X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nam się teraz nie uda pierwsza IUI to zapytamy się lekarza, co dalej i to on zdecyduje czy brniemy jeszcze kilka razy czy przygotowujeny się do ivf. Na razie nie myślimy z mężem o ivf, ale życie pokaże. Na pewno nie będę naciskać na lekarza na kolejne i kolejne inseminacje, ponieważ to on ocenia moje szanse z medycznego punktu widzenia.
    Noc miałam dzisiaj spokojna w porównaniu do tej z wtorku na środę, tzn. Podbrzusze odpuściło, za to dzisiaj czuje się jak na grypę żołądkowa. Są to dość dziwne i niespotykane jak dotąd dla mnie objawy, o których w razie niepowodzenia muszę powiedzieć lekarzowi. Póki, co czekam do soboty, opalam się na słoneczku i żyje nadzieja 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2019, 13:19

    Monia1990tiger, happilyeverafter, Pat87 lubią tę wiadomość

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wersu i Karola ... przykro bardzo 😢

    Karola25 lubi tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Jeśli nam się teraz nie uda pierwsza IUI to zapytamy się lekarza, co dalej i to on zdecyduje czy brniemy jeszcze kilka razy czy przygotowujeny się do ivf. Na razie nie myślimy z mężem o ivf, ale życie pokaże. Na pewno nie będę naciskać na lekarza na kolejne i kolejne inseminacje, ponieważ to on ocenia moje szanse z medycznego punktu widzenia.
    Noc miałam dzisiaj spokojna w porównaniu do tej z wtorku na środę, tzn. Podbrzusze odpuściło, za to dzisiaj czuje się jak na grypę żołądkowa. Są to dość dziwne i niespotykane jak dotąd dla mnie objawy, o których w razie niepowodzenia muszę powiedzieć lekarzowi. Póki, co czekam do soboty, opalam się na słoneczku i żyje nadzieja 😍


    Będzie dobrze... p.s opalanie ??? Ja dostałam zakaz na opalanie

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • elamela Przyjaciółka
    Postów: 141 39

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    Będzie dobrze... p.s opalanie ??? Ja dostałam zakaz na opalanie

    u mnie też był zakaz opalania

    Starania od 2017. Z pomocą lekarzy od 2018.

    11.2018 - HSG z kontrastem, histeroskopia - niedrożność lewego jajowodu.
    04.2019 - AMH 4,52
    05.2019 - 1 IUI X :(
    07.2019 - 2 IUI X :(
    09.2019 - zmiana lekarza
    09.2019 - Mutacja genu MTHFR C677T - w układzie heterozygotycznym.
    01.2020 - laparoskopia - ogniska endometriozy w więzadłach krzyżowych i lewym jajniku - 1 st. endometriozy, oba jajowody drożne :O
    03.2020 - pierwszy cykl po laparoskopii z pozytywną betą - niestety ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iui udaje sie okolo 10%, w tym wiekszosc za pierwszym razem. Szacowalabym okolo 7% za pierwszym. Ale warto zrobic te 2/3 razy dla spokoju ducha;)
    A ivf sie nie bojcie, da sie przezyc;)

    Karola25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? Ojej 40 minut leżałam 😭

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Serio? Ojej 40 minut leżałam 😭
    Nic ci nie będzie od krótkiej chwili 😊
    Zakaz opalania, solarium, sauny, gorącej kąpieli , ćwiczeń wysiłkowych, tylko spacery.
    Chodzi o przegrzanie organizmu ma to zły wpływ.

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    3 razy mamy w planach.. a Wy?

    3 razy

  • Monia1990tiger Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja ginekolog mówiła że ok. 20% co miesiąc w każdym cyklu jest szansa by naturalnie zajść w ciążę a inseminacja też daje ok 20%.Więc zajście w ciążę podczas inseminacji są szacowane na około 40%. Pewnie u was też inaczej lekarze mówią...

    Monia1990tiger
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ale podstawowa zasad procentow-ich sie nie dodaje. Pewnie, naturalnie to jest okolo 20%-wszystkie zrodla tak mowia. Ale chodzi o statystyki samem inseminacji- masz okolo 25%szans (iui zwieksza naturalne szanse o kilka procent) ze sie uda ale okolo 10% sie naprawde udaje- gdybys miara racje prawie co druga osoba by oglaszala tu dobra nowine. Zreszta wiedac tu po forum-naprawde trzeba miec szczescie. Bo do iui podchodza jednak osoby leczace sie w klinikach czyli w wiekszosci z problemem u siebie lub meza lub problemem o ktorym jeszcze nie wiedza;)
    Wiec koncowa statystyka wsrod osob podchodzacych do inseminacji bedzie miala okolo 10%. Robilam 3 na wiosne, czytalam mnostwo zrodel i jest jak jest. Ale to kolejny krok w leczeniu i malej czesci sie powiedzie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2019, 18:21

    Monia1990tiger, Tekla lubią tę wiadomość

  • Karola25 Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    3 razy mamy w planach.. a Wy?
    Mamy skierowania na 4 razy ale spróbuję max 3 razy podejść

  • Karola25 Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Czekam ale czuję się tak jak w każdym innym cyklu.
    Oby in vitro nie było Wam potrzebne
    Trzeba być dobrej mysli😉
    No oby się udało bez in vitro, ale jak insemnki nie wyjdą to nic innego nie zostanie.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola25 wrote:
    Trzeba być dobrej mysli😉
    No oby się udało bez in vitro, ale jak insemnki nie wyjdą to nic innego nie zostanie.
    My do in vitro nie będziemy podchodzić ze względu na finanse więc tak bardzo bym chciała zeby te iui dały efekt

    Wesoła_Muminka, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela. bądź dobrej myśli.

    U mnie plamienia prawie ustały, tzn. jak prawie nic nie robię wysiłkowego to nie plamie, jak zacznę sprzątać, pobiegnę gdzieś itd. zaczynam plamić.
    Dobrze, że jutro już sobota i beta :) Bo bym chyba zwariowała. Podbrzusze się uspokoiło, od czasu do czasu coś zaboli, ale to normalne. Także nie wiem, czy organizm powiedział- nie chce okresu, to się "bujaj", czy faktycznie się udało ;) Jutrzejsze badanie Bety muszą oznaczyć jako CITO, ha ha ha ;)

    Natka17, iMonia lubią tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Angela. bądź dobrej myśli.

    U mnie plamienia prawie ustały, tzn. jak prawie nic nie robię wysiłkowego to nie plamie, jak zacznę sprzątać, pobiegnę gdzieś itd. zaczynam plamić.
    Dobrze, że jutro już sobota i beta :) Bo bym chyba zwariowała. Podbrzusze się uspokoiło, od czasu do czasu coś zaboli, ale to normalne. Także nie wiem, czy organizm powiedział- nie chce okresu, to się "bujaj", czy faktycznie się udało ;) Jutrzejsze badanie Bety muszą oznaczyć jako CITO, ha ha ha ;)
    Jestem dobrej myśli 😃 a właściwie jestem jakaś spokojna bo po pierwszej iui to mnie strasznie nosiło 😃

    To dobrze że plamienia ustają to dobry znak 😄 będziesz miała jutro wyniki?

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka
    Postów: 86 128

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Angela. bądź dobrej myśli.

    U mnie plamienia prawie ustały, tzn. jak prawie nic nie robię wysiłkowego to nie plamie, jak zacznę sprzątać, pobiegnę gdzieś itd. zaczynam plamić.
    Dobrze, że jutro już sobota i beta :) Bo bym chyba zwariowała. Podbrzusze się uspokoiło, od czasu do czasu coś zaboli, ale to normalne. Także nie wiem, czy organizm powiedział- nie chce okresu, to się "bujaj", czy faktycznie się udało ;) Jutrzejsze badanie Bety muszą oznaczyć jako CITO, ha ha ha ;)

    Wesoła_muminka trzymam mocno kciuki za powodzenia ☺️ Jutro popołudniu już będziesz wszystko wiedziała ☺️

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, będę miała jutro wyniki. Co prawda po godzinie 20, ale dam radę. Tyle dni czekałam, to te kilka godzin nic innego nie przyniesie ;)

    Angela, Pat87, iMonia lubią tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Tak, będę miała jutro wyniki. Co prawda po godzinie 20, ale dam radę. Tyle dni czekałam, to te kilka godzin nic innego nie przyniesie ;)
    Te parę godzin będzie najtrudniej wytrzymać 🙂 ale dasz radę. Kciuki zaciśnięte cały czas 😃

    Wesoła_Muminka, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Monia1990tiger Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela My do in vitro nie będziemy podchodzić ze względu na finanse więc tak bardzo bym chciała zeby te iui dały efekt

    To jest takie niesprawiedliwe że in vitro i inseminacja też? Jest płatna ?W sumie to nie wiem. Za inseminacje się płaci? Że ze względu na brak funduszy często jest niemożliwe żeby mieć dziecko. Gdzie w innych krajach jest wykonywane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
    Dobrze że przynajmniej można się starać o dofinansowanie do Ivf.

    Monia1990tiger
  • Monia1990tiger Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Te parę godzin będzie najtrudniej wytrzymać 🙂 ale dasz radę. Kciuki zaciśnięte cały czas 😃


    Wesoła Muminka oby się udało. Trzymam kciuki
    Powodzenia 🙂

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    Monia1990tiger
‹‹ 458 459 460 461 462 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ