X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2020 👑
Odpowiedz

Inseminacja 2020 👑

Oceń ten wątek:
  • Mad_red Autorytet
    Postów: 534 657

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    A normalnie czujesz zawsze te owulacje? Bo ja nie czuje( a chciałabym!😂), wiec moje domysły na temat owulacji nigdy się nie sprawdziły. Ale inna sprawa jak czujesz zawsze. A kiedy miałaś ostatni monitoring? Może warto zadzwonić do kliniki i powiedzieć, ze czujesz ze to dzisiaj? Albo sprawdź jeszcze test owu- może jest nadal pozytywny!:-) a jeśli faktycznie okaże się za późno, to wysyłam kilka gramów cierpliwości ode mnie, na czekanie na kolejna🙈 ale znam ten ból, ta bezsilność jak miałam mieć IUI a tu się okazało, ze owu w nowy rok, ze koronawirus, ze bezowulacyjny...

    Dobra to już podjęłam decyzje i idę jutro, właśnie ze względu na to, ze nie będę ich mogła odebrać w piątek. Tez tak myśle, ze jak coś ma być to już będzie 13 dni po IUI. Ale czuje, ze się nie udało jak mam być z Wami szczera. Ale co dalej to będę myśleć po odebraniu wyników.

    Trzymam kciuki za jutrzejszy wynik 🍀🍀🍀🤞🤞🤞💚💚💚. Dopóki nie ma bety dopóty piłka jest w grze😜

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    Styczeń 2012 IUI nieudana
    Luty 2012 IUI - Antoś, wcześniak z 32 tc
    Listopad 2018 - podwójna ciąża - jedna w macicy a druga w jajowodzie- poronienie pierwszej a 2 tyg później usunięcie drugiej z jajowodu (nikt nie wiedział o jej istnieniu, tylko wciąż rosnące HCG)
    Grudzień 2019- Sono HSG i niedrożny prawy jajowód
    38 l., AMH 0.35
    RZS
    14 stycznia 2020 IUI 😢
    8 luty 2020 druga IUI 😢
    23 marca 2020 naturalny cud❤️. 16 kwietnia beta 59,28/ 20 kwietnia beta 289,73/5 maja jest serduszko ❤️😍
    rfxgqqmzdcx1nkg4.png
  • CinniMinni Autorytet
    Postów: 2103 3332

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annn90 wrote:
    Iskierka to teraz pozostało czekać 🤗
    Kika a Tu dzisiaj o której masz IUI ?
    Dziewczyny ja nie wiem czy u mnie nie będzie za późno na IUI 🤔 wczoraj test owu pozytywny, późnym wieczorem poczułam ból jakby jajeczko peklo a dzisiaj tempka poszła w górę ehhh..
    Chyba brakuje mi w tym cyklu nastawienia
    A jeszcze dzisiaj IUI nie będzie tylko jutro jak coś - chyba w tym cyklu nici
    Jesli test byl wczoraj pozytywny to owu w ciagu 24-48 h. :)

    36 lat, amh 2, slabe nasienie.

    1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

    In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

    2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️
    7.12.2020 test genetyczny Sanco 🍀
    zdrowy chłopiec🌲💙👶

    ❄❄4BA i 3BB

    23.06.2021 synek na świecie ❤️
  • Kika Autorytet
    Postów: 1103 1181

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    A normalnie czujesz zawsze te owulacje? Bo ja nie czuje( a chciałabym!😂), wiec moje domysły na temat owulacji nigdy się nie sprawdziły. Ale inna sprawa jak czujesz zawsze. A kiedy miałaś ostatni monitoring? Może warto zadzwonić do kliniki i powiedzieć, ze czujesz ze to dzisiaj? Albo sprawdź jeszcze test owu- może jest nadal pozytywny!:-) a jeśli faktycznie okaże się za późno, to wysyłam kilka gramów cierpliwości ode mnie, na czekanie na kolejna🙈 ale znam ten ból, ta bezsilność jak miałam mieć IUI a tu się okazało, ze owu w nowy rok, ze koronawirus, ze bezowulacyjny...

    Dobra to już podjęłam decyzje i idę jutro, właśnie ze względu na to, ze nie będę ich mogła odebrać w piątek. Tez tak myśle, ze jak coś ma być to już będzie 13 dni po IUI. Ale czuje, ze się nie udało jak mam być z Wami szczera. Ale co dalej to będę myśleć po odebraniu wyników.

    Cappuccino, trzymam kciuki z całych sił za betę 🍀🍀🤞🤞
    Czekamy na wieści 😘

    km5ssg18adat8uu9.png

    03.06 - 1 IUI 🎉
    18.07 - Aniołek - poronienie zatrzymane w 8tc 💔
    15.10 - 2 IUI 🍷
    12.11 - 3 IUI 🙏✊
    24.11(25dc) - beta 48,4 mlU/ml
    26.11(27dc) - beta 191,0 mlU/ml, progesteron 71,9 ng/ml
    01.12 (32dc) beta 3855 mlU/ml
    03.12 (34dc) beta 7657 mlU/ml, progesteron 51,6 ng/ml
    12.12 jest ❤️

    Kropeczko, zostań z nami ❤️🙏
  • Natalik Autorytet
    Postów: 298 298

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka92 wrote:
    Właśnie wyszłam 😳
    Więc tak musielismy być 20min wcześniej mąż wtedy oddał nasienie które godzinkę podgrzewalo się żeby było plynniejsze oczywiście widziałam plemniczki pod mikroskopem😃 po godzinie miałam iui trwało to sekundę i musiałam leżeć 20min🍀💪
    Dostałam dupka od soboty mam brać przez 10dni po 2 tab i 11 dnia zrobić bete😃
    Jestem troszkę zdziwiona że nie miałam usg bo niewiadomo czy pęcherzyki pekły. No ale ufam mojej gin🙂
    Już nie mogę doczekać się testowania✊
    Iskierka no to teraz razem z Tobą czekamy na wyniki testowania 🤞🤞🤞

    Starania od 11.2018
    03.2019 ciąża biochemiczna
    Niedoczynność tarczycy
    Słabe wyniki partnera
    08.06.2020 HyCoSy
    10.2020 betaHCG 417 po48h 909🤞🙏

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za Wasze kciuki❤️ Ale ja już naprawdę czuje zbliżający się okres😭 Ale jutro po południu będę już wszystko wiedzieć. Ale mam podły humor😭

  • Iskierka92 Koleżanka
    Postów: 52 85

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Dziękuje za Wasze kciuki❤️ Ale ja już naprawdę czuje zbliżający się okres😭 Ale jutro po południu będę już wszystko wiedzieć. Ale mam podły humor😭

    Będzie dobrze💪🙂

    Starania od 2018
    5 iui nieudane
    20.10 świeży transfer 5 blastki🍀
  • KAR Autorytet
    Postów: 447 671

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wszystkie moje ciążowe koleżanki powiadają że początek ciąży to dolegliwości jak na okres!!
    Nie trać nadziei, czekamy do jutra !
    Zrób coś dla siebie, coś co Ci sprawi przyjemność😃 😃 .
    Głowa do góry 🤞🤞🤞

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań
    ona 27 lat
    AMH 3,2
    KIR BX brak:2DS2,2DS3, 2DS4
    ANA1/2/3-dodatnie
    on 29 lat
    Morfologia: 5%
    2 IUI nieudane
    09.2020 1 IVF Mamy ❄️❄️
    13.10.2020 Transfer 5.1.1🙏
    6dpt beta 11,36
    8dpt beta 60,77
    10dpt beta 164,7
    15dpt beta 1014
    22dpt beta 8249
    27dpt beta 22560
    28dpt ❤️
  • Iskierka92 Koleżanka
    Postów: 52 85

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika trzymam kciuki🍀✊✊
    Daj znać jak będziesz po🙂

    Kika lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    5 iui nieudane
    20.10 świeży transfer 5 blastki🍀
  • Bajka15 Autorytet
    Postów: 419 658

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Dziękuje za Wasze kciuki❤️ Ale ja już naprawdę czuje zbliżający się okres😭 Ale jutro po południu będę już wszystko wiedzieć. Ale mam podły humor😭


    Miejmy nadzieję że zaskoczy Cię miła niespodzianka ! 🤞🙏👶

    Po objawach ciężko coś stwierdzić, ja już parę razy byłam pewna że jestem w ciąży i nici.
    Większość się w ogóle nie spodziewa i nie czuje nic 🤷‍♀️
    Ja w tym cyklu w ogóle zapominam czasem że miałam IUI i np chce się napić zimnego piwka 🙈

    Wszystkim dziewczynom które miały/mają IUI w tym tygodniu życzę powodzenia 🎈🤞

    CappuccinoBoo, Kika, KAR lubią tę wiadomość

    zi13vfxmd4d84rc5.png
  • Kika Autorytet
    Postów: 1103 1181

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Dziękuje za Wasze kciuki❤️ Ale ja już naprawdę czuje zbliżający się okres😭 Ale jutro po południu będę już wszystko wiedzieć. Ale mam podły humor😭

    Kochana, głowa do góry, musi być dobrze ❤️
    Wiem, że łatwiej się mówi niż robi ale spróbuj zająć głowę do jutra czymś innym. Teraz pozostało już tylko czekać na wynik 🤞🍀🍀🍀🤞

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    km5ssg18adat8uu9.png

    03.06 - 1 IUI 🎉
    18.07 - Aniołek - poronienie zatrzymane w 8tc 💔
    15.10 - 2 IUI 🍷
    12.11 - 3 IUI 🙏✊
    24.11(25dc) - beta 48,4 mlU/ml
    26.11(27dc) - beta 191,0 mlU/ml, progesteron 71,9 ng/ml
    01.12 (32dc) beta 3855 mlU/ml
    03.12 (34dc) beta 7657 mlU/ml, progesteron 51,6 ng/ml
    12.12 jest ❤️

    Kropeczko, zostań z nami ❤️🙏
  • Kika Autorytet
    Postów: 1103 1181

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka92 wrote:
    Kika trzymam kciuki🍀✊✊
    Daj znać jak będziesz po🙂

    Dzięki Iskierka 😘
    Dziś rano śmialiśmy się z mężem bo robił jajecznicę i z każdego z trzech jajek wypadły po dwa żółtka 😂😂 w obecnej sytuacji biorę to za dobry znak 😉😉

    CappuccinoBoo, KAR, CinniMinni, Starajacsieocud, OlaNova lubią tę wiadomość

    km5ssg18adat8uu9.png

    03.06 - 1 IUI 🎉
    18.07 - Aniołek - poronienie zatrzymane w 8tc 💔
    15.10 - 2 IUI 🍷
    12.11 - 3 IUI 🙏✊
    24.11(25dc) - beta 48,4 mlU/ml
    26.11(27dc) - beta 191,0 mlU/ml, progesteron 71,9 ng/ml
    01.12 (32dc) beta 3855 mlU/ml
    03.12 (34dc) beta 7657 mlU/ml, progesteron 51,6 ng/ml
    12.12 jest ❤️

    Kropeczko, zostań z nami ❤️🙏
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAR wrote:
    CappuccinoBoo wszystkie moje ciążowe koleżanki powiadają że początek ciąży to dolegliwości jak na okres!!
    Nie trać nadziei, czekamy do jutra !
    Zrób coś dla siebie, coś co Ci sprawi przyjemność😃 😃 .
    Głowa do góry 🤞🤞🤞

    Masz racje, muszę dzisiaj o siebie zadbać❤️ Tylko, ze dla mnie zrobienie coś miłego dla siebie to kupno książki😂 chociaż dzisiaj chyba musiałabym wyjąc większy kaliber i kupić sobie buty😂
    A może któraś mnie zainspiruje co do zrobienia czegoś miłego dla siebie? Co lubicie robić, żeby jakiś sobie poprawić humor? Oto moje kilka pomysłów:
    📖 kupno jakiejś nowej książki z mojej ulubionej kategorii thriller
    ☕️zrobienie sobie pysznej kawy i czytanie książki ( ale pod warunkiem, ze mam wysprzątany dom, wiec często przed relaksem jeszcze mycie podłogi!)🧹
    🧺 pranie i prasowanie! A szczególnie prasowanie, ale wiadomo to tylko jak akurat jest. I układanie ubrań do szafy. Uwielbiam! U mnie każda rzecz założona jest tylko raz zazwyczaj i trafia do prania.
    🍕 zamówienie pizzy. Ale to z umiarem i już wczoraj wykorzystałam ta opcje😂

    Czekam na Wasze propozycje, bo chętnie sobie dopisze coś do listy!

    Co do objawów- wiem ze się uczepiłam tego zeszłego cyklu( prawdopodobnie CB) ale on naprawdę był inny. Dla mnie to teraz wyznacznik „początków” ciąży. A to co czuje teraz to typowe dwa trzy dni przed @. Ale!! Mam nadzieje, ze jestem w takim błędzie, jak w życiu nie byłam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Masz racje, muszę dzisiaj o siebie zadbać❤️ Tylko, ze dla mnie zrobienie coś miłego dla siebie to kupno książki😂 chociaż dzisiaj chyba musiałabym wyjąc większy kaliber i kupić sobie buty😂
    A może któraś mnie zainspiruje co do zrobienia czegoś miłego dla siebie? Co lubicie robić, żeby jakiś sobie poprawić humor? Oto moje kilka pomysłów:
    📖 kupno jakiejś nowej książki z mojej ulubionej kategorii thriller
    ☕️zrobienie sobie pysznej kawy i czytanie książki ( ale pod warunkiem, ze mam wysprzątany dom, wiec często przed relaksem jeszcze mycie podłogi!)🧹
    🧺 pranie i prasowanie! A szczególnie prasowanie, ale wiadomo to tylko jak akurat jest. I układanie ubrań do szafy. Uwielbiam! U mnie każda rzecz założona jest tylko raz zazwyczaj i trafia do prania.
    🍕 zamówienie pizzy. Ale to z umiarem i już wczoraj wykorzystałam ta opcje😂

    Czekam na Wasze propozycje, bo chętnie sobie dopisze coś do listy!

    Co do objawów- wiem ze się uczepiłam tego zeszłego cyklu( prawdopodobnie CB) ale on naprawdę był inny. Dla mnie to teraz wyznacznik „początków” ciąży. A to co czuje teraz to typowe dwa trzy dni przed @. Ale!! Mam nadzieje, ze jestem w takim błędzie, jak w życiu nie byłam!
    CappuccinoBoo, ja we wczesnej ciąży miałam identyczne objawy jak na okres :)Moje koleżanki również :) Także popraw koronę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 10:38

    Bajka15, Kika lubią tę wiadomość

  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malcia wrote:
    Mąż zaczął pić codziennie od 1 dnia mojego cyklu do potwierdzenia że pęcherzyk pękł czyli w naszym przypadku było to 15 dni i w tym cyklu się udało 😍 Teraz jestem w 30 tygodniu ciąży, czego i tobie życzę 😃.
    Dziękuje ❤️ Mam nadzieje u nas po raz drugi uda się za pierwszym razem 🤞

    I IUI udana ❤️
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    CappuccinoBoo, ja we wczesnej ciąży miałam identyczne objawy jak na okres :)Moje koleżanki również :) Także popraw koronę :)

    Kochana jesteś!❤️ a mogę wiedzieć jakie masz zawsze objawy jak na okres i czy dokładnie takie same wtedy miałaś?
    Moimi objawami jest taki nie ból, ale uczucie może spuchniecia macicy( nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czuje, ze tam się coś szykuje już). 7 dni przed @ pierwszy taki ból, później przerwa i zaczyna się znowu zazwyczaj dzień przed. I to tez miałam. Bolące piersi wiadomo od progesteronu- bo jak miałam bezowulacyjne cykle to wtedy nawet trochę mnie nie bolały. No i napuchnięta ja, a może i palce tylko- czuje po obrączce😂

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka15 wrote:
    Miejmy nadzieję że zaskoczy Cię miła niespodzianka ! 🤞🙏👶

    Po objawach ciężko coś stwierdzić, ja już parę razy byłam pewna że jestem w ciąży i nici.
    Większość się w ogóle nie spodziewa i nie czuje nic 🤷‍♀️
    Ja w tym cyklu w ogóle zapominam czasem że miałam IUI i np chce się napić zimnego piwka 🙈

    Wszystkim dziewczynom które miały/mają IUI w tym tygodniu życzę powodzenia 🎈🤞

    Ja tak samo, szczególnie na początku starań. Ja nie wiem czy ja wtedy nie czułam tego brzucha, czy ja nie chciałam go czuć, czy brałam to pod objaw potencjalnej ciąży? Pamietam, ze w każdym cyklu znajdowałam coś nowego i jak za każdym razem okazaywalo się, ze to jednak nie to, to limit moich objawów się wyczerpał i od tamtej pory patrze zupełnie w druga stronę- o to objaw na @, to na co ja liczę. Ale może przeszłam ze skrajności w skrajność. A może wcale nie😂
    No nic, jutro wstaje i pędzę na moje pierwsze badanie beta hcg. Jeszcze nigdy nie byłam. Ale po ostatniej sytuacji pluje sobie w brodę, ze nie poszłam i nie chce robić teraz tylko testu.

    Bajka15 lubi tę wiadomość

  • Natalik Autorytet
    Postów: 298 298

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Dziękuje za Wasze kciuki❤️ Ale ja już naprawdę czuje zbliżający się okres😭 Ale jutro po południu będę już wszystko wiedzieć. Ale mam podły humor😭
    Kochana przecież pierwsze objawy ciąży często mylnie są z miesiączka.
    Daj sobie czas jeszcze do jutra , nie trać nadziei 😘 jesteśmy wszystkie z Tobą 😘😘

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2018
    03.2019 ciąża biochemiczna
    Niedoczynność tarczycy
    Słabe wyniki partnera
    08.06.2020 HyCoSy
    10.2020 betaHCG 417 po48h 909🤞🙏

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalik wrote:
    Kochana przecież pierwsze objawy ciąży często mylnie są z miesiączka.
    Daj sobie czas jeszcze do jutra , nie trać nadziei 😘 jesteśmy wszystkie z Tobą 😘😘

    Z jednej strony tak, a z drugiej to specyficzne „ćmienie” w brzuchu mam wrażenie, ze nie jest jakkolwiek połączone z ciąża. Musiałabym się dowiedzieć co teraz tam się dzieje, ale jeśli ciąża to zarodek by się już zagnieździł i wtedy błona śluzowa nie byłaby gotowa do złuszczania, a ja czuje, ze już się cała tam szykuje do tego😅

  • Iskierka92 Koleżanka
    Postów: 52 85

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Z jednej strony tak, a z drugiej to specyficzne „ćmienie” w brzuchu mam wrażenie, ze nie jest jakkolwiek połączone z ciąża. Musiałabym się dowiedzieć co teraz tam się dzieje, ale jeśli ciąża to zarodek by się już zagnieździł i wtedy błona śluzowa nie byłaby gotowa do złuszczania, a ja czuje, ze już się cała tam szykuje do tego😅

    To jeszcze nic nie oznacza🙂
    Nie zakładaj że to odrazu okres🙂 każda organizm jest inny i każdy inaczej reaguje😃
    Będzie dobrze 💪🍀

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    5 iui nieudane
    20.10 świeży transfer 5 blastki🍀
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad_red wrote:
    Super! Świetne wieści 😍. A mdli Cię jeszcze? Mnie rzadziej mdli, ale za to zwracam całe dania 😜. Teraz jestem 10+ 4, to może już będzie powoli odpuszczać. Nie toleruje surowych owocow ani warzyw. A teraz sezon na moje ukochane truskawki ❤️🍓🍓🍓. 16 czerwca mam wizytę u mojego ginka a 22 czerwca prenatalne we Wrocławiu i oczywiście mega stres.
    Buziaki i kciuki dla wszystkich podchodzących do IUI i dla testujących. 🍀🍀🍀🤞🤞🤞💚💚💚
    Cukrowa.wata jak tam sytuacja?
    Mdli z chwilowymi przerwami 🙈🤦‍♀️🙈
    Ale koleżanka mi mówiła ze dopóki będę brała hormony tj dupka i luteinę to tak będzie 🤨
    Ja mam średnio apetyt na cokolwiek tez uwielbiałam truskawki a teraz zjem jedna góra dwie i dziękuje 🤦‍♀️
    My mamy wizytę 19 czerwca 🍀💪❤️
    Nie denerwuj się prenatalnymi ja tez to strasznie przeżywałam i zobaczysz ze wszystko będzie dobrze 🍀🍀🍀
    Mi dał jeszcze skierowanie na testy pappa ale ich nie zrobiłam i nie wiem czy dobrze ze czy zle?! 🤔 ale skoro na usg nie miał żadnych zastrzeżeń ☺️ Hmmm

    f3c5740a8e.png
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ