Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚
Odpowiedz

💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚

Oceń ten wątek:
  • Anka96 Autorytet
    Postów: 3019 2096

    Wysłany: 11 września 2024, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LokaDesigner wrote:
    Jeszcze nic nie robiłam w sensie badań, nikt mi nic nie zlecił... a w sumie nadwagą jest mocno widoczna więc szczerze trochę się dziwię, że doktorek nic nie napomknął. Generalnie u mnie wyniki raczej wszystkie w normie, przez to że miałam nowotwór to średnio co 3 miechy jade na kontrolę do hematologa i on tam zleca wszystkie badania krwi, ale insuliny i cukru nie bo to jakby niezwiązane z tematem. Staram się zdrowo jesc i ruszać, no ale różnie to bywa z tą motywacją. Ostatnio wgl jakoś mi tak "opadły skrzydełka" do czegokolwiek 🤷‍♀️
    To nie możesz wiedziec ze nie masz io skoro nie badałas:)
    Warto mu napomknąć:) ja akurat robiłam na własną rękę bo wtedy doktor pow ze jestem chuda i by się nie spidziewal a glukozę i insulinę miałam wysoka.. warto zrobić krzywe żeby mieć pelny obraz :)

    LokaDesigner, Kitka09 lubią tę wiadomość

    A. 👱‍♀️ 28 . A 🧔‍♂️ 30
    Brak owulacji - LUF ❌️
    Przewaga Estrogenowa ❌️
    Krótka Faza Lutealna ❌
    Insulinoopornośc ❌ glukoza 91 Insulina 17.1 HOMA 3.84 ❌️ (06.25)
    Hiperandrogenizm ❌
    Mthfr homo, Pai Hetero ❌
    KIR BX -Nieobecne ( 2DS3,2DS4 norm)
    AMH 2.14 (12.2022) -> 0.64 ❌️( 06.2024)--> 1.48 (03.25)🥳
    07.2024 Histerolaparoskopia-> Endometrioza I Stopnia ❌️ Jajowody Drożne.
    12.2026 USG ENDOMETRIOZY.

    STOP STARANIA .
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 766 406

    Wysłany: 11 września 2024, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubuś wrote:
    Beta 146 🥹 przyrost o 82%

    P.S. napisałam Wam, chciałam edytować i kolejny raz usunęłam wiadomość zamiast zapisać 🤦🏼‍♀️

    Gratulację 😊 🍀🤞

    nick nieaktualny, ania14 lubią tę wiadomość

    Ona: 35lat , On: 34lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.
    ON -Ok
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    AMH- 1,6
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1IUI.05.2023 / 2IUI.6.2023 -❌
    3IUI 4.09.2024- ✅ 🍀🙏
    B-HcG - 1684mlU/ml🍀😍

    Wizyta potwierdzającą 3.10- Wszystko Ok. Mamy serduszko ❤️😍
    1 prenatalne 22.11🍀🙏 Wszystko OK ❤️🙏 ❤️
    2 prenatalne 10.01-Wszystko OK❤️ córeczka ❤️🍀
    wizyta 28.02 - wszystko OK ❤️ córeczka waga 1080g
    3prenatalne ok. Waga 1680g😍❤️
    TERMIN: 26.05.25 🥰

    29.05.2025- Nasza córeczka już z Nami 🤱❤️🥰 3310g i 55cm szczęścia❤️

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • arminaa Autorytet
    Postów: 541 794

    Wysłany: 11 września 2024, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubuś wrote:
    Zależy, czy IUI na naturalnym cyklu czy na stymulowanym.
    Przy stymulowanym w 3dc miałam zbadać estradiol i progesteron. Sama dla siebie sprawdzałam jeszcze TSH, Ft4.
    Do samej IUI wymagano badania grupy krwi (nie mieliśmy nigdzie na piśmie jaką mamy grupę krwi, więc zrobiliśmy)
    Myśle, że przypadek każdej z nas choć podobny to jednak bardzo różny. Warto słuchać lekarza i dopytywać jak masz wątpliwości.
    Mnie o grupę krwi nikt nawet nie pytał 🤔
    Inseminacja była i kolejna będzie na cyklu naturalnym, jedynie ovitrelle

    Starania od IX 2022 :)
    ♀️ 29
    ♂️ 35

    ONA:
    Owulacje naturalne
    HSG VI 2024: jajowody drożne

    ON:
    I badanie VI.2023: 14,15 mln/ml, 66,51 mln/ejakulat, RP 6,48%, RNP 13,89%, żywe 83%, morfologia 0%.
    Wdrożone przez androloga leki: clostilbegyt i pento hexal retard.
    II badanie XI.2023: 11,00 mln/ml, 50,60 mln/ejakulat, RP 9,18%, RNP 10,76%, żywe 31%, morfologia 0%.
    Decyzja o operacji żylaków powrózka nasiennego (I.2024)
    III badanie V.2024: 18,25 mln/ml, 74,83 mln/ejakulat, RP 17,22%, RNP 10,93%, żywe 58%, morfologia 2%.

    VIII 2024 - IUI ❌️
    IX 2024 - II IUI ❌️
    X 2024 - IVF - punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️
    22.XI 2024 - transfer ✅
    10 dpt - 219 mlU/ml
    12 dpt - 541 mlU/ml
    14 dpt - 1523 mlU/ml
    20 dpt - 4504 mlU/ml

    preg.png
  • arminaa Autorytet
    Postów: 541 794

    Wysłany: 11 września 2024, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POoolina wrote:
    Ja jeszcze mimo prolaktynę oraz Mi i partnerowi kazali przed pierwszą IUI zrobić kariotypy . Ale z tego co słyszałam to nie zawsze tego wymagają .
    U nas doktorka powiedziała że bez tego nie podejdziemy do pierwszej inseminacji .
    U nas ani prolaltyna, ani kariotypy, nic, kompletnie. Aż się zastanawiam czy jesteśmy pod dobra opieką

    Starania od IX 2022 :)
    ♀️ 29
    ♂️ 35

    ONA:
    Owulacje naturalne
    HSG VI 2024: jajowody drożne

    ON:
    I badanie VI.2023: 14,15 mln/ml, 66,51 mln/ejakulat, RP 6,48%, RNP 13,89%, żywe 83%, morfologia 0%.
    Wdrożone przez androloga leki: clostilbegyt i pento hexal retard.
    II badanie XI.2023: 11,00 mln/ml, 50,60 mln/ejakulat, RP 9,18%, RNP 10,76%, żywe 31%, morfologia 0%.
    Decyzja o operacji żylaków powrózka nasiennego (I.2024)
    III badanie V.2024: 18,25 mln/ml, 74,83 mln/ejakulat, RP 17,22%, RNP 10,93%, żywe 58%, morfologia 2%.

    VIII 2024 - IUI ❌️
    IX 2024 - II IUI ❌️
    X 2024 - IVF - punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️
    22.XI 2024 - transfer ✅
    10 dpt - 219 mlU/ml
    12 dpt - 541 mlU/ml
    14 dpt - 1523 mlU/ml
    20 dpt - 4504 mlU/ml

    preg.png
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 5321 8914

    Wysłany: 11 września 2024, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas o grupę krwi i żadne kariotypy też nikt nie pytał. Mąż miał badania z krwi na wirusowki tylko ale to dlatego że mroziliśmy nasienie. Natomiast ja miałam też badanie z krwi na wirusowki plus wymaz na chlamydię i w sumie nic więcej. Te moje badania pół roku są niby ważne z tego co mówił lekarz a robiłam je jakoś 23 kwietnia więc mam nadzieję że chociaż druga iui zdążymy zrobić w październiku zanim skończy się ważność moich badań…wszystko zależy po której stronie będzie owulka
    Aaa i mąż też wymaz miał pobierany z 🍆🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2024, 19:58

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    1xCP 💔⏸️
    2x IUI ❌
    —————————
    🍀🍀🍀Start IVF MZ🍀🍀🍀
    Mamy ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    1. FET+EG 5AA ✅🥹🍀🤞
    Dwa bobasy na pokładzie ♥️♥️
    NIFTY pro-zdrowi chłopcy 🩵🩵

    30+2 chłopcy są z nami na świecie 😍
    1930g 45 cm i 1900g 44 cm naszych kochanych Misiów 🐻🐻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2024, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też porównywałam po IUI wcześniejsze wpisy jak to wyglądało w innych klinikach. Dziewczyny pisały, że leżały z nogami wyżej kilka min. A ja? Ja weszłam i wyszłam po równych 3 minutach. Mąż był przekonany, że nasienie się nie nadawało i nic z tego nie wyszło, stąd tak szybko. W samochodzie pod kliniką leżałam z nogami wyżej 🫢 (bo przeczytałam tutaj, że tak robiłyście)
    Kliniki często mają swoje procedury wypracowane i każda postępuje inaczej.
    Na pewno jesteśmy w dobrych rękach 🙏🏻

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 11 września 2024, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione zwykle badania wirusowe do iui, chyba że byłam po poronieniu to miałam donieść wyniki złoconych badań i zaleceń od immunologa jak ostatnio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2024, 20:10

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 5321 8914

    Wysłany: 11 września 2024, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubuś wrote:
    Ja też porównywałam po IUI wcześniejsze wpisy jak to wyglądało w innych klinikach. Dziewczyny pisały, że leżały z nogami wyżej kilka min. A ja? Ja weszłam i wyszłam po równych 3 minutach. Mąż był przekonany, że nasienie się nie nadawało i nic z tego nie wyszło, stąd tak szybko. W samochodzie pod kliniką leżałam z nogami wyżej 🫢 (bo przeczytałam tutaj, że tak robiłyście)
    Kliniki często mają swoje procedury wypracowane i każda postępuje inaczej.
    Na pewno jesteśmy w dobrych rękach 🙏🏻

    U mnie z tymi nogami to było tak że po wszystkim doktorek na fotelu założył mi nogę na nogę i kazał tak leżeć 10 min, później wrócił zapytał czy wszystko ok, kazał się ubrać i elo 😁

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    1xCP 💔⏸️
    2x IUI ❌
    —————————
    🍀🍀🍀Start IVF MZ🍀🍀🍀
    Mamy ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    1. FET+EG 5AA ✅🥹🍀🤞
    Dwa bobasy na pokładzie ♥️♥️
    NIFTY pro-zdrowi chłopcy 🩵🩵

    30+2 chłopcy są z nami na świecie 😍
    1930g 45 cm i 1900g 44 cm naszych kochanych Misiów 🐻🐻
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 11 września 2024, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubuś wrote:
    Ja też porównywałam po IUI wcześniejsze wpisy jak to wyglądało w innych klinikach. Dziewczyny pisały, że leżały z nogami wyżej kilka min. A ja? Ja weszłam i wyszłam po równych 3 minutach. Mąż był przekonany, że nasienie się nie nadawało i nic z tego nie wyszło, stąd tak szybko. W samochodzie pod kliniką leżałam z nogami wyżej 🫢 (bo przeczytałam tutaj, że tak robiłyście)
    Kliniki często mają swoje procedury wypracowane i każda postępuje inaczej.
    Na pewno jesteśmy w dobrych rękach 🙏🏻

    Zwykle po iui leżałam 10- 15-20 różnie ale po ostatniej iui leżałam 40 minut i już myślałam że o mnie zapomnieli 🤭

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 11 września 2024, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arminaa wrote:
    U nas ani prolaltyna, ani kariotypy, nic, kompletnie. Aż się zastanawiam czy jesteśmy pod dobra opieką
    Też tak czytam i się zastanawiam 😅 u nas tylko
    Kobieta:
    Anty-HIV, VDRL, Anty-HCV, Toksoplazmoza, Chamydia, cytologia, czystośc pochwy, różyczka i drożność jajowodów
    A mężczyzna:
    Anty-HIV, HbsAg, VDRL, Anty-HCV, Anty-Hbc i nasienie

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 5321 8914

    Wysłany: 11 września 2024, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Też tak czytam i się zastanawiam 😅 u nas tylko
    Kobieta:
    Anty-HIV, VDRL, Anty-HCV, Toksoplazmoza, Chamydia, cytologia, czystośc pochwy, różyczka i drożność jajowodów
    A mężczyzna:
    Anty-HIV, HbsAg, VDRL, Anty-HCV, Anty-Hbc i nasienie

    To u nas tak samo. Czystości pochwy chyba tylko nie miałam robionej 🤣

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    1xCP 💔⏸️
    2x IUI ❌
    —————————
    🍀🍀🍀Start IVF MZ🍀🍀🍀
    Mamy ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    1. FET+EG 5AA ✅🥹🍀🤞
    Dwa bobasy na pokładzie ♥️♥️
    NIFTY pro-zdrowi chłopcy 🩵🩵

    30+2 chłopcy są z nami na świecie 😍
    1930g 45 cm i 1900g 44 cm naszych kochanych Misiów 🐻🐻
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1858 1194

    Wysłany: 11 września 2024, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LokaDesigner wrote:
    @bubuś gratki! I nie przejmuj się do przodu, trzymam kciuki żeby dzidziuś się pięknie rozwijał 🥰

    @Patinsonek 25 przytulam i życzę cierpliwości, teraz najgorzej z czekaniem. A przez to że brałaś ovitrelle to nie ma ryzyka, że test wyjdzie np. fałszywie pozytywny?

    Wiecie coś może na temat metforminy? Tak się zastanawiam, czy nie wspomnieć o niej doktorkowi w piątek. Czytałam, że pomaga przy dużej nadawadze a u mnie takowa jest. Nie mam wprawdzie ani stwierdzonej insulinoopornosci ani cukrzycy, no ale może? Wiece coś w temacie?
    Wczoraj wgl oglądałam webinar na temat inseminacji na stronie naszegobociana i tam dr się wypowiedział, że inseminacja tylko na niepęknietym pęcherzyku bo na pękniętym strata czasu i pieniędzy... fajnie, że mój doktorek tak bardzo mnie przekonywał, że wszystko super... jestem ciekawa co wyjdzie w piątek 🤦‍♀️
    Tak jak Anka napisała - krzywa cukrowa i insulinowa 3 punktowa do wykonania. I nie czekałabym na konsultację z ginekologiem - zrób na własną rękę i wtedy mu pokaż wyniki, jeśli będą kiepskie, a on machnie ręką to wtedy do dobrego diabetologa (albo endokrynologa ale, że u mnie Endo to dupa wołowa to jeździłam do diabetolog z io) i na pewno dostaniesz metkę. Metformina poprawia jakość komórek jajowych, ale no wiadomo - muszą być ku temu przesłanki, np insulinooporność, cukrzyca, czy też PCOS. :)

    Co do IUI na pękniętym pęcherzyku - owszem, lepiej jeśli nasienie jest podane przed pęknięciem, tak jak Patisonek napisała, plemniki na komórkę poczekają, komórka już „nie bardzo”, ALE! Jestem jedną z wielu staraczek, gdzie jednak pyklo na tym pękniętym :) więc nie ma co skreślać szans na powodzenie!
    Trzymam kciuki :)

    LokaDesigner lubi tę wiadomość

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje
    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    29.04.2024 obraz usg prawidłowy, synek 🩵😍 niskie ryzyka 🥹

    Synek już z nami🥹❤️
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1858 1194

    Wysłany: 11 września 2024, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek!!!!
    Ja jutro na wszelki wypadek poczekam pod tym kibelkiem 🤭 jakbyś jednak testowała :)
    A jak nie to przeczekam tam do tego momentu 🤣 tylko drzwiami mnie nie pyrtnij 🤣

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje
    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    29.04.2024 obraz usg prawidłowy, synek 🩵😍 niskie ryzyka 🥹

    Synek już z nami🥹❤️
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 766 406

    Wysłany: 11 września 2024, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bubuś wrote:
    Ja też porównywałam po IUI wcześniejsze wpisy jak to wyglądało w innych klinikach. Dziewczyny pisały, że leżały z nogami wyżej kilka min. A ja? Ja weszłam i wyszłam po równych 3 minutach. Mąż był przekonany, że nasienie się nie nadawało i nic z tego nie wyszło, stąd tak szybko. W samochodzie pod kliniką leżałam z nogami wyżej 🫢 (bo przeczytałam tutaj, że tak robiłyście)
    Kliniki często mają swoje procedury wypracowane i każda postępuje inaczej.
    Na pewno jesteśmy w dobrych rękach 🙏🏻

    U mnie w pierwszych dwóch IUI nie było leżenia. Doktor powiedział że moge wstac i sie ubrac. Wtedy miałam dwóch innych lekarzy . Teraz przy trzeciej IUI umówili mnie do pani dr. I po podaniu nasienia kazała mi leżeć 10 min. Potem przyszła pomogła mi zejść z fotela i powiedziała ze mogę sie ubrać. Wiec co lekarz to inaczej 🙂

    Ona: 35lat , On: 34lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.
    ON -Ok
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    AMH- 1,6
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1IUI.05.2023 / 2IUI.6.2023 -❌
    3IUI 4.09.2024- ✅ 🍀🙏
    B-HcG - 1684mlU/ml🍀😍

    Wizyta potwierdzającą 3.10- Wszystko Ok. Mamy serduszko ❤️😍
    1 prenatalne 22.11🍀🙏 Wszystko OK ❤️🙏 ❤️
    2 prenatalne 10.01-Wszystko OK❤️ córeczka ❤️🍀
    wizyta 28.02 - wszystko OK ❤️ córeczka waga 1080g
    3prenatalne ok. Waga 1680g😍❤️
    TERMIN: 26.05.25 🥰

    29.05.2025- Nasza córeczka już z Nami 🤱❤️🥰 3310g i 55cm szczęścia❤️

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 11 września 2024, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka09 wrote:
    Patisonek!!!!
    Ja jutro na wszelki wypadek poczekam pod tym kibelkiem 🤭 jakbyś jednak testowała :)
    A jak nie to przeczekam tam do tego momentu 🤣 tylko drzwiami mnie nie pyrtnij 🤣

    Ha ha Ty jesteś niemożliwa 🤭
    Nie wiem czy będę jutro testować 🤔
    jak Ty się czujesz w ogóle? Już coraz bliżej spotkania z maluszkiem ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2024, 22:05

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1858 1194

    Wysłany: 11 września 2024, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ha ha Ty jesteś niemożliwa 🤭
    Nie wiem czy będę jutro testować 🤔
    jak Ty się czujesz w ogóle? Już coraz bliżej spotkania z maluszkiem ❤️
    Poczekam sobie, posiedzę w kącie 🤣
    A dobrze, już chłodniej więc wracam do żywych 🤣 dziękuję 🥰

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje
    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    29.04.2024 obraz usg prawidłowy, synek 🩵😍 niskie ryzyka 🥹

    Synek już z nami🥹❤️
  • arminaa Autorytet
    Postów: 541 794

    Wysłany: 11 września 2024, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w gyncentrum Katowice, po inseminacji, z bardziej łóżka niż fotela ginekologicznego musiałam się przenieść na leżąco na łóżko które pielęgniarka postawiła obok i na nim przewiozła mnie na salę, gdzie miałam leżeć 15 minut, potem mogłam się ubrać i wyjść.

    Starania od IX 2022 :)
    ♀️ 29
    ♂️ 35

    ONA:
    Owulacje naturalne
    HSG VI 2024: jajowody drożne

    ON:
    I badanie VI.2023: 14,15 mln/ml, 66,51 mln/ejakulat, RP 6,48%, RNP 13,89%, żywe 83%, morfologia 0%.
    Wdrożone przez androloga leki: clostilbegyt i pento hexal retard.
    II badanie XI.2023: 11,00 mln/ml, 50,60 mln/ejakulat, RP 9,18%, RNP 10,76%, żywe 31%, morfologia 0%.
    Decyzja o operacji żylaków powrózka nasiennego (I.2024)
    III badanie V.2024: 18,25 mln/ml, 74,83 mln/ejakulat, RP 17,22%, RNP 10,93%, żywe 58%, morfologia 2%.

    VIII 2024 - IUI ❌️
    IX 2024 - II IUI ❌️
    X 2024 - IVF - punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️
    22.XI 2024 - transfer ✅
    10 dpt - 219 mlU/ml
    12 dpt - 541 mlU/ml
    14 dpt - 1523 mlU/ml
    20 dpt - 4504 mlU/ml

    preg.png
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 766 406

    Wysłany: 11 września 2024, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arminaa wrote:
    Ja jestem w gyncentrum Katowice, po inseminacji, z bardziej łóżka niż fotela ginekologicznego musiałam się przenieść na leżąco na łóżko które pielęgniarka postawiła obok i na nim przewiozła mnie na salę, gdzie miałam leżeć 15 minut, potem mogłam się ubrać i wyjść.

    Ooo to bardzo profesjonalnie podeszli do tego zabiegu 🙂 mam nadzieję że twoja kolejna IUI będzie udana 🍀🤞 trzymam kciuki 😊

    arminaa lubi tę wiadomość

    Ona: 35lat , On: 34lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.
    ON -Ok
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    AMH- 1,6
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1IUI.05.2023 / 2IUI.6.2023 -❌
    3IUI 4.09.2024- ✅ 🍀🙏
    B-HcG - 1684mlU/ml🍀😍

    Wizyta potwierdzającą 3.10- Wszystko Ok. Mamy serduszko ❤️😍
    1 prenatalne 22.11🍀🙏 Wszystko OK ❤️🙏 ❤️
    2 prenatalne 10.01-Wszystko OK❤️ córeczka ❤️🍀
    wizyta 28.02 - wszystko OK ❤️ córeczka waga 1080g
    3prenatalne ok. Waga 1680g😍❤️
    TERMIN: 26.05.25 🥰

    29.05.2025- Nasza córeczka już z Nami 🤱❤️🥰 3310g i 55cm szczęścia❤️

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • arminaa Autorytet
    Postów: 541 794

    Wysłany: 12 września 2024, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łati90 wrote:
    Ooo to bardzo profesjonalnie podeszli do tego zabiegu 🙂 mam nadzieję że twoja kolejna IUI będzie udana 🍀🤞 trzymam kciuki 😊
    Przy naszym słabym czynniku męskim to szczerze nawet nie mam zbytnio nadzieji na to że się uda. Ale chciałam spróbować, żeby potem nie mieć żalu i pretensji do samej siebie, że nie spróbowałam a mogło się udać. A tak to wiem, że przed in vitro zrobiłam wszystko co mogłam, i będzie to ostateczna możliwość.
    Ale dziękuję za kciukasy, może okażą się pomocne <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2024, 07:36

    Nowa2024, Mq1991 lubią tę wiadomość

    Starania od IX 2022 :)
    ♀️ 29
    ♂️ 35

    ONA:
    Owulacje naturalne
    HSG VI 2024: jajowody drożne

    ON:
    I badanie VI.2023: 14,15 mln/ml, 66,51 mln/ejakulat, RP 6,48%, RNP 13,89%, żywe 83%, morfologia 0%.
    Wdrożone przez androloga leki: clostilbegyt i pento hexal retard.
    II badanie XI.2023: 11,00 mln/ml, 50,60 mln/ejakulat, RP 9,18%, RNP 10,76%, żywe 31%, morfologia 0%.
    Decyzja o operacji żylaków powrózka nasiennego (I.2024)
    III badanie V.2024: 18,25 mln/ml, 74,83 mln/ejakulat, RP 17,22%, RNP 10,93%, żywe 58%, morfologia 2%.

    VIII 2024 - IUI ❌️
    IX 2024 - II IUI ❌️
    X 2024 - IVF - punkcja ❄️❄️❄️❄️❄️
    22.XI 2024 - transfer ✅
    10 dpt - 219 mlU/ml
    12 dpt - 541 mlU/ml
    14 dpt - 1523 mlU/ml
    20 dpt - 4504 mlU/ml

    preg.png
  • LokaDesigner Autorytet
    Postów: 658 2873

    Wysłany: 12 września 2024, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Patisonek 25 nie żebym namawiała, ale testujesz? 🙈😎

    31👱🏼‍♀️ 39🧔

    AMH 2,43 ng/ml

    08.2023 początek starań 🫶
    23.08.2024 IUI ❌️
    17.09.2024 IUI ❌️
    30.09.2024 wizyta kwalifikacyjna do ivf
    07.11.2024 punkcja - pobrane 18🥚zapłodnione 10 🤞, 6 zarodków ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ 3 x 5AA, 1x 5BA, 1x4AB, 1x3BC
    13.12.2024 FET 5AA ❌️ cb**
    17.01.2025 FET 5AA 🤰
    5 dpt -> ⏸️
    6 dpt -> beta 33,53 mlU/ml 😱
    25 dpt -> crl 0,44 cm kropeczek z serduszkiem ❤️🥹
    7t + 3 -> crl 1,3 cm ❤️💪
    10t + 2 -> crl 3,64 cm 🥰
    dziewczynka
    30.09 -> 3453 g 53 cm

    age.png
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy zbliżającego się porodu – jak rozpoznać, że to już czas?

Ciało kobiety w ostatnich tygodniach ciąży wysyła subtelne, ale wyraźne sygnały, że poród jest coraz bliżej. Od pierwszych skurczów przepowiadających, przez zmiany w wydzielinie pochwowej, po uczucie ucisku w miednicy – wszystkie te objawy mogą wskazywać, że organizm przygotowuje się do narodzin dziecka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ