X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Część staraczki,

    my rozważaliśmy test na wrogość śluzu, ale lekarz w klinice nam odradzał, zwłaszcza przed IUI, bo ono pomaga tę barierę ominąć. Trzymam kciuki za Was wszystkie!

    bizona, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium, trzymaj się kochana, pamiętaj każda z nas w tę upragnioną ciąże zajdzie, tylko jeszcze trzeba trochę cierpliwości... hmm, łatwo się gada

    Opium lubi tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba wrote:
    Czesc dziewczyny ja juz glupieje kiedy powinno zrobic sie badania fsh lh i estradiolu bo sa rozne opinie a mi gin nie powiedzial albo mowil a bylam zestresowana i nie wylapalam tego :( w maju chcemy podejsc do iui i zalezy mi aby zrobic w dobrych dniach. Pisza ze powinno sie robic w 10dc a potem w 13dc powtorka. A inni mowia ze od 2do4 a najlepiej 2 bo potem to za pozno. Prosze o odpowiedz :)

    u nas w ramach bilansu "3. dnia" w cyklu z pierwszą inseminacją miałam zrobić te badania między 2 a 4 dc (miałam jeszcze ekstra chyba progesterton, prolaktynę i testosteron, ale to ze względu na pco); w kolejnych cyklach już nie powtarzałam tego bilansu; w trakcie cyklu natomiast przy każdym monitoringu (ok. 9 dc, a potem co drugi dzień) robię estradiol i lh, żeby zobaczyć, czy pęcherzyk dojrzewa, bo wielkość nie mówi wszystkiego; wiem, że w niektórych klinikach wysyłają na lh i estradiol dopiero jak pęcherzyk jest już słusznej wielkości, a w niektórych wcale się tego nie bada

    zonaboba lubi tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dziękuję... A dlaczego w Czechach? Mieszkasz tam lub masz blisko?
    Jadę zaraz na kontrolę czy pęcherzyk pękł, ponieważ w ogóle temperatura mi nie podskoczyła :-( Pewnie nie... Tyle starań o tą pierwszą iui i od razu bez nadziei...
    Mieszzkam przy samej granicy do ostravy mam40km a do nnajblizszej polskieej kliniki mam 90km w jednaa strone no I ceny tam sa mniejsze

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk nie pękł... Wchłania się...
    Dodatkowo lekarz (byłam u innego) stwierdził na 100% że mam niedrożne jajowody. Hsg miałam dwa lata temu, jeden jajowód był drożny, drugi po drugim strzale też. Już nic nie rozumiem...
    Nie mam siły :-(

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaka, melduję 3 IUI, wczoraj 15.04br o godz. 10.30. Pęcherzyk 21mm.
    Po południu byłam na monitoringu i o 15.30 pęcherzyka już nie było.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Przez zwykle usg chyba nieda sie stwierdzic czy jaajowwody nie sa drozne? Jesli faktycznie tak jest pomysl moze o laparoskopii...hmmm a moze konsultacja u innego lekarza?

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Collea Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane. Od jakiegos czasu podczytuje ten watek. Moze macie wieksza wiedze, przy jakich wielkościach pęcherzyka przyjmujecie ovitrelle lub pregnyl? Po jakim czasie peka i czy faktycznie przyspiesza delikatnie wzrost pecherzyka? Mój pęcherzyk pęka kiedy ma około 18-20mm, samoistnie. Lekarz stwierdził żebym wzięła pregnyl jeżeli pęcherzyk będzie miał powyżej 18mm i endo powyżej 8. Do czasu inseminacji nie będę z nim w kontakcie bo mam dość daleko do kliniki. Będę miała inseminacje jeżeli pęcherzyk będzie miał dobry rozmiar i endo. Kolejne pytanie, ile mogą przeżyć żołnierze po preparatyce, chodzi mi o ilość godzin. Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 13:24

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia.
    Robimy ostatnia, 4ta IUI a potem IVF. Boje się strasznie :(

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Lunaka, melduję 3 IUI, wczoraj 15.04br o godz. 10.30. Pęcherzyk 21mm.
    Po południu byłam na monitoringu i o 15.30 pęcherzyka już nie było.
    Dopisane, powodzenia:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia.
    Robimy ostatnia, 4ta IUI a potem IVF. Boje się strasznie :(
    Nie boj się! Kiedy masz wizyte?
    Tak zaleeca Twój dr, ostatnia iui?
    Gdzie się leczysz, w PL?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 14:43

    Opium lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Collea wrote:
    Hej kochane. Od jakiegos czasu podczytuje ten watek. Moze macie wieksza wiedze, przy jakich wielkościach pęcherzyka przyjmujecie ovitrelle lub pregnyl? Po jakim czasie peka i czy faktycznie przyspiesza delikatnie wzrost pecherzyka? Mój pęcherzyk pęka kiedy ma około 18-20mm, samoistnie. Lekarz stwierdził żebym wzięła pregnyl jeżeli pęcherzyk będzie miał powyżej 18mm i endo powyżej 8. Do czasu inseminacji nie będę z nim w kontakcie bo mam dość daleko do kliniki. Będę miała inseminacje jeżeli pęcherzyk będzie miał dobry rozmiar i endo. Kolejne pytanie, ile mogą przeżyć żołnierze po preparatyce, chodzi mi o ilość godzin. Pozdrawiam :)
    ja przy pierwszej IUI mialam pecherzyk 19mm i dostalam pregnyl i nastepnego dnia mialam IUI pecherzka juz nie bylo...teraz mialam IUI na naturalnym cyklu i pecherzyk mial 23mm i nastepnego dnia robilam IUI bez zastrzyku i pecherzyk tez am pekl w nocy albo nad ranem prze IUI zobaczymy co z tego wyjdzie:D
    co do zycia zolnierzykow to nie jestem pewna gdziesz czytalam ze 12 godzin...
    Opium wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia.
    Robimy ostatnia, 4ta IUI a potem IVF. Boje się strasznie :(
    Wspeiram kochana...wiem co czujesz u nas jest tak ze mamy kasy na 4 proby...pozniej tez chcielismy in vitro ale niestety bedziemy musieli na to nazbierac...wiec troche to nam zajmie...jak sie dowiedzialam ze mam taki pecherzyk i trzeba dzwonic do kilniki czy jest szansa na IUI to zaczelam panikowac...bylam nastawiona na nastepny cykl a tu taka niespodzianka i trzeba dzialac...balam sie rozczarownia balam sie proby ze sie nie uda i zostana nam 2 proby...cly czas sie boje ze nc z tego i bedzie sie trzeba zmierzyc z "przegrana"...i chcialam odwlec to w czasie...ale jednak zadzwonilam i czekam na wyniki teraz...
    takze wiem co czujesz ale trzeba walczyc trzeba zrealizowac plan ktory sie zalozy a pozniej...pozniej trzeba ulozyc nastepny plan:D i sie nie poddawac:D

    Opium lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Monika ja mialam podobnie. Zaczynalam z tsh 2,6 i niskim ft4..bralam euthyrox 25..powoli zwiekszalam dawki, a nagle tsh wzroslo. Doktor mi powiedziala ze to normalne..ze to pokazuje ze tarczyca nie pracuje prawidlowo przy takiej dawce wiec znowu mi zwiekszyla. Teraz biore 50 przez 5 dni a w weekend 75 i tsh mam 1,21 takze dopiero mi spadlo po dawce 75. To sprawa indywidualna i stopniowo zwieksza sie dawki. Jak juz sie dobierze odpowiednia to spada bardzo szybko.

    Opium przykro mi:( trzymaj sie kochana. Wysylam pozytywne mysli!

    Trzymam kciuki za oczekujace na testowanie!

    Ja jestem juz po wizycie w klinice w 4dc( zeby sprawdzic czy nie ma żadnych torbieli po clo) wszystko jest ok. Dzis moj 6dc a od 5-9 biore clo. W zwartek 11dc monitoring i jestem wstepnie zapisana na inseminacje na sobote 23.04;) to bedzie moj 13dc..ja owulacje zazwyczaj mam 14dc..boje sie ze inseminacja bedzie za wczesnie..jak bede na monitoringu zapytam lekarza czy moze ovitrelle wziac wczesniej jak 24h przed iui..to moze przyspieszy mi owu i wcelujemy w 13dc...eh no zobaczymy.


    A ja dziś zaczynam thyrozol - żeby tsh urosło.. 2x1 tabletka przez 2 tygodnie, a potem po 1x1 do końca miesiąca i badania.. miała któraś za niskie tsh, czy jestem jedynym przypadkiem?

    niedoświadczona 32
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    Paolala, super wieści, wszystko zmierza ewidentnie w inseminacyjnym kierunku :-)
    daj znać, co u immunologa!


    Witajcie:)
    Immunolog zdecydowanie mi odradzil szczepienia i wlewy globulinami, zdanie poparte jeszcze jednym profesorem i dwoma ginami, wiec tego sie trzymam!

    a dzisiaj mialam podglad i niezle jajco doslownie, nie wiem co ten moj organizm sobie robi, ale w czwartek kolo poludnia bylam na monitoringu i pecherzyk byl 13mm, a dzisiaj rano dwa razy wiekszy, endo b.ladne doktor mowi zeby robic inseminacje juz, ze zaplanowana na poniedzialek bedzie za pozno, wszystko na wariackich papierach, ale w koncu dzisiaj iui sie odbyla, nie zdazylam sie stresowac!
    nie wiem czy cos z tego wyniknie ale co najwyzej poprostu sie nie uda, a sie sprobowalo!
    dzis pecherzyk powinien peknac!
    we wt rano ide na podglad czy pekl!
    doktor powiedzial ze plemniki zyja do 5 dni, nie wiem czy nie zbyt optymistyczna wersja;)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Kochana podczass IUI omija sie bbariere(jesli taka jest) wlasnie wrogiego sluzu:-) wiec nie musisz robic bo nawet gdyby byl wrogi to ominiesz go:-) z reszta ostatnio rozmawialam z lekarzem czy przed IUI trzeba robic badania np czystosc pochwy itp on powiedzial ze kobiety ktore zachodza naturalnie wcale nie robia zadnych bbadan I zachodza wiec jego zdaaniem sa niepotrzzebne...powiedzial ze mial pacjentkr krotaa cala ksiazke badan miala robione a tak naprawde liczylo sie kilka....


    no właśnie ale chciałabym wiedzieć czy mam z tym problem bo bym wiedziała że naturalnie nie ma co się nastawiać. no i wciaż się wacham czy inseminacja to dobry pomysł w moim przypadku. a gdybym wiedziała ze jest wrogi śluz to bym się już nie wachała.
    Zresztą mam koleżankę co miała wrogi śluz i dostała na to zastrzyki i zaszła w ciąże w cyklu po zastrzykach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 17:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny, robiłam dziś badanie TSH i wynik bardzo mnie zaskoczył...zacznę od tego, że od początku stycznia zbadałam TSH i miałam wynik 3,56. Byłam wtedy na usg tarczycy i wszystko bardzo ładnie...dostałam euthyrox25 i w lutym wynik był 2,16 więc ładnie spadało. W marcu 2,07 i wszystko było ok więc dziś spodziewałam się pięknego wyniku poniżej 2 a tu wynik 3,03!!! Skąd taka zmiana pomimo regularnego brania leków?


    powiem Ci że miałam podobną sytuację, Z tym że brałam tabletki ponad rok i wkoncu wynik był ok 1. potem nagle po roku wynik podskoczyl do 3. lekarz mówił ze to przez okres jesienno-zimowy i zapisal jeszcze wyzsza dawkę. teraz juz mam tsh 2 i na nast wizyte mam zbadac prolaktyne. kiedys mialam podwyzszona, brałam bromergon. wynik sie unormowal i odstawilam tabletki. potem kontrolnie za pol roku zbadalam i tez byla ok. wiec mam nadzieje ze prolaktyna znowu mi nie szaleje. w maju bede robic wiec sie okaze.

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika9966 a jakie masz ft3 i ft4? robilas antytpo i antytg?

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    Witajcie:)
    Immunolog zdecydowanie mi odradzil szczepienia i wlewy globulinami, zdanie poparte jeszcze jednym profesorem i dwoma ginami, wiec tego sie trzymam!

    a dzisiaj mialam podglad i niezle jajco doslownie, nie wiem co ten moj organizm sobie robi, ale w czwartek kolo poludnia bylam na monitoringu i pecherzyk byl 13mm, a dzisiaj rano dwa razy wiekszy, endo b.ladne doktor mowi zeby robic inseminacje juz, ze zaplanowana na poniedzialek bedzie za pozno, wszystko na wariackich papierach, ale w koncu dzisiaj iui sie odbyla, nie zdazylam sie stresowac!
    nie wiem czy cos z tego wyniknie ale co najwyzej poprostu sie nie uda, a sie sprobowalo!
    dzis pecherzyk powinien peknac!
    we wt rano ide na podglad czy pekl!
    doktor powiedzial ze plemniki zyja do 5 dni, nie wiem czy nie zbyt optymistyczna wersja;)

    Czesc :D
    Dopisałam Cie do listy :)
    Powiedz, co immunolog powiedział? Zlecił jakieś badania?
    Ja nawet nie badałam takich spraw o jakich piszesz, bo ponoć bez sensu. Tak jak mowia Twoi lekarze. Coś powiedział na Twoje poronienie?
    Coś masz zalecone?

    Pecherzyk miał 26mm? Ladny,spory. A endo?
    Twój stanal na wysokości zadania, dał radę z minuty na minutę :P Heh mój musiałby się nastroić, a jeszcze oddać w klinice-zapomnij :P

    5 dni zycia plemnikow, może i tak. Ja wiem od mojego dr ze te 48 godz na pewno i ze ta preparatyka je wzmacnia.Mi to akurat obojętne mogą zyc i chwile bo u mnie w dzień iui pęcherzyk był pekniety :)
    A zawszze pekal po iui, ale do kilkunastu godzin wiec tyle na pewno zyja.
    Wiecie, ktoś musiałby wyliczyć termin iui totalnie do d...y żeby potrzeba było żeby plemniki zyly te 5 dni :P

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona, dobrze wiedzieć że z tym TSH to może być kwesia odpowiedniej dawki leków. Zdziwiłam sie jednak że przy regularnym stosowaniu i ładnym spadu- nagle wzrost. W pon wizyta więc pewnie dawka leku będzie zmieniona.

    Dziewczyny ja dziś miałam ciężki czas z mężem, bardzo sie pokłóciliśmy o pierdoły bo to nasz 9 cykl starań po póŁrocznej przerwie. Jestem już sfrustrowana bo scenariusz zaczyna sie powtarzać...
    Podjeliśmy decyzję że to była nasza ostatnia IUI i kolejny etap to in vitro. Jeden cykl przerwy, poźniej prawdopodobnie hitero i kolejny cykl 1 podejście do ivf...
    Nowy plan, nowe nadzieje :)

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Czesc :D
    Dopisałam Cie do listy :)
    Powiedz, co immunolog powiedział? Zlecił jakieś badania?
    Ja nawet nie badałam takich spraw o jakich piszesz, bo ponoć bez sensu. Tak jak mowia Twoi lekarze. Coś powiedział na Twoje poronienie?
    Coś masz zalecone?

    Pecherzyk miał 26mm? Ladny,spory. A endo?
    Twój stanal na wysokości zadania, dał radę z minuty na minutę :P Heh mój musiałby się nastroić, a jeszcze oddać w klinice-zapomnij :P

    5 dni zycia plemnikow, może i tak. Ja wiem od mojego dr ze te 48 godz na pewno i ze ta preparatyka je wzmacnia.Mi to akurat obojętne mogą zyc i chwile bo u mnie w dzień iui pęcherzyk był pekniety :)
    A zawszze pekal po iui, ale do kilkunastu godzin wiec tyle na pewno zyja.
    Wiecie, ktoś musiałby wyliczyć termin iui totalnie do d...y żeby potrzeba było żeby plemniki zyly te 5 dni :P


    Wiesz te 5 dni to wg mnie bardzo naciągniete, ale troche smiac mi sie chce ze co lekarz i to w tej samej klinice mowi co innego, mogliby przynajmniej jedna wersje ustalic;) inny mowil 24h;)

    Immunolog nie zlecil juz zadnych badan bo wszystko juz mialam zrobione i oprocz mojej tarczycy i hashimoto to nic wiecej z pktu widzenia immunologicznego sie nie dzieje, zlecona dieta bezglutenowa i bezlaktozowa;) a to stosuje juz od poltora miesiaca;) na poronienie powiedzial ze niestety ale to b.czesto sie zdarza i moze byc to hashi, moze byc to moje pcos a moze przypadek ze sie cos tam zle podzielilo... mamy dzialac!

    heh no pecherzyk mega, cykl naturalny, w czw pecherzyk mial 13 a dzis dwa razy wiekszy;) no ale coz bedzie co bedzie, lekarz uznal zeby robic to juz nie wnikam, taki spontan;) hehe wlasciwie to czw i pt wieczorem seks, a w sob w poludnie iui, na bogato;)
    endo 9mm, wiec dobre;) pecherzyk duzy, ale teoretycznie moze byc, wzielam na szybko ovitrelle hehe smiesznie, zobaczymy;)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ