X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka - wzruszyłam się ♡ oby tak dalej!

    Ninkali, strasznie mi przykro...ale może to chwilowy kryzys i jeszcze nie wszystko stracone. Strasznie wjeżdżają na psyche te starania :(

    Cccierpliwa, trzymam kciuki za listopad!

    Ja z coraz większą paniką patrzę w kalendarz. Czas leci tak szybko, a mnie ogarnia przerażenie ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • ulka_kulka Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Hej dziewczynki! Dluzszy czas sie tutaj nie udzielalam ale moze ktos mnie jeszcze pamieta ;)
    Mialam 3 nieudane IUI. Problemem sa u nas plemniki. Klinika twierdzi ze teraz tylko IVF. Skoro juz nie mamy nic do stracenia poszlam na dwie konsultacje.
    Pierwsza u naprotechnologa - on twierdzi ze wcale nie jest tak zle ale co by podleczyc meza przepisal mu CLO i zestaw witaminek.
    Druga w innej klinice w innym miescie - tam sie dowiedzielismy ze zadna z IUI nie powinna zostac wykonana bo parametry sa tak slabe ze nie dochodzi do zaplodnienia. Obecnie mamy 1% szans na naturalna ciaze. Natomiast leki od napro sa super i po 3 mies mamy sprawdzic czy sa efekty. Jesli beda to zaczynamy starania od poczatku jesli nic sie nie ruszy to tylko IVF.

    Nie wiem czy pamietacie jak zylam w stresie bo nie ufalam lekarzowi. I najgorsze jest to ze mialam racje.
    Jakbym od razu pojechala do drugiej kliniki to nikt by mi nie mydlil oczu IUI i zaczelibysmy leczyc meza duzo wczesniej.

    Mam nadzieje ze Wami zajmuja sie kompetentni lekarze. Trzymam za wszystkie kciuki
    Janes, a jakie macie parametry nasienia? My też mamy bardzo słabe i się zastanawiam, czy ta inseminacją ma sens...

  • Ans Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 07:43

    23.05.2017 r. 1 IUI - :(
    26.09.2017 r. - laparotomia, usunięcie lewych przydatków, endometrioza
    Wiosna 2018 r. - IVF
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulka_kulka wrote:
    Vaola tak się staram sobie powtarzać. Że to dopiero początki i każdy organizm reaguje inaczej. Ja 13 dc miałam 18 mm i uznali wszyscy, że lepiej zrobić owulację 15 dnia (miałam tez robione badania 11 dc i było 15 mm, wiec w takim tempie, to nic dziwnego, że postanowili przesunąć). No ale najwyraźniej taka moja uroda, że mam koło 19 mm i dość.

    Jest mi bardzo przykro, bo już bardzo bym chciała, żeby się to posunęło do przodu. Nie chcemy się z mężem decydować na in vitro. Jesteśmy natomiast zdecydowani na adopcję. Ale chciałąbym cokolwiek działać, bo takie stanie w miejscu to mnie najbardziej dobija.
    W każdym razie pocieszali mnie na miejscu, że może tak miało być i natrualnie się uda.

    Mój M. ma bardzo kiepskie nasienie i ogólnie ta inseminacja to trochę z serii tonący brzytwy się chwyta. Szczerze mówiąc, to ja też mało wiem i zaufałam lekarzom. Nie wiem, czy to dobrze, czy to źle, ale mało ogólnie na ten temat czytam, raczej się nie buntuję i robię to, co mi mówią. Przynajmniej póki co:)
    A Ty Vaola masz jakieś plany?

    U mnie identycznie bylo z pecherzykiem, tez rosl w takim tempie jak u Ciebie wiec jak mial 18 mm to IUI zaplanowano dwa dni pozniej. Przy tym cyklu tez tak bylo tylko po ovitrelle poszlam nastepnego dnia jeszcze na usg i okazalo sie, ze pecherzyk w ciagu 20 godzin urosl do 22 mm. Chyba ten zastrzyk tak dziala na moje pecherzyki, ze przyspieszaja. W zwiazku z tym tego dnia byla decyzja, ze robimy IUI.

    U nas w tym miesiacu przerwa a we wrzesniu podejdziemy do koljenej IUI. Pewnie zrobimy jeszcze dwie i pomyslimy co dalej. Zorientujemy sie pewnie jakie bylyby koszty IVF i bedziemy liczyc grosz do grosza czy nas bedzie w ogole na to w najblizszym czasie stac.

    A u Was jakie parametry nasienia? Jakby bylo az tak slabe to mysle, ze lekarz nie zdecydowalby sie na inseminacje wiec moze nie ma co sie zalamywac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem przed inseminacją, robię teraz badania. Lekarz zlecił zrobienie AHBC. Mąż pojechał dzisiaj do UCK, ale babeczka powiedziała, że oni kilka AHBC mają. Który więc zrobić?

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie z innej beczki - po jakim czasie od <3 można spokojnie wchodzić do morza, żeby sobie nie wypłukać cennego ładunku? ;-)

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Pytanie z innej beczki - po jakim czasie od <3 można spokojnie wchodzić do morza, żeby sobie nie wypłukać cennego ładunku? ;-)
    Bea , czyżby wczasy się szykowały?:)

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Bea , czyżby wczasy się szykowały?:)
    Najlepiej chyba się wyluzować i wtedy 'pach!' znienacka wrócić z wakacji z brzuchem ;-D

    didik34 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea z tego co wiem to cenny ladunek ktory dostal sie gdzie powinien, nie wycieka, wiec mozna od razu :)

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • ulka_kulka Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    U mnie identycznie bylo z pecherzykiem, tez rosl w takim tempie jak u Ciebie wiec jak mial 18 mm to IUI zaplanowano dwa dni pozniej. Przy tym cyklu tez tak bylo tylko po ovitrelle poszlam nastepnego dnia jeszcze na usg i okazalo sie, ze pecherzyk w ciagu 20 godzin urosl do 22 mm. Chyba ten zastrzyk tak dziala na moje pecherzyki, ze przyspieszaja. W zwiazku z tym tego dnia byla decyzja, ze robimy IUI.

    U nas w tym miesiacu przerwa a we wrzesniu podejdziemy do koljenej IUI. Pewnie zrobimy jeszcze dwie i pomyslimy co dalej. Zorientujemy sie pewnie jakie bylyby koszty IVF i bedziemy liczyc grosz do grosza czy nas bedzie w ogole na to w najblizszym czasie stac.

    A u Was jakie parametry nasienia? Jakby bylo az tak slabe to mysle, ze lekarz nie zdecydowalby sie na inseminacje wiec moze nie ma co sie zalamywac :)

    Każda z nas ma inną urodę, ale może faktycznie mamy podobnie :)
    Co do nasienia, to nie wszystko pamiętam - jeśli chodzi o ilość, ruchliwosć, ale jest ok w normie. Natomiast 0% plemników klasy I i chyba tylko ok.3% plemników klasy II. I to wyszło na tym bardzo szczegółowym badaniu (tym z dużym powiększeniem).

    My zdecydowaliśmy się na podjęcie tylko 2 prób. Musiałam sobie to z góry określić, bo wiedziałam, ze w innym przypadku mogę się zapętlić.

    Z jakiego jesteś miasta? Na IVF można uzyskać jakieś dofinansowanie?

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BEA nasienie dociera do jajowodów w około godzinę, a po inseminacji po około 20 minutach, a jak juz tam jest to jest bezpieczne , woda się tam nie odstaje wiec nie wypłucze chłopaków.
    dobrej zabawy nad morzem

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, czyli godzinkę poleżę przed nurem w fale :-)

    gannkw7i858ouu0g.png
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udanego wypoczynku Bea :))

    ulka kulka przykro mi .. :( nie wiem za bardzo o tej klasie I i II plemnikow bo tutaj jakos inaczej nam podaja parametry : % ogolne i punkty ogolne te ze od 180 jest ok .. Ale nie najlepsze ma ten Twoj. dajesz mu orzeszki, migdaly i rozne takie?

    szatanka wlasnie wczoraj na Onecie chyba pisali o tej Cholinie! ze jest zwiazana z wieloma chorobami wiec wlasnie trzeba dbac zeby nie bylo niedobou.

    szatanka, Bea_ lubią tę wiadomość

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Wiesz, najistotniejsza jest norma. Mimo ze u nas morfologia skoczyla na 7% to w dalszym ciagu ruch byl ponizej normy. Wg nowego lekarza jesli ktorykolwiek parametr jest ponizej normy to szanse na naturalna ciaze drastycznie maleja. IUI ma sens tylko wtedy kiedy wszystkie parametry sa w normie. Moga byc niskie ale nadal w granicach normy. IUI samo w sobie ma tak niska skutecznosc ze w pewnym momencie nie ma sensu dawac nadzieji jesli wszystko jest z gory skazane na niepowodzenie.
    Jasne, przy zlych parametrach IUI czasem sie udaje. Ale jak dr mowi, bardzo bardzo rzadko.

    Tak czytam to o cztm piszesz i troche jestem zdziwiona... Leczymy się u tego samego lekarza, ktory przy zanizonej ruchliwosci i morfologii zalecil nam wlasnie IUI. Powiedzial, ze parametry sa pozanizane, ale nie jest to tak zle nasienie zeby od razu kwalifikowac do in vitro. Chyba wiec nie jest do konca tak, ze przy zanizonych niektorych parametrach nie warto sprobowac z IUI. Statystyka statystyką, ale chyba nikomu nie spieszy sie od razu do in vitro i osobiscie nie czulabym sie spokojna gdybym z IUI nie sprobowala nawet jezeli bedzie to kasa wywalona "w bloto".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2017, 22:18

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe dziekuje :*

    Co do parametrow nasienia to powiem tyle ze iui podwyzsza szanse o niewiele wiekszy procent jak starania naturalne... ale robi sie ja nie dlatego ze partner ma odealne wyniki nasienia a po to ze czesto sa.lepsze po oreparatyce dlatego sie probuje... choc jak mowie procent ze sie powiedzie jest niewiele wyzszy jak natural...

    Nam 3 iui nie wyszly mimo super nasienia ;) a dodatkowo ladnej owulacji itp przy stymulacjach...

    Ja juz zbieram sile do IVF i jedyne na co moge miec jeszcze nadzieje to ze jakis cud przywola owulke w tym czasie kiedy mamy przerwe przed rozpoczeciem procedury i uda sie a jak nie to podejde do procedury z wielka nadzieja... mi osobiscie szkoda bylo czasu i sily na wiecej jak 3 iui i z gory wiedzialam ze podejde do max 3

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Wichrowe dziekuje :*

    Co do parametrow nasienia to powiem tyle ze iui podwyzsza szanse o niewiele wiekszy procent jak starania naturalne... ale robi sie ja nie dlatego ze partner ma odealne wyniki nasienia a po to ze czesto sa.lepsze po oreparatyce dlatego sie probuje... choc jak mowie procent ze sie powiedzie jest niewiele wyzszy jak natural...

    Nam 3 iui nie wyszly mimo super nasienia ;) a dodatkowo ladnej owulacji itp przy stymulacjach...

    Ja juz zbieram sile do IVF i jedyne na co moge miec jeszcze nadzieje to ze jakis cud przywola owulke w tym czasie kiedy mamy przerwe przed rozpoczeciem procedury i uda sie a jak nie to podejde do procedury z wielka nadzieja... mi osobiscie szkoda bylo czasu i sily na wiecej jak 3 iui i z gory wiedzialam ze podejde do max 3

    I jeszcze jeden wazny aspekt zwiazany z IUI czesto jest to ratunek kiedy na naturalne dzialania i wstrzelanie sie w dni kiedy moze byc owu brakuje juz sily bo ani to smieszne ani romatyczne. Moze kiedys bylo, ale na pewno przestalo. Mysle, ze nie jedna z nas wie co mam na mysli...

    szatanka, jatoszka, Dani lubią tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaola to tez fakt moze to rowniez i w takich problemach pomoc... ja np w swojej sytuacji srednio wierzylam w to ze iui cos zmieni ale postanowilam ze sprawdze zeby nie bylo... szkoda ze mialam racje wolalabym jej nie miec ale choc wiem ze moge spokijnie podejsc do ivf pewna ze wszystkie oocje wykorzystalam...

    Mi sie osobiscie wydaje ze iui ma wieksza szanse powodzenia przy problemach z oslabionym nasieniem jak u par z nasieniem super...

    U nas i liczebnosc suoer i ruchliwosc nawet morfologia 40% a klapa

    vaola86 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    udanego wypoczynku Bea :))

    szatanka wlasnie wczoraj na Onecie chyba pisali o tej Cholinie! ze jest zwiazana z wieloma chorobami wiec wlasnie trzeba dbac zeby nie bylo niedobou.

    Udało mi się znaleźć cholinę w czystej postaci i porządnej ilości, bo 300 mg (a nie było to łatwe), więc podaję Wam na wszelki wypadek linka:

    http://swansonpolska.pl/swanson-vitacholine-cholina-300mg-60-kaps-p-3516.html

    Resztę można uzupełniać jajkiem, płatkami owsianymi lub preparatem Prenatal UNO :)

    Gdybyś znalazła ten link do artykułu, to zapodaj, proszę. :)

    Dani lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam sama znaleźć ten artykuł i wpadłam na taki ciekawy opis:

    http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/516637,cholina-wplywa-na-geny.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29

    Polecam.

    Bea_ lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Mozliwe ze mi dr powiedzial tak dlatego ze mamy za soba 3 nieudane IUI. Ale to co rownie wazne to przed IUI trzeba sprobowac podleczyc meza. U nas sam Profertil mocno podniosl parametry ale wciaz ruch byl ponizej normy. Niewiele ale ponizej. Lepkosc 3+ calkowicie dyskwalifikuje z naturalnych staran.
    I szczerze Wam powiem, ze jesli te leki od napro przyniosa skutek to bede chciala jeszcze raz podejsc do IUI. U nas to bedzie tak jakby nowy poczatek.

    Mam nadzieje, ze leczenie przyniesie upragniony efekt bede sledzic Twoje wiadomosci i trzymac kciuki. Sama nad tym CLO sie zastanawiam bo u nas profertil nie pomogl nic a nic. Teraz maz bierze witaminy, ale w osobnych dawkach, niektrore o wiele wieksze niz w profertilu np. L karnityne i wit. E. Zobaczymy czy to cos ruszy. U nas lepkosc ++, ale na pocieszenie Ci powiem, ze jedna dziewczyna z forum, z ktora troche pisalam na prv zaszla dwa msc temu z taka sama lepkoscia i to calkiem naturlanie. Szykowala sie juz na IUI a tu niespodzianka. Maz oprocz wit. pil acc przed owu.
    Ja zreszta tez zaszlam raz w ciaze z taka lepkoscia, niestety zabraklo szczęścia na szczesliwy final. Fakt faktem maz wtedy mimo tej podwyzszonej lepkosci miał ruchliwosc prawie 50%. Po roku suplementacji polecialo o 30% w dol wiec jest jeszcze taka opcja, ze jak te witaminy ktore bierze teraz nie pomoga to odstawiamy wszystko bo skoro lepiej byli jak nic nie brał to nie wiem czy jest w tym jakis sens.

‹‹ 787 788 789 790 791 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ