X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    AgaP83 wyczytałam , że u Ciebie problem z immunologia. Z czym konkretnie? Staraliście się naturalnie po leczeniu immuno?

    Kessi,

    Immunulogia to świeża sprawa. Generalnie u nas problemem jest słabe nasienie. Ja mam przeciwciała przeciwplemnikowe, podwyższone nk i jakieś zaburzenia cytokin. Co miesiąc się staramy ale przy ruchliwości 0 zajście w ciążę niemożliwe

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Shani,

    To się dzieje u Ciebie :) U mnie no cóż... Transfer miałam 22 czerwca. Przed transferem miałam wlew z accofilu, w dniu transferu intralipid. Niby jutro miałam badać betę ale poszłam dzisiaj - myślałam że czegoś się dowiem. W moim mieście czas oczekiwania na betę w diagnostyce to 3 dni robocze:/ Byłam w innym labie gdzie zawsze wyniki były od ręki a tu remont i dopiero jutro będą. Więc wiem że nic dalej nie wiem - zero objawów - czuję że się nie udało. Wizytę u Pani dr mam za tydzień. Ciekawe co Pani dr wymyśli u mnie pi nieudanym transferze. Teraz jestem mocno obstawiona lekami: accofil, steryd, acard, neoparin.

    Aż 3 dni, masakra... Ale trzymam kciuki i tak :) Brałaś embryoglue?

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Aż 3 dni, masakra... Ale trzymam kciuki i tak :) Brałaś embryoglue?


    Brałam ale opinie są różne. Nigdy nie brałam A 3 razy byłam w ciąży. Ale gdybym nie wzięła i by się nie udało to znów bym sobie zarzucała sobie że nie wzięłam. Musisz wcześniej powiedzieć Pani dr że chcesz. Bo embriolodzy przygotowują ten zarodek. No... 3 dni podobno gdzieś wysyłają. Można nabawić się stresu.

  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że to jednak zależy indywidualnie od tego co się dzieje w laboratorium, bo wiesz jednak jeśli chodzi o embriologów z Katowic, może warto obejrzeć raport z hodowli i z nimi porozmawiać? Tutaj dziewczyny pisały, że jest taka możliwość, a jednak to ich praca i chyba znają się na tym co robią.
    martamus wrote:
    o kurcze to niedobrze, czyli można próbować ze wczesnych zarodków i tez wychodzi... kurcze jestem mega zła to znaczy, że oni nie sa elastyczni i nie reaguja razem z sytuacja tylko sztywno trzymają się swoich zasad.. w ten sposób jak tam wybrzydzają na zarodkami i pewnie, że nie będę mieć żadnego!!! Boje się tyle kasy ładować i zaś nic z tego nie będzie...

    Czy znacie może inne dziewczyny z invimedu ale tego katowickiego, którym do 5 doby nie dotrwały żadne zaradoki??
    czy to częsta sytuacja jest??

    Mam jeszcze pytanie co do swojej sytuacji - jesteśmy po kolejnej wizycie u dr S. Tym razem mieliśmy ze sobą już więcej wyników i okazuje się, że u męża jest słaba morfologia, dostaliśmy suplementy i mąż ma przejść na dietę. Czy udało Wam się poprawić jakoś tą morfologię? Myślicie, że są jakieś szanse na naturalne poczęcie w tej sytuacji?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Brałam ale opinie są różne. Nigdy nie brałam A 3 razy byłam w ciąży. Ale gdybym nie wzięła i by się nie udało to znów bym sobie zarzucała sobie że nie wzięłam. Musisz wcześniej powiedzieć Pani dr że chcesz. Bo embriolodzy przygotowują ten zarodek. No... 3 dni podobno gdzieś wysyłają. Można nabawić się stresu.

    Ja bym chyba zwariowała, gdybym nie miała wyniku w ten sam dzień i zrobiłabym 15 testów ;) podziwiam Twoja cierpliwość :)
    Mam nadzieję, że sie uda, skoro miałaś zwiększoną obstawie lekami.
    Ja biorę taki zestaw już do pierwszego transferu (oprócz accofilu i intralipidu). Odpoczywaj i daj kropkowi szanse :)

    Koziaprinca lubi tę wiadomość

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Shani,

    To się dzieje u Ciebie :) U mnie no cóż... Transfer miałam 22 czerwca. Przed transferem miałam wlew z accofilu, w dniu transferu intralipid. Niby jutro miałam badać betę ale poszłam dzisiaj - myślałam że czegoś się dowiem. W moim mieście czas oczekiwania na betę w diagnostyce to 3 dni robocze:/ Byłam w innym labie gdzie zawsze wyniki były od ręki a tu remont i dopiero jutro będą. Więc wiem że nic dalej nie wiem - zero objawów - czuję że się nie udało. Wizytę u Pani dr mam za tydzień. Ciekawe co Pani dr wymyśli u mnie pi nieudanym transferze. Teraz jestem mocno obstawiona lekami: accofil, steryd, acard, neoparin.

    Aga ,

    Już po transferze i nic się nie chwalisz 😁dzisiaj ma 6dpt nie czekasz do 10 doby? Daj znać jak otrzymasz wyniki trzymam mocno kciuki:)

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani ,

    Mocno trzymam kciuki za to podejście ✊✊✊✊

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babeczki, które "liznely" tematu immunologii
    Jak wykonam badania w 26 DC będzie za późno, badania wykonują raz w tygodniu w przyszłym tygodniu nie wyjdę z domowego Alcatraz więc zapisałam się na kolejny wtorek 🤔

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Mi się wydaje, że to jednak zależy indywidualnie od tego co się dzieje w laboratorium, bo wiesz jednak jeśli chodzi o embriologów z Katowic, może warto obejrzeć raport z hodowli i z nimi porozmawiać? Tutaj dziewczyny pisały, że jest taka możliwość, a jednak to ich praca i chyba znają się na tym co robią.


    Mam jeszcze pytanie co do swojej sytuacji - jesteśmy po kolejnej wizycie u dr S. Tym razem mieliśmy ze sobą już więcej wyników i okazuje się, że u męża jest słaba morfologia, dostaliśmy suplementy i mąż ma przejść na dietę. Czy udało Wam się poprawić jakoś tą morfologię? Myślicie, że są jakieś szanse na naturalne poczęcie w tej sytuacji?

    więc tak ogólnie morfologia jakoś wybitnie w górę nie poszło niestety, a nasz problem to wiązanie plemników z kwasem hialuronowym a tego nie za bardzo da się poprawić, suplementami poprawiasz tylko morfologię nie genetykę.

    W każdym razie ze względu na męża protokół szedł hblmsi i według endokrynologa plemniki zareagowały dobrze i ogólnie się spisały w ten procedurze, teraz powiedział, że nie ma sie do czego przyczepić, ale jeszcze czekam około 2 tygodnie na ten świstek z całej procedury i spotkanie z moja lekarka, więc znając życie Jeszce długo poczekam i wtedy będę wiedzieć więcej.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas właśnie morfologia, to może da się odratować dietą i suplementami skoro tak mówisz. A jakie mieliście badanie na te wiązanie kwasem hialuronowym? Ja pierwszy raz o tym słyszę. No na pewno po wizycie wiele się wyjaśni, może jakieś dodatkowe badania Wam zleci i leki czy coś. Ja na razie to czuję się nieco zagubiona w tym wszystkim, powiem szczerze, że jak przeglądam to forum to czuję się przytłoczona, czytam niby w interenecie, ale im więcej czytam tym gorzej czuję się zdezorientowana :D Też tak miałyście?

    martamus wrote:
    więc tak ogólnie morfologia jakoś wybitnie w górę nie poszło niestety, a nasz problem to wiązanie plemników z kwasem hialuronowym a tego nie za bardzo da się poprawić, suplementami poprawiasz tylko morfologię nie genetykę.

    W każdym razie ze względu na męża protokół szedł hblmsi i według endokrynologa plemniki zareagowały dobrze i ogólnie się spisały w ten procedurze, teraz powiedział, że nie ma sie do czego przyczepić, ale jeszcze czekam około 2 tygodnie na ten świstek z całej procedury i spotkanie z moja lekarka, więc znając życie Jeszce długo poczekam i wtedy będę wiedzieć więcej.

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Ja bym chyba zwariowała, gdybym nie miała wyniku w ten sam dzień i zrobiłabym 15 testów ;) podziwiam Twoja cierpliwość :)
    Mam nadzieję, że sie uda, skoro miałaś zwiększoną obstawie lekami.
    Ja biorę taki zestaw już do pierwszego transferu (oprócz accofilu i intralipidu). Odpoczywaj i daj kropkowi szanse :)

    Shani,

    Jak pójdziesz na betę to najpierw się dowiedz jaki czas oczekiwania na wynik :) U nas niestety nie da się nic robić na cito: ( ponadto w pierwszej udanej ciąży byłam w tym samym labie, nie miałam żadnych objawów i też czekałam cały dzień ma wyniki bo bałam się zwolnić u kierowniczki 5 minut by móc iść odebrać wynik :)
    Shani, my to jesteśmy nauczone cierpliwośCi- szczogólnie Ty - tyle miesięcy czekasz na transfer.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koziaprinca wrote:
    Aga ,

    Już po transferze i nic się nie chwalisz 😁dzisiaj ma 6dpt nie czekasz do 10 doby? Daj znać jak otrzymasz wyniki trzymam mocno kciuki:)

    Jak 6 dpt? Od 22 czerwca to już jakiś 9 dpt. W każdym razie jutro miałam wg p. Doktor iść na betę :) Plan jest taki - jak będzie wynik dodatni to powtórzę w czwartek lub piątek. Poświęcę na tę okoliczność dzień urlopu :) A jak będzie bliska 0 to wiadomo, że nie ruszy do jutra. Ale generalnie chodzi mi o leki - accofil i crinone mam do jutra. Muszę zamówić bo u mnie na wsi to nic nigdy nie ma :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 16:37

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    U nas właśnie morfologia, to może da się odratować dietą i suplementami skoro tak mówisz. A jakie mieliście badanie na te wiązanie kwasem hialuronowym? Ja pierwszy raz o tym słyszę. No na pewno po wizycie wiele się wyjaśni, może jakieś dodatkowe badania Wam zleci i leki czy coś. Ja na razie to czuję się nieco zagubiona w tym wszystkim, powiem szczerze, że jak przeglądam to forum to czuję się przytłoczona, czytam niby w interenecie, ale im więcej czytam tym gorzej czuję się zdezorientowana :D Też tak miałyście?

    My morfiologia ogólna tak se, ale cos mnie tkneło i wysłałam męża na badania
    Testa HBA
    BADANIE NASIENIA METODĄ MSOME
    Oba test nie były zadowalające dlatego podchodzilismy do in vitro metoda HBLMSI. Plemniki zareagowały bardzo dobrze, więc tak jakby jeden problem z głowy.
    Niestety pojawił sie ten z komórka jajową który jest znacznie gorszym chyba problemem.

    Maż był i w sumie jest nadal mocno suplementowany:
    Fertilmen lub supramen lub inny mocny lek - 4 tabletki
    Cynk+selen
    witamina d3 forte
    Likopen z Podkowy
    Androvit
    Kwasy omega 3
    Larginian.


    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koziaprinca,
    A co u Ciebie? Byłaś już na wizycie u p. Doktor? Kiedy się szykujesz na transfer? Może znów się spotkamy.

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Martamus piszesz, ze zdecydowaliście się na ivf ze względu an męża. Chodzi o to HBA czy bardziej msome? Jak wychodziła morfologia w zwykłym badaniu nasienia ?
    Pytam bo mam dość duże dylemat co robić dalej. Do tej pory myśleliśmy , że problemem jest zaniżona morfologia plemników męża. Wychodziła 2-3%. W msome tez mamy 1% I klasy , 3% klasy II. Zdecydowaliśmy się na ivf ,ale w międzyczasie robiliśmy immunologie no i okazało się ,że mam rozjechane cytokiny. Jestem po konsultacji z Paśnikiem , on zaleca immunosupresje i starania naturalne. Ja się boję , że immunosupresja pogorszy jakość komórek jajowych no i nie wiem jak te wyniki męża mocno zmniejszają szanse.


    Kessi, przepraszam, ze tak wbijam, ale pamietam jak pisalysmy kiedys o wynikach msome. Moj mąż miał ogólną morfologię 1% i w msome 0% klasy A. Wyniki byly gorsze niz u Was, w Angeliusie mowili, ze to nie problem i plemniki klasy b i c tez się zapladniaja. Udalo się w koncu naturalnie po wyleczeniu leukocytów u męża więc moze Docent ma rację? Moze ten 1% klasy A to wcale nie jest zly wynik? Slyszalam, ze po immunopresji komorki są gorsze przez 2,3 miesiące, ale nie wiem czy to prawda.
    Trzymam kciuki:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 16:32

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    My morfiologia ogólna tak se, ale cos mnie tkneło i wysłałam męża na badania
    Testa HBA
    BADANIE NASIENIA METODĄ MSOME
    Oba test nie były zadowalające dlatego podchodzilismy do in vitro metoda HBLMSI. Plemniki zareagowały bardzo dobrze, więc tak jakby jeden problem z głowy.
    Niestety pojawił sie ten z komórka jajową który jest znacznie gorszym chyba problemem.

    Maż był i w sumie jest nadal mocno suplementowany:
    Fertilmen lub supramen lub inny mocny lek - 4 tabletki
    Cynk+selen
    witamina d3 forte
    Likopen z Podkowy
    Androvit
    Kwasy omega 3
    Larginian.

    To o tym MSOME nam mówiła na wizycie, to to badanie pokazuje te wiązanie kwasem hialuronowym?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Kessi, przepraszam, ze tak wbijam, ale pamietam jak pisalysmy kiedys o wynikach msome. Moj mąż miał ogólną morfologię 1% i w msome 0% klasy A. Wyniki byly gorsze niz u Was, w Angeliusie mowili, ze to nie problem i plemniki klasy b i c tez się zapladniaja. Udalo się w koncu naturalnie po wyleczeniu leukocytów u męża więc moze Docent ma rację? Moze ten 1% klasy A to wcale nie jest zly wynik? Slyszalam, ze po immunopresji komorki są gorsze przez 2,3 miesiące, ale nie wiem czy to prawda.
    Trzymam kciuki:)

    Sarita tak ka też pamiętam 🙂 Gdzieś tam na forum widziałam w stopce, że Ci się udało, nie wiedziałam jednak czy naturalnie czy że wspomaganiem. Gratuluję ❤ widzę, że u Was było bardzo dużo plemników bo 300 mln, u nas niestety w każdym badaniu jest jakieś 5-6 razy mniej. Myślę jednak , że spróbujemy naturalnie chyba ,że na jutrzejszej wizycie coś jeszcze wyskoczy bo np. mam wynik histeroskopii gdzie jest napisane , że ujście prawego jajowodu jest wąskie i mało widoczne. Nie wiem czy to jakoś wpływa na drożność. Hsg miałam 1,5 roku temu i wszystko było ok.

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Sarita tak ka też pamiętam 🙂 Gdzieś tam na forum widziałam w stopce, że Ci się udało, nie wiedziałam jednak czy naturalnie czy że wspomaganiem. Gratuluję ❤ widzę, że u Was było bardzo dużo plemników bo 300 mln, u nas niestety w każdym badaniu jest jakieś 5-6 razy mniej. Myślę jednak , że spróbujemy naturalnie chyba ,że na jutrzejszej wizycie coś jeszcze wyskoczy bo np. mam wynik histeroskopii gdzie jest napisane , że ujście prawego jajowodu jest wąskie i mało widoczne. Nie wiem czy to jakoś wpływa na drożność. Hsg miałam 1,5 roku temu i wszystko było ok.


    Tak, nas ratowala ta liczba plemników. Morfologii nigdy nie udalo nam się poprawic, w kazdym badaniu byla coraz gorsza. Bardzo Wam kibicuję! Co do jajowodow, to wiem ze zwezone nie są jakims przeciwwskazaniem i nieraz na forach widzialam, ze się udawało. Ewentualnie wiem, ze dziewczyny robią najpierw punkcję a potem biorą immunopresję, zeby nie oslabiac komorek do in vitro.
    Bardzo trzymam kciuki 😘

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Tak, nas ratowala ta liczba plemników. Morfologii nigdy nie udalo nam się poprawic, w kazdym badaniu byla coraz gorsza. Bardzo Wam kibicuję! Co do jajowodow, to wiem ze zwezone nie są jakims przeciwwskazaniem i nieraz na forach widzialam, ze się udawało. Ewentualnie wiem, ze dziewczyny robią najpierw punkcję a potem biorą immunopresję, zeby nie oslabiac komorek do in vitro.
    Bardzo trzymam kciuki 😘

    No i taki był plan z dr C, tzn. punkcja, immunosupresja i później transfer. Odezwała się jednak do mnie znajoma , która była w podobnej sytuacji jak my i im się udało 3 miesiące po immunosupresji naturalnie jednak znów z tą różnicą , że u nich nasienie było super. Ona mocno namawiała mnie na starania naturalne , no a teraz namawiał mnie też Paśnik.

    Dziękuję ci bardzo za kciuki , oby przyniosły szczęście ;)

    Sarita35 lubi tę wiadomość

  • Koziaprinca Autorytet
    Postów: 345 206

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Jak 6 dpt? Od 22 czerwca to już jakiś 9 dpt. W każdym razie jutro miałam wg p. Doktor iść na betę :) Plan jest taki - jak będzie wynik dodatni to powtórzę w czwartek lub piątek. Poświęcę na tę okoliczność dzień urlopu :) A jak będzie bliska 0 to wiadomo, że nie ruszy do jutra. Ale generalnie chodzi mi o leki - accofil i crinone mam do jutra. Muszę zamówić bo u mnie na wsi to nic nigdy nie ma :)

    Haha no przecież że 9 dla mnie czerwiec ma najwidoczniej 28 dni😅🤦

    U nas też nie ma takich leków zawsze w aptece patrzą jakby mi ufo wylądowało na czole 😅

    30lat
    6 lat starań

    Problem męski - bardzo słaba jakość nasienia.

    Czynnik damski- problem z implantacją

    I PROCEDURA- krótki prot.
    10.19 punkcja, pobrano 12 jajeczek , w tym 11 dojrzałych, zapłodnionych 6, tylko 1 zarodek

    10.19transfer IVN 1 próba
    Świeży transfer 3dniowca
    Skurcze macicy 😭
    7 dpt <1
    12 dpt <0,1☹️

    01.20 histeroskopia, liczne polipy i zrosty- usunięto

    02.20 II PROCEDURA -krotki prot❄️❄️
    03.20-transfer odwołany koronawirus🥺
    06.2020-transfer 5dn blastki ☹️
    01.21 - transfer 5dn + Prograf
    7dpt <1
    10dpt ?

    TSH👍
    Immunofenotyp👍
    Kiry👍
    Kariotyp👍
    Asa👍
    Ana 1-2-3👍
    Krzywa cukrowa👍
    CBA👎
    Homocysteina👍
    IMK Multitest👍
    Mutacja MTHFR👎
    Mutacja PAI v leiden👎
    Antykoagulant tocznia👍
    Przeciwciała kardiolipidowe👍
    Mycoplasma 👍
    Ureaplasma 👍
    E.coli👍
    + Stała kontrola osteopaty

    __________________
    22.01.2021- transfer 5dniowca- czekamy maleństwo ✊
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ