X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Pat87 Autorytet
    Postów: 493 1458

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A do jakiego miasta jezdzicie do kliniki?
    Do Katowic. Poprzednie inseminacje robiliśmy w malutkim gabinecie, teraz myślimy nad gyncentrum.

    🧔‍♂️82r. 👩‍🦰87r.
    Starania od 2016r.
    2018-2019 7 IUI 💔
    Laparoskopia - lewy jajowód niedrożny.
    In vitro🍀
    Gyncentrum
    2020 I Punkcja
    2020 Transfer 1 ❄️❄️5doba💔
    Histeroskopia ok.
    Cross-match 50%, genotyp hamujący KIR, NK 15%, allo-MLR 29%.
    2021 transfer 2 ❄❄3doba💔
    Klinika Bocian
    2021 II Punkcja 2BB, 4B
    2021 Transfer 3 - 4BB 💔
    2022 Transfer 4 - 2BB 💔
    2022 III Punkcja - 4AA i 3BC
    Metypred - Cross-match 25% ⬇️
    2022 Transfer 5 - 4AA❄💔 cb😭
    2023 Transfer 6 - 3BC❄️ 💔
    Allo-MLR 0,00%, cross-match 6%
    2023 IV Punkcja - jeden jedyny 3BC
    9.06.2023 - ivig
    12.06.2023 - Transfer 7 - 3BC💔
    Brak ❄️
    2024 Angelius
    18.04.2024 AZ 2AB🍀
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Już się zorientowałam ANA ok 70 zł, AOA ok 140 zł i komórki NK też ok 140 zł. W poniedziałek wyruszam do laboratorium.

    To tylko tyle jeżeli chodzi o immunologię? Mąż nic nie musi robić? Kurcze to ja sobie chyba zrobię tego badania w przyszłym tygodniu na własną rękę.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To tylko tyle jeżeli chodzi o immunologię? Mąż nic nie musi robić? Kurcze to ja sobie chyba zrobię tego badania w przyszłym tygodniu na własną rękę.

    Powiem Ci tak narazie sama robię, jeśli mi coś w tych badaniach wyjdzie, to pojedziemy do immunologa i niech szuka dziury w całym. Ja zwyczajnie nie mogę pogodzić się z diagnozą bezpłodność idiopatyczna. Dla mnie to oznacza nie znalezienie przyczyny, więc zamiast znów tracić 1000 zł na iui będę dociekać.

  • Monia1990tiger Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Powiem Ci tak narazie sama robię, jeśli mi coś w tych badaniach wyjdzie, to pojedziemy do immunologa i niech szuka dziury w całym. Ja zwyczajnie nie mogę pogodzić się z diagnozą bezpłodność idiopatyczna. Dla mnie to oznacza nie znalezienie przyczyny, więc zamiast znów tracić 1000 zł na iui będę dociekać.


    Tekla takie dociekanie nie zawsze wychodzi na dobre.
    Wiem że nie wierzysz w bezpłodność idiopatyczna ale tylko możesz sobie tym dociekaniem " głowę psuć ". Ja też nie mogłam się z tym pogodzić i szukałam to ciągle jakiś przyczyn. Miałam plamienia przed okresem to tłumaczyłam sobie tym że napewno za niski progesteron ( badania progesteronu były w normie) to mnie jajniki jakoś inaczej bolały jak zawsze to szłam już do gina i mówiłam żeby zobaczył czy wszystko jest dobrze bo może to jest mój powód niepowodzeń. Miałam już paranoję. Szukałam dziury w całym. Miałam robione wszystkie badania krwi, histeroskopie, drożność jajawodow, nasienie narzeczonego i wszystko było w normie . W końcu stwierdziłam że to źle wpływa na moją głowę i zaczęłam" bawić się w lekarza" poszukując coraz więcej chorób które mogę mieć A które nie pozwalając zajść mi w ciążę. Widzialam już jak mój gin na mnie patrzył jak co chwilę do niego latałam że może jeszcze coś możemy zrobić, że może nie wszystkie badania mam i że może jest jakiś powód czemu nie ma jeszcze ciąży. Ja totalnie zwariowalam, wymknęło mi się wszystko z pod kontroli i te dociekanie doprowadziło że ja ciągle nie mogłam przestać myśleć, zaczęłam też nakręcać mojego narzeczonego a moja gin zapytała mnie czy nie potrzebuje jakiegoś specjalisty z którym mogę porozmawiać o swoim problemie. W końcu zrozumiałam że " bawienie się w lekarza" nie jest w cale dobre i że po prostu muszę zaufać swojemu lekarzowi bo przecież on wie co jest najlepsze dla mnie. Uważaj proszę i nie daj się zwariować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2019, 14:15

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    Monia1990tiger
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger wrote:
    Tekla takie dociekanie nie zawsze wychodzi na dobre.
    Wiem że nie wierzysz w bezpłodność idiopatyczna ale tylko możesz sobie tym dociekaniem " głowę psuć ". Ja też nie mogłam się z tym pogodzić i szukałam to ciągle jakiś przyczyn. Miałam plamienia przed okresem to tłumaczyłam sobie tym że napewno za niski progesteron ( badania progesteronu były w normie) to mnie jajniki jakoś inaczej bolały jak zawsze to szłam już do gina i mówiłam żeby zobaczył czy wszystko jest dobrze bo może to jest mój powód niepowodzeń. Miałam już paranoję. Szukałam dziury w całym. Miałam robione wszystkie badania krwi, histeroskopie, drożność jajawodow, nasienie narzeczonego i wszystko było w normie . W końcu stwierdziłam że to źle wpływa na moją głowę i zaczęłam" bawić się w lekarza" poszukując coraz więcej chorób które mogę mieć A które nie pozwalając zajść mi w ciążę. Widzialam już jak mój gin na mnie patrzył jak co chwilę do niego latałam że może jeszcze coś możemy zrobić, że może nie wszystkie badania mam i że może jest jakiś powód czemu nie ma jeszcze ciąży. Ja totalnie zwariowalam, wymknęło mi się wszystko z pod kontroli i te dociekanie doprowadziło że ja ciągle nie mogłam przestać myśleć, zaczęłam też nakręcać mojego narzeczonego a moja gin zapytała mnie czy nie potrzebuje jakiegoś specjalisty z którym mogę porozmawiać o swoim problemie. W końcu zrozumiałam że " bawienie się w lekarza" nie jest w cale dobre i że po prostu muszę zaufać swojemu lekarzowi bo przecież on wie co jest najlepsze dla mnie. Uważaj proszę i nie daj się zwariować

    Może masz rację, ale mimo wszystko sprawdzę to i będą to ostatnie badania, które wykonam. Pod koniec tygodnia dam znać, czy faktycznie powinnam poszukać dobrego immunologa, czy może psychologa 🙈

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zlecone jeśli ta iui się nie uda ana2 i innumofenotyp do zrobienia. Robiła to któraś z Was?

    Ogólnie tak mi nastrój spadł, ryczeć mi się chce. Leże w łóżku cały dzień. Brzuch bolał od piątku, dzisiaj mniej ale szyjka już niestety nisko;( ten koszmar starań chyba nigdy się nie skończy.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja mam zlecone jeśli ta iui się nie uda ana2 i innumofenotyp do zrobienia. Robiła to któraś z Was?

    Ogólnie tak mi nastrój spadł, ryczeć mi się chce. Leże w łóżku cały dzień. Brzuch bolał od piątku, dzisiaj mniej ale szyjka już niestety nisko;( ten koszmar starań chyba nigdy się nie skończy.

    To samo mialam tydzień temu. A po testach negatywnych walnelam sobie dwa piwka na poprawę nastroju...

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja mam zlecone jeśli ta iui się nie uda ana2 i innumofenotyp do zrobienia. Robiła to któraś z Was?

    Ogólnie tak mi nastrój spadł, ryczeć mi się chce. Leże w łóżku cały dzień. Brzuch bolał od piątku, dzisiaj mniej ale szyjka już niestety nisko;( ten koszmar starań chyba nigdy się nie skończy.

    Czyli wyszedł Ci ANA1 dodatni ? Bo już jedziesz ANA 2. Kto dał Ci wytyczne do tych testów? Ginekolog czy byłaś u immunologa ?

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro iui 😬 denerwuje się.... co będzie w przypadku jak sie okaże ze pęcherzyk już pękł? Wtedy będzie przełożona iui czy orientujecie się jak to wyglada?

    Wesoła_Muminka, happilyeverafter, Angela, iMonia lubią tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Czyli wyszedł Ci ANA1 dodatni ? Bo już jedziesz ANA 2. Kto dał Ci wytyczne do tych testów? Ginekolog czy byłaś u immunologa ?
    Nie miałam ana1 i nie kazała robić. Zalecenie mam od ginekolog z kliniki leczenia niepłodności.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Jutro iui 😬 denerwuje się.... co będzie w przypadku jak sie okaże ze pęcherzyk już pękł? Wtedy będzie przełożona iui czy orientujecie się jak to wyglada?
    Będzie dobrze 😊 nie stresuj się na zapas 😍

    Maaaa lubi tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Jutro iui 😬 denerwuje się.... co będzie w przypadku jak sie okaże ze pęcherzyk już pękł? Wtedy będzie przełożona iui czy orientujecie się jak to wyglada?
    Wszystko będzie dobrze. Lekarz wie co robi 🤞🤞🤞😍Nie denerwuj się na zapas.

    Maaaa lubi tę wiadomość

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy.... najbardziej wkurza mnie mój M który z góry zakłada ze się uda i snuje plany na przyszłość 🙄😬 jakby to było takie proste..... jutro dam znać po 😗 trzymajcie kciuki

    Mallagga, Alkalalka82 lubią tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Nie miałam ana1 i nie kazała robić. Zalecenie mam od ginekolog z kliniki leczenia niepłodności.

    Dziękuję za info.

    Angela lubi tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Dzięki za słowa otuchy.... najbardziej wkurza mnie mój M który z góry zakłada ze się uda i snuje plany na przyszłość 🙄😬 jakby to było takie proste..... jutro dam znać po 😗 trzymajcie kciuki
    Powodzenia 😄

    Maaaa lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

    Ja podchodzę do inseminacji prawdopodobnie w środę. Wiem ze nie mam na to wpływu ale tez się denerwuje. Mąż ma super suplementację od dwóch miesięcy. Niestety ma słabe nasienie pod względem koncentracji i morfologii. Mam nadzieje ze się poprawiło i inseminacja przebiegnie pomyślnie.

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Cześć dziewczyny ,

    Ja podchodzę do inseminacji prawdopodobnie w środę. Wiem ze nie mam na to wpływu ale tez się denerwuje. Mąż ma super suplementację od dwóch miesięcy. Niestety ma słabe nasienie pod względem koncentracji i morfologii. Mam nadzieje ze się poprawiło i inseminacja przebiegnie pomyślnie.
    A jakie suplementy bierze ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Nie miałam ana1 i nie kazała robić. Zalecenie mam od ginekolog z kliniki leczenia niepłodności.

    A którą klinikę odwiedzasz i w jakim mieście ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Ja mam zlecone jeśli ta iui się nie uda ana2 i innumofenotyp do zrobienia. Robiła to któraś z Was?

    Ogólnie tak mi nastrój spadł, ryczeć mi się chce. Leże w łóżku cały dzień. Brzuch bolał od piątku, dzisiaj mniej ale szyjka już niestety nisko;( ten koszmar starań chyba nigdy się nie skończy.

    Angela, ja przeryczałam pół środy w pracy i drugie pół w domu. Wyłam jak taki bóbr, i co? Udało się. Czekaj spokojnie do bety.

    Pat87, Maaaa, ElenaM lubią tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Super kochana serdeczne gratulacje, jesteś kolejną która daje nadzieje ❤️
    Gdzieś chyba zaginęło moje pytanko do Was czy w dniu iui miałyście jeszcze usg? I na jakim pęcherzyku było robione?
    Bo ja dziś 22x19mm 1 pęcherzyk, jutro zastrzyk a w poniedziałek iui i strasznie się boje ze będzie za późno 😢😔

    Maaaa, trzymam kciuki za dziś, daj znac koniecznie jak wrażenia po :-) Ja przy pierwszej iui miałam usg robione ale właśnie pęcherzyk już pękł wcześniej, więc robiliśmy iui zupelnie w ciemno, oczywiście nie duało się. W tym tygodniu podhcodzimy do II iui tym razem u jednego konkrentego lekarza, zobaczymy jak on będzie nas prowadził.

    Maaaa lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
‹‹ 463 464 465 466 467 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ