X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Ja ostatnio przy stymulacji na liczyłam 38 zastrzyków :/ i plus Fragmin x12 przy hiperce. Mam nadzieje, ze teraz będzie choć troszkę mniej. Najbardziej nieprzyjemny i bolacy byl Fragmin, on działa na zakrzepy krwi i za każdym zastrzykiem pieczenie straszne + siniak :/
    mialas hiperstymulacje? A te zastrzyki to na jakiej zasadzie oni dobieraja...wagi/czy wszystkim tyle samo...Mi babka w Invikcie na korytarzu mowila, ze tez tak miala to ja wzieli do szpitala bo nabrała wody...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 18:51

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Sysia, a przy in vitro dostaje się Menopur na wzrost pęcherzyków?
    Czy może inne zastrzyki też są do samodzielnego "wymieszania"?
    W Inviccie zazwyczaj daja Menopur na wzrost pęcherzyków, ale jest jeszcze Gonal F, który jest w penie i jest podobno bardzo wygodny. Większość leków jest juz w ampulkostrzykawkach wiec luz

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    W Inviccie zazwyczaj daja Menopur na wzrost pęcherzyków, ale jest jeszcze Gonal F, który jest w penie i jest podobno bardzo wygodny. Większość leków jest juz w ampulkostrzykawkach wiec luz

    Ok, to spoko, czyli Menopur najgorszy :P

    Dziewczyny, zaczynam się oswajać z myślą, że do Was dołączę (tych, co podchodzą do in vitro). Trochę się tylko obawiam, że nie załapiemy się na program rządowy :(

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    mialas hiperstymulacje? A te zastrzyki to na jakiej zasadzie oni dobieraja...wagi/czy wszystkim tyle samo...Mi babka w Invikcie na korytarzu mowila, ze tez tak miala to ja wzieli do szpitala bo nabrała wody...
    Tak miałam hiperstymulacje z najgorszymi jej objawami :/ ilość zastrzyków zależy np od ilości dni stymulacji, czasami dziwczyny mają zastrzyk rano i powtórka wieczorami jeżeli jest slaba reakcja na stymulacje

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Lilią 84 sysiaaaa idę identyczna droga co Wy tyle ze jestem tydzień do przodu, długi protokół najpierw ovulastan potem gonapeptyl co drugi dzien od dzis mam menopur i gonapeptyl. To moje pierwsze IVF. Cieszę sie bo menopur nie szczypie tak jak gonapeptyl a dwa szczypiący zastrzyki dziennie to juz dla mnie byłoby za dużo.
    Leczę sie u Neumberga i w sumie jest spoko. Trzymam za Wszystkie potrzebujące kciuki

    Lila84 lubi tę wiadomość

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Sysiaa no ja dopiero dwa zastrzyki mam za sobą, jutro trzeci, wiec doświadczenie jeszcze mizerne ;)
    Asiula przykro mi :( widziałam ze robiłaś betę :( trzymam kciuki za kolejny cykl - obyś nie musiała rozważać ivf. A czemu masz się nie załapać na rządowy program.?
    Requiem za Ciebie tez trzymam kciuki :) &&&&&

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    Hej :)
    Sysiaa no ja dopiero dwa zastrzyki mam za sobą, jutro trzeci, wiec doświadczenie jeszcze mizerne ;)
    Asiula przykro mi :( widziałam ze robiłaś betę :( trzymam kciuki za kolejny cykl - obyś nie musiała rozważać ivf. A czemu masz się nie załapać na rządowy program.?
    Requiem za Ciebie tez trzymam kciuki :) &&&&&

    Staramy się od lipca 2014 roku i z tego co mi mówił dr Kunicki to kwalifikując się z czynnika jajnikowego musimy mieć udokumentowane 2 lata starań, czyli lipiec 2016, a to już będzie po programie. Gdybyśmy byli zakwalifikowani z czynnika męskiego to też na ten moment 2 lata musimy mieć (mąż miał przy inseminacji 5,5 mln plemników na 1 ml). Chyba, że jeszcze bardziej spadnie mu stężenie plemników (poniżej 3mln), to wtedy rok.
    Jutro idę do dr Neuberga i się go podpytam konkretniej o nasze ewentualne szanse na kwalifikację.

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Staramy się od lipca 2014 roku i z tego co mi mówił dr Kunicki to kwalifikując się z czynnika jajnikowego musimy mieć udokumentowane 2 lata starań, czyli lipiec 2016, a to już będzie po programie. Gdybyśmy byli zakwalifikowani z czynnika męskiego to też na ten moment 2 lata musimy mieć (mąż miał przy inseminacji 5,5 mln plemników na 1 ml). Chyba, że jeszcze bardziej spadnie mu stężenie plemników (poniżej 3mln), to wtedy rok.
    Jutro idę do dr Neuberga i się go podpytam konkretniej o nasze ewentualne szanse na kwalifikację.
    Cos tu Kunicki namieszał... Jezeli masz ewidentna przyczynę niepłodności, a w twoim przypadku, to czynnik jajnikowy (rozumiem ze będziesz miala 6 cykli stymulacja) to wystarczy Ci rok leczenia. Przy niepłodność idiopatycznej jest warunkiem 24 miesiące. Dopytaj jutro na wizycie. Ja mam czynnik jajnikowy i jajowodow i miałem półtora roku udokumentowanego leczenia

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Cos tu Kunicki namieszał... Jezeli masz ewidentna przyczynę niepłodności, a w twoim przypadku, to czynnik jajnikowy (rozumiem ze będziesz miala 6 cykli stymulacja) to wystarczy Ci rok leczenia. Przy niepłodność idiopatycznej jest warunkiem 24 miesiące. Dopytaj jutro na wizycie. Ja mam czynnik jajnikowy i jajowodow i miałem półtora roku udokumentowanego leczenia

    Dopytam się dzisiaj u Neuberga ;) teraz będzie szósty cykl stymulowany, rok starań minie nam w lipcu, a leczenia w październiku.
    Ostatnio jak byłam u Neuberga i spojrzał na wyniki męża to tylko powiedział, że to jego wyniki są przyczyną naszej niepłodności :( i odczułam, jakby wątpił w zasadność inseminacji w naszym przypadku. Cóż, zobaczę, co dziś powie ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś usłyszałam podobną odpowiedź: 2 lata starań + 1 rok leczenia (obydwa warunki muszą zachodzić jednocześnie)

    Czy któraś z Was miała Menopur 600?

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziś usłyszałam podobną odpowiedź: 2 lata starań + 1 rok leczenia (obydwa warunki muszą zachodzić jednocześnie)

    Czy któraś z Was miała Menopur 600?
    Ja mam

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem wrote:
    Ja mam

    Samemu robi się roztwór? Tzn jest jakaś tableteczka i płyn i trzeba razem połączyć i do strzykawki, a później wstrzykuje się odpowiednią dawkę? Nie wykupiłam jeszcze recepty, więc ciekawość mnie zżera ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Kamila8k Autorytet
    Postów: 720 316

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziś usłyszałam podobną odpowiedź: 2 lata starań + 1 rok leczenia (obydwa warunki muszą zachodzić jednocześnie)

    Czy któraś z Was miała Menopur 600?

    O widzisz, tak Ci lekarz dzisiaj powiedział. Ja zamierzam się zapytać Niemoczyńskiego o to samo. Podchodzimy w tym cyklu do 3 inseminacji, zobaczymy co dalej będzie.
    Też Ci powiedział, ze 2 lata starań udokumentowane?

    klz9df9h204986rx.png
    w57vlbet2okrugwn.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila8k wrote:
    O widzisz, tak Ci lekarz dzisiaj powiedział. Ja zamierzam się zapytać Niemoczyńskiego o to samo. Podchodzimy w tym cyklu do 3 inseminacji, zobaczymy co dalej będzie.
    Też Ci powiedział, ze 2 lata starań udokumentowane?

    Tak, na całe szczęście rok temu robiłam badania na Karowej (pełny zakres hormonów I i II fazy), ale nie padło tam niepłodność. No chyba, że znajdę lekarza, który wystawi mi zaświadczenie, że staram się już 2 lata ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Samemu robi się roztwór? Tzn jest jakaś tableteczka i płyn i trzeba razem połączyć i do strzykawki, a później wstrzykuje się odpowiednią dawkę? Nie wykupiłam jeszcze recepty, więc ciekawość mnie zżera ;)
    Roztwór przygotowujesz sama masz fiolkę z proszkiem i strzykawkę z rozpuszczalnikiem, po wymieszaniu nabierzesz odpowiednia ilośc leku do strzykawki do wkłóć i juz gotowe

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziś usłyszałam podobną odpowiedź: 2 lata starań + 1 rok leczenia (obydwa warunki muszą zachodzić jednocześnie)

    Czy któraś z Was miała Menopur 600?
    W ten sposób... u nas były 3 lata starań i ponad rok leczenia. Zawsze można powiedzieć, ze zaczeliscie się starać wcześniej, bo nikt nie sprawdzi.

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy, jak macie ponizej 35 lat to trzeba miec 6 stymulacji i rok leczenia udokumentowany. Ja mialam 6 stymulacji a ze mam 36 lat to moglam byc od reki zakwalifikowana do czego namawial mnie P. ale powiedzialam ze chce sprobowac insemincji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaa oby Ci sie udało teraz 16icon_kiss.gif

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki :)
    U mnie 4 zastrzyk zaliczony - już bliżej jak dalej ;)

    Sysiaaa Ty to ekspertką w zastrzykach jesteś po takiej ilości.

    Asiula Po 6 cyklach z Clo i 3 IUI wystarczy Ci rok leczenia ( a starania to jak jak Sysiaaa napisała, podaj wcześniejszą datę - nikt Ci tego nie sprawdzi ).

    Triss jak się czujesz po zastrzykach? Ja mega senna chodzę, ale to może pogoda tak na mnie wpływa..

    Requiem Witamy w gronie :) Również trzymamy kciuki &&&
    A teraz masz Gonapeptyl codziennie czy co drugi dzień?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 12:17

    triss lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Tak, na całe szczęście rok temu robiłam badania na Karowej (pełny zakres hormonów I i II fazy), ale nie padło tam niepłodność. No chyba, że znajdę lekarza, który wystawi mi zaświadczenie, że staram się już 2 lata ;)
    Nie myl leczenia zw staraniem. Okres leczenia musisz miec rok i tu sa wszystkie badania hormonalne, monitoringi itd, a staranie masz np za pomocą kalendarzyka itd. Wiesz o co mi chodzi?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ