Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Whoosie Autorytet

Wysłany: 10 października 2019, 23:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela86 wrote:
    Hej. Mam pytanie, czy pytałaś lekarza przed laparo czy można udrożnić jajowód i czy będą to robić czy lekarz sam podjął taką decyzję? Też niedługo idę na laparoskopię i mam jeden jajowód niedrożny, a właściwie "ślepo zakończony", a to chyba nie to samo. I się zastanawiam czy jest szansa żeby go udrożnić podczas laparoskopii.

To była moja poprzednia lekarka, jeszcze nie z kliniki i to była najcudowniejsza kobieta lekarz jaką spotkałam, nie pytałam o nic i ona mnie też nie, sama podjęła decyzję, ale też ufałam jej bezgranicznie (mam nadzieję do niej wrócić, gdy tylko zajdę w ciąże )

Ewela86 lubi tę wiadomość

12.10.19-Beta 18,85
    14.10.19-Beta 68,21
    21.10.19-Beta 1914,74 <3
    07.11.19- Usłyszałam serduszko <3
    7gayo8r.png

• Nobis Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 07:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny dzisiaj zrobiłam test i oczywiście biel. Tak więc realizuje receptę i szykuje się powoli na iui. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to 24.10. mam wizytę w klinice i pewnie poznam dzień iui.

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Hej ja dziś po trzeciej i ostatniej iui.
    Miało nie być jej wcale bo w 9dc moje endo miało niewiele ponad 6mm....ale estrofem pomógł i dziś na usg 11dc ładnie podroslo do 9,5mm i okazało się ze pęcherzyk świeżo pękł (w tym cyklu nie było zastrzyku). W sumie zrobiliśmy je dla zasady do trzech razy sztuka, jedną nogą jesteśmy już w świecie ivf. Przygodę zaczynamy od razu po nowym roku bo rusza program miejski na dofinansowanie.. Ostatnie kilka miesięcy wykończyło nas finansowo 😩 jeszcze w najbliższym czasie szykuje Nam się przeprowadzka, wiec troszkę zmian będzie 🙂 mam nadzieje ze chociaż one przebiegną pomyślnie 🤞
    Powodzenia :* ja w tym miesiącu też podchodzę do ostatniej IUI, a później Ivf 3mam kciuki :) :)

Maaaa, Karola25, happilyeverafter lubią tę wiadomość

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 10:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś patenty na przeziębienie? Jestem na prolutexie orientujecie się czy mogę brać normalnie wszystkie leki?? W niedzielę mam wizytę, ale może poratujecie jakoś :*

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    7t2d❤️
    ♀️
  • Mimi Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 11:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaPola ja rowniez podczyutje ten watek gdyż również szykuje sie do pierwszej inseminacji i u nas tez wyniki hormonow i wymazy super owulacje równiez mam co miesiac potwierdzona monitoringiem ja bez stymulacj potrafie miec dwa pecherzyki dominujace i to doś czesto , aczkolwiek bylam stymulowan dwa razy bemfola i gonalem oczywiscie reakcja super na stymulacje nie porzebowalam duzej dawki pecherzyki ladnie rosly wielkosci i ksztaltem super rozwiniete endo tez ok po za kazdym razem ponad 8. Nasieie meza jak w najlepszym porzadku pod wzgeledm ilosc duzo ma tego, ruchliwosc ksztalt bez zazuty ogolnie nie ma sie czego przyczepic i my mamy juz jedno dziecko a mimio to ciazy brak. Pod koniec sierpnia poszlismy do kliniki nieplodnosci i dr dala nam skierowanie na( nie wiem jak to sie nazywa po polsku) u nas to test Huhnera na bakterio-bójczosc plemnikow i okazalo sie ze ja mam sluz bardzo dobry 11/12 problem polega na tym ze gdy plemniki spotkaja sie z moim sluzem one przestaja sie ruszac. Dr powiezial ze to ze nam sie udalo zajsc w pierwsza ciaze tak szybko to cud po to nie ma pokrycia medycznego ze jakis jeden wojwonik bardzo uparty sie przedarl przezplemniko bojczy sluz i nie wyklucza ze tez moze to sie stac i za drugim razem tylko ze mozemy tez sie tak starc przez kilka lat bez efektow i najllpeszym sposobem bedzie inseminacja po podadza obrobione nasienei przez cewnik omijajc sluz. U nas standrad do 6 iui ale dr powiedzial ze w naszym przypadku sprobujemy 4 razy z naszymi wynikam nie ma co wiecej probowac bo jesli nie wyjdzie tzn ze problem jest gdzies jeszcze a badania tego nie pokazuja i wtedy odrazu zostaniemy zakwalifikowani do fiv. No i pczywiscie te stymulacje nie maialy prawa sie udac wiec nadarmo.
    Moze sprobuj zrobic to badanie wrogości śluzu ale w sumie jak podchodzicie do iui to nawet jak masz taki sluz to inseminacja sie powiedzie skoro nie masz innych medycznych przeciwskazan czego ci oczywiscie zycze. Powodzenia

• Monia1990tiger Przyjaciółka

Wysłany: 11 października 2019, 16:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu po 11 dniach spóźnienia przyszedł długo oczekiwany okres🙂
    W poniedziałek idziemy na echo i zaczynamy ze stymulacją 😊

Kaach, Nobis, Wesoła_Muminka lubią tę wiadomość

Monia1990tiger
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 11 października 2019, 20:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u ginekologa. Wszystkie badania dobre, tak więc w następnym cyklu AID. Dostałam Aromek z zaleceniem brania po 2 tabletki od 2 do 6 dnia cyklu. Dziewczyny, jak wy bierzecie Aromek? Pani doktor mówiła, ale nie jestem pewna. Nie pamiętam. Mam brać po dwie tabletki przez te 5 dni wieczorem przed snem? Czy jak? Pomóżcie.

Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

Lat 29.
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 października 2019, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Jestem po wizycie u ginekologa. Wszystkie badania dobre, tak więc w następnym cyklu AID. Dostałam Aromek z zaleceniem brania po 2 tabletki od 2 do 6 dnia cyklu. Dziewczyny, jak wy bierzecie Aromek? Pani doktor mówiła, ale nie jestem pewna. Nie pamiętam. Mam brać po dwie tabletki przez te 5 dni wieczorem przed snem? Czy jak? Pomóżcie.

Ja mam brać Aromek rano i wieczorem przez 5 dni, od 5 do 9 dnia cyklu. Ale ja mam endometriozę i długie cykle, być może stąd rozbieżność.

• czekamynadzidzie Autorytet

Wysłany: 11 października 2019, 20:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przyszła "kryska na matyska" -> dziś dwa pęcherzyki jeden 21mm, drugi 16mm. Jutro pierwsze IUI! Trzymajcie kciuki!! <3

Maaaa, Monia1990tiger, happilyeverafter, iMonia, Kaach, Wesoła_Muminka lubią tę wiadomość

ponad 3,5 roku starań...
    32 lata, endometrioza II st., niepłodność idiopatyczna
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół)
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️

nk 20%, asa (+), ana (+), apa (+), allo mlr 13%, cytokiny 😑 <<szczepienia>>

IO i hiperinsulinemia!!! -> po 3,5roku chyba mamy przyczynę!!!!! ✊✊✊<<siofor 3x500>>
    glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35
    Hiperinsulinemia osłabia komórki jajowe!

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II
  • M.lena Znajoma

Wysłany: 11 października 2019, 23:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.. Piękne ! Czytam i trzymam za Was kciuki. :) Dziś zaczęłam brać CLO, tylko 1/2 tabletki przez 3 dni..hmm w czwartek wizyta u doktora 11dc... nie mogę się doczekać, aby się dowiedzieć czy coś tam się ruszyło. Bardzo chciałabym być już po. Długo na to czekałam , gdyż mój lekarz szukał powodu moich krwawień w trakcie cyklu niezależnych od okresu. Podejrzenie nowotworu. :/ Jednak po 2 latach udało się znaleźć powód.. mikro zmiany na szyjce macicy, które wykryła kolposkopia. Po biopsji szyjki problem znikł i jestem przeszczęśliwa. :) Teraz czekamy na Inseminacje i wiem , że się uda. :D

Monia1990tiger, happilyeverafter, iMonia, czekamynadzidzie, Wesoła_Muminka lubią tę wiadomość

• Nobis Autorytet

Wysłany: 12 października 2019, 11:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mam pytanie powiązane z iui ale nie w 100% dotyczące. Teraz lecę infekcje więc 10 dni z globulkami ale w miedzy czasie dostanę @ tak więc wychodzi mi jakieś 2 tygodnie bez seksu. Pewnie kilka dni po skończeniu globulek będzie iui. Jaki tak długi czas abstynencji może mieć wpływ na nasienie?

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
  • Margot Autorytet

Wysłany: 12 października 2019, 13:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Witajcie mam pytanie powiązane z iui ale nie w 100% dotyczące. Teraz lecę infekcje więc 10 dni z globulkami ale w miedzy czasie dostanę @ tak więc wychodzi mi jakieś 2 tygodnie bez seksu. Pewnie kilka dni po skończeniu globulek będzie iui. Jaki tak długi czas abstynencji może mieć wpływ na nasienie?
    U nas ostatnio było 6 dni abstynencji i wyniki były super ;-) lepsze niż przy wcześniejszej IUI jakbyly 2 dni abstynencji

I ciąża naturalna - Maja 05/2015 <3
    od 12/2017 - starania o 2 dziecko
    03/2019 - Gameta Gdynia
    04/2019 - jajowody drożne
    05/2019 - AMH 0,713 ;(
    05-07/2019 - Stymulacje Aromkiem :(
    08-10/2019 4x IUI - nieudane :(
    01/2020 IVF długi protokól; punkcja ( 11 kumulusów, 7 MII, 6 zapłodnionych, 0 zarodków :( )
    02/2020 - AMH 0,456 :(
    03/2020 - cud II kreski! 13dpo bhcg 141 mIU/ml; 15dpo bhcg 304 mIU/ml; 18dpo 1279 mIU/ml; 24dpo 11630 mIU/ml; 🥰
    30/03 jest <3
    21/11/2020 Dorotka jest z nami <3
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 12 października 2019, 16:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla, a co u Ciebie? Jakie decyzje? Robiłaś jeszcze jakieś badania?

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 12 października 2019, 22:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Tekla, a co u Ciebie? Jakie decyzje? Robiłaś jeszcze jakieś badania?

W poniedziałek idę na badania tarczycy. KIR mam zrobiony. Jest ok. Już wcześnie robiłam. Coś mi się wydaje, że nigdy nie znajdę przyczyny.

Paulina12345 lubi tę wiadomość

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 12 października 2019, 23:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    W poniedziałek idę na badania tarczycy. KIR mam zrobiony. Jest ok. Już wcześnie robiłam. Coś mi się wydaje, że nigdy nie znajdę przyczyny.

No i dobrze. A MLR i cross match?
    Jak Ci wyjdzie anty tg albo anty TPO jak u mnie to chyba padnę...

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 12 października 2019, 23:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    No i dobrze. A MLR i cross match?
    Jak Ci wyjdzie anty tg albo anty TPO jak u mnie to chyba padnę...

To ja sobie życzę żebyś padła 😜

Paulina12345 lubi tę wiadomość

• Kaach Autorytet

Wysłany: 13 października 2019, 09:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh.... U mnie niestety jeden pęcherzyk tylko :( we wtorek kolejny monitoring pewnie czwartek piątek IUI zobaczymy jakoś mnie podlamala ta wizyta :(

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    7t2d❤️
    ♀️
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 13 października 2019, 10:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    To ja sobie życzę żebyś padła 😜

Gdzieś coś musi wyjść. Jak nie tarczyca to myślę że będzie to coś immunologicznego np zgrzyt z mężem/partnerem.

Fiore lubi tę wiadomość

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1

Wysłany: 13 października 2019, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już po :) doktor nie mogla szyjki znaleźć, wiec nie obyło się bez problemów. Słuchajcie jakie jajca... znalazł się trzeci pęcherzyk :D tylko, że najpierw było IUI, a potem jeszcze raz usg :P mam nadzieje, że z tych trzech pecherzyków chociaż jeden się zaplodni! :) teraz moja ulubiona faza czyli 2 tygodnie czekania :D

Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

IO i hiperinsulinemia!!! -> po 3,5roku chyba mamy przyczynę!!!!! ✊✊✊<<siofor 3x500>>
    glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

Wysłany: 13 października 2019, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Eh.... U mnie niestety jeden pęcherzyk tylko :( we wtorek kolejny monitoring pewnie czwartek piątek IUI zobaczymy jakoś mnie podlamala ta wizyta :(
    a to nie lepiej że jeden? Powinien być jeden, max 2 :D trzy to juz ryzykowne i z tego co się orientuję to przy 3 pęcherzykach odstępują od IUI :P

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

‹‹ 520 521 522 523 524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego