X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)
    Z dupkiem to tak nie jest do konca jak piszecie, jest to progesteron syntetyczny, nie podnosi temperatury ani nie jest wykrywany w badaniu krwi. Tym bardziej, ze pewnie nie bierzecie duzych dawek. Dupek nawet nie powinien hamowac owulacji przy tych mniejszych dawkach. Inaczej sprawa wyglada z luteina czyli naturalnym progesteronem.
    @ moze przyjsc w trakcie brania dupka, nie wiem jak to wyglada w przypadku luteiny.

    Powodzenia dla testujacych i dziewczyn po IUI :-) tym bardziej ze dawno i Was nie bylo juz pozytywnych informacji po iui :-(

    ania8306 lubi tę wiadomość

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia1985 wrote:
    Hej :-)
    Z dupkiem to tak nie jest do konca jak piszecie, jest to progesteron syntetyczny, nie podnosi temperatury ani nie jest wykrywany w badaniu krwi. Tym bardziej, ze pewnie nie bierzecie duzych dawek. Dupek nawet nie powinien hamowac owulacji przy tych mniejszych dawkach. Inaczej sprawa wyglada z luteina czyli naturalnym progesteronem.
    @ moze przyjsc w trakcie brania dupka, nie wiem jak to wyglada w przypadku luteiny.

    Powodzenia dla testujacych i dziewczyn po IUI :-) tym bardziej ze dawno i Was nie bylo juz pozytywnych informacji po iui :-(

    Jolcia, dzięki za wyjaśnienie. To by tłumaczyło, dlaczego w moim przypadku przy braniu dupka okres pojawiał się jeszcze przed skończeniem jego brania, a w przypadku progesteronu dopochwowego (Utrogestan) muszę odczekać 3-4 dni!

    Ania, na forum są dziewczyny z niskim i bardzo niskim amh, może one podzielą się swoimi doświadczeniami... pomysł z mrożeniem wydaje mi sie bardzo sensowny... U mnie problem odwrotny, amh wywalone w kosmos, efekt leczenia mojego pco przez wiele lat tabletkami antykoncepcyjnymi.

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:07

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123 wrote:
    Jolcia, a wywalone w kosmos AMH nie oznacza w praktice PCO i jednoczesnie nizka rezerwe? ale prawdopodobnie sie myle, co?
    Mari, wywalone w kosmos amh oznacza rzeczywiście pco, rezerwa niby jest spora, na ostatnim usg w 3. dniu naliczyli mi na jednym tylko jajniku ok. 15 pęcherzyków pierwotnych; tylko niestety przy tak wysokim amh i stymulacji do invitro często okazuje się, że pęcherzyki są puste albo zawierają komórki niedojrzałe albo kiepskiej jakości... ale malutkie czy ogromne amh zawsze trzeba próbować!

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:07

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari też zaraz zabieram się za mycie okien, co prawda tylko w sypialni, bo w całym mieszkaniu mam aż 10 okien.. w salonie już umyte od tygodnia, reszta musi poczekać na swoją kolej:)

    a mnie dziewczyny wysypało na brodzie..w sumie pojawiły się małe krostki kilka dni po owulacji, ale od wczoraj to już masakra...raczej nie łudzę się że to objaw ciąży..nigdy tak nie miałam, jak już coś krosty wyskakiwały mi dzień lub dwa przed miesiączką i to jedna lub dwie a nie cały wysyp..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o moją pracę to dzwigam. dzień w dzień wracam do domu obolała.

    A jeśli chodzi o moje pęcherzyki to monitoringi miałam u innego gina i tylko dwa cykle.

    A obecny lekarz nie robił mi pełnego monitoringu, przyjmuje tylko raz w tygodniu i bierze 100 zł za kazda wizyte. wspominałam mu ze mialam dwa cykle duze pecherzyki. No cóż ja planuje przed inseminacja iść do innego gina na monitoring i bede informowac obecnego lekarza o wielkosci pęcherzyka. A może być tak zę raz pękaja mniejsze a raz wieksze? czy raczej jak mialam dwa monitoringi i pecherzyki 29 mm to znaczy ze zawsze takie wielkosci osiagaja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, robiłam dziś badanie TSH i wynik bardzo mnie zaskoczył...zacznę od tego, że od początku stycznia zbadałam TSH i miałam wynik 3,56. Byłam wtedy na usg tarczycy i wszystko bardzo ładnie...dostałam euthyrox25 i w lutym wynik był 2,16 więc ładnie spadało. W marcu 2,07 i wszystko było ok więc dziś spodziewałam się pięknego wyniku poniżej 2 a tu wynik 3,03!!! Skąd taka zmiana pomimo regularnego brania leków?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny, robiłam dziś badanie TSH i wynik bardzo mnie zaskoczył...zacznę od tego, że od początku stycznia zbadałam TSH i miałam wynik 3,56. Byłam wtedy na usg tarczycy i wszystko bardzo ładnie...dostałam euthyrox25 i w lutym wynik był 2,16 więc ładnie spadało. W marcu 2,07 i wszystko było ok więc dziś spodziewałam się pięknego wyniku poniżej 2 a tu wynik 3,03!!! Skąd taka zmiana pomimo regularnego brania leków?
    Zbadaj pciala tarczycowe.
    Prolaktyne.
    Wystarczy podwyższona i tsh leci na łeb.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 17:52

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście ft3 ft4.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, robiłam te badanie pod koniec grudnia: przeciwciała p/peroksydazie trczycowej <5 ( norma <34) i robiłam też przeciwciała p/tyreoglobulinie - 32,96 ( norma <115). Robiłam też Ft3 i Ft4 i też były w normie...
    Nie rozumiem- co ten wzrost może oznaczać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyny dawno nie badałam, kiedyś miałam podwyższoną ale obecny lekarz mi nie zlecił...

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo pciala w co wątpię bo wyniki masz ok (choć ja bym powtórzyła)albo wysoka prl.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Lunka, w poniedzialek mam wizyte wiec zobaczymy jakie badania jeszcze dr mi zleci.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    Ania,
    Duphaston może podnieść temperature, Pregnyl nie mam pojęcia. U nas też preparatyka nas ratuje. I nie martw się, że był tylko jeden pęcherzyk, bo to dokładnie tyle, ile trzeba. Ze względu na Twoje niskie amh, ile razy zamierzasz robić inseminację?

    Gosia,
    pęcherzyki są dojrzałe u jednych jak mają zaledwie 15mm, u innych 29mm. Nie martwiłabym się tym, taka widać Twoja i Twoich pęcherzyków uroda. A jeśli chodzi o zwolnienie po iui, co do zasady nie dają, normalnie wraca się do pracy, chociaż myślę, że dopuszczalne są tutaj wyjątki. Porozmawiaj z lekarzem i powiedz jaką masz sytuację!
    Ja też mam duże pęcherzyki i ostatnio zaczęłam się tym martwić. Czy możliewe, że są puste? Skąd wiesz, że to taka uroda?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Moje też duże rosną... Moja gin w ogóle u mnie nie uznaje pęcherzyków np. 22 mm za dojrzałe, zawsze rosną mi większe...
    Ja po wczorajszej iui wzięłam wolne, wyszłam z kliniki o 13, czułam się jakoś źle emocjonalnie, dodatkowo dość bolało mnie to podanie. Ale może dlatego że to był pierwszy raz. A ty dźwigasz w pracy tak?
    I czy twoja gin nie widzi problemu w tym, że duże?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    Mari, wywalone w kosmos amh oznacza rzeczywiście pco, rezerwa niby jest spora, na ostatnim usg w 3. dniu naliczyli mi na jednym tylko jajniku ok. 15 pęcherzyków pierwotnych; tylko niestety przy tak wysokim amh i stymulacji do invitro często okazuje się, że pęcherzyki są puste albo zawierają komórki niedojrzałe albo kiepskiej jakości... ale malutkie czy ogromne amh zawsze trzeba próbować!
    Nie wiesz, czy jest jakiś psosób, żeby sprawdzić czy pęcherzyki nie są pustre albo komórki jajowe niskiej jakości? Przecież tak może być u kobiet, które nie zachodza w ciążę mimo dobrych wyników i owulacji.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Nie wiesz, czy jest jakiś psosób, żeby sprawdzić czy pęcherzyki nie są pustre albo komórki jajowe niskiej jakości? Przecież tak może być u kobiet, które nie zachodza w ciążę mimo dobrych wyników i owulacji.
    Może tak być i tego nie sprawdzisz. Dlatego rok starań i dopiero lekarz. W ciągu roku trafi się na pewno wartościowa kom jaj.

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ