X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Seni83 Koleżanka
    Postów: 51 35

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jutro jest mój 11 dzień po IUI jak myślicie robić już test? Tylko dodam ze po pierwszym IUI @dostałam po 10 dniach...

  • Marysia_30 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedział że w moim wieku powinno być tak 2-2,5 Ja w tym roku kończę 32 (mój nick jest trochę nieaktualny :)
    Trochę się doluje bo jak teraz mam czekać 2 miechy to nie zdążę urodzić w tym roku i będę miała 33 jak urodzenia (o ile dobrze pojdzie)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia_30 wrote:
    Mi powiedział że w moim wieku powinno być tak 2-2,5 Ja w tym roku kończę 32 (mój nick jest trochę nieaktualny :)
    Trochę się doluje bo jak teraz mam czekać 2 miechy to nie zdążę urodzić w tym roku i będę miała 33 jak urodzenia (o ile dobrze pojdzie)
    Weż się uspokój ;) ja mam 33! jesteśmy mlode, my i nasze komórki jajowe, tak musimy myśleć :D

    tolerancyjna, Littlegirl, Truskawkowa90, KoniczynkaNaSzczęście, Motylek1313 lubią tę wiadomość

  • Marysia_30 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Weż się uspokój ;) ja mam 33! jesteśmy mlode, my i nasze komórki jajowe, tak musimy myśleć :D

    Hehe no dobra. Jesteśmy młode i jeszcze mamy czas na dzieci :) tak muszę sobie to tłumaczyć:)

    tolerancyjna, inka1985, Motylek1313 lubią tę wiadomość

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa, ja mam @ więc mnie mogło ponieść, ale Ciebie to już nw co tłumaczy :-D

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia_30 ja nawet nie słyszałam o przeciwcialach przeciwjajnikowych. Jedynie o przeciwplemnikowych. I co to Frax? Opowiedz coś :-)
    A zdradzisz u kogo byłaś?

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Srebrzysta u mnie właściwie to nic nie ma o inseminacji moze jakaś kropelka zwykłego przezroczystego

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myślicie czy ten śluz zwiastuje na tak wczesnym etapie ? W ciąży chyba jest gesty i kremowy czy biały Ale to wydaje mi się że już po terminie @.

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Dziewczyny jak myślicie czy ten śluz zwiastuje na tak wczesnym etapie ? W ciąży chyba jest gesty i kremowy czy biały Ale to wydaje mi się że już po terminie @.
    A czy to nie jest tak, ze jak sie aplikuje luteinę (progesteron) dowcipnie, to biały/ kremowy i gęsty jest dlatego, że ta tabletka się tam rozpuszcza? Przepraszam, jeśli zadałam głupie pytanie, ale ja się sama z sobą czuję ostatnio jak filmie science-fiction :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 22:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 tak dokładnie, po luteinie dowcipnej tak własnie jest, biały gęsty, lepki śluz

    inka1985 lubi tę wiadomość

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tolerancyjna jak mnie normalnie tak ponosi to sobie wyobraź mnie jak mam okres :P strach się bać :P
    Inka ale mnie rozbawilas tekstem że czujesz się jak w filmie science-fiction :D miałaś na myśli jakiś konkretny? Ja czasem jak mnie takie dziwne rzeczy spotykają, jakieś wydzieliny i inne cuda, czuje się jak obcy 8 pasażer Nostromo :P

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    inka1985 tak dokładnie, po luteinie dowcipnej tak własnie jest, biały gęsty, lepki śluz
    Udaje ciązowy, łobuz jeden hahaha :P ja mam wrażenie, że mój organizm mnie trolluje w tym miesiącu. chyba myślałam, że przechytrzę własną głowę, ale niekoniecznie ;)

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia30 moja koleżanka z innego wątku miała to badanie i wyszło jej właśnie pozytywnie a znalazłam taki opis ;

    Badanie przeciwciał przeciw antygenom jajnikowym jest pomocne w diagnostyce izolowanej pierwotnej niewydolności jajników oraz przebiegającej w związku z autoimmunologiczną poliendokrynopatią. Znaczenie kliniczne tych przeciwciał w zespole policystycznych jajników lub rzadkim autoimmunologicznym Ophoritis nie jest jednoznacznie wyjaśnione.
    Pierwotna niewydolność jajników charakteryzuje się zaburzeniami wytwarzania komórek rozrodczych i funkcji jajników, dotknięte pacjentki sa bezpłodne (częstość występowania 1%). W części przypadków przyjmuje się etiologię autoimmunologiczną - szczególnie gdy stwierdzone są inne choroby autoimmunologiczne, np. choroba Basedowa, choroba Addisona, insulinozależna cukrzyca.
    Pierwotna niewydolność jajników przejawia się wówczas jako część autoimmunologicznej poliendokrynopatii.
    U pacjentek, które kilkakrotnie poddawały się sztucznemu zapłodnieniu stwierdza się wzrost przeciwciał przeciw antygenom jajnika, co wskazuje na postępujące zaburzenia płodności.

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana85 wrote:
    Witajcie.

    Podczytuje ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytac...
    Od jakiegos czasu mysle nad IUI...czy podany koszt tej procedury to jest za całość, jak to wyglada?
    Jakie badania musze mieć ( chce zrobic do 1 wizyty by przyspieszyć)
    Generalnie u mnie na pierwszy rzut oka wszystko ok, maz minimalnie mniejsza ruchliwosc, ale ilość ok..
    Starania jak widac bezowocne od 8, a nawet 9 lat...
    Cześć najlepiej jak na początku zrobisz podstawowe hormonalne kolejny krok to na pewno drożność jednak jlzalecam ci najpierw wizytę i najlepiej ustalić lekarzem plan działania u męża tez przydały by się postawowe badabia hormonów. Na pewno warto mieć aktualne badanie cytologiczne i posiew jeżeli chodzi i podstawy . W przypadku męża dobrze też powtórzyć badanie nasienia bo jak wiadomo co 3 mce się zmienia Czy bierze jakieś witaminy na poprawę? Mój bierze Fertimal plus, wit. D,C,E i poprawiły mu się wyniki.

    KoniczynkaNaSzczęście lubi tę wiadomość

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Marysia_30 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Marysia_30 ja nawet nie słyszałam o przeciwcialach przeciwjajnikowych. Jedynie o przeciwplemnikowych. I co to Frax? Opowiedz coś :-)
    A zdradzisz u kogo byłaś?

    Właśnie nie wiem co to za badania. Lekarz mi tłumaczył ale nie skumalamam :) a lecze się we Wrocławiu. Teraz pierwszy raz w Invimed u dr Gizlera. Bardzo profesjonalny lekarz i klinika. Nie ma porównania z Invicta. Są tu może jakieś dziewczyny z Wrocławia? Gdzie się leczycie?

  • Marysia_30 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych badań jeszcze to mówił że pomogą one odpowiedzieć na pytanie dlaczego mam tak niska rezerwę jajników a (AMH) i na ich podstawie podejmie decyzję jaka procedurę zastosować teraz u mnie.

  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Zauważyłam kolejny objaw PMS. Do wczoraj byłam totalnie zmęczona (pewnie schodziły hormony po ovitrellu, więc byłam w urojonej ciazy) a dziś wszystko mnie wkurwia :P Taka sytuacja.

    To znowu jest nas dwie.. Też mnie dzisiaj wszystko wkurwiało.. do tego stopnia, ze jak mnie jeden pracownik z równowagi wyprowadził telefonem, ze jest 15tego, godz 15 a on jeszcze wypłaty nie ma, to mu zawarczałam "Nosz kurwa mać" :P
    I ch.. :D

    inka1985, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam że ja to w jakiejś desperacji chyba jestem, Jak się boję zastrzyków tak sama musiałam dać sobie ovitrell bo Mąż w pracy to jeszcze do tego wbiłam sobie drugi raz bo mi się wydawało że coś zostało jakaś kropelka i nie chciałam zmarnować

    MariaM lubi tę wiadomość

  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    Powiem Wam że ja to w jakiejś desperacji chyba jestem, Jak się boję zastrzyków tak sama musiałam dać sobie ovitrell bo Mąż w pracy to jeszcze do tego wbiłam sobie drugi raz bo mi się wydawało że coś zostało jakaś kropelka i nie chciałam zmarnować

    Nina posikałam się :-D

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Cześć najlepiej jak na początku zrobisz podstawowe hormonalne kolejny krok to na pewno drożność jednak jlzalecam ci najpierw wizytę i najlepiej ustalić lekarzem plan działania u męża tez przydały by się postawowe badabia hormonów. Na pewno warto mieć aktualne badanie cytologiczne i posiew jeżeli chodzi i podstawy . W przypadku męża dobrze też powtórzyć badanie nasienia bo jak wiadomo co 3 mce się zmienia Czy bierze jakieś witaminy na poprawę? Mój bierze Fertimal plus, wit. D,C,E i poprawiły mu się wyniki.

    Cześć.
    Moj maz robil pare dni temu badanie nasienia i vzekamy jeszcze na morfologie i posiew na bakterie beztlenowe. Dopiero wczoraj mu zaczelam dawac wit C...ile mg dziennie? On jest antylekowy i antylekarzowy, wiec jak mu nie przypomne to on zapomni i nie wezmie....
    Czytalam wczoraj o suplach i tez mysle nad tym Fertilem...tylko troche duzo trzeba go brac.
    Ja z supli pije tylko Inofolic i witaminy E D i bComplex, magne b6, dolaczylam w tym cyklu Iladian bo mam czeste infekcje i na ostatniej cytologi wyszly grzyby...moze tu jest problem...nie wiem...
    Musze sie zarejestrowac do lekarki na NFZ i poprosic o te badania...tylko wiecie jak to jedt czasem z tym proszeniem sie...ona widzi problem tylko w prolaktynie ( mialam podwyzszona, bralam dostinex) teraz juz jest ok i owulacje mam potwierdzane monitoringiem u innego doktorka..ale o tym posiewie nie pomyslalam....

‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ