Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Rób od razu profil limfocytarny, tam też są komorki tk. ANA dodatni jest tylko czy pokazali wartość?

Hmm to chyba się nad tym bliżej zastanowię. Jutro idę na ANA 2

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2019, 22:55

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

• Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Dzięki za info. Poszukałam w innym laboratorium i też są takie nazwy jak u Ciebie. Koszt ANA AOA i pc p.plemnikowych 300 zł 😱 ale też to sprawdzę

Masakra 🙄 ja już na diagnostykę wydałam 4000 zł I dalej jestem w dooopppie maryni. Czekam dalej na wyniki, może w końcu coś się wyjaśni.

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Masakra 🙄 ja już na diagnostykę wydałam 4000 zł I dalej jestem w dooopppie maryni. Czekam dalej na wyniki, może w końcu coś się wyjaśni.

Na moim wyniku ANA niestety pisze tylko dodatni

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Virad Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Virad ja jestem w Novum, oni mają nasienie swoje, z baku EBS albo z Criosa można ściągnąć. Koszt to jakieś 3 tys dodatkowo za 1 slomke - 1 podejście na ile ja się orientowalam. Dodatkowo Novum bierze jakieś 300 zł za przyjęcie nasienia, 500 za przechowanie i oczywiście ok 1400 zł sama inseminacja. Koszt jest niestety bardzo duży, my się akurat nie decydowalismy.

Omg. To spory koszt.
    A ile wam wyszło teraz AID?

Czekamy na nasze szczęścia.
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:15

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Wiesz co... pracowałam w salonie fryzjerskim i zazwyczaj odradzalo się farbowania włosów kobietom do 3go miesiąca ciąży..aczkolwiek teraz można farbować włosy tzw polfarba, tonerem bez amoniaku który nie wnika w skore głowy i nie jest szkodliwy w ciąży. Nie radzę farbować ziołowymi na własna rękę bo bardzo ciężko się ich pozbyć z włosów. Na spokojnie możesz tonować włosy polfarbami 🙂 W ciąży dużo klientek przychodziło i farbowalo włosy, bez obaw 😉

Bardzo dziękuje za odpowiedź :-)

Maaaa lubi tę wiadomość

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Dziekuje ze pytasz :) ogólnie właśnie tak jak pisałam ze mam mdłości wieczorem lub w nocy a także powiększone brodawki. Dzisiaj mnie zaczynaja pobolewac całe piersi.

To chyba pozytywny objaw, kilka dziewczyn tu na forum pisało tez o bólu piersi (jeśli jest znacznie wcześneij niż termin @) to chyba obiecujący objaw ;) Trzymam kciuki mocno, kiedy testujesz?

sandiklove lubi tę wiadomość

It's a Girl! 💕👣

~ Louis L'Amour

oar83e3klrf6f428.png

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Omg. To spory koszt.
    A ile wam wyszło teraz AID?

U nas wychodzi teraz 1650 zł koszt AID w Novum z nasieniem dawcy z ich banku + jakieś leki do stymulacji (ok 200-300 zł) + wizyty do monitoringu 107 zł każda.

It's a Girl! 💕👣

~ Louis L'Amour

oar83e3klrf6f428.png

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja na początku jeszcze liczyłam ile to wszystko kosztuje.. teraz już nie. Przeraża mnie tylko że to tak wygląda. Jedna pensja idzie na wizyty zabiegi badania i dojazdy... Dopóki nie będzie ciąży stoimy w miejscu że wszystkim, mam wrażenie że żyjemy w takim zawieszeniu 😔

ewela, doskonale Cię rozumiem (jak pewnie wszystkie dziewczyny tu na forum) :( czasem zastanawiam się dlaczego całe życie trzeba mieć pod górkę, moje koleżanki mają pieniądze, wspaniałych, pomocnych rodziców i teściów, wszytsko idzie idealnie, a u nas problem ze zdrowiem męża, problem z dzieckiem, teraz problem ze zdrowiem u mnie, z teściami się nie odzywamy (bo to nasza wina że nie mamy dzieci, bo oni chcieliby się przecież pochwalić a tu dupa, męża wykleli i "pożyczyli żeby życie nam dokopało to się wtedy nauczymy "), moja mama choruje, tata odkąd pamiętam nie wylewa za kołnierz i tak to się toczy życie. I tylko czasem jak słucham narzekań rodzeństwa że nie wiedzą jaki teraz samochód kupić za 100 tyś albo trzeci dom czy kupić w Polsce czy za granicą to tak cichutko mówię, że no u nas też trochę pod górkę :(

It's a Girl! 💕👣

~ Louis L'Amour

oar83e3klrf6f428.png
  • Virad Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    U nas wychodzi teraz 1650 zł koszt AID w Novum z nasieniem dawcy z ich banku + jakieś leki do stymulacji (ok 200-300 zł) + wizyty do monitoringu 107 zł każda.
    Dziękuje :)

A może któraś z was podchodziła w innej warszawskiej klinice?
    Jakie opinie?

Czekamy na nasze szczęścia.
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Na moim wyniku ANA niestety pisze tylko dodatni

Przyszły pierwsze wyniki ANA - ujemne, p/c p. plemnikowe ujemne. Czekam jeszcze na profil limfocytarny i p/c p. jajnikom i otoczce przejrzystej. Nie wiem czy lepiej by były czy nie. Po przemyśleniach, chyba tak, bo w końcu poznałabym powód 🙄🙄🙄🙄

• Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja na początku jeszcze liczyłam ile to wszystko kosztuje.. teraz już nie. Przeraża mnie tylko że to tak wygląda. Jedna pensja idzie na wizyty zabiegi badania i dojazdy... Dopóki nie będzie ciąży stoimy w miejscu że wszystkim, mam wrażenie że żyjemy w takim zawieszeniu 😔

Ja powiedziałam sobie, że przestaje liczyć po przekroczeniu 5000 zł 🙄 dobrze Cię rozumiem

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Ja byłam w laboratorium diagnostyka i tam nazywają się inaczej, czyli: ANA 1, test limfocytarny, p/c. p. plemikowe i p/c. p jajnikom i otoczce przejrzystej.

Hej Dziewczyny, zagłębiam się w ten wątek dodatkowych badań ale niestety nie mam wiedzy zadnej. Czy ktoś mógłby mi objaśnić jakie badania trzeba wykonać? czy te o któych pisze Tekla na górze to już wszytskie ? Znalazłam jeszcze te poniżej, któras z Was wstawiała na forum. To te same tylko nazwy inne? Będę wdziećzna za info :)

ANA (test przesiewowy) (ICD-9: O21)
    ANAHLA ANA IgA
    ANAHLG ANA IgG
    ANAHLM ANA IgM
    ANA2 ANA2 (p/c p.jądrowe i p.cytoplazmatyczne)

SPAKAI P/c p.plemnikowe IgA 84.00 zł
    SPAKMI P/c p.plemnikowe IgM 84.00 zł
    SPAKGI P/c p.plemnikowe IgG 84.00 zł

It's a Girl! 💕👣

~ Louis L'Amour

oar83e3klrf6f428.png
  • iwachrzan Znajoma

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Dziękuje :)

A może któraś z was podchodziła w innej warszawskiej klinice?
    Jakie opinie?

Ja jestem w Klinice Invicta.
    Wizyta z monitoringiem 180zł(zależy który lekarz)
    Zastrzyki Gonapeptyl 52zl
    IUI 800zł nasieniem męża.
    Nasieniem dawcy 1500zł

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 16:30

01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Przyszły pierwsze wyniki ANA - ujemne, p/c p. plemnikowe ujemne. Czekam jeszcze na profil limfocytarny i p/c p. jajnikom i otoczce przejrzystej. Nie wiem czy lepiej by były czy nie. Po przemyśleniach, chyba tak, bo w końcu poznałabym powód 🙄🙄🙄🙄

To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • ElenaM Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    ewela, doskonale Cię rozumiem (jak pewnie wszystkie dziewczyny tu na forum) :( czasem zastanawiam się dlaczego całe życie trzeba mieć pod górkę, moje koleżanki mają pieniądze, wspaniałych, pomocnych rodziców i teściów, wszytsko idzie idealnie, a u nas problem ze zdrowiem męża, problem z dzieckiem, teraz problem ze zdrowiem u mnie, z teściami się nie odzywamy (bo to nasza wina że nie mamy dzieci, bo oni chcieliby się przecież pochwalić a tu dupa, męża wykleli i "pożyczyli żeby życie nam dokopało to się wtedy nauczymy "), moja mama choruje, tata odkąd pamiętam nie wylewa za kołnierz i tak to się toczy życie. I tylko czasem jak słucham narzekań rodzeństwa że nie wiedzą jaki teraz samochód kupić za 100 tyś albo trzeci dom czy kupić w Polsce czy za granicą to tak cichutko mówię, że no u nas też trochę pod górkę :(
    O matko nawet nie jestem w stanie policzyć ile razy też to wszytsko słyszałam (mam na myśli Twoich teściów): że praca to nie wszystko, że się nastawiłam na karierę, że jeszcze życie mnie nauczy jak na starość nikt mi szklanki wody nie poda itd itp. Nawet teraz jak powiedziałam babci to usłyszałam że "ona się do Boga modliła bym zmądrzała". Kiedyś od jednej starej ciotki na święta moja siostra i mama i dostały biżuterię a ja dostałam książkę coś w stylu że Bóg nas stworzył byśmy mieli dzieci a nie żyli dla siebie. Przykre to jest. Bardzo. Nie jestem w stanie policzyć ile nocy przez to przeplakalam. Ale od pewnego czasu już mam podejście że nie ma prawa oceniać mnie nikt kto nie przeżył chociaż minuty mojego życia.

Myślę że im dłużej trwają starania tym więcej z nas spotyka się z takim hejtem społeczeństwa :/. Też dużo naszych planów odłożyliśmy na "po zabiegach jak już będę w ciąży". Szykując się do in vitro też mocno weryfikowalismy plany zyciowe. Udało się bez. Ale rozumiem co znaczy odkładać każdy grosz na "ten najważniejszy cel".

happilyeverafter lubi tę wiadomość

8.07 1 IUI- :(
    29.07- 2 IUI ♥️
    21.04.2020- Ur. Alicji 😍

ex2bdf9h43oxp09j.png
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

Spokojnie, jeszcze nic nie wiadomo. Został profil i p/c p jajnikom i otoczce 🙄

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:

To samo powiedziałam wczoraj mojemu mężowi. Czuję jakby mi forsa z portfela wylatywała sama a ja nadal stoję w miejscu..

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 18:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo remonty i jakies cele stoja bo miesiecznie 2000 kosztuje inseminacja aid, takim sposobem restauracja zlo, wyjscia zlo a zrobienie czegos w domu to abstrakcja...

‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego