X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, a u nas jest problem rowniez po stronie mojego meza. Ale no nie bedzie pił na umór ;) wiec chyba faktycznie bez roznicy co.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dzien przed iui ktora byla kolo poludnia bylismy na imprezie, bo nikt nie spodziewal sie iui nastepnego dnia, wiec alkohol sie polal, glownie driny z czystą i jakos parametry najlepsze jak dotychczas;) wiec chyba to sprawa osobnicza tak jak z papierosami, niektorym beda szkodzic innym nie!

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Colla Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pewnie się orientujecie - więc zapytam. Chciałabym podejść do inseminacji.. Moj partner aktualnie przebywa za granicą i w Polsce będzie w sobotę z rana, tak tez wstępnie Pani ginekolog wyznaczyła mi termin inseminacji - o ile na monitoringu wczesniej wszystko bedzie ok. Wczesniej, oczywiście mam sobie zrobić zastrzyk. Moj kochany z racji stresów, różnego rodzaju nie chce oddawać nasienia w klinice, tylko w pobliżu w hotelu, w bardziej ludzkich warunkach i w przeciągu 15min materiał dostarczyć. Nasienie chcielibyśmy choć częściowo zamrozić, a część o ile będą dobre parametry użyć do inseminacji. Z waszego punktu widzenia, ma to sens? Jak wiele nasienia potrzeba do 1 inseminacji, ile musi być plemników w 1ml? Jak jakościowo.. jakie muszą być normy jeżeli chodzi o ruch plemników? Zastanawiam się co robić. Help!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 16:16

    svchw1d320yd2ylz.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    my dzien przed iui ktora byla kolo poludnia bylismy na imprezie, bo nikt nie spodziewal sie iui nastepnego dnia, wiec alkohol sie polal, glownie driny z czystą i jakos parametry najlepsze jak dotychczas;) wiec chyba to sprawa osobnicza tak jak z papierosami, niektorym beda szkodzic innym nie!


    podobno alkohol jak ma wpłynąć na plemniki to nie te aktualne tylko te za dwa trzy miesiące:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eee tam :) wszystko jest dla ludzi w normalnych ilosciach;) gdyby chcialo sie trzymac tych wszystkich zalecen itd to idzie zwariowac!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że do IUI dobrze jest zużyć całe nasienie (jest ono dodatkowo preparowane, zagęszczane itp.), większa ilość plemników - większe szanse.
    A jeżeli widujecie się rzadko i chcecie mrozić, to zamroźcie kilka dni po IUI i wykorzystacie do następnego zabiegu, jeżeli nie będziecie się mogli spotkać.
    Tak mi się wydaje, ja bym tak zrobiła...

    Z różną jakością plemników pary podchodzą do IUI. Lekarz doradzi...
    A robiliście w ogóle badanie nasienia, znacie parametry?

    Colla wrote:
    Hej dziewczyny, pewnie się orientujecie - więc zapytam. Chciałabym podejść do inseminacji.. Moj partner aktualnie przebywa za granicą i w Polsce będzie w sobotę z rana, tak tez wstępnie Pani ginekolog wyznaczyła mi termin inseminacji - o ile na monitoringu wczesniej wszystko bedzie ok. Wczesniej, oczywiście mam sobie zrobić zastrzyk. Moj kochany z racji stresów, różnego rodzaju nie chce oddawać nasienia w klinice, tylko w pobliżu w hotelu, w bardziej ludzkich warunkach i w przeciągu 15min materiał dostarczyć. Nasienie chcielibyśmy choć częściowo zamrozić, a część o ile będą dobre parametry użyć do inseminacji. Z waszego punktu widzenia, ma to sens? Jak wiele nasienia potrzeba do 1 inseminacji, ile musi być plemników w 1ml? Jak jakościowo.. jakie muszą być normy jeżeli chodzi o ruch plemników? Zastanawiam się co robić. Help!

    Colla lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Colla Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Wydaje mi się, że do IUI dobrze jest zużyć całe nasienie (jest ono dodatkowo preparowane, zagęszczane itp.), większa ilość plemników - większe szanse.
    A jeżeli widujecie się rzadko i chcecie mrozić, to zamroźcie kilka dni po IUI i wykorzystacie do następnego zabiegu, jeżeli nie będziecie się mogli spotkać.
    Tak mi się wydaje, ja bym tak zrobiła...

    Z różną jakością plemników pary podchodzą do IUI. Lekarz doradzi...
    A robiliście w ogóle badanie nasienia, znacie parametry?

    Dziękuję za odpowiedź!! Ogólnie mamy mały problem bo mąż miał raka jądra, guzek jest usunięty i wszystko gra, jednak będzie miał chemioterapie mimo wszystko. W poniedziałek zaczyna chemię, nasienie zamroził już w Niemczech, ale dużo taniej sama inseminacja wychodzi w Polsce. Pani doktor powiedziała, że jeżeli będę miała dobre warunki, a wszystkie badania już mam, to podejmiemy inseminację, choć ona wolałaby zbadać jeszcze hormony itd.. Natomiast ja mam 27 lat, jedną wpadkę za sobą z moim partnerem, niestety zakończoną poronieniem, nie wiedziałam o ciąży, piłam alkohol i nie dbałam o siebie, do tego miałam bardzo duże TSH, przeciwciała również. Jednak wiem z tego powodu, że jestem płodna. Widujemy się zwykle wtedy, gdy jest po owulacji lub przed.. Nie mamy możliwości zgrać tego wszystkiego w czasie ze względu na pracę. Bardzo sie kochamy, jednak oboje mamy troszkę pod górkę. Pani doktor powiedziała nam, że po chemii możemy sie starać za rok, zanim nasienie męża sie unormuje, o ile w ogole.. Ech

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 20:33

    svchw1d320yd2ylz.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk, dorysuj u mnie smutaska. Dziś beta negatywna :(

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Colla, a to przed chemią na pewno warto się zabezpieczyć i zamrozić.
    Niektóre kliniki maja programy typu oncoferitlity i na pewno dobrze pokierują. Powodzenia Wam życzę,

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny- tak mi przykro ;(

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Colla mam nadzieje ze sie wszytko pouklada..trzymam kciuki
    Płatek szkarłatny wrote:
    Lunk, dorysuj u mnie smutaska. Dziś beta negatywna :(
    spółczuje kochana bardzo mi przykro...jak tak widze ze jedna po drugiej melduje o negatywie robi mi sie strasznie smutno...przeciez my wszytkie tak pragniemy dzidzi jestem pewna ze bylybysmy super mamami a nic z tego nie wychodzi...zycie jest niesprawiedliwe...ale mimo wszytko trzeba wierzyc ze jest jakis plan dla nas i ze doczekamy sie w koncu...

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Colla Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane i również wysyłam dużo pozytywnej energii, trzeba być pozytywnej myśli.

    svchw1d320yd2ylz.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek, przykro mi :(

    EDIT: Sprawa się wyjaśniła, pytania nie ma :) Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 06:57

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI

    bizona - 25.03 :-(
    Opium - 01.04 :-(
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04
    Płatek szkarłatny - 05.04 :-(
    mkl - 07.04
    Stelka_mis - 11.04
    Lunk_a -13.04
    Gallina - 13.04
    Kaśka28 - 14.04
    ka_tarzyna - 15.04
    Paolala - 16.04
    słomka:) - 16.04
    Mee - 18.04
    Mała Mi 80 - 20.04
    Alcea - 20.04

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 15:53

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek
    przykro mi.
    monika
    mkl
    jak u Was dzisiaj?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Mi
    jak dziś iui?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lunk_a to dzisiaj.Właśnie siedzę w klinice i mąż się produkuje:-D

    Kaśka28, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka ja oczekuje miesiączki jutro, u mnie trudno ją wyczuć, bo nie ma bóli brzucha ani przed ani w trakcie, ale czuje zawsze taką jakby wilgoć...trudno mi to wytłumaczyć, co najdziwniejsze u mnie dziś i wczoraj temperatura 37 stopni...czy wy też tak macie że dzień przed miesiączką macie wysoką temperaturę? Bo ja przyznam szczerze mam tak często..czasem dopiero mi spada w drugi dzień miesiączki

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    my dzien przed iui ktora byla kolo poludnia bylismy na imprezie, bo nikt nie spodziewal sie iui nastepnego dnia, wiec alkohol sie polal, glownie driny z czystą i jakos parametry najlepsze jak dotychczas;) wiec chyba to sprawa osobnicza tak jak z papierosami, niektorym beda szkodzic innym nie!


    Z otoczenia widzę, że w alkoholiczych rodzinach dzieci cała gromada nieraz.. a mój czy pije czy nie i tak ma wyniki do bani :) więc parę drinków plemników nie wybije.. ech.. z tą męską niepłodnością to wiecie.. w większości przypadków nasi mężczyźni nie różnią się od ogółu populacji.. wydaje mi się że podłoże może być jeszcze w życiu płodowym.. nasz profesor wypytywał bardzo męża o to czy ma jakieś informacje o przebiegu ciąży, lekach branych przez matkę itp. A ostatnio czytałam, że u dzieci palaczy - chłopców - są bardzo często problemy z płodnością.. to były jakieś najnowsze badania.. a moi teściowie oboje palący..

    niedoświadczona 32
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka ja oczekuje miesiączki jutro, u mnie trudno ją wyczuć, bo nie ma bóli brzucha ani przed ani w trakcie, ale czuje zawsze taką jakby wilgoć...trudno mi to wytłumaczyć, co najdziwniejsze u mnie dziś i wczoraj temperatura 37 stopni...czy wy też tak macie że dzień przed miesiączką macie wysoką temperaturę? Bo ja przyznam szczerze mam tak często..czasem dopiero mi spada w drugi dzień miesiączki
    Kochana nie wiem sama bo jak mierzylam temp kilka razy to robilam test 10dni po owu i jak negatyw juz nie mierzylam.
    Ale u Ciebie moze jeszcze jest szansa? Hcg wydziela sie po zagniezdzenie tak? 48 godz po?
    To szanse sa!

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ