X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Też jestem bardzo ciekawa, ale to są ostatnie samodzielne badania. Jeśli nic nie wyjdzie nie będę dalej szukać na własną rękę. Mam wrażenie że u mnie to "głowa" może być problemem. Nie potrafię się odciąć, nie myślec, a każdy kolejny miesiąc przynosi coraz wieksze rozgoryczenie 😔

    Wiesz, wszystkie to mamy. Mnie zaczyna coraz bardziej denerwować to takie 'zycie w zawieszeniu' czyli zero basenu, zakaz jazdy na termy, oglądanie pięć razy publicznej toalety przed skorzystaniem, brak normalnego współżycia, uczucie, że czas ucieka, kolejne badania jakie pasuje zrobić i zastanawianie się dlaczego beta staje i nie idzie w górę, w miarę zdrowa dieta, unikanie picia kawy i alkoholu..... Jakiś koszmar. A to już 3 rok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2019, 22:48

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Też jestem bardzo ciekawa, ale to są ostatnie samodzielne badania. Jeśli nic nie wyjdzie nie będę dalej szukać na własną rękę. Mam wrażenie że u mnie to "głowa" może być problemem. Nie potrafię się odciąć, nie myślec, a każdy kolejny miesiąc przynosi coraz wieksze rozgoryczenie 😔

    Ja mówię to samo. Ostatnie badania i jak nic mądrego pani nie powie, to robię 2 iui, a później ivf. Tak szczerze nie wiem czy głowa, czasami wchodzę w taką jazdę w pracy, ogólnie w obowiązki, że nie myślę o dzidziolku, a i tak się nie pojawiają 2 kreseczki na teście 🙄🙄 Nie wiem jak to jest. Moja mama twierdzi, że tak już w życiu jest. Jedni mają wszystko, płatki róż same pchają się pod stopy, a inni wciąż pod górę. Wspinają się, wspinają i nie mogą wejść na szczyt.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Ty miałaś chyba iui 2 dni po mnie. Ja testuje w sobotę. Czy Ty jesteś umowiona z Medartem że ich poinformujesz? Czy lekarz Cie informował co dalej?
    Tak, mam poinformować lekarza jeśli się uda. Jeśli się nie uda to tez bo umawiamy się na sono HCG i kolejna inseminacje. A jak u ciebie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloowa2709 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Na tym wątku jeszcze się nie udzielałam ale podczytuje Was od czasu do czasu i 3mam mocno kciuki za to aby w końcu się udało. chciałam was pytać przy jakim AMH miałyście lub będziecie miały wykonywane iui ?
    Pozdrawiam
    Moje AMH przy podejściu do inseminacji 3,59 , nie wiem czy to dobrze czy nie 🤔

    oloowa2709 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Tak, mam poinformować lekarza jeśli się uda. Jeśli się nie uda to tez bo umawiamy się na sono HCG i kolejna inseminacje. A jak u ciebie?
    No właśnie ja w sumie nie wiem.co w sytuacji jeśli wyjdzie negatywny wynik. Podejrzewam że tak będzie bo mam dzisiaj 8 dzień po iui i pobolewa mnie lekko brzuch jak na @ zastawiam się czy nie zrobić już testu, ale to będzie 11 dni po zastrzyku. Ja byłam po raz pierwszy u lekarza ale stymulowana byłam w innej klinice ponieważ po nie całym roku zmienilam na Medart. Miałam hsg ale dr Ż.chxe mi zrobić jescze raz bo nie uzanaje tamtego wyniku. Chyba poinformuję panią w rejestracji i może zapyta lekarza. Pewnie droznosc i iui, może w jednym cyklu. Jestem już po 7 stymulacjach, czuje ze to dużo.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    No właśnie ja w sumie nie wiem.co w sytuacji jeśli wyjdzie negatywny wynik. Podejrzewam że tak będzie bo mam dzisiaj 8 dzień po iui i pobolewa mnie lekko brzuch jak na @ zastawiam się czy nie zrobić już testu, ale to będzie 11 dni po zastrzyku. Ja byłam po raz pierwszy u lekarza ale stymulowana byłam w innej klinice ponieważ po nie całym roku zmienilam na Medart. Miałam hsg ale dr Ż.chxe mi zrobić jescze raz bo nie uzanaje tamtego wyniku. Chyba poinformuję panią w rejestracji i może zapyta lekarza. Pewnie droznosc i iui, może w jednym cyklu. Jestem już po 7 stymulacjach, czuje ze to dużo.

    Masakra jakaś, jeden lekarz podważa 2. Sono HCG to nie jest aż tak skomplikowane badanie, żeby ktoś nie potrafił go wykonać. Zwlaszcza, ze jakby nie bylo wykonywał je lekarz, a nie weterynarz. Sorry, że tak pisze, ale ostatnio już mnie to zaczyna drażnić. Jeden podważa drugiego, jedzie po innych, po czym okazuje się, że sam nie wniósł nic istotnego 🙄🙄takie to nieeleganckie, mówiąc ładnie.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 chodzisz do dr Ż, proponuje on ivf, czy jednak idzie bardziej w kierunku iui, chce przeprowadzać ich np 3, a później ivf? Ma taki schemat jakiś konkretny ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    No właśnie ja w sumie nie wiem.co w sytuacji jeśli wyjdzie negatywny wynik. Podejrzewam że tak będzie bo mam dzisiaj 8 dzień po iui i pobolewa mnie lekko brzuch jak na @ zastawiam się czy nie zrobić już testu, ale to będzie 11 dni po zastrzyku. Ja byłam po raz pierwszy u lekarza ale stymulowana byłam w innej klinice ponieważ po nie całym roku zmienilam na Medart. Miałam hsg ale dr Ż.chxe mi zrobić jescze raz bo nie uzanaje tamtego wyniku. Chyba poinformuję panią w rejestracji i może zapyta lekarza. Pewnie droznosc i iui, może w jednym cyklu. Jestem już po 7 stymulacjach, czuje ze to dużo.
    Ja dopiero pierwsza IUI i do tego na naturalnym cyklu bo przez szybsza e która wypadła w weekend, nie mogliśmy wdrożyć stymulacji chociaż taki był plan...

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Maaaa a dlaczego miałaś dwa razy robione badanie?

    Jedno na początku przygody ze staraniami, drugie po poronieniu żeby sprawdzić czy wszystko ok

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Hiacynta48 chodzisz do dr Ż, proponuje on ivf, czy jednak idzie bardziej w kierunku iui, chce przeprowadzać ich np 3, a później ivf? Ma taki schemat jakiś konkretny ?
    On przede wszystkim proponuję raz jescze hsg bo uważa że na tym zdjęciu które mam z poprzedniej kliniki nic nie widać, faktycznie ten obraz macicy mało wyraźny. Mówi nam że oczywiście jak chcemy, no ale jak tu odnowić a później oczekiwać żeby pomógł. On chyba faktycznie zmierzył w kierunku ivf. Ja z kolei cały czas sobie myślę, dlaczego nie zachodze skoro wyniki moje i męża są okej. Jedynie mam wysokie amh bo ponad 3 no o pęcherzyki narytalnie nie dojrzewają, no ale stymulowane są już dobre a nadal nie ma ciąży. Wydaje mi się że zaproponuje mi inna sttlmaualcje bo podobno tą co miałam działała prawie jak antykoncepcja:( ja już jestem załamana bo niewiele komu wierzyć. W każdym razie dr Ż wydaje się batdzo pewny i zdecydowany.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    On przede wszystkim proponuję raz jescze hsg bo uważa że na tym zdjęciu które mam z poprzedniej kliniki nic nie widać, faktycznie ten obraz macicy mało wyraźny. Mówi nam że oczywiście jak chcemy, no ale jak tu odnowić a później oczekiwać żeby pomógł. On chyba faktycznie zmierzył w kierunku ivf. Ja z kolei cały czas sobie myślę, dlaczego nie zachodze skoro wyniki moje i męża są okej. Jedynie mam wysokie amh bo ponad 3 no o pęcherzyki narytalnie nie dojrzewają, no ale stymulowane są już dobre a nadal nie ma ciąży. Wydaje mi się że zaproponuje mi inna sttlmaualcje bo podobno tą co miałam działała prawie jak antykoncepcja:( ja już jestem załamana bo niewiele komu wierzyć. W każdym razie dr Ż wydaje się batdzo pewny i zdecydowany.

    To chociaż tyle szczęścia, że wywarł na Tobie pozytywne wrażenie. Trzymam z całego serca kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło.

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1057 1152

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Hej dziewczyny chciałam się z wami tak nieśmiało przywitać bo bardzo możliwe że niedługo czeka mnie IUI choć może też się okazać że in vitro.Jestem po jednym poronieniu(listopad 2018) I od tamtego czasu nie zachodzą w ciążę. Mąż zrobił badanie nasienia i mamy 98%patologi :/ a u mnie mutacja MTHFR heterozygota 1298AC i 677CT i dodatnie ANA ale na granicy przyzwoitości;) .Lekarz przy pozytywnym tesccie ciążowy zalecił steryd i heparyna. Nie dawno bylam pierwszy raz w klinice i czekam na wyniki wymazu z szyjki i potem mam się umówić na HSSG i nie ukrywam że bardzo się boję tego badania.Mozecie mi napisać jak się przygotować i w ogóle jak to przebiega i czy bardzo boli .Liczyłam na to że już nie będzie potrzeby robić tego badania , w końcu raz zaszłam w ciaze wiec przynajmniej jeden jajowod jest drozny.
    Hej ja też miałam HSG po tym jak wykryli u mnie baterię ureaplasma. Ja miałam akurat pecha bo poszłam na żywca bez przeciwbólowych nie zdążyli mi ich podać bo zrobiło im się akurat okienko.... Sama badanie dla mnie bardzo bolesne miałam zatkane oba jajowody prawy puścił lewy niestety nie i mój lekarz widział że już nie daje rady z bolo i bal się że pęknie jajowód więc później miałam laparoskopie. Z pozytywnych rzeczy to miałam bardzo miłe pielęgniarki, które ciągle mówiły do mnie uspokajaly... Sam zabieg jest do przeżycia, zalowalam tylko że wolnego na drugi dzień nie wzięłam żeby odpocząć.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny, od trzech dni mam takie zmęczenie! Kładę się około północy a wstaje na sile o 11:00 przed południem. Dobrze ze mam firmę i pracowników bo naprawdę aż się dzisiaj wystraszyłam. Ciśnienie w „normie” 95/61 , jestem niskociśnieniowcem:)

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Krew oddana, portfel lżejszy o kolejne 338 zł (dorzuciłam jeszcze TSH). Jestem naprawdę ciekawa czy coś z tego wyjdzie.
    Też nie wiem czy głowa może mieć aż takie znaczenie, bo każdy kto świadomie planuje dziecko to wie kiedy działać i wtedy przecież też myśli aha dziś dni płodne... Na pewno u nas jest już inne podejście bo to nie pierwsze takie cykle ale czy to może się aż tak blokować... ?
    W poniedziałek będę się umawiać do kliniki na iui. 3 i ostatnią. Mam nadzieję że mnie gdzieś wcisną bo biorę już clo.

    Ja już tylko wzdycham na to wszystko 🙄🙄🙄nie wiem już co lepsze, żeby wyszło, czy nie wyszło 🤔🤔🤔 trzeba robić swoje i nie myśleć, ostatnio udaje mi się wyłączać. Narzucam sobie więcej obowiązków, miałam egzamin na awans zawodowy, zaraz wracam do pracy. Mój dom coraz bardziej lśni i jakoś się kręci.
    Badania na otoczkę przejrzystą są bardzo ważne, bo one mówią o wyborze metody ivf. Ponoć jak są to trzeba nacinać ją i wrzucać plemnika. Tak piszą embriolodzy. Jeśli to posiadam, to znaczy, że iui była wyrzuceniem kasy w błoto. Ogólnie myślę, że to wszystko to tylko dobry biznes dla nich. Invimed nie wierzy w przeciwciala przeciw jajnikom, ale już w przeciwciala w sluzie tak, bo to akurat napędza im dobrej kasy do iui, a po 3 nieudanych iui dopiero dopuszczają do ivf. Na chłopski rozum dzięki temu, że nie badają otoczki zyskują kasę, bo są 3 iui 🙄🙄🙄
    Jeśli mi wyjdzie, zmieniam invimed na inny.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za odpowiedzi :) no jakos trzeba przezyc to badanie .Dziś odebrałam posiew i jest ok czyli trzeba się zapisać. Pytałam pania w recepcji i ona mówi że do sono HSG nie podają znieczulenia a kobiety różnie oceniają to badanie tak właśnie jak piszecie jedne boli inne nie. A że za mnie panikara to nie ucieszyłam się że nie dają znieczulenia najwyżej sama sobie coś wezmę ketonal i nospę .

    Odebrałam wyniki AMH:3,82
    Białko S mam 76 (64-126)
    Białko C mam 144 (70-140)
    Chyba dobre , jak myślicie?

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie wytrzymałam, powinnam betę zrobić ale jesteśmy nad morzem i zrobiłam test płytkowy ale nawet cień cienia się nie pojawił 🙄 tak jak podejrzewałam...jutro od rana dla pewności pojadę na betę do większej miejscowości bo znalazłam tam laboratorium żeby mieć to z głowy i zbieram siły do następnego podejścia

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Tekla odnośnie klinik i biznesu to też czasami zastanawiam się czy to nie chodzi przede wszystkim o pieniądze a my jesteśmy gdzieś na samym końcu. Uda się to dobrze nie to zapłacisz jeszcze raz...

    Tak to wygląda.

‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ