X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🔥❤️Inseminacja 2023 ❤️🔥
Odpowiedz

🔥❤️Inseminacja 2023 ❤️🔥

Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3678 3420

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiniuśiKinio wrote:
    Dziewczyny powodzenia, trzymam kciuki :)
    Ja sie caly czas zastanawiam czy to mozliwe zeby do samej @ testy wychodzily pozytywne. Tak dlugo utrzymuje sie ovitrelle ?testy 10 i 11 dni po inseminacji wydawaly mi sie juz dosyc jasne. Zrobilam bete 23 grudnia wyniosla 7,6 - 12 dni po zastrzyku. Progesteron wtedy ledwie 5. Powtorzylam wczoraj to juz spadla do 1 - 16 dni po zastrzyku. Progesteron szorujacy po dnie. Wieczorem zrobilam jeszcze test z ciekawosci bo mi jeden zostal, lekka kreska nadal. W nocy z wielkim impetem przyszla @.
    Mozliwe ze az tak dlugo wychodzilo ovitrelle we krwi?
    A przy drugim podejsciu do IUI chyba poprosze o progesteron , w tym nie mialam.

    Progesteron bardzo niski koniecznie trzeba dołożyć.
    Możliwe u każdego inaczej się wypłukuje.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2150 3367

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiniuśiKinio wrote:
    Dziewczyny powodzenia, trzymam kciuki :)
    Ja sie caly czas zastanawiam czy to mozliwe zeby do samej @ testy wychodzily pozytywne. Tak dlugo utrzymuje sie ovitrelle ?testy 10 i 11 dni po inseminacji wydawaly mi sie juz dosyc jasne. Zrobilam bete 23 grudnia wyniosla 7,6 - 12 dni po zastrzyku. Progesteron wtedy ledwie 5. Powtorzylam wczoraj to juz spadla do 1 - 16 dni po zastrzyku. Progesteron szorujacy po dnie. Wieczorem zrobilam jeszcze test z ciekawosci bo mi jeden zostal, lekka kreska nadal. W nocy z wielkim impetem przyszla @.
    Mozliwe ze az tak dlugo wychodzilo ovitrelle we krwi?
    A przy drugim podejsciu do IUI chyba poprosze o progesteron , w tym nie mialam.

    U każdego utrzymuje się inaczej.
    Ja już po 8/9 dniach od zastrzyku nie miałam nic w organizmie. A są dziewczyny, które I dzień przed @ mają jeszcze w sobie resztki zastrzyku.
    Proga przy drugim podejściu poproś od lekarza, żeby Ci przepisał, skoro widziszi, że jest niski i kuleje.
    Nawet jakby się coś zadziało, to z takim niskim nie uda się ciąży dotrzymać.

    Powodzenia 🍀

    KiniuśiKinio lubi tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    13.05 Prenatalne
    08.05 wizyta⏳️
    preg.png
  • KiniuśiKinio Autorytet
    Postów: 263 265

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, wygląda na to ze naleze do tych którym dlugo utrzymuje sie ovitrelle. A z tym progesteronem to tak wlasnie myslalam, ze duzo za niski i trzeba wspomóc.

    Starania o pierwsze maleństwo - w oczekiwaniu na Boży cud 🙏

    Ja : Graves Basedowa ➡️operacyjne usunięcie tarczycy ➡️leczenie radiojodem ➡️ niedoczynność - euthyrox
    TSH 0,866 ( październik 2023)

    On : jakość nasienia do poprawy
    Sierpień 22/ grudzień 22/ sierpień 23/ grudzien 23
    Koncentracja/ 3mln /12mln/ 7mln/ 5mln
    Ilość w próbie/ 13mln /94mln/ 37mln/ 25mln
    Ruch postępowy/ 25% / 24%/ 18%/ 55%
    Prawidłowa budowa/ - / 4%/ 6%/ -

    IUI
    *12.12.23 - 10mln, 80% ❌️
    * 01.24 - ?
  • Gosia40 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , od dwóch tygodni czytam wpisy i jestem pod wrażeniem jak Wy jesteście obeznane w temacie 😮😃. Nie wiem jak w skrócie opisać moją sytuację ale spróbuję.
    Mam córkę 9 lat naturalnie.
    1. 09.2023- pierwsza IUI - nieudana/ prywatnie
    2. 10.2023- druga IUI - nieudana/ prywatnie. Miała być trzecia w listopadzie i chcieli mi robić ale zgłosiłam się do programu miejskiego dla par i w listopadzie miałam pierwszą wizytę, notabene dwa dni po wizycie w klinice prywatnej. W klinice powiedziała, że pęcherzyk pękł ( po poprzedniej IUI ) I można przystępować do kolejnej IUI a w szpitalu powiedziała, że widzi jakiś pęcherzyk ok 22mm i nie powinno go być ( miałam wtedy okres) I że nie robimy IUI w listopadzie bo musi mnie sprawdzić czy on zniknie bo na przerośniętym nie chce. Czułam się trochę oszukana przez prywatną klinikę- dlaczego powiedziała, że pękł a po dwóch dniach nadal tam był: dodam że podczas IUI miał 19mm. Hmm.
    3. 12.2023 trzecia IUI- nieudana/ w szpitalu- dziś @ po 23 dniach od poprzedniej @.
    🥚23 mm, 🥚16mm.
    W piątek idę na wizytę choć nie jestem umówiona bo lekarz, który wykonywał IUI powiedział, że po 2 tyg. Zrobić betę i tyle. A Pani doktor na wizycie przed IUI nic mi nie powiedziała, np żeby się zgłosić i po ilu dniach , np jakiś monitoring itd. Dobrze, że wiem co robić z doświadczenia 😆. Zadzwoniłam i kazała przyjść i poprosić o rejestrację.


    👧- wszystkie wyniki ok, tylko wiek 😪Stymulacja: lametta od 2-6 dnia cyklu 1x1 oraz zastrzyk ovitrelle. Suplementy tenfertil ona. Euthyrox 1/2 x1.
    👦- morfologia 2%, po kapacytacji : koncentracja: 85mln/mL, ruch postępowy 87%. Suplementy: tenfertil on. Początkowa morfologia była 0%, po 3 miesiącach suplementacji na 2%.

    Przy 1 i 2 IUI brak objawów czegokolwiek. Przy owulacji ból podbrzusza. Przy 3 IUI po zabiegu taki ból podbrzusza że myślałam, że nie dojdę do auta. Bolało dwa dni o przeszło samoistnie. Myślałam, że to coś znaczy a tu dziś @.

    Pytanie takie mam. Nie robię żadnych testów owulacyjnych i ciążowych. Po prostu zawsze czekam do @ a ona mnie zaskakuje bo dwóch tygodni nie mogę doczekać żeby betę zrobić 😉.
    Teraz będzie 4 IUI. Ile ich jeszcze robić?! Dodam, że teraz nie płacę bo państwowo. Może by spróbować bez leków. Fajnie by było wiedzieć do jakiego rozmiaru rośnie pęcherzyk i kiedy pęka. Tylko że w obu miejscach nawet nikt nie zaproponował monitoringu po IUI☹️

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i życzę powodzenia. 💝

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 897 443

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia40 wrote:
    Witam , od dwóch tygodni czytam wpisy i jestem pod wrażeniem jak Wy jesteście obeznane w temacie 😮😃. Nie wiem jak w skrócie opisać moją sytuację ale spróbuję.
    Mam córkę 9 lat naturalnie.
    1. 09.2023- pierwsza IUI - nieudana/ prywatnie
    2. 10.2023- druga IUI - nieudana/ prywatnie. Miała być trzecia w listopadzie i chcieli mi robić ale zgłosiłam się do programu miejskiego dla par i w listopadzie miałam pierwszą wizytę, notabene dwa dni po wizycie w klinice prywatnej. W klinice powiedziała, że pęcherzyk pękł ( po poprzedniej IUI ) I można przystępować do kolejnej IUI a w szpitalu powiedziała, że widzi jakiś pęcherzyk ok 22mm i nie powinno go być ( miałam wtedy okres) I że nie robimy IUI w listopadzie bo musi mnie sprawdzić czy on zniknie bo na przerośniętym nie chce. Czułam się trochę oszukana przez prywatną klinikę- dlaczego powiedziała, że pękł a po dwóch dniach nadal tam był: dodam że podczas IUI miał 19mm. Hmm.
    3. 12.2023 trzecia IUI- nieudana/ w szpitalu- dziś @ po 23 dniach od poprzedniej @.
    🥚23 mm, 🥚16mm.
    W piątek idę na wizytę choć nie jestem umówiona bo lekarz, który wykonywał IUI powiedział, że po 2 tyg. Zrobić betę i tyle. A Pani doktor na wizycie przed IUI nic mi nie powiedziała, np żeby się zgłosić i po ilu dniach , np jakiś monitoring itd. Dobrze, że wiem co robić z doświadczenia 😆. Zadzwoniłam i kazała przyjść i poprosić o rejestrację.


    👧- wszystkie wyniki ok, tylko wiek 😪Stymulacja: lametta od 2-6 dnia cyklu 1x1 oraz zastrzyk ovitrelle. Suplementy tenfertil ona. Euthyrox 1/2 x1.
    👦- morfologia 2%, po kapacytacji : koncentracja: 85mln/mL, ruch postępowy 87%. Suplementy: tenfertil on. Początkowa morfologia była 0%, po 3 miesiącach suplementacji na 2%.

    Przy 1 i 2 IUI brak objawów czegokolwiek. Przy owulacji ból podbrzusza. Przy 3 IUI po zabiegu taki ból podbrzusza że myślałam, że nie dojdę do auta. Bolało dwa dni o przeszło samoistnie. Myślałam, że to coś znaczy a tu dziś @.

    Pytanie takie mam. Nie robię żadnych testów owulacyjnych i ciążowych. Po prostu zawsze czekam do @ a ona mnie zaskakuje bo dwóch tygodni nie mogę doczekać żeby betę zrobić 😉.
    Teraz będzie 4 IUI. Ile ich jeszcze robić?! Dodam, że teraz nie płacę bo państwowo. Może by spróbować bez leków. Fajnie by było wiedzieć do jakiego rozmiaru rośnie pęcherzyk i kiedy pęka. Tylko że w obu miejscach nawet nikt nie zaproponował monitoringu po IUI☹️

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i życzę powodzenia. 💝

    Jak przewiniesz trochę stron do tyłu to tam ostatnio przewinął się temat tego ile iui zrobić i dlaczego. Ja miałam 4 bez rezultatu, kolejnych już nie chce. Wszystko zależy od was, waszych przekonań, zasobow portfela. Mój lekarz mówi że powyżej 6 inseminacji nie ma już sensu. A miałaś robione badanie drożności jajowodow?

    Gosia40 lubi tę wiadomość

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Marta_91 Znajoma
    Postów: 17 14

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja dzisiaj po drugiej IUI - trzymajcie kciuki :) a jak tam u Was ? Kiedy macie IUI ?

    Weronika97, Marikamb, xDMW, Halynka, Anoli88 lubią tę wiadomość

  • Weronika97 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu u mnie też było bez monitoringu po IUI, choć my sami "naciągnęliśmy" panią doktor na inseminację, bo chciałam spróbować czegokolwiek przed ewentualnym ivf. Generalnie mamy do kliniki 100km więc dostaliśmy zalecenie że możemy ale nie musimy umówić się do jakiegoś ginekologa w okolicy zobaczyć czy pęcherzyki pękły. Nam pani doktor bezpośrednio powiedziała że z takimi wynikami męża to tylko ivf bo na IUI mniej niż 5% szans... ale że możemy spróbować, więc zobaczymy co powie jeśli będziemy chcieli jeszcze raz spróbować (mam nadzieję że nie będzie potrzeby 🤞🤭) , czekam na testowanie ❤️ jeśli chodzi o odstawienie leków to wiadomo, że stymulacja to jednak obciążenie dla kobiecego organizmu ale jeśli są takie zalecenia to widocznie stymulacja była i jest kluczowa w waszym przypadku, do tych 6 razy myślę że warto spróbować skoro nic za to nie płacicie 🙂 a w międzyczasie zbierać środki na ivf jeśli bierzecie pod uwagę

    Gosia40 lubi tę wiadomość

  • Weronika97 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta_91 wrote:
    Hej dziewczyny :) Ja dzisiaj po drugiej IUI - trzymajcie kciuki :) a jak tam u Was ? Kiedy macie IUI ?
    Trzymamy mocno kciuki, dawaj znać ☺️ ja jeszcze czekam na rezultat przedświątecznej IUI 🙂

  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Hej :) odzywałam się tu kilka razy. Widzę że padło pytanie o 1 IUI i przeziębienie :)

    Jestem po pierwszym udanym IUI beta w stopce. Warto próbować. My zakładaliśmy do 3 podejść udało się już w pierwszym. Mieliśmy słaby czynnik męski.
    W tygodniu w którym robiłam test ciążowy. Wyszły mi też dwie kreski na teście Covidowym. :)
    Jutro idę na pierwszą wizytę do gin.

    Trzymam mocno kciuki za Was! :)


    O wow! Ale super! U mnie raczej z pierwszego podejścia nici :(

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiniuśiKinio wrote:
    Dziewczyny powodzenia, trzymam kciuki :)
    Ja sie caly czas zastanawiam czy to mozliwe zeby do samej @ testy wychodzily pozytywne. Tak dlugo utrzymuje sie ovitrelle ?testy 10 i 11 dni po inseminacji wydawaly mi sie juz dosyc jasne. Zrobilam bete 23 grudnia wyniosla 7,6 - 12 dni po zastrzyku. Progesteron wtedy ledwie 5. Powtorzylam wczoraj to juz spadla do 1 - 16 dni po zastrzyku. Progesteron szorujacy po dnie. Wieczorem zrobilam jeszcze test z ciekawosci bo mi jeden zostal, lekka kreska nadal. W nocy z wielkim impetem przyszla @.
    Mozliwe ze az tak dlugo wychodzilo ovitrelle we krwi?
    A przy drugim podejsciu do IUI chyba poprosze o progesteron , w tym nie mialam.

    Ja po pierwszym Ovitrelle badałam z ciekawości i utrzymywał się do 16 dnia. Tyle że pęcherzyk nie pękł (dwa razy pod rząd). Nie wiem od czego to zależy. Dlatego teraz przeczekam minimum te dni do testowania. Chyba, że miesiączka mnie wyprzedzi.

    xDMW lubi tę wiadomość

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia40 wrote:
    Witam , od dwóch tygodni czytam wpisy i jestem pod wrażeniem jak Wy jesteście obeznane w temacie 😮😃. Nie wiem jak w skrócie opisać moją sytuację ale spróbuję.
    Mam córkę 9 lat naturalnie.
    1. 09.2023- pierwsza IUI - nieudana/ prywatnie
    2. 10.2023- druga IUI - nieudana/ prywatnie. Miała być trzecia w listopadzie i chcieli mi robić ale zgłosiłam się do programu miejskiego dla par i w listopadzie miałam pierwszą wizytę, notabene dwa dni po wizycie w klinice prywatnej. W klinice powiedziała, że pęcherzyk pękł ( po poprzedniej IUI ) I można przystępować do kolejnej IUI a w szpitalu powiedziała, że widzi jakiś pęcherzyk ok 22mm i nie powinno go być ( miałam wtedy okres) I że nie robimy IUI w listopadzie bo musi mnie sprawdzić czy on zniknie bo na przerośniętym nie chce. Czułam się trochę oszukana przez prywatną klinikę- dlaczego powiedziała, że pękł a po dwóch dniach nadal tam był: dodam że podczas IUI miał 19mm. Hmm.
    3. 12.2023 trzecia IUI- nieudana/ w szpitalu- dziś @ po 23 dniach od poprzedniej @.
    🥚23 mm, 🥚16mm.
    W piątek idę na wizytę choć nie jestem umówiona bo lekarz, który wykonywał IUI powiedział, że po 2 tyg. Zrobić betę i tyle. A Pani doktor na wizycie przed IUI nic mi nie powiedziała, np żeby się zgłosić i po ilu dniach , np jakiś monitoring itd. Dobrze, że wiem co robić z doświadczenia 😆. Zadzwoniłam i kazała przyjść i poprosić o rejestrację.


    👧- wszystkie wyniki ok, tylko wiek 😪Stymulacja: lametta od 2-6 dnia cyklu 1x1 oraz zastrzyk ovitrelle. Suplementy tenfertil ona. Euthyrox 1/2 x1.
    👦- morfologia 2%, po kapacytacji : koncentracja: 85mln/mL, ruch postępowy 87%. Suplementy: tenfertil on. Początkowa morfologia była 0%, po 3 miesiącach suplementacji na 2%.

    Przy 1 i 2 IUI brak objawów czegokolwiek. Przy owulacji ból podbrzusza. Przy 3 IUI po zabiegu taki ból podbrzusza że myślałam, że nie dojdę do auta. Bolało dwa dni o przeszło samoistnie. Myślałam, że to coś znaczy a tu dziś @.

    Pytanie takie mam. Nie robię żadnych testów owulacyjnych i ciążowych. Po prostu zawsze czekam do @ a ona mnie zaskakuje bo dwóch tygodni nie mogę doczekać żeby betę zrobić 😉.
    Teraz będzie 4 IUI. Ile ich jeszcze robić?! Dodam, że teraz nie płacę bo państwowo. Może by spróbować bez leków. Fajnie by było wiedzieć do jakiego rozmiaru rośnie pęcherzyk i kiedy pęka. Tylko że w obu miejscach nawet nikt nie zaproponował monitoringu po IUI☹️

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i życzę powodzenia. 💝


    Co to za program miejski?
    U mnie po IUI też lekarz nie zaproponował monitoringu. Na szczęście mój ginekolog robi mi monitoringi za darmo, więc i tym razem poszłam zobaczyć.
    Na Twoim miejscu zrobiłabym monitoring po IUI we własnym zakresie. Moje dwa pierwsze Ovitrelle sprawiły, że nie miałam ani razu owulacji. Wyrównałam wyniki podstawowe, pokonsultowalam i po roku (nadal wykonując comiesięczne monitoringi) wróciłam do tematu Ovitrelle i IUI. Tym razem pękł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2023, 19:05

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 897 443

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ovitrelle- może wam nie służy, jest dużo lepszy zamiennik zivafert po nim zawsze miałam owu jak w zegarku.

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Co do ovitrelle- może wam nie służy, jest dużo lepszy zamiennik zivafert po nim zawsze miałam owu jak w zegarku.

    Możliwe. Ale wyregulowałam się, podeszłam niecały rok później i teraz mam potwierdzone, że pęcherzyk pękł. Oby następnym razem też tak było.

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 162 72

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem w programie prokreacyjnym i inse mam w szpitalu ,nie płacę za nic ( po za lekami) . Ale monitoringi mam co chwile . Przed samą inse miałam 3 , tydzień po iui kontrolny monit.

  • xDMW Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ovi też długo mi się utrzymuje lh. Ehh, dzień przed miesiączką paseczki już są jasne.

  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Ja też jestem w programie prokreacyjnym i inse mam w szpitalu ,nie płacę za nic ( po za lekami) . Ale monitoringi mam co chwile . Przed samą inse miałam 3 , tydzień po iui kontrolny monit.

    Możesz coś więcej napisać? Jak się do niego dostać?

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 162 72

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejsunny wrote:
    Możesz coś więcej napisać? Jak się do niego dostać?
    W Krakowie w Koperniku jest program prokreacyjny, najpierw przeprowadzają badania ( hormony, Hsg, wymazy, wirusologie, nasienie rozszerzone) I po zamknięciu programu trzeba przynieść skierowanie do poradni endokrynologi ginekologicznej lub leczenia niepłodności . Można tam podejść albo zadzwonić ( nie trzeba być z Krakowa )

  • Anoli88 Przyjaciółka
    Postów: 82 40

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiniuśiKinio wrote:
    Zastanawiam sie co robić dalej, czy jest sens probowac drugi raz z inseminacja czy juz myslec o in vitro. Mija dokladnie 2 lata starań, a narzeczony tak bardzo wierzyl w ten cykl, ze ciezko sie teraz podniesc po porazce.
    Jednak mysle ze raz to za mało, sprobowalabym drugi, 5 stycznia mam wizyte, obgadam z lekarzem.
    Ja na wizytach spotkałam się z rekomendacją 3iui. Miałam 2iui, zastanawiam się również nad 3iui. Oczywiście to nasza indywidualna decyzja. Chcę raczej spróbować, bo myśl o przygotowywaniu się do invitro trochę powoduje wewnętrzne obawy. Jak zareaguję na całą stymulację.

    Dziś zrobiłam badanie z krwi - kariotyp. Teraz będę czekać na wynik.

    Do tej pory nigdy nie doszło do zapłodnienia w poprzednich cyklach. U mnie aktualnie 27dc. Starania naturalne. Pierwszy raz w życiu czułam 6dpo w nocy lekki ból w krzyżu jak na okres i uczucie skurczu macicy, trwało chwilę. Zrobiłam sobie nadzieję, że to moment zagnieżdżania się... Później miałam spadek temperatury i teraz myślę, że jednak się nie uda i w ten weekend dostanę okres... Pierwszy raz mierze temperaturę cały cykl.
    Myślę czy zrobić rano test, by rozwiać ostatnie złudne nadzieję. Wiecie, by nie czekać i nie dawać rosnąć nadziei aż do @...

    Rocznik 88.
    Starania od grudnia 2021.
    HSG marzec 2023 - niedrożny lewy jajowód (wodniak).
    1 IUI czerwiec 2023, nieudana.
    2 IUI sierpień 2023, nieudana.
    Endometrioza, usunięcie jej ognisk, usunięcie lewego jajowodu (laparoskopia) wrzesień 2023.
    Vibin - antykoncepcja od 28.09.2023 do 28.11.2023 (zalecenie lekarza).
  • Anoli88 Przyjaciółka
    Postów: 82 40

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulację miałam jakoś 18-19dc. Mój wykres tego cyklu na wypadek jakby któraś z Was była chętna zinterpretować 😉3e755cc17065c2edaf1a39f66c7d111d.png)

    Rocznik 88.
    Starania od grudnia 2021.
    HSG marzec 2023 - niedrożny lewy jajowód (wodniak).
    1 IUI czerwiec 2023, nieudana.
    2 IUI sierpień 2023, nieudana.
    Endometrioza, usunięcie jej ognisk, usunięcie lewego jajowodu (laparoskopia) wrzesień 2023.
    Vibin - antykoncepcja od 28.09.2023 do 28.11.2023 (zalecenie lekarza).
  • Anoli88 Przyjaciółka
    Postów: 82 40

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ups, przepraszam, chyba coś dostęp do wykresu nie działa, mimo udostępnienia dla wszystkich. Nic nie poradzę...

    Rocznik 88.
    Starania od grudnia 2021.
    HSG marzec 2023 - niedrożny lewy jajowód (wodniak).
    1 IUI czerwiec 2023, nieudana.
    2 IUI sierpień 2023, nieudana.
    Endometrioza, usunięcie jej ognisk, usunięcie lewego jajowodu (laparoskopia) wrzesień 2023.
    Vibin - antykoncepcja od 28.09.2023 do 28.11.2023 (zalecenie lekarza).
‹‹ 141 142 143 144 145
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ