X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Aga-ta86 Ekspertka
    Postów: 148 159

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 trzymam kciuki żeby się powiodło:)

    32 lata
    rok starań
    wysoka prolaktyna
    nadczynność tarczycy
    2 IUI :(
    1 transfer 😡
    2 transfer 😊
    10 dp beta hcg 401,5
    12 dp beta hcg 1399
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    tak, spada. u mnie dzień przed już była niższa. Przypadkiem sprawdziłam.
    Swego czasu jak mierzylam regularnie przez pol roku to mi spadala w dniu okresu rano.

    CYTRYNKA_2016 lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za chwilę uzupełnie listę :) bo jeszcze zbieram myśli po wizycie u rodzinnej

    Ogólnie tak, z całej wirusologii przed IUI to tylko 2 badania na nfz mogę mieć... Śmiech na sali a badań jest chyba z 7-8. Na krzywą cukrowa skierowanie mam, ale za insulinową trzeba zapłacić. Do tego jeszcze mam na TSH, Ft3, ft4 i USG tarczycy.
    Próbowałam wysępić tą metformine, ale się nie udało :( Zaczęła kiwać głowa, kręcić i się uśmiechać że to tak naciągane by było, że nie mam ewidentnych wskazań a ja na to, że już 3ci rok się staramy o dziecko i już mam dość tego i jak coś może pomóc a nie zaszkodzi to chce spróbować. No a ona że tak tak, jak najbardziej, no i dała to skierowanie na tą krzywą :/
    Wiecie co napisałam do znajomej farmaceutki która bez problemu mi ten lek zalatwi, miałabym jeszcze w tym tygodniu. Powiedzcie mi jednak, może któraś się z Was orientuje, czy jak zacznę brać metformine to mogę badać później ta krzywą? Czy lek zafalszuje wynik i wyjdzie wtedy dobry już np.po kilku tabletkach?

  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko, z tego co wiem 2 tygodnie przed krzywą nie powinno się brać metforminy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w trakcie brania lekarz chce sprawdzić czy ma się dobrze dobraną dawkę leku.

    Co do badań: na insulinę skierowanie na NFZ może dać tylko endokrynolog lub diabetolog.

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Selinko, z tego co wiem 2 tygodnie przed krzywą nie powinno się brać metforminy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w trakcie brania lekarz chce sprawdzić czy ma się dobrze dobraną dawkę leku.

    Co do badań: na insulinę skierowanie na NFZ może dać tylko endokrynolog lub diabetolog.
    Acha...no to bez sensu bym teraz zaczynała brać jak za tydzień mam zrobić badanie :/ Chyba że pójdę zrobić jutro

  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i chyba lepiej żeby o dawce zadecydował lekarz... Ja biorę tylko raz dziennie Glucophage 500, ale mam np. koleżankę która dostała 3x1 Glucophage 1000

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny za chwilę uzupełnie listę :) bo jeszcze zbieram myśli po wizycie u rodzinnej

    Ogólnie tak, z całej wirusologii przed IUI to tylko 2 badania na nfz mogę mieć... Śmiech na sali a badań jest chyba z 7-8. Na krzywą cukrowa skierowanie mam, ale za insulinową trzeba zapłacić. Do tego jeszcze mam na TSH, Ft3, ft4 i USG tarczycy.
    Próbowałam wysępić tą metformine, ale się nie udało :( Zaczęła kiwać głowa, kręcić i się uśmiechać że to tak naciągane by było, że nie mam ewidentnych wskazań a ja na to, że już 3ci rok się staramy o dziecko i już mam dość tego i jak coś może pomóc a nie zaszkodzi to chce spróbować. No a ona że tak tak, jak najbardziej, no i dała to skierowanie na tą krzywą :/
    Wiecie co napisałam do znajomej farmaceutki która bez problemu mi ten lek zalatwi, miałabym jeszcze w tym tygodniu. Powiedzcie mi jednak, może któraś się z Was orientuje, czy jak zacznę brać metformine to mogę badać później ta krzywą? Czy lek zafalszuje wynik i wyjdzie wtedy dobry już np.po kilku tabletkach?
    Przynajmniej 3 dni przed badaniem krzywej powinno się odstawić metforminę. Niektórzy zalecają nawet 5-7 dni. A dlaczego chcesz ją zacząć brać?

    Selina lubi tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    No i chyba lepiej żeby o dawce zadecydował lekarz... Ja biorę tylko raz dziennie Glucophage 500, ale mam np. koleżankę która dostała 3x1 Glucophage 1000
    Nie będę szaleć, zacznę od 500, żeby sobie dziadostwa nie narobić. Ja cukier miałam ok tylko insulina za duża, ale też bez szału nie była tragiczna (37,5 po 2h)

    olka_sz lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz pisałam parę stron wcześniej bodajże, ze byłam u endokrynologa wczoraj i nie spodobała jej się moja krzywa insulinowa. Badanie było z 2017r.i kazała mi powtórzyć to badanie teraz. Zaczęła też mówić że odchylenie nie jest duże, ale ze miała pacjentki z niepłodnością które po profilaktycznym (wskazań nie było) podaniu metforminy zachodziły w ciążę. Także wiecie...napalilam się. Skoro mi nie zaszkodzi a może pomóc to spróbuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 16:02

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, jesli sama bys doszla,ze problem rozwiazalaby metformina, to ja nie wien po sa Ci lekarze, po co tyle pieniedzy sie wydaje, marnuje czas, ktory dziala na nasza niekorzysc, po co te z szargane nerwy, cierpienie i obciazenie zdrowotne cala ta chemia. Jednakze zycze, zeby ten metformax czy glucophage zadzialalo. :)

    Selina lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6452

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny za chwilę uzupełnie listę :) bo jeszcze zbieram myśli po wizycie u rodzinnej

    Ogólnie tak, z całej wirusologii przed IUI to tylko 2 badania na nfz mogę mieć... Śmiech na sali a badań jest chyba z 7-8. Na krzywą cukrowa skierowanie mam, ale za insulinową trzeba zapłacić. Do tego jeszcze mam na TSH, Ft3, ft4 i USG tarczycy.
    Próbowałam wysępić tą metformine, ale się nie udało :( Zaczęła kiwać głowa, kręcić i się uśmiechać że to tak naciągane by było, że nie mam ewidentnych wskazań a ja na to, że już 3ci rok się staramy o dziecko i już mam dość tego i jak coś może pomóc a nie zaszkodzi to chce spróbować. No a ona że tak tak, jak najbardziej, no i dała to skierowanie na tą krzywą :/
    Wiecie co napisałam do znajomej farmaceutki która bez problemu mi ten lek zalatwi, miałabym jeszcze w tym tygodniu. Powiedzcie mi jednak, może któraś się z Was orientuje, czy jak zacznę brać metformine to mogę badać później ta krzywą? Czy lek zafalszuje wynik i wyjdzie wtedy dobry już np.po kilku tabletkach?
    Selinko ja biorę metformax i wýnik będzie sfałszowany. Najpierw zbadaj A później zacznij brać. Tylko to jest lek który może też spowodować spadek wagi

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 U nas już 2,5 roku starań... U mnie niby wszystko ok ale u męża słabe nasienie :(... Teraz była pierwsza inseminacja i czekam na jej wynik ale nie łudzę się za bardzo. Co do mojego progesteronu to mój doktor odpisał mi na e-maila że pewnie mam 3 ciałka żółte bo byływ 3 pęcherzyki stąd taka wartość i że jest ok :). Muszę czekać cierpliwie do wtorku bo we wtorek będę robić betę ;)

    Olalasz lubi tę wiadomość

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    A zastanawialyscie się co zrobic kiedy inseminacje nie zadzialaja?
    To jest już nasza ostatnia inseminacja. Jak nie wypali to po cyklu przerwy ivf. Już jestem strasznie zmęczona tymi hormonami i inseminacjami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba zrobimy 2 IUI teraz od marca. Myślałam o jednej, ale skoro przy poprzednich już miałam problem z endometrium, to raczej nie miały prawa się udać... Po 2 nieudanych pewnie ten w ivf pójdziemy, ale wolę o tym naprawdę nie myśleć teraz.


    Róża wiesz co to nie tak że sama sobie wymyśliłam ta metformine :) bo lampka mi się zapaliła wczoraj jak endo mi powiedziała, że miała przypadki ciąży właśnie po wdrożeniu mety. Aczkilwiek pamiętam, że jak odebrałam wyniki tych krzywych te 2lata temu, to dziewczyny mi tu na forum pisały, że nie jest dobra ta insulina a lekarze się upierali że jest ok...echh.
    Więc wiecie, czlowiek się chwyta wszystkiego... aczkolwiek z ciastków nie zrezygnuję ;> o nie nie.
    Tym bardziej jak waga miałaby spasc pkt tym leku to OMG!! Mam nadzieję że nie będę miała takiego skutku, bo wracam do swojej wagi większej właśnie (nieźle mi idzie). Czytałam, że spadek wagi wynika z tego że nie ma się apetytu i słodyczy też się nie chce (to drugie na plus akurat by było), ale ja mam taki apetyt teraz że wątpię żeby mi aż tak spadł. Tym bardziej że zacznę od małej dawki.

    To idę się jutro kłuć i zobaczymy jak to teraz wygląda

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła27 wrote:
    Kochane dzisiejsza IUI była naprawdę na luzie :) wyniki M takie same jak w tamtym miesiącu;) moje pęcherzyki dwa na prawym jajniku jeden 22 mm drugi 20 mm :) IUI 27 h po ovitrelle.Pani Doktor właśnie tym razem była jakaś zachwycona stwierdziła,że wszystko było lepiej niż zwykle hmmm jakieś takie zastanawiające to było dla mnie,ale nadziei sobie nie robię;) Po IUI zrobiła usg jakie to było ciekawe widzieć jakie plemniki atakują moje jajeczka:D wcześniej jakoś nie było tak tego wyraźnie widać hmmm. Betę mam 06.03, od piątku luteinę.Ogolnie czuje się świetnie,że tak powiem żadnego bólu brzuch nic. To była dla mnie naprawdę najlepsza IUI:) Całuje was kochane i dziękuję za kciuki!
    Oo i tak serio widać te plemniki jak na filmach o poczęciu? Ja tylko na monitorku miałam obraz, zdj nie dostałam.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Olalasz pisałam parę stron wcześniej bodajże, ze byłam u endokrynologa wczoraj i nie spodobała jej się moja krzywa insulinowa. Badanie było z 2017r.i kazała mi powtórzyć to badanie teraz. Zaczęła też mówić że odchylenie nie jest duże, ale ze miała pacjentki z niepłodnością które po profilaktycznym (wskazań nie było) podaniu metforminy zachodziły w ciążę. Także wiecie...napalilam się. Skoro mi nie zaszkodzi a może pomóc to spróbuję
    Jakieś mam braki ostatnio :( Ja brałam jakiś czas metforminę, potem odstawiłam. Walczyłam dietą i ruchem, ale słabo to idzie. Teraz chcę wrócić od metforminy. Zawsze można spróbować :)

    Selina lubi tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemnik zyje do 72h, a przy IUI czyli spreparowany czy jakos tak zyje 24h ? :o to prawda?

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    mila2019 U nas już 2,5 roku starań... U mnie niby wszystko ok ale u męża słabe nasienie :(... Teraz była pierwsza inseminacja i czekam na jej wynik ale nie łudzę się za bardzo. Co do mojego progesteronu to mój doktor odpisał mi na e-maila że pewnie mam 3 ciałka żółte bo byływ 3 pęcherzyki stąd taka wartość i że jest ok :). Muszę czekać cierpliwie do wtorku bo we wtorek będę robić betę ;)
    Kciukasy :)

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roza skad wiesz ze po iui tylko 24h? Jak tak to moja 1 nie miala prawa sie udac, bo wg mnie owu bylo duzo pozniej pomimo ovitrelle o.O

    Hehe nie jak na filmach ale na usg widac taka biala mase ktora sie przemieszczala w moim przypadku w prawy gorny rog :p

    Miła27 lubi tę wiadomość

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 20 lutego 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Roza skad wiesz ze po iui tylko 24h? Jak tak to moja 1 nie miala prawa sie udac, bo wg mnie owu bylo duzo pozniej pomimo ovitrelle o.O

    Hehe nie jak na filmach ale na usg widac taka biala mase ktora sie przemieszczala w moim przypadku w prawy gorny rog :p

    Wygooglowalam, bo przeciez obsesji juz dostaje z tym, ze owulacje mialam tak pozno. :/
    z Kafaterii i jakis tam innych tak wyczytalam. Licze na to ze to nie prawda i nie chce siac zametu.

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ