X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dzisiaj 17,5-18 mm coś takiego jeden pęcherzyk a endo niecałe 7 mm trochę słabo i dlatego jednak mam wziąć dzisiaj jeszcze kolejną (już 8 dawkę) puregonu i pewnie jutro dopiero ovitrelle na pękniecie, ale się stresuje że juz beddzie za późno:(
    Ja w medarcie u dr Kru. (ale pewnie będzie wykonywał kto inny IUI bo jego akurat nie bedzie). A Ty gdzie??
    Justna88 wrote:
    Mi dzisiaj skonczyła sie 11szt. Bemfoli 75 i troche słabo bo pęcherzyk miał dzisiaj 15 endo 8 mm i szczerze to juz sama niewiem co myśleć... Pierwszy raz mam stymulacje i szczerze to blada w tym wszystkim powoli juz jestem... A gdzie podchodzisz i u kogo?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No też tak myślę, że prędzej plemniki poczekają, bo komórka jajowa niestety nie, ale nie mam już co dyskutować, lekarz zdecydował tak i nic nie zrobię niestety:(
    To super, że Ci się udało- gratulacje!!!
    Natka17 wrote:
    Jak ja podchodziłam do IUI to w mojej klinice mówili, że zastrzyk z Ovi powinien być około 24 h przed IUI. Miałam wizytę z monitoringiem po południu i lekarz zadecydował, że pęcherzyki są już dojrzałe i ustawił IUI na drugi dzień na 11. Zastrzyk wzięłam jak najszybciej się dało, jakoś między 17 a 18, następnego dnia przed IUI miałam monitoring i pęcherzyki miały po 22 mm. Byłam trochę załamana, że IUI jest za szybko po zastrzyku (w karcie mi wpisali niezgodnie z prawdą że zastrzyk był 24h wcześniej), ale jednak się udało. Więc z tego co czytam jest duży rozstrzał czasowy w różnych klinikach to różnie wygląda, IUI udają się na pękniętych i niepeknietych pęcherzykach. Ale prędzej chyba poczekają plemniki na jajeczko niż odwrotnie...

    Natka17 lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justna88 wrote:
    Właśnie jestem ciekawa jaki jest najlepszy czas na podanie zastrzyku i po jakim czasie najlepiej wykonać iui ?
    U mnie lekarz kazał zrobić zastrzyk na 24 godziny przez IUI

    Justna88 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh wszędzie inaczej kurde, u mnie od 24-48 niby ehh szkoda gadać...

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Justna88 Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem u dr. Spaczyńskiego R. i jesli chodzi o inseminacje to podchodzę na polna i szczerze to wszędzie podobnie to wszystko wygląda a cena jest niższa... Ide jutro na monitoring ( na polnej na free ;)) zobaczymy co mi powiedzą ;) mam nadzieje ze w sobote będzie iui bo mój lekarz ma dyżur
    niezapominajka12345 wrote:
    Ja miałam dzisiaj 17,5-18 mm coś takiego jeden pęcherzyk a endo niecałe 7 mm trochę słabo i dlatego jednak mam wziąć dzisiaj jeszcze kolejną (już 8 dawkę) puregonu i pewnie jutro dopiero ovitrelle na pękniecie, ale się stresuje że juz beddzie za późno:(
    Ja w medarcie u dr Kru. (ale pewnie będzie wykonywał kto inny IUI bo jego akurat nie bedzie). A Ty gdzie??

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wszę∂zie podobnie, a jednak inaczej heh...w medarcie też myslałam, ze sie płaci za wszystkie monitoringi, a niby się płaci ale ogólny koszt IUi jest 1100 zł i jak wczesniej miałas np. 3 monitorinki (każdy po 150 zł), to od tej sumy 1100 zł odejmują to 450 zł (za 3 monitoringi) i wtedy w dniu IUI płacisz juz 650 zł (to co zostało), wiec tyle z tego dobrego heh.
    Justna88 wrote:
    Ja jestem u dr. Spaczyńskiego R. i jesli chodzi o inseminacje to podchodzę na polna i szczerze to wszędzie podobnie to wszystko wygląda a cena jest niższa... Ide jutro na monitoring ( na polnej na free ;)) zobaczymy co mi powiedzą ;) mam nadzieje ze w sobote będzie iui bo mój lekarz ma dyżur

    Justna88 lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Justna88 Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    No wszę∂zie podobnie, a jednak inaczej heh...w medarcie też myslałam, ze sie płaci za wszystkie monitoringi, a niby się płaci ale ogólny koszt IUi jest 1100 zł i jak wczesniej miałas np. 3 monitorinki (każdy po 150 zł), to od tej sumy 1100 zł odejmują to 450 zł (za 3 monitoringi) i wtedy w dniu IUI płacisz juz 650 zł (to co zostało), wiec tyle z tego dobrego heh.


    Wiadomo wszędzie jest podobnie ale ja za iui na polnej płace 450zł za podanie ;)

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Mania12 Autorytet
    Postów: 1343 1262

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    heh wszędzie inaczej kurde, u mnie od 24-48 niby ehh szkoda gadać...
    U mnie zastrzyk w sobotę o 20.30 a IUI miało być poniedziałek o 14. W piątek pęcherzyk dominujący ponoć 18mm :)

    Dzieli nas tylko czas...
    40 l.
    09.2012 - córcia ❤️
    01.2018 - początek starań o rodzeństwo
    09.2018 -synuś -nasz aniołek (17tc*)
    10.2019 - Invimed Wrocław, AMH 1,69, 2x IUI :-(
    02.2020 - I IVF - ❄️❄️ 3dniowe:
    1 Transfer ET- 17.02.2020 💔 7/8 tc
    2 Transfer FET- 24.07.2020 ❄️- córcia❤️ ️ur.08.04.2021
    ...niespodzianka od matki natury: 28.12.2022 - pozytywny test, 19.01.2023 - 7 tc - 1cm człowieka❤️, 09.02.2023 - 10 tc - 3 cm, 27.02.2023 - 13 tc - 7 cm, 27.04.2023 - 21 tc -456 g, 26.05.2023 - 25t - 987 g, 38 tc - 3300g, ...❤️synek ur. CC 02.09.2023, 3kg, 50 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was było z testem sikanyn - po ilu dniach od IUI były dwie kreski a przynajmniej tak druga blada?

    Zastanawiam się kiedy zrobić, a raczej do 14dnia po IUI nie wytrzymam😬

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania12 wrote:
    U mnie zastrzyk w sobotę o 20.30 a IUI miało być poniedziałek o 14. W piątek pęcherzyk dominujący ponoć 18mm :)

    U mnie jak pęcherzyk ma 17 to iui musi być na pojutrze. I dlatego niestety teraz było po owulacji ponad 12h i za późno moim zdaniem:-((((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane życzę Wam wszystkim aby Mikołaj obdarował Was jeszcze w tym roku Waszym wymarzonym prezentem 🥰 nadchodzą święta - czas magii , wiec wszystko jest możliwe ! Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki, aby ten smutny etap w Naszym życiu szybko się skończył ! I zaczęło świecić już zawsze słonko 🙂 jesteśmy wszystkie w sumie jak „sieciowe” przyjaciółki , opowiadamy sobie o sytuacjach , sprawach itd. O których niekiedy w naszym realnym świecie nie powiemy nikomu..
    głowa do góry i oby jak najwiecej pozytywnych wiadomości 🥰 ściskam Was mocno !

    AniiiInsem, MegiMal, Staraczka27, Lencia, Ewela86, Anuś1988, Sivaa5 lubią tę wiadomość

  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja27 wrote:
    Kochane życzę Wam wszystkim aby Mikołaj obdarował Was jeszcze w tym roku Waszym wymarzonym prezentem 🥰 nadchodzą święta - czas magii , wiec wszystko jest możliwe ! Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki, aby ten smutny etap w Naszym życiu szybko się skończył ! I zaczęło świecić już zawsze słonko 🙂 jesteśmy wszystkie w sumie jak „sieciowe” przyjaciółki , opowiadamy sobie o sytuacjach , sprawach itd. O których niekiedy w naszym realnym świecie nie powiemy nikomu..
    głowa do góry i oby jak najwiecej pozytywnych wiadomości 🥰 ściskam Was mocno !

    Wszystkiego dobrego dla Was❤️dobrze Was mieć :)

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na wynik LH, ma być za godzinę, dzisiaj rano o 10 wyszedł mi pozytywny test owulacyjny, więc sądzę że ta iui powinna być jutro rano /w południe 🙉🙉🙈a nie tak jak lekarz mi teraz przełożyl na niedzielę....zobaczymy co to w końcu będzie jak wyśle wyniki 😬 trzymajcie kciuki!

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już po wizycie bieje serduszko i maluch ma 8mm trzymam za was kciuki wam też napewno sie uda słuchajcie lekarza ja rownież miałam watpliwości i nie ze wszystkim sie zagdzałam a później wszytko miało sens i dziś słyszałam serduszko gdzie na poczatku mówiono że przy takiej becie zazwyczaj sie kończy poronieniem. Czyli nie zawsze niska beta i plamienia zapowiadaja najgorsze najwazniejze ze si podwajala. Powodzenia wam życze

    niezapominajka12345, AniiiInsem, AniiiInsem, Natka17, Lencia, Nadzieja27, waniliovaa lubią tę wiadomość

  • Agata29 Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    która z was miała inseminację i za którym podejściem wam się udało? Obecnie jestem ostatni raz na stymulacji i jak niestety się nie uda to otrzymałam propozycję od swojej Pani doktor inseminację lub in vitro...Obecnie moje wyniki są ok tylko mam 6 małych mięśniaków które niestety są nie do operacji bo są za małe. Chciałam po świętach poddać się wyłuszczenia ale Pani doktor się nie zgadza bo macica zostanie bardzo pokaleczona i przez pół roku musi się zagoić a teraz te mięśniaki co są nie zagrażają niby zarodkowi itp. leczę się w klinice Bocian.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi wrote:
    Dziewczyny już po wizycie bieje serduszko i maluch ma 8mm trzymam za was kciuki wam też napewno sie uda słuchajcie lekarza ja rownież miałam watpliwości i nie ze wszystkim sie zagdzałam a później wszytko miało sens i dziś słyszałam serduszko gdzie na poczatku mówiono że przy takiej becie zazwyczaj sie kończy poronieniem. Czyli nie zawsze niska beta i plamienia zapowiadaja najgorsze najwazniejze ze si podwajala. Powodzenia wam życze
    Mimi gratuluję z całego ❤️❤️ dbaj o Was🤗

    Ja też nie do końca się zgadzałam z lekarzem dotyczącym stosowania progesteronu po IUI postąpiłam po swojemu ale mam nadzieję, że nie będzie to miało negatywnego skutku😟

  • zaplątana Autorytet
    Postów: 424 821

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi wrote:
    Dziewczyny już po wizycie bieje serduszko i maluch ma 8mm trzymam za was kciuki wam też napewno sie uda słuchajcie lekarza ja rownież miałam watpliwości i nie ze wszystkim sie zagdzałam a później wszytko miało sens i dziś słyszałam serduszko gdzie na poczatku mówiono że przy takiej becie zazwyczaj sie kończy poronieniem. Czyli nie zawsze niska beta i plamienia zapowiadaja najgorsze najwazniejze ze si podwajala. Powodzenia wam życze

    Gratuluję i życzę Ci zdrowych i spokojnych dziewięciu miesięcy. :)

    Lat 30
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
    17.08.2021 - startujemy z IVF ✊
    28.08.2021 - punkcja 🥚🥚🥚
    Pobrano 7 komórek, 6 zapłodniono, jest 5 zarodków! 🍀
    02.09.2021 - transfer okruszka 3AB 🙏🍀❤
    Nie przeżył żaden zarodek do stadium blastocysty. Nie mam żadnej śnieżynki.

    7dpt: beta - 53.55🍀❤🍀
    progesteron - 19.59 🙏
    9dpt: beta 173.2 🍀❤🍀
    11dpt: beta - 381.07 🍀❤🍀
    progesteron - 16.80 🙏
    13dpt: beta - 1085.70 🍀❤🍀
    25dpt: mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀🙏

    Naucz się czekać. Bóg ma wszystko na czas.
    Czekam na Ciebie, okruszku. ❤
  • waniliovaa Znajoma
    Postów: 23 22

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniiiInsem wrote:
    Dziewczyny jak u Was było z testem sikanyn - po ilu dniach od IUI były dwie kreski a przynajmniej tak druga blada?

    Zastanawiam się kiedy zrobić, a raczej do 14dnia po IUI nie wytrzymam😬

    Ja test zrobiłam 13 dnia po IUI i wyszła bardzo bardzo blada kreska, aż momentami myślałam, ze mi się wydaje ;) mimo, ze betę następnego dnia miałam dosyć wysoką. Wiec chyba nie warto robić sikanego za wcześnie, żeby się nie zdołować, ze nic nie widać :)

    AniiiInsem lubi tę wiadomość

    05.08.2019 - IUI ✔️
    19.08.2019 - beta 309, 21.09 - 799, 23.08 - 1850, 16.09 - ❤️
  • Paulina90 Ekspertka
    Postów: 183 189

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi wrote:
    Dziewczyny już po wizycie bieje serduszko i maluch ma 8mm trzymam za was kciuki wam też napewno sie uda słuchajcie lekarza ja rownież miałam watpliwości i nie ze wszystkim sie zagdzałam a później wszytko miało sens i dziś słyszałam serduszko gdzie na poczatku mówiono że przy takiej becie zazwyczaj sie kończy poronieniem. Czyli nie zawsze niska beta i plamienia zapowiadaja najgorsze najwazniejze ze si podwajala. Powodzenia wam życze
    Gratulacje :) bardzo się cieszę :) to wszytko jeszcze przed nami :) Ale jak czytam twoje wypowiedzi to jestem spokojna :) też miałam delikatne plamienie w momencie w którym powinnam mieć okres, ale ustalo w miarę szybko :) miałam wątpliwości co do bety, ale grunt że sie podwaja:) więc mam ogromne nadzieje ze Bedzie ok:)
    Cierpliwości i spokoju życzę przez najbliższe miesiące:)

    AniiiInsem, niezapominajka12345, waniliovaa lubią tę wiadomość

    *Jajowody drożne
    * Nasienie męża ok
    * Moje wyniki też ok

    19.11.2019 pierwsza IUI :-)w4squgpj6eja2r1h.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za wszystkie mocno kciuki - uda się, jak nie przez IUI to inaczej - ale wierze ze się uda !!
    Byłam na tym forum teraz oraz jak starałam się o pierwsze dziecko i z multum dziewczyn które wtedy się przewinęły to prawie wszystkie przez te 2 lata doczekały się przynajmniej jednego dziecka - ale fakt nie wszystkie dzięki IUI.

    U nas obie IUI się powiodły (ale u nas pewnie jedyny problem to śluz zabójca) Pierwsza udała się - pomimo iż IUI było na 36h przed ovu, druga udała się - pomimo iż IUI była 6h po ovu.
    Obie na naturalnym cyklu, bez wspomagaczy po.
    Także nie ma reguły, czy lepiej po, przed, ze wspomaganiem czy bez.

    Ale same wiecie ze IUI nie jest lekiem na wszystko i czasami stanowi dopiero pierwszy krok i później trzeba poszerzyć diagnostykę.

    Powodzenia dacie radę, tylko jeszcze troszkę wytrzymacie !!

    Natka17, Sivaa5 lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
‹‹ 580 581 582 583 584 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ