X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darina,

    A co z tym cennikiem? :) ja się nie popatrzyłam nic strasznego. Wizyta 120 zł a transfer z embrioglue 1850. Kiedy masz wizytę? Rozpoczęłaś już przygotowania?

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 22 maja 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klej np podrożał :/ o 50zl Tu 50 tu 100 i się robi sumka. 🙈
    Jeszcze nie umówiłam wizyty. Czekam na nowy cykl i dopiero wtedy będę działać. A Ty Aguś?

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 23 maja 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj byłam w klinice. Z tego co wiem to dr C ma na razie wpisane w grafik dwa dni urlopu w przyszłym tygodniu , bodajże 28-29 maja. Na czerwiec nie mają jeszcze grafiku bo będą prawdopodobnie jakieś zmiany , ale z tego co zrozumiałam to w godzinach przyjmowania.

    Mam tez pytanie odnośnie dr C i leczenie immunologicznego. Wyszły mi rozjechane cytokiny. Myślicie , że warto się udać do immunologa czy w kwestii takiego leczenia można dr jednak zaufać bo np. jej zalecenia pokrywają się z zaleceniami immunologa ?

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 23 maja 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Hej, wczoraj byłam w klinice. Z tego co wiem to dr C ma na razie wpisane w grafik dwa dni urlopu w przyszłym tygodniu , bodajże 28-29 maja. Na czerwiec nie mają jeszcze grafiku bo będą prawdopodobnie jakieś zmiany , ale z tego co zrozumiałam to w godzinach przyjmowania.

    Mam tez pytanie odnośnie dr C i leczenie immunologicznego. Wyszły mi rozjechane cytokiny. Myślicie , że warto się udać do immunologa czy w kwestii takiego leczenia można dr jednak zaufać bo np. jej zalecenia pokrywają się z zaleceniami immunologa ?

    Info z wizyty 2 dni temy, cyt. " pani Borden:) nie śmiałabym podawać w czasie Korony immunosupresji, tak więc na razie odpada". I była bardzo zdziwiona, że docent Paśnik szczepi:) Niemniej dr C bardzo lubi Paśnika i zgadza się z nim w kwestiach leczenia. Nie wiem natomiast czy sama od siebie zleca podskórną immunosupresję (wlew z Accofilu domaciczny, jednorazowy napewno), wdraża lekki immunosupresyjne typu Prograf sama z siebie. wydaje mi się, że nie - ale mogę się mylić:) Z pewnością operuje: intralipidem, encortonem, Accofilem (wlew).

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 23 maja 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Info z wizyty 2 dni temy, cyt. " pani Borden:) nie śmiałabym podawać w czasie Korony immunosupresji, tak więc na razie odpada". I była bardzo zdziwiona, że docent Paśnik szczepi:) Niemniej dr C bardzo lubi Paśnika i zgadza się z nim w kwestiach leczenia. Nie wiem natomiast czy sama od siebie zleca podskórną immunosupresję (wlew z Accofilu domaciczny, jednorazowy napewno), wdraża lekki immunosupresyjne typu Prograf sama z siebie. wydaje mi się, że nie - ale mogę się mylić:) Z pewnością operuje: intralipidem, encortonem, Accofilem (wlew).

    U mnie leczenie takie miałoby się odbyć nie wcześniej niż za 2 miesiące więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Nic nie wspominała o konieczności wizyty u immunologia więc zrozumiałam ją tak jakby sama wyrażała leki.

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 23 maja 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Info z wizyty 2 dni temy, cyt. " pani Borden:) nie śmiałabym podawać w czasie Korony immunosupresji, tak więc na razie odpada". I była bardzo zdziwiona, że docent Paśnik szczepi:) Niemniej dr C bardzo lubi Paśnika i zgadza się z nim w kwestiach leczenia. Nie wiem natomiast czy sama od siebie zleca podskórną immunosupresję (wlew z Accofilu domaciczny, jednorazowy napewno), wdraża lekki immunosupresyjne typu Prograf sama z siebie. wydaje mi się, że nie - ale mogę się mylić:) Z pewnością operuje: intralipidem, encortonem, Accofilem (wlew).

    Ja miałam info od Pani dr, że immunosupresję nie powinna być stosowana tylko do końca maja. Czy to znaczy, że coś się zmieniło?

    Aga, ja też mam rozchwiane cytokiny, miałam miec powtórzona immunosupresję, ale z tego co mówisz leczenie znowu może się opóźnić? Dr wspominała Ci o kolejnych 2 miesiącach?

    Mnie prosiła smsem o przyjście końcem maja/początkiem czerwca, ale jak mam przyjść na wizyte i uslyszec, że powinnam przyjść za kolejne 2 miesiące, to chce mi się zrezygnować z tego wszystkiego.

    Czekam na transfer od października ;/

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 23 maja 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Ja miałam info od Pani dr, że immunosupresję nie powinna być stosowana tylko do końca maja. Czy to znaczy, że coś się zmieniło?

    Aga, ja też mam rozchwiane cytokiny, miałam miec powtórzona immunosupresję, ale z tego co mówisz leczenie znowu może się opóźnić? Dr wspominała Ci o kolejnych 2 miesiącach?

    Mnie prosiła smsem o przyjście końcem maja/początkiem czerwca, ale jak mam przyjść na wizyte i uslyszec, że powinnam przyjść za kolejne 2 miesiące, to chce mi się zrezygnować z tego wszystkiego.

    Czekam na transfer od października ;/

    Shani te dwa miesiące u mnie to dlatego,że po drodze jeszcze robię histeroskopie, potem dopiero stymulacja i punkcja i najwcześniej w sierpniu transfer. Nie wiem jak to jest w innych przypadkach.

    Dziewczyny ,a jeszcze mam pytanie kiedy się robi badanie allo? Czy jest sens robić je tak na wszelki wypadek czy są jakieś wskazania? Zcjednej strony chce na maxa mieć pewność, że zrobiłam wszystko ,żeby się udało, a z drugiej strony tych badań jest jeszcze masa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariina wrote:
    Klej np podrożał :/ o 50zl Tu 50 tu 100 i się robi sumka. 🙈
    Jeszcze nie umówiłam wizyty. Czekam na nowy cykl i dopiero wtedy będę działać. A Ty Aguś?


    Ja mam wizytę zaplanowaną na połowę czerwca. Ale bałagan mają w klinice - dzwoniłam wczoraj i bez problemu zostałam umówiona na taki termin. Na infolinii mają otwarty grafik dla dr C od 3 czerwca.
    Co do Accofilu podskórnego to Pani dr przepisała mi bez problemu. Ja zaufałam Pani dr w sprawie immunologii. Pani dr twierdzi że są przypadki z którymi daje sobie radę A czasem jak przypadek jest skomplikowany wysyła do Paśnika.
    Jeśli będzie Ci miały jakieś info od Pani dr czy będzie podawać leki immunopresyjne to dajcie znać. Czasem wydaje mi się że ta korona nigdy się nie skończy :(

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 23 maja 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Ja mam wizytę zaplanowaną na połowę czerwca. Ale bałagan mają w klinice - dzwoniłam wczoraj i bez problemu zostałam umówiona na taki termin. Na infolinii mają otwarty grafik dla dr C od 3 czerwca.
    Co do Accofilu podskórnego to Pani dr przepisała mi bez problemu. Ja zaufałam Pani dr w sprawie immunologii. Pani dr twierdzi że są przypadki z którymi daje sobie radę A czasem jak przypadek jest skomplikowany wysyła do Paśnika.
    Jeśli będzie Ci miały jakieś info od Pani dr czy będzie podawać leki immunopresyjne to dajcie znać. Czasem wydaje mi się że ta korona nigdy się nie skończy :(

    Idę na wizytę we wtorek i dam Wam znać, jak to wygląda ;)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Idę na wizytę we wtorek i dam Wam znać, jak to wygląda ;)

    Shani,

    Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 23 maja 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Shani,

    Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)

    Na pewno zdam relacje ;)
    Boje się, że będzie tak, jak mówi Borden, znowu przełożone o kilka miesięcy.

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Na pewno zdam relacje ;)
    Boje się, że będzie tak, jak mówi Borden, znowu przełożone o kilka miesięcy.

    Ja też :/ właśnie sobie uświadomiłam, że ta pandemią może trwać jeszcze długie miesiące. Wtedy co z nami? Mamy czekać miesiące a może lata? Poza tym dla mnie każdy miesiąc czekania to męka :/

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 23 maja 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Ja też :/ właśnie sobie uświadomiłam, że ta pandemią może trwać jeszcze długie miesiące. Wtedy co z nami? Mamy czekać miesiące a może lata? Poza tym dla mnie każdy miesiąc czekania to męka :/

    Jakbym wiedziała, że to będzie tak wyglądać, nie podchodziłabym w ogóle do IVF w zeszłym roku. Mój małżonek ma 39 lat, nie chcemy próbować nie wiadomo ile, niedługo odpuścimy, nie chcemy żeby była tak wielka różnica wieku.

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Jakbym wiedziała, że to będzie tak wyglądać, nie podchodziłabym w ogóle do IVF w zeszłym roku. Mój małżonek ma 39 lat, nie chcemy próbować nie wiadomo ile, niedługo odpuścimy, nie chcemy żeby była tak wielka różnica wieku.

    Shani,

    Wiekiem się nie przejmuj :) mój będzie miał niebawem 43... a ja 37 :/ A wiesz, że dziecko odmładza :) ale to fakt kto to wiedział, że to wybuchnie epidemia :( A my w tym najgorszym momencie zadecydowałyśmy na inv: (

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 24 maja 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Shani,

    Wiekiem się nie przejmuj :) mój będzie miał niebawem 43... a ja 37 :/ A wiesz, że dziecko odmładza :) ale to fakt kto to wiedział, że to wybuchnie epidemia :( A my w tym najgorszym momencie zadecydowałyśmy na inv: (

    Ja się nie przejmuje, to tylko mój mąż się z tym źle czuje ;) Ja wiem, że można i fajnie mieć dziecko w takim wieku i wszystkim Wam kibicuje :*

    My się dobrze zdecydowałyśmy. To klinika się zamknęła.

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 25 maja 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , a czy immunosupresja i starania naturalne mają w ogóle sens? Czy raczej zaleca się in vitro ?

  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 25 maja 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Info z dzisiaj po wizycie, p dr C. była na kwarantannie nie na L4 już jest dla nas dostępna:)

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koziaprinca wrote:
    Info z dzisiaj po wizycie, p dr C. była na kwarantannie nie na L4 już jest dla nas dostępna:)

    Koziaprinca,

    To super :) czyżby to była wizyta przedtransferowa? :)

  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś tak , w przyszłym tygodniu transfer jeszcze w to nie wierzę ❤️

    A ty kiedy kochana startujesz ?:)

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
  • Lentylek Koleżanka
    Postów: 70 7

    Wysłany: 25 maja 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super wieści dziękujemy 🙂🙂🙂🙂🙂 a wiesz może czy wizyty w następnym tygodniu są aktualne???? Bo ktoś pisał, że ma mieć urlop. A moja wizyta już w przyszłym tygodniu 🙈🙈🙈

‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ