X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala, super wieści, wszystko zmierza ewidentnie w inseminacyjnym kierunku :-)
    daj znać, co u immunologa!

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a ja mam kolejną głupią serię pytań poinseminacyjnych, ale co tam, kto pyta nie błądzi :-)
    - czy po iui boli Was też jajnik, z którego nie było inseminacji? mnie niestety pobolewa i nie wiem dlaczego...
    - czy progesteron brany dopochwowo blokuje natychmiast, już od pierwszej tabletki, owulację? pytam, bo bez usg przed iui nie mam żadnej pewności, że owulacja u mne była (testy owulacyjne u mnie się niestety nie sprawdzają, bo przez pco często mam podwyższone lh, co fałszuje wynik)
    - i najgłupsze, czy serduszkowanie w trakcie brania progesteronu dopochwowego nie wpływa na hormony u mężczyzny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 20:13

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie. Bo mam mieć inseminacje ale bez zastrzyku na pęknięcie pęcherzyka. Dodatkowo mam cykle 25-34 dniowe i niewiem kiedy mam owulke. Co jeśli się umówię a się okaże że jest za mały pęcherzyk lub już jest za późno? I dlaczego lekarz mówił że bez zastrzyku? moim zdaniem było by prościej i była by pewność że inseminacja w odpowiednim czasie zrobiona. Robie testy owulacyjne, mierze temp... ale na inseminacje trzeba sie umowic kilka dni wczesniej? mam mieć prywatnie za 700 zł i szkoda by mi było gdyby się okazało że nie trafimy w ten dzien.

    Pozatym czy miałyście robiony test pct na wrogość śluzu? Bo się zastanawiam czy najpierw tego nie zrobic...

    PS: w wolnym czasie musze poczytac to forum od poczatku ;) czy jest jakas statystyka komu sie udalo i za ktorym to bylo podejsciem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 20:42

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    dziewczyny, a ja mam kolejną głupią serię pytań poinseminacyjnych, ale co tam, kto pyta nie błądzi :-)
    - czy po iui boli Was też jajnik, z którego nie było inseminacji? mnie niestety pobolewa i nie wiem dlaczego...
    - czy progesteron brany dopochwowo blokuje natychmiast, już od pierwszej tabletki, owulację? pytam, bo bez usg przed iui nie mam żadnej pewności, że owulacja u mne była (testy owulacyjne u mnie się niestety nie sprawdzają, bo przez pco często mam podwyższone lh, co fałszuje wynik)
    - i najgłupsze, czy serduszkowanie w trakcie brania progesteronu dopochwowego nie wpływa na hormony u mężczyzny?

    Mnie po pierwszej IUI nic nie bolalo a dzisiaj takie lekkie ciagniecie z obu stron ale nie wiem czy to nie po laparoskopii:D
    na drugie pytanie nie znam odpowiedzi ale mi lekarz ostatnio kazal brac dupka kolo 23 dc dopiero nie wczesniej
    mysle ze na faceta nie dizalaja hormony ktore my bierzemy ale moge sie mylic

    AA i nie ma glupich pytan sa tylko glupie odpowiedzi:D
    gosia89 wrote:
    Witam, mam pytanie. Bo mam mieć inseminacje ale bez zastrzyku na pęknięcie pęcherzyka. Dodatkowo mam cykle 25-34 dniowe i niewiem kiedy mam owulke. Co jeśli się umówię a się okaże że jest za mały pęcherzyk lub już jest za późno? I dlaczego lekarz mówił że bez zastrzyku? moim zdaniem było by prościej i była by pewność że inseminacja w odpowiednim czasie zrobiona. Robie testy owulacyjne, mierze temp... ale na inseminacje trzeba sie umowic kilka dni wczesniej? mam mieć prywatnie za 700 zł i szkoda by mi było gdyby się okazało że nie trafimy w ten dzien.

    Pozatym czy miałyście robiony test pct na wrogość śluzu? Bo się zastanawiam czy najpierw tego nie zrobic...

    PS: w wolnym czasie musze poczytac to forum od poczatku ;) czy jest jakas statystyka komu sie udalo i za ktorym to bylo podejsciem?

    Moim zdaniem lepiej pojsc wczesniej i zobaczyc czy jest pecherzyk i ile ma jesli maly nastepnego dnia albo za dwa dni znowu...zeby nie przegapic:D wtedy lekarz pokieruje co dalej:D i jesli pekaja ci pecherzyki nie musisz miec zastrzyku na pekniecie. Ja dzisiaj mialam IUI na naturalnym cyklu i bez zastrzyku. Wczoraj bylam sciagnac szwy po laparoskopii i po badaniu okazalo sie ze mam pecherzyk 23mm lekarz mowil ze iUI dzisiaj bylaby idealna...zadzwonilam rano do kliniki i udalo sie :D taki spontan :Dale nie wiem jak jest u ciebie w klinice:D

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jeśli mogę to i ja podłączę się pod ten wątek. Dzisiaj miałam inseminację. Pierwszą. Wczoraj pęcherzyk miał 25 mm i dostałam Pregnyl, dzisiaj już nie było usg, a ja z tego stresu zupełnie o tym zapomniałam...
    Powiedzcie proszę czy Pregnyl lub Duphaston mogą zawyżać temperaturę? Chcę sobie sprawdzić owu. Chyba nie mają znaczenia...
    Statystyki iui są mega niskie, zwłaszcza pierwsza, ale mam ogromną nadzieję... Preparatyka bardzo podniosła wartość nasienia, więc tym bardziej wierzę... Niestety miałam tylko jeden pęcherzyk...
    Wczoraj odebrałam wyniki amh i nam tragiczne... 0,38 ng/ml... Chyba muszę pomyśleć nad mrożeniem...
    Trzymam za was wszystkie kciuki

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania duphaston podnosi temp bo to prigesteron I dopoki go bierzesz @ nie dostaniiesz...
    Jesli mialas IUI I dostalas zastrzyk to pecherzyk powinien peknac:-) mowia ze pozytywnee myslenie duzo daje...aale tez bardzo boli jak siee jiie uda...trzymam kciuki :-) ja sie nie nastawiam mam zamiar zapomniec no liczyc zajjac sie czym innym...pewnie nie powstrzymam sie od zagladania na forum ale postaram sie nie myslec o tym tak czesto hehe:-)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI

    bizona - 25.03 :-(
    Opium - 01.04
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04
    Płatek szkarłatny - 05.04
    mkl - 07.04
    Stelka_mis - 11.04
    Lunk_a -13.04
    Gallina - 13.04
    Kaśka28 - 14.04

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kilka cykli z monitoringiem i pęcherzyki osiagaja nawet 29mm czy to aby nie za duzo?

    I powiedzcie czy po inseminacji mozna ciezko pracowac? ja mam ciezka prace czasem nawet mysle czy przez nia nie mam problemow z zajsciem w ciaze. Dostajecie zwolnienie czy nie bardzo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 07:03

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Ania duphaston podnosi temp bo to prigesteron I dopoki go bierzesz @ nie dostaniiesz...
    Jesli mialas IUI I dostalas zastrzyk to pecherzyk powinien peknac:-) mowia ze pozytywnee myslenie duzo daje...aale tez bardzo boli jak siee jiie uda...trzymam kciuki :-) ja sie nie nastawiam mam zamiar zapomniec no liczyc zajjac sie czym innym...pewnie nie powstrzymam sie od zagladania na forum ale postaram sie nie myslec o tym tak czesto hehe:-)

    Muszę powiedzieć, że że ja zawsze dostawałam @ przy duphastonie, zresztą miałam go brać aż do momentu pojawienia się @... i tak właśnie się działo. Jedyne co znikło to plamienia przed@ aloe to był właśnie powód brania leku.. wiec jeśli @ ma być to przyjdzie i tyle. .. czekaj cierpliwie!
    Lepiej się nie nakręca. . Mnie piersi tak bolą jak nigdy dotąd i gdyby była szansa na ciążę to pewnie bym już się stersowala. ..a to porostu taki cykl. ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 07:10

    niedoświadczona 32
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,bardzo mocno trzymam za Was kciuki!komus musi sie w koncu udac!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm mi lekarz mowil ze poki biore dupka nie bedzie okresubo to progesteron a @przychodzi jak poziom hormonu sie zmniejsza...hmmmm ja zawsze 2-3 dni po odstawieniu dostawalam @... takze teraz nie wiem

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina, mam polskie testy :)

    Za pol godziny wychodze z domu na bete. :/

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • PolaMinka Autorytet
    Postów: 374 151

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w prawdzie czekam na swój debiut z IUI ale moja dr z Invikty mówiła, że po inseminacji będę brała progesteron tu luteina czy dupek, kto co woli (ja z dupkiem mam złe doświadczenie w rodzinie) przez 11 dni potem Beta z krwi i jeśli brak ciąży to odstawiamy żeby wystąpił okres a jeśli ciąża to bierzemy dalej...

    b71c39983e8062f47b2c9285f223e4ae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo czekalyscie na wynik AMH?

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania,
    Duphaston może podnieść temperature, Pregnyl nie mam pojęcia. U nas też preparatyka nas ratuje. I nie martw się, że był tylko jeden pęcherzyk, bo to dokładnie tyle, ile trzeba. Ze względu na Twoje niskie amh, ile razy zamierzasz robić inseminację?

    Gosia,
    pęcherzyki są dojrzałe u jednych jak mają zaledwie 15mm, u innych 29mm. Nie martwiłabym się tym, taka widać Twoja i Twoich pęcherzyków uroda. A jeśli chodzi o zwolnienie po iui, co do zasady nie dają, normalnie wraca się do pracy, chociaż myślę, że dopuszczalne są tutaj wyjątki. Porozmawiaj z lekarzem i powiedz jaką masz sytuację!

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    Gallina, mam polskie testy :)

    Za pol godziny wychodze z domu na bete. :/

    Opium, trzymaj fason! ;-)

    Lunk_a, Opium lubią tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny jak długo czekalyscie na wynik AMH?
    Ja miałam wynik on-line następnego dnia

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    Ania,
    Duphaston może podnieść temperature, Pregnyl nie mam pojęcia. U nas też preparatyka nas ratuje. I nie martw się, że był tylko jeden pęcherzyk, bo to dokładnie tyle, ile trzeba. Ze względu na Twoje niskie amh, ile razy zamierzasz robić inseminację?

    Może jeden wystarczy... Oj mam tak różne uczucia, ze skrajności w skrajność, raz ogromna nadzieja, raz widmo porażki... Ale staram się aż tak o tym nie myśleć. O amgh dowiedziałam się 4 dni temu i muszę wszystko sobie ułożyć. Myślę że spróbujemy 3 razy, potem powtórzę badanie i najwyżej zamrożę sobie komórki... Sama nie wiem... Wiesz, mam niecałe 33 lata, nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej, że zawsze (oprócz tego cyklu) miałam kilka pęcherzyków, hormony ok... ale cóż, wynik to wynik...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 11:16

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Miałam kilka cykli z monitoringiem i pęcherzyki osiagaja nawet 29mm czy to aby nie za duzo?

    I powiedzcie czy po inseminacji mozna ciezko pracowac? ja mam ciezka prace czasem nawet mysle czy przez nia nie mam problemow z zajsciem w ciaze. Dostajecie zwolnienie czy nie bardzo?

    Moje też duże rosną... Moja gin w ogóle u mnie nie uznaje pęcherzyków np. 22 mm za dojrzałe, zawsze rosną mi większe...
    Ja po wczorajszej iui wzięłam wolne, wyszłam z kliniki o 13, czułam się jakoś źle emocjonalnie, dodatkowo dość bolało mnie to podanie. Ale może dlatego że to był pierwszy raz. A ty dźwigasz w pracy tak?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia89 z tym zwolnieniem to jest tak że raczej nie dają po IUI ale gdybyś poprosiła lekarza to nie powinno być problemu. Ja mam koleżankę która chciała sobie 2 dni posiedzieć w domu ale nie chciała L4 od ginekologa więc ja jej wypisałam od rodzinnego. Z doświadczenia jednak wiem, że siedzenie w domu i myślenie o IUI, nie ułatwia...Co inego jak się pracuje w trudnych warunkach. Tak więc zawsze możesz poprosić rodzinnego o L4 o ile jest w porządku :)

    Opium- trzymam kciuki za pozytywny wynik :)

    ania8306, dzięki za odpowiedź, nie wiedziałam że wynik tak szybko- u mnie było że do 10 dni się czeka ale mam nadzieję że bedzie wcześniej.

    Opium lubi tę wiadomość

‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ