X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a zastrzyk mam zawsze 36 godz przed iui.Tym razem ok. 37-38 bo szłam do pracy na nockę i musiałam wziąć o 21-ej.W klinice mamy być tak na 9:30 a iui planowane na 10:30:-)
    1 iui miałam na niepękniętym a 2 na pękniętym- niestety obie nieudane!
    Ostatnia szansa jutro:-(

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słomka :) wrote:
    Kaśka28 zazdroszczę Ci..., ja nie potrafię "tych" myśli wyłączyć :(
    Ja sie staram juz 4 lata...troche juz przeszlam przezywalam wsluchiwalam sie w swoj organizm stresowalam sie...myslalam na okolo...bylo ze nie staralismy sie odposcilismy..nic nie zaowocowalo...po pierwszej IUI bardzo przezywalam ciagle myslalam o tym- nie dzwigalam nie pilam alko nie jadlam serow plesniowych bylam przewrazliwiona na kazdy "objaw"- i strasznie rozczarowanie bolalo-chyba najbardziej ze wszytkich nie wiem dlczego az tak sie nakrecilam i az tak mnie to ruszylo-bo wiedzialam ze IUI daje malo szans ze za pierwszym razem malo dziewczyn zachodzi ale za duzo nadzieji z tym wiazalam...bolalo...dlatego postanowilam zyc normalnie-nie siedze i nie mysle o tym wrecz przeciwnie nie patrze na swoj organizm nie wiaze kazdego klucia w podbrzuszu z objawem ciazy...staram sie wymyslac sobie rozne zajecia-sprzatam, wychodze z psem na spacer, sadze kwiatki, pracuje w dmu(bo jeszcze na chorobowym jestem) i nikomu nie powiedzielismy- o ostatniej IUI wiedzieli prawie wszyscy:D i tfu tfu nawet mi sie udaje nie myslec
    Lunk_a wrote:
    Gallina Kaska
    podobnie jak ja mialyscie iui, co u Was?

    zajmuje sie roznymi rzeczami zeby nie yslec:D dzieki za pamiec trzymam za ciebie kciuki zebys nie musiala podchodzic do IVF
    mkl wrote:
    Wstałam rano, oczywiście żadnych objawów wiec myśle sobie jestem pewna na 1000% ze sie nie udało, zrobiłam test by potwietdzić moje przypuszczenia, no i oczywście jedna kreska, jak zwykle.... nic nowego, to mój 12dpo wiec raczej nic sie nie zmieni, 14dpo dostane miesiączke
    kochana przykro mi ale na sikanca moze byc jeszcze troszke za wcesnie...no ale nie chcialabym cie nakrecac...
    Stelka Vaina ja jednak trzymam za was kciuki mimo brakow objawow...oby kwiecien zaowocowal:D
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny u mnie objawów nadal brak ;/
    Zamówiłam sobie wczoraj testy ciążowe i zrobie w piatek rano.
    trzymam kciuki
    Mała Mi 80 wrote:
    Lunk_a zastrzyk mam zawsze 36 godz przed iui.Tym razem ok. 37-38 bo szłam do pracy na nockę i musiałam wziąć o 21-ej.W klinice mamy być tak na 9:30 a iui planowane na 10:30:-)
    1 iui miałam na niepękniętym a 2 na pękniętym- niestety obie nieudane!
    Ostatnia szansa jutro:-(
    Widze ze co klinika to inaczej...zawsze myslalam ze zastrzyk bierze sie maks 12 godzin przed IUI...
    Ja obie IUI mialam na peknietym...nastepna postaram sie zrobic zanim peknie:D

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyliło mi się- iui tak o 11:30:-)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde z tą refundacją to ja już sama nie wiem.... właśnie teraz dzwoniłam do nfz ale nikt nie odbiera, napisałam do nich maila, zobaczę co mi odpiszą.

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czytałam, że leki do ivf są dalej refundowane

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka gdzie to czytałaś?? Możesz podać link?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina już wiem że inseminacja się nie udała, test ujemny więc nie ma na co liczyć, to była moja ostatnia inseminacja, następny etap to in vitro, niestety nie mogę teraz do niego podejść, bo wyjeżdżam na tydzień w czerwcu i nie zgrałabym się w czasie.

    Czy możesz napisać gdzie podchodzisz do in vitro i jakie koszt będzie?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKL, bardzo mi przykro :(

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Ginka gdzie to czytałaś?? Możesz podać link?

    mkl nie wiem gdzie to czytałam, nie mogę znaleźć teraz. Będę w klinice to zapytam czy coś wiedzą

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ostatnio jak byłam w klinice to jeszcze nic nie wiedzieli, jestem po 1 nieudnej iui, i moja lekarka powiedziała, że do końca czerwca zrobi mi kwalifikacje i da recepty na leki a do invitro możemy podejść nawet na zimę

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    kurde z tą refundacją to ja już sama nie wiem.... właśnie teraz dzwoniłam do nfz ale nikt nie odbiera, napisałam do nich maila, zobaczę co mi odpiszą.
    mkl obawiam się, że szybciej się dodzwonisz, niż Ci odpiszą...

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nasza córeczka zdrowa i duża, termin porodu w sierpniu, o tydzień wcześniej niż wynika z OM. Ma 22 cm :) Tylko buźki nie pokazała, zakrywała rączkami :) Dziękuję za trzymanie kciuków! Ja trzymam za Was. Rok temu dowiedzieliśmy się, że będzie duży problem z posiadaniem dzieci, ale nigdy nie warto tracić wiary! :) Miliony ciążowych fluidów do Was ode mnie!!!

    Gallina, Kaśka28, Opium, Alcea, monika9966, bizona lubią tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica świetna wiadomość:) Niech zdrowo rośnie w brzuszku:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    0 objawów na cokolwiek, ale dziś wieczorem ostatnia luteina. Może w czwartek jak mnie najdzie to zatestuję, a może wcale i będę grzecznie czekać.
    W każdym razie już się cieszę, bo już mam przepisane antyki na kolejny cykl bo ruszam z długim protokołem :)

    Kochana a nie powinno sie zatestowac zanim sie odstawi luteine? kciukam:*

    Ja melduje po dzisiejszej wizycie u gina ze nie zrobila mi sie zadna torbiel:D pecherzyk pekl, plyn w zatoce obecny, endo prawie 14mm!!! no i luzik;)

    ps. swoją drogą u nas w klinice zalecają przerwe od seksu 3-7 dni przed inseminacja, my mielismy niecaly dzien hehe bo to spontan byl i lepsze parametry niz poprzednio;)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala - u nas było tak samo z tą przerwą. Zawsze się oszczędzaliśmy, a teraz szaleństwo dzień przed i wyniki najlepsze z dotychczasowych podejść :) 200 mln kolegów ;)

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stelka_mis wrote:
    Paolala - u nas było tak samo z tą przerwą. Zawsze się oszczędzaliśmy, a teraz szaleństwo dzień przed i wyniki najlepsze z dotychczasowych podejść :) 200 mln kolegów ;)
    Podobno to zalezy ktore parametry sa slabsze. Tak nam mowil lekarz w klinice.Jak ruch to lepiej jest dluzej pozostawac w abscynencji. Chyba rzeczywiscie cos w tym jest bo jak moj maz robil badania nasienia to jak przytulalismy sie gdzies 2-3 dni przed to bylo wiecej plemnikow ale byly wolniejsze i odwrotnie.

    A ja mam dziewczyny takie pytanie. Czy slyszalyscie/czytalyscie moze o tym jaki alkohol wplywa zle na plemniki a jaki troche mniej zle?;P w sensie mniejsze zlo. Ja gdzies kiedys czytalam ze najgorsze jest piwo.pytam bo zblizaja sie urodziny przyjaciela mojego meza jak rowniez nasza majowa IUI. I pytanie co tu pić;)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae...moim zdaniem mozna pic wszytko ale z umiarem...popatrz ile nalogowo pijacych ma dzieci...

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Podobno to zalezy ktore parametry sa slabsze. Tak nam mowil lekarz w klinice.Jak ruch to lepiej jest dluzej pozostawac w abscynencji. Chyba rzeczywiscie cos w tym jest bo jak moj maz robil badania nasienia to jak przytulalismy sie gdzies 2-3 dni przed to bylo wiecej plemnikow ale byly wolniejsze i odwrotnie.

    A ja mam dziewczyny takie pytanie. Czy slyszalyscie/czytalyscie moze o tym jaki alkohol wplywa zle na plemniki a jaki troche mniej zle?;P w sensie mniejsze zlo. Ja gdzies kiedys czytalam ze najgorsze jest piwo.pytam bo zblizaja sie urodziny przyjaciela mojego meza jak rowniez nasza majowa IUI. I pytanie co tu pić;)

    Pazyfae, my mamy dokładnie takie same doświadczenia, po abstynencji 2 dni plemników było co najmniej 2x więcej niż przy abstynencji 4 dni, ale były też sporo wolniejsze; morfologia była natomiast odrobinę lepsza (1%, ale bardzo ważny)przy krótszej abstynencji;

    zupełnie przez przypadek sprawdziliśmy też ostatnio działanie na nasienie syropu na kaszel, mąż miał rzeczywiście kaszel, i przyspieszenie ruchu było bardzo znaczne!

    a jeśli chodzi o alcohol, to chyba lepiej unikać tych najmocniejszych trunków; 1-2 lampki wina na pewno nie zaszkodzą! myślę jak Kaśka, mało dzieci w naszych czasach poczyna się na trzeźwo :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 14:42

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje dziewczyny:) ja probuje nie podporzadkowywac calego zycia pod starania ale z tylu glowy ciagle to siedzi i wychodzi wlasnie w takich sytuacjach.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli chodzi o alkohol..mój mąż ma mega mocną głowę, za piwem nie przepada ale wódkę wypiję, często mamy gości w weekend więc i wódka jest...jego wyniki są wzorowe, lekarz nam powiedział że jeśli ktoś ma problemy to alkohol je pogłębia, jeśli ich nie ma to raczej wódka nic nie zmieni..

    Za to mój teść pije codziennie piwo, z trzy a nawet cztery, po prostu lubi, nie jest nawet pijany, spłodził troje dzieci bez problemu, ba nawet z prezerwatywą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 15:43

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ