X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 18 maja 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dziś wyniki i AMH 0.30 😪😪😪 w październiku mialam 0.70 😔😔😔 czy ja mam wogole jakieś szanse z in vitro? Mam też już wyniki nasienia męża ale kompletnie ich nie rozumiem 😔

    Moje LH w d 3dc 3.80 a FSH 10.80 TSH 2.60 (rok temu 1.12 nie wiem skąd nagle taki wzrost)

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 18 maja 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lentylek wrote:
    Odebrałam dziś wyniki i AMH 0.30 😪😪😪 w październiku mialam 0.70 😔😔😔 czy ja mam wogole jakieś szanse z in vitro? Mam też już wyniki nasienia męża ale kompletnie ich nie rozumiem 😔

    Moje LH w d 3dc 3.80 a FSH 10.80 TSH 2.60 (rok temu 1.12 nie wiem skąd nagle taki wzrost)

    Lentylku może AMH nie powala, a TSH jest zależne od cyklu - tragedii nie ma.
    Szanse na invitro są. Wszystko zależy od cech osobniczych organizmu - jedni mają super wyniki i kiepsko się stymulują a inni niskie AMH i ładną odpowiedź na gonadotropiny.
    Przy takim AMH niejedna zavhodziła nauralnie w ciąże - ale to zależy od armi męża.
    TSH bardzo łatwo zbić. Norma dla starających się jest do 2,5. Twój wynik absolutnie nie ma wpływu na zaciążenie jako takie.

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 18 maja 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zbicie FSH są zioła ojca Sroki, mieszanka nr 3 i trawa pszeniczna. :)
    A na podniesienie AMH duże dawki D3 rzędu 6000-8000 dziennie.
    Na poprawę jakości jajek Q10 i NCA - poczytaj
    Dieta śródziemnomorska

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 20:44

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 18 maja 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny!!!! Próbuje interpretować te wyniki męża (szkoda ze nie da się wstawić zdjęcia) ale widzę niepokojącą ilość leukocytow 7.2 norma<1 i komórki okrągłe 19.2 norma <5
    Czytam że to może być jakaś bsktetia/zakażenie ale nie jest napisane czym, wiecie od czego to może być? Czy np ja mam jakąś chlamydia czy inne dziadostwo i to ode mnie? 🙄🙄😔😔😔

    Reszta jego badań chyba ok.

  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 18 maja 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pozostaje tylko in vitro ponieważ jestem po dwóch cp i nie mam dwóch jajowodów 😔😔😔😪😪😪😪

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 18 maja 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę ja
    shani wrote:
    Podsumowałam sobie koszta badań do transferu,l i w innych laboratoriach (SLA, Raciborska) wychodzi praktycznie 400 zł taniej niż w Invi, jesli któraś z Was potrzebuje, mogę udostępnić ;)

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 18 maja 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz tu wrzucić foto wyników !! ☺️
    Lentylek wrote:
    Dziękuję Wam dziewczyny!!!! Próbuje interpretować te wyniki męża (szkoda ze nie da się wstawić zdjęcia) ale widzę niepokojącą ilość leukocytow 7.2 norma<1 i komórki okrągłe 19.2 norma <5
    Czytam że to może być jakaś bsktetia/zakażenie ale nie jest napisane czym, wiecie od czego to może być? Czy np ja mam jakąś chlamydia czy inne dziadostwo i to ode mnie? 🙄🙄😔😔😔

    Reszta jego badań chyba ok.

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 19 maja 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariina wrote:
    Mozesz tu wrzucić foto wyników !! ☺️
    Powiesz, mi jak? 😁😁😉😉😉

  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 19 maja 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Powiedzialam Pani w klinice co myślę o tym wszystkim. Oczywiście znowu nic wiedzą kiedy Pani doktor wróci...
    Niby zapisują na jakąś listę tworzac grafik no sorry ale przecież już byłam zapisana.
    Powiedziałam jej że to nie jest tak że z dnia na dzień odwołają wizytę bo ludzie muszą wziąść wolne w pracy a to nie jest na pstrykniecie palcem, od 3 tyg nic nie widzą więc poprosiłam o telefon gdyż nie wiem czy mam czekać czy szukać nowej kliniki. Podobnież mają oddzwonić do kina tygodnia.

  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 19 maja 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem tutaj nowa i przychodze się przywitać :) Przed nami pierwsza wizyta w klinice u dr Sodowskiej już w przyszłym tygodniu i powiem Wam, że mam niezłego stresa. Ktoś z Was się może u niej leczy? Dla nas to pierwszy krok w ogóle w takich "formalnych" staraniach o dziecko. Wcześniej tylko monitoring w gabinecie u zwykłego gina. Nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Czy przed wizytą warto zrobić jakieś badania? Czy pani doktor zleci podczas konsultacji?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 19 maja 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tutaj nowa i przychodze się przywitać :) Przed nami pierwsza wizyta w klinice u dr Sodowskiej już w przyszłym tygodniu i powiem Wam, że mam niezłego stresa. Ktoś z Was się może u niej leczy? Dla nas to pierwszy krok w ogóle w takich "formalnych" staraniach o dziecko. Wcześniej tylko monitoring w gabinecie u zwykłego gina. Nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Czy przed wizytą warto zrobić jakieś badania? Czy pani doktor zleci podczas konsultacji?



    Zleci na pewno 😉 mi mój ginekolog kazał zrobić na pierwszą wizytę w klinice AMH a mąż badanie nasienia

  • nacixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 61

    Wysłany: 19 maja 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tutaj nowa i przychodze się przywitać :) Przed nami pierwsza wizyta w klinice u dr Sodowskiej już w przyszłym tygodniu i powiem Wam, że mam niezłego stresa. Ktoś z Was się może u niej leczy? Dla nas to pierwszy krok w ogóle w takich "formalnych" staraniach o dziecko. Wcześniej tylko monitoring w gabinecie u zwykłego gina. Nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Czy przed wizytą warto zrobić jakieś badania? Czy pani doktor zleci podczas konsultacji?

    cześć😊 ja jestem pod opieką pani dr Sodowskiej, nie masz się czym stresować, pani dr jest bardzo miła i delikatna🙂 ja na pierwszej wizycie byłam z mężem, miałam ze sobą sporo badań, które robiłam wcześniej, ale i tak zleciła mi nowe. Dobrze też, żebyś nie miała akurat okresu, bo pani dr od razu bada i robi USG. A kiedy masz wizytę?

    👩🏼 29 lat
    👦🏻 31 lat
    starania od 04.2019r.
    PCOS, cykle bezowulacyjne.
    mąż w granicach normy😁

    29.07. 1 IUI🍷😢
    24.08. 2 IUI 🍷😢
    23.09. 3 IUI 🍷😢 ciąża biochemiczna
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 19 maja 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lentylek wrote:
    Powiesz, mi jak? 😁😁😉😉😉
    Jasne
    https://naforum.zapodaj.net/upload.html
    Prze te stronkę ☺️

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 19 maja 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nacixxx wrote:
    cześć😊 ja jestem pod opieką pani dr Sodowskiej, nie masz się czym stresować, pani dr jest bardzo miła i delikatna🙂 ja na pierwszej wizycie byłam z mężem, miałam ze sobą sporo badań, które robiłam wcześniej, ale i tak zleciła mi nowe. Dobrze też, żebyś nie miała akurat okresu, bo pani dr od razu bada i robi USG. A kiedy masz wizytę?

    Hej. Witamy :) napisz coś o sobie.
    Na pewno będziesz zadowolona z wizyty.
    Pani dr to miła,ciepła osoba z ogromna wiedzą!
    Nie ma czym się stresować. Będzie to szczegółowy wywiad wiec przygotuj wszystkie badania jakie masz. Kciuki !! I daj znać po. 💜

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 19 maja 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariina wrote:
    Hej. Witamy :) napisz coś o sobie.
    Na pewno będziesz zadowolona z wizyty.
    Pani dr to miła,ciepła osoba z ogromna wiedzą!
    Nie ma czym się stresować. Będzie to szczegółowy wywiad wiec przygotuj wszystkie badania jakie masz. Kciuki !! I daj znać po. 💜

    Dzięki dziewczyny :) Trochę mnie uspokoiłyście. Ja idę sama przez tą pandemię. Jak teraz wyglądają wizyty? Była któraś z Was u dr ostatnio? Ja mam wizytę w przyszłą środę, tak się teraz zaczęłam zastanawiać, czy coś jeszcze teraz zrobić czy już poczekać do wizyty. Mamy badanie nasienia męża z zeszłego tygodnia, które mieści się w tych normach laboratoryjnych, wiec jest chyba ok, ja wcześniej badałam tylko prolaktynę, estradiol, progesteron i tsh. No i miałam monitoring cyklu 3 razy robiony, raz owulacja była ok, 2 razy z zastrzykiem pęcherzyk pękł. No ale nic więcej nie osiągnęliśmy więc podjęliśmy decyzję, że spróbujemy w klinice :) Bo lata lecą, a my dalej we dwójkę. No w trójkę jeśli liczyć psa :D Na razie mam mieszane uczucia, bo to z jednej strony taki stres dla mnie, a z drugiej jakaś taka nakręcona jestem i chciałabym już w ciążę zachodzić :D Wiem, wiem trochę muszę wrzucić na luz i przygotować się na badania itp, ale wiecie jak to jest :D A jak u Was? Na jakim jesteście etapie?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • nacixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 61

    Wysłany: 19 maja 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Dzięki dziewczyny :) Trochę mnie uspokoiłyście. Ja idę sama przez tą pandemię. Jak teraz wyglądają wizyty? Była któraś z Was u dr ostatnio? Ja mam wizytę w przyszłą środę, tak się teraz zaczęłam zastanawiać, czy coś jeszcze teraz zrobić czy już poczekać do wizyty. Mamy badanie nasienia męża z zeszłego tygodnia, które mieści się w tych normach laboratoryjnych, wiec jest chyba ok, ja wcześniej badałam tylko prolaktynę, estradiol, progesteron i tsh. No i miałam monitoring cyklu 3 razy robiony, raz owulacja była ok, 2 razy z zastrzykiem pęcherzyk pękł. No ale nic więcej nie osiągnęliśmy więc podjęliśmy decyzję, że spróbujemy w klinice :) Bo lata lecą, a my dalej we dwójkę. No w trójkę jeśli liczyć psa :D Na razie mam mieszane uczucia, bo to z jednej strony taki stres dla mnie, a z drugiej jakaś taka nakręcona jestem i chciałabym już w ciążę zachodzić :D Wiem, wiem trochę muszę wrzucić na luz i przygotować się na badania itp, ale wiecie jak to jest :D A jak u Was? Na jakim jesteście etapie?

    ja byłam na wizycie tydzień temu :) wszystko odbywa się raczej normalnie, pomijając procedury dezynfekcji na wejściu no i to, że wszyscy są w maseczkach :P ja na Twoim miejscu bym poczekała, ewentualnie zrobiła jeszcze AMH, bo to bardzo ważne badanie i myślę, że i tak pani dr je zleci. Z tego, co wymieniłaś to podstawowe badania już macie, więc z resztą zdałabym się na Invimed.

    Hehe łatwo się mówi, żeby wrzucić na luz, nie zawsze się da :D ja przygotowuję się do sonoHSG, dzisiaj byłam jeszcze zrobić cytologię, a od kolejnego cyklu próbujemy stymulacji Aromkiem i monitoringu, także nie ukrywam, że jakieś tam nadzieje mam, że tym razem może się uda jednak naturalnie zajść.. Milkaczar a ile masz lat? :)

    milkaczar lubi tę wiadomość

    👩🏼 29 lat
    👦🏻 31 lat
    starania od 04.2019r.
    PCOS, cykle bezowulacyjne.
    mąż w granicach normy😁

    29.07. 1 IUI🍷😢
    24.08. 2 IUI 🍷😢
    23.09. 3 IUI 🍷😢 ciąża biochemiczna
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 19 maja 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nacixxx wrote:
    ja byłam na wizycie tydzień temu :) wszystko odbywa się raczej normalnie, pomijając procedury dezynfekcji na wejściu no i to, że wszyscy są w maseczkach :P ja na Twoim miejscu bym poczekała, ewentualnie zrobiła jeszcze AMH, bo to bardzo ważne badanie i myślę, że i tak pani dr je zleci. Z tego, co wymieniłaś to podstawowe badania już macie, więc z resztą zdałabym się na Invimed.

    Hehe łatwo się mówi, żeby wrzucić na luz, nie zawsze się da :D ja przygotowuję się do sonoHSG, dzisiaj byłam jeszcze zrobić cytologię, a od kolejnego cyklu próbujemy stymulacji Aromkiem i monitoringu, także nie ukrywam, że jakieś tam nadzieje mam, że tym razem może się uda jednak naturalnie zajść.. Milkaczar a ile masz lat? :)

    Ja 31 a ty? No właśnie słyszałam coś o tym amh, ale co to właściwie bada? A sonoHSG to co to za badanie? Jak wygląda? Kurcze sorki za głupie pytania, ale dla mnie to wszystko jest nowe, coś mi się obiło o uszy o hsg, ale o sono nie słyszalam. Ja też mam nadzieję, że nam się uda naturalnie, no ale nie zamykamy się na inne opcje.

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • nacixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 61

    Wysłany: 19 maja 2020, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Ja 31 a ty? No właśnie słyszałam coś o tym amh, ale co to właściwie bada? A sonoHSG to co to za badanie? Jak wygląda? Kurcze sorki za głupie pytania, ale dla mnie to wszystko jest nowe, coś mi się obiło o uszy o hsg, ale o sono nie słyszalam. Ja też mam nadzieję, że nam się uda naturalnie, no ale nie zamykamy się na inne opcje.

    AMH to tzw. rezerwa jajnikowa, określa ile dojrzewających pęcherzyków znajduje się w jajnikach. Zbyt niski poziom może świadczyć o wygasaniu czynności jajników lub menopauzie, a wysoki jest charakterystyczny m.in. dla PCOS. A sonoHSG to badanie drożności jajowodów przy użyciu kontrastu wpuszczanego do macicy. Spokojnie, nie ma głupich pytań :P ja też byłam zielona w tych tematach zanim nie przeczytałam połowy internetu, a i tak mam wrażenie, że niewiele wiem ;) ja mam 29, mąż 31 więc teoretycznie mamy jeszcze czas, ale zawsze marzyliśmy o dwójce dzieci, więc to już najwyższa pora na pierwsze :P

    milkaczar lubi tę wiadomość

    👩🏼 29 lat
    👦🏻 31 lat
    starania od 04.2019r.
    PCOS, cykle bezowulacyjne.
    mąż w granicach normy😁

    29.07. 1 IUI🍷😢
    24.08. 2 IUI 🍷😢
    23.09. 3 IUI 🍷😢 ciąża biochemiczna
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 19 maja 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dr Cygal podobno na urlopie.

    milkaczar lubi tę wiadomość

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 19 maja 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tutaj nowa i przychodze się przywitać :) Przed nami pierwsza wizyta w klinice u dr Sodowskiej już w przyszłym tygodniu i powiem Wam, że mam niezłego stresa. Ktoś z Was się może u niej leczy? Dla nas to pierwszy krok w ogóle w takich "formalnych" staraniach o dziecko. Wcześniej tylko monitoring w gabinecie u zwykłego gina. Nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Czy przed wizytą warto zrobić jakieś badania? Czy pani doktor zleci podczas konsultacji?


    Hej, ja kiedyś byłam w Invimedzie, wlasnie u dr S potem u dr C. Dr S. zlecila badanie na wrogosc sluzu, rozszerzone badanie nasienia, amh, insulinę. Hormony juz wtedy mialam zbadane (fsh, lh, testosteron, androstendion). Taka byla lista na początku :)

    Swoją drogą, trochę Was tu czytam i bardzo niefajne jest zachowanie kliniki w czasach kryzysu :(

    milkaczar lubi tę wiadomość

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ