X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Intralipid- gdzie i za ile
Odpowiedz

Intralipid- gdzie i za ile

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Czytam te Wasze wpisy i jestem przerażona. Robią w tych przychodniach problem z niczego. Głupi wenflon ciężko wbić?! porażka. Jeśli tylko macie jakiś papier od lekarza odnośnie intralipidu to muszą go podłączyć nie mają wyjścia


    To nie chodzi o wbicie wenflonu ale odpowiedzialność karna gdyby coś ci się stało. To jest kroplówka, wlewasz sobie coś prosto do krwiobiegu - nikt nie jest w stanie przewidzieć reakcji alergicznej na soje i szczerze, gdybym była pielęgniarka, która to ma wykonać w domu u nieznanej pacjentki to w życiu nie wzięłabym na siebie odpowiedzialności. W przychodni też muszą mieć podkładkę jakas. Podawanie czegokokwiek w żyłę w warunkach domowych wiąże się z ryzykiem, nigdy nie wiesz czy akurat tobie nie przydarzy się infekcja. A jak się przydarzy to pójdzie piorunem bo intralipid to świetna pożywka dla gronkowców i innych dziadów, nie mowiac o zoltaczce. Nie straszę, mówię to co mi powiedział lekarz. Kroplówki dziewczyny tylko w warunkach szpitalnych! Ja pytałam u siebie w przychodni, powiedzieli, że absolutnie mi nic w żyłę nie wleją, musiałabym mieć papiery że szpitala i wyspecjalizowaną pielęgniarkę.

    To teraz z innej beczki - gdzie (z wyjątkiem Invicty) można zrobić intralipid w Wawie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2017, 12:18

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest zalecenie na papierze muszą podać obojętnie gdzie czy to przychodnia, czy szpital

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się mylę ale podanie intralipidu w IVF nie jest procedura zaakceptowana i zakontraktowana przez NFZ, wiec jak najbardziej przychodnia ma prawo odmowic. Ale mogę się mylić.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dla wiadomosci, dzwonilam wlasnie do nOvum w Wawie z pytaniem czy moge u nich zrobic wlew w intralipidu i pani mi powiedziala, ze musialabym miec skierowanie od immunologa, wlew trwa 3-5h w zaleznosci czy 100ml czy 200ml, bo MUSI byc obecny anastezjolog przez caly czas i nie zrobi mi tego pielegniarka. Cena to 428 zl i 643 zl odpowiednio. Natomiast zaden z lekarzy pracujacych w nOvum skierowania mi nie wystawi (do ivf), bo klinika w ogole od intralipidu odeszla, jako ze okazal sie nieskuteczny i nie ma zadnych dowodow na jego dzialanie. Takze ja chyba odpuszczam, licze ze steryd pomoze w moim przypadku.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurde... aż tak...anestezjolog? zalecenie od immunologa to wiem. Nie ma dowodów na działanie...no pięknie. A polecili coś innego na komórki NK w takim razie?

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję nOvum również nie stosuje leczenia immunologicznego, również z braku dowodów. Także Invicta swego czasu mi odmówiła. Jedyny kierunek to Łódź, chyba.
    Anastezjolog, myślę, ze względu na możliwe reakcje alergiczne (wstrząs) i ktoś cię musi wtedy ratować ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam kiedyś w novum na zabiegowym w momencie, gdy podawany był intralipid. Rzeczywiście obecny był anastezjolog, ale nie jest tak, że stoi nad człowiekiem cały czas. W tym czasie robi też inne zabiegi.
    Atosiban podaje pielęgniarka. Mi akurat szefowa pielęgniarek, ale też nie była ze mną cały czas.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam też, że w novum immunologia traktowana jest po macoszemu, ale jest kilku lekarzy, którzy nie bronią "leczyć" tej sfery w innym miejscu i można im nawet powiedzieć, co się w tej kwestii zrobiło.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Jeśli jest zalecenie na papierze muszą podać obojętnie gdzie czy to przychodnia, czy szpital
    Z tego co ja wiem, to takie zlecenia maja obowiazek zrealizowac tylko wtedy, gdy lekarz wypisujacy ma kontrakt z NFZ.

    W szpitalu czy przychodni o wiele latwiej o jakas infekcje (wymieniony np gronkowiec), bo szpital to w ogole wylegarnia bakterii, niz w domu. Wszystko jest w jalowych opakowaniach, wystarczy zalozyc rekawiczki.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co zrobisz ze wstrzasem anafilaktycznym w domu?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Byłam kiedyś w novum na zabiegowym w momencie, gdy podawany był intralipid. Rzeczywiście obecny był anastezjolog, ale nie jest tak, że stoi nad człowiekiem cały czas. W tym czasie robi też inne zabiegi.
    Atosiban podaje pielęgniarka. Mi akurat szefowa pielęgniarek, ale też nie była ze mną cały czas.

    Jasne, ze nie chodzi o to, ze anastezjolog przy Tobie przez 5h stoi, ale musi byc na miejscu, zeby Cie w razie czego zaintubowac i podac cos na wstrzas, ale co tam sie jeszcze moze stac przy podawaniu czegokolwiek w zyle...

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • jomi81 Autorytet
    Postów: 2157 1288

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że dom jest bezpieczniejszym miejscem na podanie wlewu. O wstrząsie po intralipidzie szczerze mówiąc nie słyszałam, natomiast wiem, że można wpaść we wstrząs nawet po spożyciu aspiryny.
    Ja miałam wlew 5 razy, za każdym razem w domu, na własnej kanapie. Polecam.

    Olga 05.01.2013
    IMSI 27.09.16 punkcja; 02.10.16 zamrożono 5 blastocyst (Gameta Rzgów)
    10.16 fet 4aa (+), 04.17 fet 4cc (+), cb; 12.16 fet 4aa (+), poronienie zatrzymane 8tc
    24.05.17 fet 3bc, 3cc (+); 22.06.17 biją dwa serduszka :)
    Nela i Tymon 09.01.2018
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    A co zrobisz ze wstrzasem anafilaktycznym w domu?
    Osoba, ktora jest ze mna w domu zadzwoni na pogotowie. Jak mnie osa na lace upierdzieli to tez bede musiala jechac do szpitala.

    Zawsze mozna zrobic pierwszy wlew w klinice a nastepny w domu, jak ktos sie wstrząsu obawia.
    Jednakze o wiele bardziej niebezpieczny jest, wspomniany tu atosiban, ktory podawala pielegniarka bez obecnosci anestezjolog, a to ten lek moze wplynac na czynnosc skurczowa serca...

    Edit: a soje zjadamy w naprawde duzych ilosciach, a jakos u wiekszosci ludzi nie wywoluje reakcji alergicznych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2017, 17:12

    Anna1975 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella. Jasne, ze masz racje, tylko ja po prostu jestem takim rodzajem pacjenta, ze w zyle sobie nic w warunkach domowych nie wleje. Z jakichs powodow pewne zabiegi wykonuje sie przewaznie w warunkach ambulatoryjnych/szpitalnych i ja swoim zdrowiem dla glupiego intralipidu ryzykowac nie bede. Ale kazdy ma swoje zycie i kazda po swojemu ocenia ryzyko ;-). Wiesz, gdyby nie zasady to pewnie niejedna by sobie zrobila punkcje tepa igla w warunkach domowych, albo cos w tym stylu...
    Jak bedzisz miala wstrzas anafilaktyczny to nie ludz sie, ze pogotowie zdarzy dojechac.
    W jaki sposob atosiban dziala na czynnosc skurczowa serca? Z ciekawosci pytam.

    Zjadanie soi a wlewanie sobie jej w zyle to sa diametralnie rozne sprawy.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale z atosibanem i pelegniarką było tak, że w ciągu 3 godzin wlewu miałam 4-5 razy mierzone ciśnienie przez nią.
    I jak tak sobie pomyślę to anastazjolog tez był na szczęście :) ale to zbieg okoliczności, bo akurat w tym czasie zabiegi inne trwały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2017, 17:30

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    No ale z atosibanem i pelegniarką było tak, że w ciągu 3 godzin wlewu miałam 4-5 razy mierzone ciśnienie przez nią.
    I jak tak sobie pomyślę to anastazjolog tez był na szczęście :) ale to zbieg okoliczności, bo akurat w tym czasie zabiegi inne trwały.

    Masz racje, ja tez bylam podpieta pod caly ten osprzet i anastezjolog byla w tle bo uczestniczyla w zabiegach. Wiec musieli mi wyznaczyc wizyte w godzinach jej pracy, dokladnie tak jak nOvum zyczylo sobie do intralipidu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty jestes takim typem pacjenta, wiec ok.
    Sa ludzie, ktorzy z powodu roznych chorob maja podawane kroplowki w domu, zeby zyc i nie zawsze robi to pielegniarka.
    Tak samo dzieje sie z zywieniem przy sondzie, gdyby to bylo ryzykowne, takie osoby bylyby hospitalizowane.

    Mysle, ze podany przyklad to grube przegiecie, bo do tego jednak potrzebny jest lekarz ;) w dzisiejszych czasach jest wiele uslug dotyczacych podawania czegos dozylnie ;)

    Atosiban czesto wywoluje tachykardie i problemy z ciśnieniem krwi, nie wiem w jaki konkretnie sposob, ale jest to zamieszczone w chpl

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella, ja tylko mowie, ze nie fair jest pisanie ze wlew intralipidu to pryszcz i mozna sobie samemu w domu zrobic i naklanianie do tego innych dziewczyn, bo jest to nieetyczne. Wiadomo, wszystko sie da zrobic, nie takie rzeczy ludzie robili w domu, a kiedys to w ogole nie mylo sie rak do operacji i niektorzy przezywali, a kobiety rodzily w domach, kto to widzial, zeby do szpitala z porodem jechac ;-) Jednakze fakty sa takie ze kazdy wlew dozylny wiaze sie z ryzykiem infekcji albo wstrzasu i takie rzeczy sie zdarzaja i tyle w temacie, niefair jest bagatelizowanie zjawiska. Czy mozemy zakonczyc temat?

    Co do Atosibanu, to juz ustalilysmy, ze cisnienie i puls byly monitorowane przez caly czas i przez caly czas obecny byl anastezjolog ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    w dzisiejszych czasach jest wiele uslug dotyczacych podawania czegos dozylnie ;)

    I sa te uslugi bardzo szczegolowo regulowane. Np. uslugi kosmetyczne vs uslugi medycyny estetycznej, gdzie nie kazda kosmetyczka ma prawo wykonywac dane zabiegi (ktore przerywaja ciaglosc skory, czy jak to tam sie nazywa). Co nie znaczy, ze jak masz ochote to nie mozesz sobie w warunkach domowych rzeznickim nozem wyciac np. znamienia, samodzielnie.
    Z podawaniem w zyle jest dokladnie tak samo. Jasne, ze mozesz, ale nie dyskutujemy tu o tym jakie glupie rzeczy mozna na sobie samemu wykonac.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chdzilo mi o to, ze podobno do intralipidu potrzebny jest anestezjolog, a do atosibanu nie, bo jest mierzone cisnienie, bezsens.

    Konsultowalam podawanie Intralipidu w warunkach domowych z dwoma lekarzami, zaden nie mial nic przeciwko. Zyje, jak i wiele innych dziewczyn. Nikogo nie namawiam, kazdy na swoj mozg. Jest to po prostu do ogarniecia, jesli ktos jest wstanie podjac to jakze wielkie ryzyko ;)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ