X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    Hej Kobietki :)
    U mnie 4 zastrzyk zaliczony - już bliżej jak dalej ;)

    Sysiaaa Ty to ekspertką w zastrzykach jesteś po takiej ilości.

    Asiula Po 6 cyklach z Clo i 3 IUI wystarczy Ci rok leczenia ( a starania to jak jak Sysiaaa napisała, podaj wcześniejszą datę - nikt Ci tego nie sprawdzi ).

    Triss jak się czujesz po zastrzykach? Ja mega senna chodzę, ale to może pogoda tak na mnie wpływa..

    Requiem Witamy w gronie :) Również trzymamy kciuki &&&
    A teraz masz Gonapeptyl codziennie czy co drugi dzień?
    Lila na razie do niedzieli czyli do 5 dnia stymulacji co drugi dzień a od 5 bedzie codziennie

    Lila84 lubi tę wiadomość

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Nie myl leczenia zw staraniem. Okres leczenia musisz miec rok i tu sa wszystkie badania hormonalne, monitoringi itd, a staranie masz np za pomocą kalendarzyka itd. Wiesz o co mi chodzi?

    Wiem, wiem o co chodzi ;)
    Prawda jest taka, że staramy się od lipca 2014, a leczymy od października 2014, więc 2 lata starań miną nam, jak się program skończy. Także, jeśli lekarz będzie się upierał, to wtedy ponoć ma wystarczyć zaświadczenie od innego lekarza, że np. staramy się od października 2013 i załatwimy problem 2-letnich starań ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 13:43

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Kamila8k Autorytet
    Postów: 720 316

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Wiem, wiem o co chodzi ;)
    Prawda jest taka, że staramy się od lipca 2014, a leczymy od października 2014, więc 2 lata starań miną nam, jak się program skończy. Także, jeśli lekarz będzie się upierał, to wtedy ponoć ma wystarczyć zaświadczenie od innego lekarza, że np. staramy się od października 2013 i załatwimy problem 2-letnich starań ;)
    Jakiś czasz temu Pałaszewski Nam mówił, że musimy mieć w Naszym przypadku (niepłodność idiopatyczna)24 miesiące udokumentowanych starań, i rok leczenia. Teraz nie wiem jak to się ma. Dziś Niemoczyński powiedział, że skoro mijają Nam dwa lata od starań, i 3 iui to możemy śmiało.

    Kurcze, przecież żadna z Nas nie idzie do ginekologa- tylko po to, żeby powiedzieć, że od jutra się stara. Tak czy nie? Ja mam wypis z moich wizyt, i w styczniu 2014 mam wpisane, planuje ciąże od jakiegoś czasu, ale się nie udaje....

    klz9df9h204986rx.png
    w57vlbet2okrugwn.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze... mnie nigdy nikt nie pytał o czas starań. Musiałam do kwalifikacji mieć tylko udokumentowany rok leczenia. Nie rozumiem o co tu chodzi

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwalifikacja do programu zależy też jaka jest przyczyną niepłodności.
    Ja mam niepłodnośc idiopatyczna i Musiałam mieć dwa lata udokentowane i się zakwalifikowalam ale w novum bo jak próbowałam w invicie i invimedzie do od razu krzykneli że jeszcze muszę mieć przynajmniej trzy inseminacje :-( a w novum nawet o tym nie wspomnieli ;-)

  • Kamila8k Autorytet
    Postów: 720 316

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    Kwalifikacja do programu zależy też jaka jest przyczyną niepłodności.
    Ja mam niepłodnośc idiopatyczna i Musiałam mieć dwa lata udokentowane i się zakwalifikowalam ale w novum bo jak próbowałam w invicie i invimedzie do od razu krzykneli że jeszcze muszę mieć przynajmniej trzy inseminacje :-( a w novum nawet o tym nie wspomnieli ;-)

    Udokumentowane czyli co? Chodziłaś do lekarza od samego poczatku jak zaczeliście sie starać?

    klz9df9h204986rx.png
    w57vlbet2okrugwn.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i znowu pewnie wszystko zależy od interpretacji lekarza... :(

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa Musiałaś miec udokumentowane dwa lata leczenia, bo masz kwalifikacje z powodu niepłodności idiopatycznej, ale tu dziewczyna mówią o dwóch latach starań co mnie bardzodziwi. Ja mam znany powód niepłodności i nikt nie żądał dwoch lat starania, a nawet na ten temat nie bylo wspominane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 16:16

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://refundacjainvitro.pl/ tu macie linka i jest wszystko jasne, nie ma nawet zmianki o staraniach, a o okresie leczenia. Jezeli któraś z was ma wątpliwości, to zachęcam do napisania do MZ

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    http://refundacjainvitro.pl/ tu macie linka i jest wszystko jasne, nie ma nawet zmianki o staraniach, a o okresie leczenia. Jezeli któraś z was ma wątpliwości, to zachęcam do napisania do MZ

    No ja właśnie będę chyba pisać. Na bocianie też podobno jest jakiś ekspert z MZ, który odpowiada na pytania ;)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    No ja właśnie będę chyba pisać. Na bocianie też podobno jest jakiś ekspert z MZ, który odpowiada na pytania ;)
    Na bocianie szybciej odpowiada, ale za to nie wszystkie pytania publikują, bo uniemożliwiają powtarzanie sie pytac. Warto próbować

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Na bocianie szybciej odpowiada, ale za to nie wszystkie pytania publikują, bo uniemożliwiają powtarzanie sie pytac. Warto próbować

    Siądę w święta i na spokojnie sklecę zapytanie.

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila8k wrote:
    Udokumentowane czyli co? Chodziłaś do lekarza od samego poczatku jak zaczeliście sie starać?
    Powiem ci ze ogólnie osiem lat się staram ale mam trzy lata dokumentacji czyli zabiegi związane z nieplodnascia, osiem cykli stymulowanych clostinbegytem plus zastrzyk na pęknięcie, różne badania moje i partnera

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Justa Musiałaś miec udokumentowane dwa lata leczenia, bo masz kwalifikacje z powodu niepłodności idiopatycznej, ale tu dziewczyna mówią o dwóch latach starań co mnie bardzodziwi. Ja mam znany powód niepłodności i nikt nie żądał dwoch lat starania, a nawet na ten temat nie bylo wspominane.
    Sysiu bo przy niektórych chorobach nie musisz mieć dwuletniej dokumentacji np jak ma się całkowicie niedrożne jajowody których nie można udroznic to taka kobieta się kwalifikuje bez dwuletniej dokumentacji medycznej ;-)

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    Sysiu bo przy niektórych chorobach nie musisz mieć dwuletniej dokumentacji np jak ma się całkowicie niedrożne jajowody których nie można udroznic to taka kobieta się kwalifikuje bez dwuletniej dokumentacji medycznej ;-)
    Kurcze... wiem! Wtedy potrzebny jest rok! Sama jestem zakwalifikowana z czynnika jajnikowego i jajowodowego i wiem jak to wyglądało. Justa ja Cię proszę czytaj ze zrozumieniem....

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Kurcze... wiem! Wtedy potrzebny jest rok! Sama jestem zakwalifikowana z czynnika jajnikowego i jajowodowego i wiem jak to wyglądało. Justa ja Cię proszę czytaj ze zrozumieniem....
    Czytałam że zrozumieniem i nie pouczaj mni! Bo doskonale wszystko zrozumiałam, też trochę już siedzd w tym temacie i wiedze jakąś mam i chcetnie się z nią dziele i nie musisz za każdym razem mnie krytkowac bo to nie potrzebne jest.

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spokojnie! Ustaliłyśmy, że rok ;)
    Mam nadzieję, że jeśli u nas będzie potrzebne in vitro to też spokojnie wystarczy rok.

    Trzymam za Was wszystkie kciuki!

    justa1234 lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziewczyny, spokojnie! Ustaliłyśmy, że rok ;)
    Mam nadzieję, że jeśli u nas będzie potrzebne in vitro to też spokojnie wystarczy rok.

    Trzymam za Was wszystkie kciuki!
    A u ciebie jaki jest problem niepłodności? Powiem Ci ze juz nie wytrzymałam bo nie lubię jak jajko jest madrzejsze od kury ;-)

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    Czytałam że zrozumieniem i nie pouczaj mni! Bo doskonale wszystko zrozumiałam, też trochę już siedzd w tym temacie i wiedze jakąś mam i chcetnie się z nią dziele i nie musisz za każdym razem mnie krytkowac bo to nie potrzebne jest.

    Ja Cie nie pouczam. Pisałam kilka postów o tym wcześniej, a Ty swoje. Cytujesz mnie i piszesz mo oczywiste rzeczy dla mnie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    A u ciebie jaki jest problem niepłodności? Powiem Ci ze juz nie wytrzymałam bo nie lubię jak jajko jest madrzejsze od kury ;-)
    Hahaha dobre

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ