X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Wiesz co... pracowałam w salonie fryzjerskim i zazwyczaj odradzalo się farbowania włosów kobietom do 3go miesiąca ciąży..aczkolwiek teraz można farbować włosy tzw polfarba, tonerem bez amoniaku który nie wnika w skore głowy i nie jest szkodliwy w ciąży. Nie radzę farbować ziołowymi na własna rękę bo bardzo ciężko się ich pozbyć z włosów. Na spokojnie możesz tonować włosy polfarbami 🙂 W ciąży dużo klientek przychodziło i farbowalo włosy, bez obaw 😉

    Bardzo dziękuje za odpowiedź :-)

    Maaaa lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Dziekuje ze pytasz :) ogólnie właśnie tak jak pisałam ze mam mdłości wieczorem lub w nocy a także powiększone brodawki. Dzisiaj mnie zaczynaja pobolewac całe piersi.

    To chyba pozytywny objaw, kilka dziewczyn tu na forum pisało tez o bólu piersi (jeśli jest znacznie wcześneij niż termin @) to chyba obiecujący objaw ;) Trzymam kciuki mocno, kiedy testujesz?

    sandiklove lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Omg. To spory koszt.
    A ile wam wyszło teraz AID?

    U nas wychodzi teraz 1650 zł koszt AID w Novum z nasieniem dawcy z ich banku + jakieś leki do stymulacji (ok 200-300 zł) + wizyty do monitoringu 107 zł każda.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja na początku jeszcze liczyłam ile to wszystko kosztuje.. teraz już nie. Przeraża mnie tylko że to tak wygląda. Jedna pensja idzie na wizyty zabiegi badania i dojazdy... Dopóki nie będzie ciąży stoimy w miejscu że wszystkim, mam wrażenie że żyjemy w takim zawieszeniu 😔

    ewela, doskonale Cię rozumiem (jak pewnie wszystkie dziewczyny tu na forum) :( czasem zastanawiam się dlaczego całe życie trzeba mieć pod górkę, moje koleżanki mają pieniądze, wspaniałych, pomocnych rodziców i teściów, wszytsko idzie idealnie, a u nas problem ze zdrowiem męża, problem z dzieckiem, teraz problem ze zdrowiem u mnie, z teściami się nie odzywamy (bo to nasza wina że nie mamy dzieci, bo oni chcieliby się przecież pochwalić a tu dupa, męża wykleli i "pożyczyli żeby życie nam dokopało to się wtedy nauczymy "), moja mama choruje, tata odkąd pamiętam nie wylewa za kołnierz i tak to się toczy życie. I tylko czasem jak słucham narzekań rodzeństwa że nie wiedzą jaki teraz samochód kupić za 100 tyś albo trzeci dom czy kupić w Polsce czy za granicą to tak cichutko mówię, że no u nas też trochę pod górkę :(

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    U nas wychodzi teraz 1650 zł koszt AID w Novum z nasieniem dawcy z ich banku + jakieś leki do stymulacji (ok 200-300 zł) + wizyty do monitoringu 107 zł każda.
    Dziękuje :)

    A może któraś z was podchodziła w innej warszawskiej klinice?
    Jakie opinie?

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Na moim wyniku ANA niestety pisze tylko dodatni

    Przyszły pierwsze wyniki ANA - ujemne, p/c p. plemnikowe ujemne. Czekam jeszcze na profil limfocytarny i p/c p. jajnikom i otoczce przejrzystej. Nie wiem czy lepiej by były czy nie. Po przemyśleniach, chyba tak, bo w końcu poznałabym powód 🙄🙄🙄🙄

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja na początku jeszcze liczyłam ile to wszystko kosztuje.. teraz już nie. Przeraża mnie tylko że to tak wygląda. Jedna pensja idzie na wizyty zabiegi badania i dojazdy... Dopóki nie będzie ciąży stoimy w miejscu że wszystkim, mam wrażenie że żyjemy w takim zawieszeniu 😔

    Ja powiedziałam sobie, że przestaje liczyć po przekroczeniu 5000 zł 🙄 dobrze Cię rozumiem

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Ja byłam w laboratorium diagnostyka i tam nazywają się inaczej, czyli: ANA 1, test limfocytarny, p/c. p. plemikowe i p/c. p jajnikom i otoczce przejrzystej.

    Hej Dziewczyny, zagłębiam się w ten wątek dodatkowych badań ale niestety nie mam wiedzy zadnej. Czy ktoś mógłby mi objaśnić jakie badania trzeba wykonać? czy te o któych pisze Tekla na górze to już wszytskie ? Znalazłam jeszcze te poniżej, któras z Was wstawiała na forum. To te same tylko nazwy inne? Będę wdziećzna za info :)

    ANA (test przesiewowy) (ICD-9: O21)
    ANAHLA ANA IgA
    ANAHLG ANA IgG
    ANAHLM ANA IgM
    ANA2 ANA2 (p/c p.jądrowe i p.cytoplazmatyczne)

    SPAKAI P/c p.plemnikowe IgA 84.00 zł
    SPAKMI P/c p.plemnikowe IgM 84.00 zł
    SPAKGI P/c p.plemnikowe IgG 84.00 zł

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • iwachrzan Znajoma
    Postów: 23 82

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Dziękuje :)

    A może któraś z was podchodziła w innej warszawskiej klinice?
    Jakie opinie?

    Ja jestem w Klinice Invicta.
    Wizyta z monitoringiem 180zł(zależy który lekarz)
    Zastrzyki Gonapeptyl 52zl
    IUI 800zł nasieniem męża.
    Nasieniem dawcy 1500zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 16:30

    01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Przyszły pierwsze wyniki ANA - ujemne, p/c p. plemnikowe ujemne. Czekam jeszcze na profil limfocytarny i p/c p. jajnikom i otoczce przejrzystej. Nie wiem czy lepiej by były czy nie. Po przemyśleniach, chyba tak, bo w końcu poznałabym powód 🙄🙄🙄🙄

    To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    ewela, doskonale Cię rozumiem (jak pewnie wszystkie dziewczyny tu na forum) :( czasem zastanawiam się dlaczego całe życie trzeba mieć pod górkę, moje koleżanki mają pieniądze, wspaniałych, pomocnych rodziców i teściów, wszytsko idzie idealnie, a u nas problem ze zdrowiem męża, problem z dzieckiem, teraz problem ze zdrowiem u mnie, z teściami się nie odzywamy (bo to nasza wina że nie mamy dzieci, bo oni chcieliby się przecież pochwalić a tu dupa, męża wykleli i "pożyczyli żeby życie nam dokopało to się wtedy nauczymy "), moja mama choruje, tata odkąd pamiętam nie wylewa za kołnierz i tak to się toczy życie. I tylko czasem jak słucham narzekań rodzeństwa że nie wiedzą jaki teraz samochód kupić za 100 tyś albo trzeci dom czy kupić w Polsce czy za granicą to tak cichutko mówię, że no u nas też trochę pod górkę :(
    O matko nawet nie jestem w stanie policzyć ile razy też to wszytsko słyszałam (mam na myśli Twoich teściów): że praca to nie wszystko, że się nastawiłam na karierę, że jeszcze życie mnie nauczy jak na starość nikt mi szklanki wody nie poda itd itp. Nawet teraz jak powiedziałam babci to usłyszałam że "ona się do Boga modliła bym zmądrzała". Kiedyś od jednej starej ciotki na święta moja siostra i mama i dostały biżuterię a ja dostałam książkę coś w stylu że Bóg nas stworzył byśmy mieli dzieci a nie żyli dla siebie. Przykre to jest. Bardzo. Nie jestem w stanie policzyć ile nocy przez to przeplakalam. Ale od pewnego czasu już mam podejście że nie ma prawa oceniać mnie nikt kto nie przeżył chociaż minuty mojego życia.

    Myślę że im dłużej trwają starania tym więcej z nas spotyka się z takim hejtem społeczeństwa :/. Też dużo naszych planów odłożyliśmy na "po zabiegach jak już będę w ciąży". Szykując się do in vitro też mocno weryfikowalismy plany zyciowe. Udało się bez. Ale rozumiem co znaczy odkładać każdy grosz na "ten najważniejszy cel".

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

    Spokojnie, jeszcze nic nie wiadomo. Został profil i p/c p jajnikom i otoczce 🙄

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Ja na początku jeszcze liczyłam ile to wszystko kosztuje.. teraz już nie. Przeraża mnie tylko że to tak wygląda. Jedna pensja idzie na wizyty zabiegi badania i dojazdy... Dopóki nie będzie ciąży stoimy w miejscu że wszystkim, mam wrażenie że żyjemy w takim zawieszeniu 😔

    To samo powiedziałam wczoraj mojemu mężowi. Czuję jakby mi forsa z portfela wylatywała sama a ja nadal stoję w miejscu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo remonty i jakies cele stoja bo miesiecznie 2000 kosztuje inseminacja aid, takim sposobem restauracja zlo, wyjscia zlo a zrobienie czegos w domu to abstrakcja...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger wrote:
    Hiacynta48 my podchodzimy też do pierwszej iui. My mamy podobny problem że jak już są te dni płodne to mój facet wie " że to są te dni" ( domyśla się) i nic nam nie wychodzi bo czasem mam wrażenie że ten seks nas mniej cieszy jakoś ta spontaniczność zamienia się w rutynę i oboje chyba z tyłu głowy mamy tą świadomość że robimy to w większości też by dziecko było. Teraz się śmieje że jak uda się inseminacja za pierwszym razem tzn. Że po prostu dlatego że nie było serduszkowania we właściwym czasie. 🤣
    Monia wysłałam do Ciebie zaproszenie bo chyba inaczej nie można wysłać wiadomości. Jestem ciekawa jak Ty sobie radzisz z tym że oprócz problemów z zajściem jescze jest problem ze współżyciem. Ech ciężka sprawa. A jak tam po iui? Coś zwiastuje?

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    O matko nawet nie jestem w stanie policzyć ile razy też to wszytsko słyszałam (mam na myśli Twoich teściów): że praca to nie wszystko, że się nastawiłam na karierę, że jeszcze życie mnie nauczy jak na starość nikt mi szklanki wody nie poda itd itp. Nawet teraz jak powiedziałam babci to usłyszałam że "ona się do Boga modliła bym zmądrzała". Kiedyś od jednej starej ciotki na święta moja siostra i mama i dostały biżuterię a ja dostałam książkę coś w stylu że Bóg nas stworzył byśmy mieli dzieci a nie żyli dla siebie. Przykre to jest. Bardzo. Nie jestem w stanie policzyć ile nocy przez to przeplakalam. Ale od pewnego czasu już mam podejście że nie ma prawa oceniać mnie nikt kto nie przeżył chociaż minuty mojego życia.

    Myślę że im dłużej trwają starania tym więcej z nas spotyka się z takim hejtem społeczeństwa :/. Też dużo naszych planów odłożyliśmy na "po zabiegach jak już będę w ciąży". Szykując się do in vitro też mocno weryfikowalismy plany zyciowe. Udało się bez. Ale rozumiem co znaczy odkładać każdy grosz na "ten najważniejszy cel".

    Elena dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami 😘 Paradoksalnie jest nam lżej kiedy wiemy że nie to nie tylko na nas uwzial się los, Bóg o nas zapomniał, a świat wokoło płynie dalej i widzisz tylko szczęśliwych ludzi którzy krok po kroku realizują swoje plany, marzenia. Niewielu z nich wie jak potrafi być ciężko kiedy nic nie idzie po Twojej myśli. Ja często podczytuje to forum i zawsze podziwiam dziewczyny które pomimo n-tego bezskutecznego podejścia piszą że w kolejnym cyklu wracają zwarte i gotowe do kolejnego podejścia, z nową motywacja i wiara że na pewno się uda. Szok ile w nich jest siły i woli walki. Podziwiam i staram się naśladować ale wiadomo że bywa ciężko.

    Elena Wasz przypadek jest dla mnie takim małym cudem. Często szukamy tu osób/przypadków podobnych do naszych i jak im się udaje to w nas rośnie ta iskierka nadziei ❤️

    Dzięki Dziewczyny, super jest mieć tu Was i Wasze wsparcie ❤️

    nimsi, Maaaa, Ticky, ElenaM lubią tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    To chyba pozytywny objaw, kilka dziewczyn tu na forum pisało tez o bólu piersi (jeśli jest znacznie wcześneij niż termin @) to chyba obiecujący objaw ;) Trzymam kciuki mocno, kiedy testujesz?

    Dziekuje 🥰 za tydzień w czwartek i nie mogę się już doczekać 😪

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

    Przyszedł mi profil. Komorki nk 20% przy staraniach o dzidziola powinno być 10%. Czekam jeszcze na p/c p jajnikom i śmigam do ginekologa. Zobaczymy co ona na to 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Dziekuje 🥰 za tydzień w czwartek i nie mogę się już doczekać 😪
    Ty miałaś chyba iui 2 dni po mnie. Ja testuje w sobotę. Czy Ty jesteś umowiona z Medartem że ich poinformujesz? Czy lekarz Cie informował co dalej?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Przyszedł mi profil. Komorki nk 20% przy staraniach o dzidziola powinno być 10%. Czekam jeszcze na p/c p jajnikom i śmigam do ginekologa. Zobaczymy co ona na to 🤔

    Ja się z profilem wstrzymam. Umówiłam się na wizytę do immunologa zajmującego się nieplodnoscia. Już na pierwszą wizytę mam mieć wyniki ANA, cross match, KIR, MLR. I pani w recepcji mi powiedziała że po tych wynikach już będą wiedzieć czy niepowodzenia inseminacji sugeruje coś immunologicznego. Byłam dziś z mężem i zapłaciłam 750zl. Stwierdziłam, że warto bo nie podejdę do kolejnych inseminacji lub innych vitro bez tej wiedzy

‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ