X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Dopochwowo
    Ja na początku miałam żel crinone, teraz ginekolog dał mi luteinę. Na początku strasznie ciężko było mi się przyzwyczaić, niewiem, czy czasem nie miałam jakiejś infekcji i dlatego odczuwałam taki dyskomfort (ogromną ilość wydzieliny) , ale teraz już jest ok. No z tym, że ze względu na bakterie w moczu jestem na antybiotyku ☹️

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1136 982

    Wysłany: 19 września 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Ja na początku miałam żel crinone, teraz ginekolog dał mi luteinę. Na początku strasznie ciężko było mi się przyzwyczaić, niewiem, czy czasem nie miałam jakiejś infekcji i dlatego odczuwałam taki dyskomfort (ogromną ilość wydzieliny) , ale teraz już jest ok. No z tym, że ze względu na bakterie w moczu jestem na antybiotyku ☹️
    Ja od kwietnia Jestem cały czas na tej luteinie dopoxhwowej. Czasami mam gorsze dni i np. Jak lek wypływa to czuje dyskomfort i pieczenie.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Ja od kwietnia Jestem cały czas na tej luteinie dopoxhwowej. Czasami mam gorsze dni i np. Jak lek wypływa to czuje dyskomfort i pieczenie.
    Bierzesz jeszcze dodatkowo jakiś progesteron, czy tylko tą luteinę?

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1136 982

    Wysłany: 19 września 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Bierzesz jeszcze dodatkowo jakiś progesteron, czy tylko tą luteinę?
    Tylko luteine zapobiegawczo na szyjkę.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Tylko luteine zapobiegawczo na szyjkę.
    Dzięki za odpowiedź. Wiadomo, że każda ciąża jest inna, a lekarze mają różne podejścia, ale fajnie czasem dowiedzieć się jak to wygląda u kogoś innego, i a nóż dowiedzieć się czegoś ciekawego.

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 950 832

    Wysłany: 19 września 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Lekarz nie kłamał. Ja na badania do immunologa właśnie wydałam 2,5 tysia. A miałam kilka dodatkowych, które zrobiłam wcześniej.😵 Ja byłam u dr Litmanowicz ale chcę się przed kolejnym transferem skonsultować jeszcze z prof Wilczyńskim. Co lekarz to inne zalecenia. Do docenta Paśnika nie da się dopchnąć.
    A robiłaś KIR? To genetyka, to się nie zmienia. Raz zrobisz badanie na całe życie już.

    No właśnie nie robiłam, myślę, ze to pewnie będzie następny krok. A orientujecie się jak to jest z tymi kir? To podobno jest sens badać tylko w połączeniu z badaniem hla-c u kobiety i mężczyzny? Bo wtedy to znowu będzie z 1200 jak nic. ...

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 19 września 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą heparyną, to ja miałam cały czas tak profilaktycznie 0,4, a po zbadaniu mi immunolog zmienił na 0,6. Niektórzy lekarze dają, pomimo że badania nie robiło się w tym kierunku.🤷🏻‍♀️

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    No właśnie nie robiłam, myślę, ze to pewnie będzie następny krok. A orientujecie się jak to jest z tymi kir? To podobno jest sens badać tylko w połączeniu z badaniem hla-c u kobiety i mężczyzny? Bo wtedy to znowu będzie z 1200 jak nic. ...
    Ja robiłam same Kir. Wyszedł mi genotyp BX, ale brakowało mi 3 implantacyjnych i 5 dni przed transferem miałam wlew z accofilu, a w dniu transferu zastrzyk. W necie czytałam różne opinie, np. że hla-c robi się dopiero jak wyjdzie Kir AA, ale wiadomo, w internecie można znaleźć wszystko. Wszystko będzie teraz zależeć od podejścia lekarza. Jedni pewnie chcą same Kiry, a inni komplet.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Z tą heparyną, to ja miałam cały czas tak profilaktycznie 0,4, a po zbadaniu mi immunolog zmienił na 0,6. Niektórzy lekarze dają, pomimo że badania nie robiło się w tym kierunku.🤷🏻‍♀️
    Ooo, to ciekawe. Ja do pierwszego transferu nie miałam. Jedyne co, to lekarz zasugerował, że niektóre kobiety biorą acard, ale to była tylko luźna informacja, decyzja należała do mnie.

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 950 832

    Wysłany: 19 września 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm no z tą immunologia jest ciężka sprawa. Co do tych wlewów czy zastrzyków, które macie zlecone, to widzę że wszystkie macie takie leczenie do transferów. Ja zachodzę w ciążę "na zawołanie" Więc chciałabym jeszcze po próbować bez transferów, mam nadzieję na jakichś lżejszych "wspomagaczach". Dopiero gdyby przyszły kolejne niepowodzenia mimo to, to zacznę diagnozę tej immuno :(

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 19 września 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Hmm no z tą immunologia jest ciężka sprawa. Co do tych wlewów czy zastrzyków, które macie zlecone, to widzę że wszystkie macie takie leczenie do transferów. Ja zachodzę w ciążę "na zawołanie" Więc chciałabym jeszcze po próbować bez transferów, mam nadzieję na jakichś lżejszych "wspomagaczach". Dopiero gdyby przyszły kolejne niepowodzenia mimo to, to zacznę diagnozę tej immuno :(
    Zastrzyki, czyli heparyna z tego co wiem, stosowana tylko w przypadku trombofilii. Przynajmniej w moim przypadku.

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 19 września 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Hmm no z tą immunologia jest ciężka sprawa. Co do tych wlewów czy zastrzyków, które macie zlecone, to widzę że wszystkie macie takie leczenie do transferów. Ja zachodzę w ciążę "na zawołanie" Więc chciałabym jeszcze po próbować bez transferów, mam nadzieję na jakichś lżejszych "wspomagaczach". Dopiero gdyby przyszły kolejne niepowodzenia mimo to, to zacznę diagnozę tej immuno :(

    To masz zupełnie inny przypadek. U ciebie jest pewnie pb z utrzymaniem ciąży. Ja zaś w ciąży nigdy nie byłam. Pb u mnie jest z zagnieżdżeniem zarodka zaś. Co kobitka to inny pb, inny plan działania, inne leki. Oby finał był ten sam w postaci zdrowego dzidziusia.😉✊🍀💚

    Roxie_eS, Moniatka lubią tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 950 832

    Wysłany: 19 września 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tego nam wszystkim życzę i bardzo trzymam za wszystkie kciuki! :)

    Tak, u mnie zarodki się zagniezdzaja i kilka dni po tym zaczyna się dziać coś złego i około tygodnia po terminie miesiączki wszystko się kończy :( ale czytałam właśnie że to może być immunologiczne, także zobaczymy

    Moniatka lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 20 września 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,😙
    Dawno mnie tu nie było, musiałam odpocząć po ostatnim nieudanym transferze. Dziś byłam u dr C i działamy dalej. Na szczęście po sporej dawce hormonów, ginekologicznie u mnie ok więc czekam na miesiączkę I startujemy. Zalecenia te same , Pasnik podtrzymał również swoje zalecenia i zobaczymy co to będzie . Transfer w przyszłym miesiącu. Ufff minie pewnie ekspresowo.
    Nadal trzymam mocno kciuki za Was ✊️✊️✊️
    Walczymy dalej 😚

    Moniatka , Rybka85 lubią tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 września 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Cześć dziewczyny,😙
    Dawno mnie tu nie było, musiałam odpocząć po ostatnim nieudanym transferze. Dziś byłam u dr C i działamy dalej. Na szczęście po sporej dawce hormonów, ginekologicznie u mnie ok więc czekam na miesiączkę I startujemy. Zalecenia te same , Pasnik podtrzymał również swoje zalecenia i zobaczymy co to będzie . Transfer w przyszłym miesiącu. Ufff minie pewnie ekspresowo.
    Nadal trzymam mocno kciuki za Was ✊️✊️✊️
    Walczymy dalej 😚
    Powodzenia 🥰✊✊✊

    Natalia___ lubi tę wiadomość

  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 21 września 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Cześć dziewczyny,😙
    Dawno mnie tu nie było, musiałam odpocząć po ostatnim nieudanym transferze. Dziś byłam u dr C i działamy dalej. Na szczęście po sporej dawce hormonów, ginekologicznie u mnie ok więc czekam na miesiączkę I startujemy. Zalecenia te same , Pasnik podtrzymał również swoje zalecenia i zobaczymy co to będzie . Transfer w przyszłym miesiącu. Ufff minie pewnie ekspresowo.
    Nadal trzymam mocno kciuki za Was ✊️✊️✊️
    Walczymy dalej 😚
    My też będziemy startować po dłuższym odpoczynku :) w związku z tym że badania mi już ,,wyszły" muszę zrobić wirusologie, wymazy, wybrać zalecony antybiotyk i ostatni raz do dzieła 😚
    Trzymam kciukasy za Was wszystkie ✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2022, 17:20

    Moniatka , Rybka85, Natalia___ lubią tę wiadomość

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 22 września 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to końcówka roku będzie pełna wrażeń.🙂 Oby się dla nas wszystkich skończyła szczęśliwie.🍀
    Ja czekam obecnie na wizytę 10/10 do dr C. Zatem odpoczywam od całego zamieszania około transferowego póki co.🙃
    Natalia trzymam cały czas za ciebie mocno kciuki!✊🍀🙂 Z tego co pamiętam, to miałaś szczepienia od docenta. A jakie inne zalecenia ci dał, że je podtrzymał, jeśli mogę wiedzieć?

    Natalia___ lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Anna.maria Autorytet
    Postów: 672 284

    Wysłany: 23 września 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... spotkalyscie się z taką sytuacją, że ktoś ma zarodek ale się rozwodzi? Z powodu niepłodności męża leczylam się w Invimedzie u dr C juz dlugi czas. W marcu przeszłam punkcje, po której był jeden zarodek. Na kilka miesięcy odlozylismy transfer z różnych powodów, a teraz mój szanowny prawie były mąż oznajmił mi, że odchodzi, jest już w związku z 22 letnia koleżanka z pracy. I na transfer się nie zgadza... 😓 bo nie ma zamiaru płacić alimentów, teraz ma nową kobietę i nowe życie. Prawnicy nie potrafią mi odpowiedzieć, co teraz z moim zarodkiem. Wiem że muszę do kliniki zadzwonić, ale aż stresuje się tym telefonem wiedząc, jak wszyscy tam kibicują pacjentkom 😓😓😓

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2022, 18:25

    👩34 l.
    ♦️06.2021r. - IUI AID - ciąża biochemiczna
    ♦️10.2021r. - IUI AID - nieudana
    -Trombofilia
    -KIR - AA
    -AMH 5,9
    ♦️03.2022r. - IN VITRO protokół krótki
    🥚 18.03.2022r. - punkcja - 9🥚, tylko 4 dojrzałe
    Tylko 1❄
    04-07.2022 - przerwa, transfer planowany na sierpień
    08.2022 - mąż odchodzi do innej kobiety, nie zgadza się na transfer.

    8.2023 - nowe życie
    10.11.2023 ⏸️
    15.11.2023 - bhcg 840🥰
    28.11.2023 - 6tc - mamy serduszko❤
    11.01.2024 - prenatalne 👍
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 23 września 2022, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna.maria wrote:
    Dziewczyny... spotkalyscie się z taką sytuacją, że ktoś ma zarodek ale się rozwodzi? Z powodu niepłodności męża leczylam się w Invimedzie u dr C juz dlugi czas. W marcu przeszłam punkcje, po której był jeden zarodek. Na kilka miesięcy odlozylismy transfer z różnych powodów, a teraz mój szanowny prawie były mąż oznajmił mi, że odchodzi, jest już w związku z 22 letnia koleżanka z pracy. I na transfer się nie zgadza... 😓 bo nie ma zamiaru płacić alimentów, teraz ma nową kobietę i nowe życie. Prawnicy nie potrafią mi odpowiedzieć, co teraz z moim zarodkiem. Wiem że muszę do kliniki zadzwonić, ale aż stresuje się tym telefonem wiedząc, jak wszyscy tam kibicują pacjentkom 😓😓😓
    Bardzo mi przykro. Nieprzyjemna sytuacja. Szczerze Ci współczuję, myślałam, że takie doświadczenia scalają ludzi... Niewiem jakie są procedury, ale wiem, że jest w umowie z kliniką paragraf, w którym są opisane różne sytuacje w których nie można wykorzystać zarodka. Może warto jeszcze raz, dokładnie przeanalizować umowę. 3mam za Ciebie mocno kciuki dziewczyno, nie poddawaj się! Powodzenia, informuj nas o postępach.

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 24 września 2022, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    No to końcówka roku będzie pełna wrażeń.🙂 Oby się dla nas wszystkich skończyła szczęśliwie.🍀
    Ja czekam obecnie na wizytę 10/10 do dr C. Zatem odpoczywam od całego zamieszania około transferowego póki co.🙃
    Natalia trzymam cały czas za ciebie mocno kciuki!✊🍀🙂 Z tego co pamiętam, to miałaś szczepienia od docenta. A jakie inne zalecenia ci dał, że je podtrzymał, jeśli mogę wiedzieć?

    Rybka , spieszę z odpowiedzą.

    Tak jestem po szczepieniach od Męża i od dawców, za każdym razem miałam sprawdzane badanie allo mlr i cross match. Docent juz od poczatku dołożył mi heparyne 0,4 acard 75 i encorton 5mg (po analizie moich wyników badań) pytałam sie go czy przypadkiem nie powinnam mieć leczenia immunosupresja to odpisał mi że może zniweczyć moje dobre allo mlr . Dodam że ciąży nigdy nie było. Obawiam się,że mój organizm odrzuca zarodek na wczesnym etapie ...ale to tylko moje gadanie ..

‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ