Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger wrote:
    Hiacynta48 my podchodzimy też do pierwszej iui. My mamy podobny problem że jak już są te dni płodne to mój facet wie " że to są te dni" ( domyśla się) i nic nam nie wychodzi bo czasem mam wrażenie że ten seks nas mniej cieszy jakoś ta spontaniczność zamienia się w rutynę i oboje chyba z tyłu głowy mamy tą świadomość że robimy to w większości też by dziecko było. Teraz się śmieje że jak uda się inseminacja za pierwszym razem tzn. Że po prostu dlatego że nie było serduszkowania we właściwym czasie. 🤣
    Monia wysłałam do Ciebie zaproszenie bo chyba inaczej nie można wysłać wiadomości. Jestem ciekawa jak Ty sobie radzisz z tym że oprócz problemów z zajściem jescze jest problem ze współżyciem. Ech ciężka sprawa. A jak tam po iui? Coś zwiastuje?

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    O matko nawet nie jestem w stanie policzyć ile razy też to wszytsko słyszałam (mam na myśli Twoich teściów): że praca to nie wszystko, że się nastawiłam na karierę, że jeszcze życie mnie nauczy jak na starość nikt mi szklanki wody nie poda itd itp. Nawet teraz jak powiedziałam babci to usłyszałam że "ona się do Boga modliła bym zmądrzała". Kiedyś od jednej starej ciotki na święta moja siostra i mama i dostały biżuterię a ja dostałam książkę coś w stylu że Bóg nas stworzył byśmy mieli dzieci a nie żyli dla siebie. Przykre to jest. Bardzo. Nie jestem w stanie policzyć ile nocy przez to przeplakalam. Ale od pewnego czasu już mam podejście że nie ma prawa oceniać mnie nikt kto nie przeżył chociaż minuty mojego życia.

Myślę że im dłużej trwają starania tym więcej z nas spotyka się z takim hejtem społeczeństwa :/. Też dużo naszych planów odłożyliśmy na "po zabiegach jak już będę w ciąży". Szykując się do in vitro też mocno weryfikowalismy plany zyciowe. Udało się bez. Ale rozumiem co znaczy odkładać każdy grosz na "ten najważniejszy cel".

Elena dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami 😘 Paradoksalnie jest nam lżej kiedy wiemy że nie to nie tylko na nas uwzial się los, Bóg o nas zapomniał, a świat wokoło płynie dalej i widzisz tylko szczęśliwych ludzi którzy krok po kroku realizują swoje plany, marzenia. Niewielu z nich wie jak potrafi być ciężko kiedy nic nie idzie po Twojej myśli. Ja często podczytuje to forum i zawsze podziwiam dziewczyny które pomimo n-tego bezskutecznego podejścia piszą że w kolejnym cyklu wracają zwarte i gotowe do kolejnego podejścia, z nową motywacja i wiara że na pewno się uda. Szok ile w nich jest siły i woli walki. Podziwiam i staram się naśladować ale wiadomo że bywa ciężko.

Elena Wasz przypadek jest dla mnie takim małym cudem. Często szukamy tu osób/przypadków podobnych do naszych i jak im się udaje to w nas rośnie ta iskierka nadziei ❤️

Dzięki Dziewczyny, super jest mieć tu Was i Wasze wsparcie ❤️

nimsi, Maaaa, Ticky, ElenaM lubią tę wiadomość

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • sandiklove Ekspertka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    To chyba pozytywny objaw, kilka dziewczyn tu na forum pisało tez o bólu piersi (jeśli jest znacznie wcześneij niż termin @) to chyba obiecujący objaw ;) Trzymam kciuki mocno, kiedy testujesz?

Dziekuje 🥰 za tydzień w czwartek i nie mogę się już doczekać 😪

happilyeverafter lubi tę wiadomość

Starania od wrzesień 2017

Luty 2019 Ciąża biochemiczna
    Maj 2020 Ciąża obumarła 12 tc
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To jeszcze się okaże że ja mam wszystko dodatnie a Ty będziesz czysta pod względem immunologii... Ja zrobiłam dziś ANA2.

Przyszedł mi profil. Komorki nk 20% przy staraniach o dzidziola powinno być 10%. Czekam jeszcze na p/c p jajnikom i śmigam do ginekologa. Zobaczymy co ona na to 🤔

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Dziekuje 🥰 za tydzień w czwartek i nie mogę się już doczekać 😪
    Ty miałaś chyba iui 2 dni po mnie. Ja testuje w sobotę. Czy Ty jesteś umowiona z Medartem że ich poinformujesz? Czy lekarz Cie informował co dalej?

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Przyszedł mi profil. Komorki nk 20% przy staraniach o dzidziola powinno być 10%. Czekam jeszcze na p/c p jajnikom i śmigam do ginekologa. Zobaczymy co ona na to 🤔

Ja się z profilem wstrzymam. Umówiłam się na wizytę do immunologa zajmującego się nieplodnoscia. Już na pierwszą wizytę mam mieć wyniki ANA, cross match, KIR, MLR. I pani w recepcji mi powiedziała że po tych wynikach już będą wiedzieć czy niepowodzenia inseminacji sugeruje coś immunologicznego. Byłam dziś z mężem i zapłaciłam 750zl. Stwierdziłam, że warto bo nie podejdę do kolejnych inseminacji lub innych vitro bez tej wiedzy

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • palyna Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do sprzedania 1 całe opakowanie (60 sztuk)+ 49 sztuk z drugiego opakowania tabletek luteiny 100mg firmy Adamed, wazne do 06/2021 jakby któraś chciała zapraszam na priv :)

palyna
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Ja się z profilem wstrzymam. Umówiłam się na wizytę do immunologa zajmującego się nieplodnoscia. Już na pierwszą wizytę mam mieć wyniki ANA, cross match, KIR, MLR. I pani w recepcji mi powiedziała że po tych wynikach już będą wiedzieć czy niepowodzenia inseminacji sugeruje coś immunologicznego. Byłam dziś z mężem i zapłaciłam 750zl. Stwierdziłam, że warto bo nie podejdę do kolejnych inseminacji lub innych vitro bez tej wiedzy

Bardzo dobra decyzja, do kogo się zarejestrowałaś?

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Bardzo dobra decyzja, do kogo się zarejestrowałaś?

KRK dr Sacha. Wizyta w listopadzie. Panie w rejestracji mi powiedziały, że jak wyniki wyjdą bardzo źle to mam dzwonić a one mnie wcisną wcześniej. Bardzo konkretne kobiety.

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • oloowa2709 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Na tym wątku jeszcze się nie udzielałam ale podczytuje Was od czasu do czasu i 3mam mocno kciuki za to aby w końcu się udało. chciałam was pytać przy jakim AMH miałyście lub będziecie miały wykonywane iui ?
    Pozdrawiam

Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal.
    f2w3e6hhgugtnv3c.png
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 12:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloowa2709 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Na tym wątku jeszcze się nie udzielałam ale podczytuje Was od czasu do czasu i 3mam mocno kciuki za to aby w końcu się udało. chciałam was pytać przy jakim AMH miałyście lub będziecie miały wykonywane iui ?
    Pozdrawiam

Hej ja miałam iui przy AMH 0,9

oloowa2709 lubi tę wiadomość

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chciałam się z wami tak nieśmiało przywitać bo bardzo możliwe że niedługo czeka mnie IUI choć może też się okazać że in vitro.Jestem po jednym poronieniu(listopad 2018) I od tamtego czasu nie zachodzą w ciążę. Mąż zrobił badanie nasienia i mamy 98%patologi :/ a u mnie mutacja MTHFR heterozygota 1298AC i 677CT i dodatnie ANA ale na granicy przyzwoitości;) .Lekarz przy pozytywnym tesccie ciążowy zalecił steryd i heparyna. Nie dawno bylam pierwszy raz w klinice i czekam na wyniki wymazu z szyjki i potem mam się umówić na HSSG i nie ukrywam że bardzo się boję tego badania.Mozecie mi napisać jak się przygotować i w ogóle jak to przebiega i czy bardzo boli .Liczyłam na to że już nie będzie potrzeby robić tego badania , w końcu raz zaszłam w ciaze wiec przynajmniej jeden jajowod jest drozny.

Starania od 07.07.2018
    Aniołek 25.11.18 [*]5/9tc
    Aniołek 13.11.19[*]6/10tc
    ON: 2% ,3%,9% prawidłowego nasieniaDFI:20%
    ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:160
    Kariotypy : ok
    Histeroskopia - wycięty mały zrost .Wszystko ok
    **Problemy immunologiczne :(
    *Szczepienia limfocytami męża

Okolice Lublina
  • e.wela Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:06

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

• e.wela Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:34

• ElenaM Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Hej dziewczyny chciałam się z wami tak nieśmiało przywitać bo bardzo możliwe że niedługo czeka mnie IUI choć może też się okazać że in vitro.Jestem po jednym poronieniu(listopad 2018) I od tamtego czasu nie zachodzą w ciążę. Mąż zrobił badanie nasienia i mamy 98%patologi :/ a u mnie mutacja MTHFR heterozygota 1298AC i 677CT i dodatnie ANA ale na granicy przyzwoitości;) .Lekarz przy pozytywnym tesccie ciążowy zalecił steryd i heparyna. Nie dawno bylam pierwszy raz w klinice i czekam na wyniki wymazu z szyjki i potem mam się umówić na HSSG i nie ukrywam że bardzo się boję tego badania.Mozecie mi napisać jak się przygotować i w ogóle jak to przebiega i czy bardzo boli .Liczyłam na to że już nie będzie potrzeby robić tego badania , w końcu raz zaszłam w ciaze wiec przynajmniej jeden jajowod jest drozny.
    Ewelina mnie hsg akurat pamiętam że bolało... Robiłam w 2014 roku w szpitalu. Chyba nie do końca zadziałało znieczulenie w moim przypadku. Wszystko zależy od tego też "co masz w środku" :) u mnie wyszło że drożne ale może coś przetkali że był taki ból.
    Faktycznie lepiej idź z kimś. Ja nie byłam w stanie za bardzo łazić- szybko do auta i lekarz kazał mi już tego dnia tylko leżeć. Odpoczynek przyda Ci się na pewno :). Trzymam kciuki :)

8.07 1 IUI- :(
    29.07- 2 IUI ♥️
    21.04.2020- Ur. Alicji 😍

ex2bdf9h43oxp09j.png
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:

Hej ja robiłam dwa razy hsg i nie było przyjemne ale da się przeżyć. Dziwne uczucie parcia przy napełnianiu balonika, i nieokreślony jakby rozrywający delikatnie ból przy przepływie płynu. Obydwa badania bez znieczulenia, tylko dożylnie ketonal przed. Da się przeżyć 😉 ale to indywidualna sprawa, zależy od progu bólu i wytrzymałości o danej osoby. Nie ma się czego bać tylko leć i rób, ja po pierwszym hsg zaszłam naturalnie w ciąże ale niestety zatrzymała się w 8tyg...

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Tekla, Paulina do Was pytanko odnośnie badan p/c plemnikowych, jajnikowych i jądrowych... Ma coś znaczenie, np dc, przed owu czy po ?
    Wydaje mi się że nie ale wolę się upewnić 😁
    Jutro się wybieram

Nie ma, można robić w dowolnym czasie.

• Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Nie ma, można robić w dowolnym czasie.

4 września zarejestrowałam się do hematologa. Dam znać co i jak.

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    4 września zarejestrowałam się do hematologa. Dam znać co i jak.

Szyybkooo!

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 28 sierpnia 2019, 17:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Szyybkooo!

Zapewne dlatego, że prywatnie i nie jest jakimś szczególnie wybitnym specjalistą, taki przecietny hematolog, ale może odczytać te hokusy pokusy. Wyszły mi obniżone leukocyty t . Zobaczymy 🙄🙄 i podwyzszone komorki nk.

Paulina12345 lubi tę wiadomość

‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego