze będzie codziennie rosło, więc zanim dojdzie do zagnieżdżenia, to będzie akurat :) Trzymam kciuki o 20! Akurat będę wychodzić z pracy ;)

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ja to iui miałam wczoraj o 20, hahaaaa

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :* ale kciuki i tak się przydadzą :)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia ty dzis razem ze mna IUI. trzymaj sie dziewczyno!
    Srebrzysta wczoraja i Patyna w pon ?

    Kogos pominelam?
    A ktore czekaja na testowanie?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Sysunia ty dzis razem ze mna IUI. trzymaj sie dziewczyno!
    Srebrzysta wczoraja i Patyna w pon ?

    Kogos pominelam?
    A ktore czekaja na testowanie?
    mkgk jestem z tobą

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Selina ja to iui miałam wczoraj o 20, hahaaaa
    Aaaaa hehehe, rano czasem nie przytomna jestem :D to teraz kciuki za zaolnierzyki by pędziły w stronę światła :D w sensie komórki

    Sysunia już po?? Mów jak było i ile czasu zajęło?

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Ja już po i raczej narazie ok. IUI o 20 na pęcherzyku 23 mm czyli nie pękł, Endo 9mm -lekarz mówił że ok ale wydaje mi się że mało ? Nasienie podobno super 24 mln tych podanych - w stosunku do tej pierwszej gdzie było 4mln to rewelacyjny. Jajnik kuł już lekko o 22 a dziś od rana dość mocno więc mam nadzieję że pęka ;)

    Co do owulacji to ja prawie zawsze mam z prawego a teraz po długim czasie mam z lewego więc to nie jest żadną zasada -glowa do góry !!!

    Czara cieszę się z twojego szczęścia -caluski :*

    Kochana 24 mln tych podanych to masz na mysli po preparatyce? to niezle u mnie po obrobce mielismy only 0.33 mln plemnikow.

    dramat

    dzis maz byc rano i juz wiem ze przed preoaratyka mamy 39.5 mln....ciekawa jestem ile bedzie po.....


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Sysunia89 Ja czekam już na testowanie , IUI było w poniedziałek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 10:54

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mąż ma 120mln palników a co lepsze przed suplementacja Fertilmanem miał aż 240mln! :O doktor stwierdził, że to nic, że najważniejsze że się poprawiła ruchliwość (może o 5-7%), ale morfo wtedy też spadła z 4 na 3 (wcześniej 2x miał 4%). Naczytałam się już o tych stanach zapalnych prostaty, które mogą być wykryte tylko przez usg prostaty (przez odbyt...) i które mogą powodować właśnie złe wyniki nasienia, może tam być bakteria która ten stan zapalny wywołuje i nie wyjdzie ona w posiewie nasienia czy z cewki :/ Chore to.
    Ale już nie będę chyba męża na żadne badania gonić, ma dużą ilość plemników, więc nawet po preparacji nasienia myślę że będzie źle

  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Aaaaa hehehe, rano czasem nie przytomna jestem :D to teraz kciuki za zaolnierzyki by pędziły w stronę światła :D w sensie komórki

    Sysunia już po?? Mów jak było i ile czasu zajęło?
    My już po. Pęcherzyki 24mm i 22mm a dwóch już nie widać ale sądze że nie pękły w nocy tylko że lekarz który mnie dzisiaj kwalifikował do IUI ich nie widział bo lekarz który mnie cały czas prowadzi to wie że musi wjechać za mięśniaka żeby zobaczyć pęcherzyki na prawym jajniku... ale i tak mówi że jeśli wczoraj o 15.30 jescze były 4 to jest bardzo dobry czas i dobre rokowania :) Zabieg wyglądał mniej więcej tak że o 10 miałam być w klinice od razu USG i oczekiwanie około 40-60min na przygotowanie nasienia... potem znowu do gabinetu i wstrzyknięcie nasienia przez szyjkę taką cieniutką i długą igłą podobne uczucie do badania drożności jajowodów gdzie czułam delikatne rozpychanie potem leżałam przez 5 min jak to lekaż powiedział żeby wspomóc grawitacje :)...lekarz kazał czekać 10 dni i zrobić bete ale ja będę chyba czekać do dnia miesiączki a potem jak się będzie spóźniać to dopiero testuje... Jestem z wami dziewczynki :)

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia89 wrote:
    mkgk jestem z tobą
    A jak u ciebie wyglądają pęcherzyki dzisiaj w dniu IUI? i jak endometrium?? U mnie piękne endo 14,8mm :)

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki za Wasze iui !!! Niech ten nowy rok przyniesie upragnione 2 kreski!!

    Sysunia89, Selina lubią tę wiadomość

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    ja1986 no jasne że skuteczna Twoja klinika, nawet powiedziałabym że bardzo :) Już niedługo poznasz płeć maluszka :) masz jakieś przeczucia?
    napisz jeszcze proszę czym byłaś stymulowana do aid że takie piękne efekty osiągnęliście ? :*

    Littlegirl kiedyś gdzieś czytałam że pęcherzyk rośnie około 2 mm na dobę więc... Twoj będzie miał około 20 a to chyba wystarczy co ?

    jeśłi chodzi o hsg to nieprawda że nie można się starać w tym cyklu, można a nawet powinno się bo to zwiększa szanse


    obstawiam chłopca, ale najważniejsze żeby było zdrowe

    co do stymulacji za 2 razem clo+ovitrelle+duphaston
    a teraz tylko ovitrelle + duphaston

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia rób betę tak jak lekarz kazał, trzeba wyłapać ewentualną (tfu tfu!) biochemiczną. Tzn ja bym tak zrobiła, tak mi też mówiono teraz przy stymulacji+zastrzyk
    To czekamy te 1,5tyg. teraz z Tobą :)

  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:)
    ja czekam na iui.
    planowo miala byc wtorek/sroda ale jak to zazwyczaj bywa moj organizm zaprotestował...i w pon popoludniu w 12 dc mialam pecherzyki max 10mm.
    jutro mam isc do kliniki na sprawdzenie. nie wiem czy jest szansa ze jutro bedziw robione iui. to moja pierwsza inseminacja i bardzo sie stresuje. raz ze samym jej faktem dwa ze wszystko mi sie rozjechalo a zawszw mialam cykle jak w zegarku...do tego nie mialam teraz sprawdzanej droznosci bo miałam sonohsg w maju2017 po ktorym zaszlam w ciążę(puste jajo). wtedy wyszedl prawy niedrpzny, lewy czesciowo drozny a zaszlam z prawego wiec cos sie udroznilo. Lekarz mowil ze na razie za szybko by powtarzac hsg. mam takiego stresa ze glowa mala...
    a za Was bardzoop trzymam kciuki!!!!

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ