X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A ja lubię forum. W moim przypadku nie szkodzi. Bardzo lubię dziewczyny stąd i traktuje forum jako wspolne pisanie, nie nakrecanie;)
    wiesz też tak traktuję ale nie raz potrzebuje kilku dni wolnego ;)
    tak dla siebie , męża :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a ja mam zawsze w zaleceniach betę po 14 dniach i tego się trzymam:-)
    Jak dostanę @ to wizyta w klinice między 18 a 25 dc i jedziemy z in vitro.
    Mam zadzwonić do mojej koordynatorki i obgadamy co i jak z tym in vitro, jakie pakiety, posprawdzamy moje badania...

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u nas wreszcie wiosna, porodziły sie znajomym dzieci poczęte zeszłego lata, i ja już też tak bardzo chciałabym być w ciąży... byliśmy wczoraj z mężem w klinice na spotkaniu informacyjnym dla par podchodzących do in vitro, pokazali nam film ze "świadectwami" par, które przeszły przez procedurę z różnym skutkiem, połowa sali (głównie żeńska) ryczała bezgłośnie w trakcie jak bobry, ręce nerwowo ocierały policzki, my też ryczeliśmy, choć przed spotkaniem jeszcze się wygłupialiśmy i wymyślaliśmy fachowe pytania...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 17:31

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Z otoczenia widzę, że w alkoholiczych rodzinach dzieci cała gromada nieraz.. a mój czy pije czy nie i tak ma wyniki do bani :) więc parę drinków plemników nie wybije.. ech.. z tą męską niepłodnością to wiecie.. w większości przypadków nasi mężczyźni nie różnią się od ogółu populacji.. wydaje mi się że podłoże może być jeszcze w życiu płodowym.. nasz profesor wypytywał bardzo męża o to czy ma jakieś informacje o przebiegu ciąży, lekach branych przez matkę itp. A ostatnio czytałam, że u dzieci palaczy - chłopców - są bardzo często problemy z płodnością.. to były jakieś najnowsze badania.. a moi teściowie oboje palący..

    Też mi się wydawało że alkohol od czasu do czasu nie powinien być problemem. Ale mój mąż odstawił alkohol całkowicie 4 miesiące temu (od tamtego czasu ani kropli) i wyniki się bardzo poprawiły! Aż byliśmy w szoku że aż tak - np. ruchliwość zdaje się z 20% na 40% i wszystkie inne parametry też.

    A dodam, że przez ostatnie 2 lata badaliśmy nasienie regularnie i ani po Profertilu się nie poprawiło, a po operacji żylaków powrózka tylko odrobinę (a część parametrów została bez zmian). Teraz pierwszy raz poprawa jest tak znaczna.

    Oczywiście nie twierdzę, że to na 100% brak alkoholu teraz poprawił wyniki, bo mąż też wprowadził kilka innych drobnych zmian w swoim życiu (może też warte przemyślenia) np.
    1) codziennie 1 minuta zimnego prysznica po normalnym prysznicu (ja też to praktykuje od niedawna i polecam)
    2) dużo mniej mięsa a dużo więcej ryb i warzyw

    Oczywiście może to też być przypadek (bo parametry nasienia zmieniają się u facetów często), ale ja bym się nie zdziwiła jakby te zmiany miały wpływ.

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Powodzenie:) pecherzyk byl czy pekl?

    Dzięki!
    Tym razem jeszcze był,choć minęło już 39h od Pregnylu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 19:00

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:09

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka ja oczekuje miesiączki jutro, u mnie trudno ją wyczuć, bo nie ma bóli brzucha ani przed ani w trakcie, ale czuje zawsze taką jakby wilgoć...trudno mi to wytłumaczyć, co najdziwniejsze u mnie dziś i wczoraj temperatura 37 stopni...czy wy też tak macie że dzień przed miesiączką macie wysoką temperaturę? Bo ja przyznam szczerze mam tak często..czasem dopiero mi spada w drugi dzień miesiączki
    Ja ostatnio ciągle mam podwyższona. Nawet w czasie @ niewiele spada.

  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123,
    Dzięki!
    Może uda Ci się teraz za 8 razem? :-)
    Z racji tego,że wcześniej IUI poskutkowała to teraz mamy lepsze nastawienie od pierwszej próby i rozważamy więcej podejść niż poprzednio,choć oczywiście mam nadzieję,że więcej nie będzie potrzebne.

    Pierwsza ciąża i tym samym pierwsze 3 IUI miałam na swoim własnym cyklu,miałam własne owulacje. Problemem były plemniki. Teraz po ciąży miałam dłuższe,bezowulacyjne cykle i w związku z tym teraz przystępuje w cyklach stymulowanych. Problem z plemnikami pozostał. Ciekawe jest to,że w pierwszej i drugiej próbie brałam Menopur w tej samej dawce, w tym samym dniu cyklu a za pierwszym razem miałam 3 pęcherzyki, a teraz tylko 1. Na pęknięcie poprzednio dostalam Ovitrelle,a teraz Pregnyl. Po Ovitrelle czułam owulację już po 4 godzinach i wg mnie IUI była zrobiona za pozno. Teraz po Pregnylu 39h po pęcherzyk jeszcze był.

    Mój dr nie robi usg po owu,bo mówi,że niczego w tym cyklu to i tak nie zmieni. Robi usg początku cyklu,przed stymulacją (żeby wykluczyć ew.torbiele). Z tym,że u mnie dotąd zawsze pękały.

    Ja nie mierzę temp. Nigdy nie mogłam się do tego skrupulatnie zabrać :-)
    Ale w 80-90% cykli czuję kiedy mam owulację :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2016, 20:55

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałam ;-)

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:10

  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123,
    Jeśli wiesz,że nie było dobrze zrobione to może rzeczywiście ich nie licz ;-)
    Mi też byłoby trochę żal,bo zawsze chciałam mieć dużą rodzinę. Ale teraz cieszę się,że mamy choć tego jednego bąbelka :-)

    Mari123 lubi tę wiadomość

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:10

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj dziewczyny zazdroszczę wam tych dzieciaczków, ja bym chciałam mieć czwórkę dzieci, ale będę przeszczęśliwa jak będę miała jedno. Potem mogę adoptować jeśli będę musiała znów stoczyć walkę z niepłodnością.

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie bez niespodzianki. Test sikany-negatywny. W sobotę @. Zastanawiam się nad kolejną iui bo byłaby teraz trochę na wariata ze względu na wyjazd, czy odpocząć i koniec maja zacząć przygotowania do in vitro....

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI

    bizona - 25.03 :-(
    Opium - 01.04 :-(
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04 :(
    Płatek szkarłatny - 05.04 :-(
    mkl - 07.04
    Stelka_mis - 11.04
    Lunk_a -13.04
    Gallina - 13.04
    Kaśka28 - 14.04
    ka_tarzyna - 15.04
    Paolala - 16.04
    słomka:) - 16.04
    Mee - 18.04
    Mała Mi 80 - 20.04
    Alcea - 20.04

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika
    kurcze przykro wstawiać smutne buźki :/
    musisz się zastanowić na ile wyjazd koreluje z ewentualną iui, czy jest szansa wstrzeic się w dni płodne, choćby stymulacja.

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziś 14dpo, dzień miesiączki, temperatura 36,96, wczoraj i przedwczoraj była 37 stopni, jak na razie miesiączki nie ma, zrobiłam znów test i definitywnie negatywny, więc chyba by było niemożliwe by 14dpo był fałszywie negatywny.. choć mam testy z allegro więc wszystko jest możliwe, szyjka macicy rozpulchniona jak zawsze u mnie przed miesiączką więc to kolejny znak, że jednak to nie ciąża

    mam tylko wątpliwości z powodu temperatury, w cyklach nieudanych najwyższa temperatura w okolicach okresu była góra 36,90, 37 stopni miałam jedynie w cyklu ciążowym..

    No nic zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, jeśli miesiączka ma się zjawić chciałabym by była dziś, o czasie

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ