X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 29 listopada 2022, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Milka niestety raczej nie mam szans na świeży bo mam wysokie AMH a po drugie będziemy badać raczej zarodki. genetyk powiedziała że 2 tyg się czeka.. na wynik

    mam zagwozdkę do tygodnia czasu powinnam dostać @ a że mam plamienia po tabletkach anty to chyba w piątek zbadam proga i mam wysłać wiadomość do Pani dr żebym nie przegapiła początku @.

    Ale mój problem się robi bo jeżeli dostanę 5-tego@ to gdzieś chyba 19 miałabym punkcję a zostałam zaproszona do klientów na impreze wigilijną 22.12 i nie wiem co robić bo raz punkcja może się przesunąć, 2 za pierwszym razem czułam się źle, a z chęcią bym poszła i tak na prawdę do samego końca nie będę wiedzieć jak będzie. i w razie czego jaką wymówkę strzelić? aaajajj myślałam że ominie mnie ten dylemat
    Może tym razem po punkcji będziesz się czuć dobrze i dasz radę iść. A jeżeli nie, to zawsze możesz wymyślić jakiś nagły wypadek, że musisz jechać pilnie do rodziców albo coś.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tylko nie wypadła w tym samym dniu co wigilia ;) najpierw poczekam na @idelanie jakbym w piątek dostała to jak dobrze pójdzie 16 bym miała punkcje i doszłabym przez weekend do siebie, poszłabym na wigilie i było by cacy ;)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 30 listopada 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasowa wrote:
    Rybka85 pisałam do Ciebie na priv ;)

    Tak, już ci odpisałam.🙂

    Ananasowa lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 30 listopada 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    MałaMi super, że torbiel się wchłonęła :) Wyrobicie się z transferem przed świętami czy dopiero po?

    No te ceny niestety wszystkiego idą w górę... Aż strach się bać co dalej będzie, w zasadzie się nie dziwie, bo jak firmy muszą płacić takie kwoty za energię i ogrzewanie, to nic dziwnego, ze ceny szybują w górę...
    Ostatnio mój mąż rozmawiał z kolegą, który pracuje w firmie produkującej mrożonki z owoców i warzyw i oni miesięcznie czy rocznie, dokładnie nie wiem, w każdym razie płacili 2 mln za prąd, bo tam te mroźnie itp i teraz po podwyżkach było to 6 mln a na przyszły rok prognozy im wyliczyli na 35 mln i już ich prezes stwierdził, ze jak tak będzie to zamyka firmę, bo nie da rady w ten sposób. Ja jestem przerażona tym co się dzieje...
    Widzę że masz w opinie coś takiego ; transfer odroczony że względu na wysoki progesteron czy możesz napisać jaki to był progesteron ?

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 30 listopada 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Oby tylko nie wypadła w tym samym dniu co wigilia ;) najpierw poczekam na @idelanie jakbym w piątek dostała to jak dobrze pójdzie 16 bym miała punkcje i doszłabym przez weekend do siebie, poszłabym na wigilie i było by cacy ;)

    Jest duża szansa, że będzie przed. :) Fajnie, że udało się ruszyć! :) Wiesz, jak się będziesz źle czuła zawsze się można podejrzeniem covida wymówić, na ostatnią chwilę to prawdopodobna wymówka. ;)
    Ananasowa wrote:
    Widzę że masz w opinie coś takiego ; transfer odroczony że względu na wysoki progesteron czy możesz napisać jaki to był progesteron ?

    Nie do mnie pytanko ale pewnie chodzi o proga powyżej 1, przy świeżym transferze powinien byc poniżej. :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Nie do mnie pytanko ale pewnie chodzi o proga powyżej 1, przy świeżym transferze powinien byc poniżej. :)


    ooo o takiej wymówce nie pomyślałam :) dzięki !

    Lierin2, Moniatka lubią tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 30 listopada 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Nie do mnie pytanko ale pewnie chodzi o proga powyżej 1, przy świeżym transferze powinien byc poniżej. :)
    A myślalam że po lekach był zbyt wysoki i został odwołany a tu chyba faktycznie chodzi o badanie proga przed przyjęciem lekarstw
    Tak tak powinien być poniżej 1

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Oby tylko nie wypadła w tym samym dniu co wigilia ;) najpierw poczekam na @idelanie jakbym w piątek dostała to jak dobrze pójdzie 16 bym miała punkcje i doszłabym przez weekend do siebie, poszłabym na wigilie i było by cacy ;)
    Chciałabym Ci życzyć, żebyś nie dostała w ogóle, ale chyba niema takiej możliwości po wizycie 😉 Dlatego też trzymam kciuki za szybkie przyjście 🐒

    MałaMi90 lubi tę wiadomość

  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 30 listopada 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Milkaczar, a jak u Was. Jaki macie plan działania? Odpoczywacie w święta, czy nie poprzestajecie w działaniach?

    My startujemy po nowym roku, bo chcemy zrobić te embrace, a to jednak są koszty, a teraz mieliśmy sporo wydatków, bo Musieliśmy kupić drugi samochód. Mąż pożyczył swój koledze i miał nim stłuczkę, a do nowego oczywiście było trzeba ładnych kilka tysi dołożyć, żeby się do czegoś nadawał i jakoś nam się tak Ostatnio nic nie zgrywa, więc na chwile wrzucam na luz. Za to jestem na diecie i już spadło ładnie kilka kilo, muszę siw tylko mobilizować do ćwiczeń, bo jakaś deprecha mnie łapie wieczorami po pracy i zamiast wziąć się i ćwiczyć to już się łapie sama na tym, że szukam sobie wymówek 😂

    Ananasowa progesteron w okolicy 2 był wtedy. A optymalnie jak jest ponizęj 1,5 przed włączeniem leków. Niektórzy lekarze zalecają nawet zeby był niższy niż 1.

    MałaMi w razie czego wymyślisz coś na szybko, covid, grypa żołądkowa, problem rodzinny, w zasadzie nie musisz wchodzić w szczegóły :) Ale może uda się akurat wcelować tak, ze wszystko się uda

    Ananasowa lubi tę wiadomość

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    My startujemy po nowym roku, bo chcemy zrobić te embrace, a to jednak są koszty, a teraz mieliśmy sporo wydatków, bo Musieliśmy kupić drugi samochód. Mąż pożyczył swój koledze i miał nim stłuczkę, a do nowego oczywiście było trzeba ładnych kilka tysi dołożyć, żeby się do czegoś nadawał i jakoś nam się tak Ostatnio nic nie zgrywa, więc na chwile wrzucam na luz. Za to jestem na diecie i już spadło ładnie kilka kilo, muszę siw tylko mobilizować do ćwiczeń, bo jakaś deprecha mnie łapie wieczorami po pracy i zamiast wziąć się i ćwiczyć to już się łapie sama na tym, że szukam sobie wymówek 😂

    Ananasowa progesteron w okolicy 2 był wtedy. A optymalnie jak jest ponizęj 1,5 przed włączeniem leków. Niektórzy lekarze zalecają nawet zeby był niższy niż 1.

    MałaMi w razie czego wymyślisz coś na szybko, covid, grypa żołądkowa, problem rodzinny, w zasadzie nie musisz wchodzić w szczegóły :) Ale może uda się akurat wcelować tak, ze wszystko się uda
    Czasami jak nic się nie zgrywa, to akurat jest ten czas, że wbrew wszystkiemu wszystko się potem udaje 😊 Tego Ci życzę i oczywiście powodzenia w traceniu kilogramów przed ifv. Ja straciłam sporo ćwicząc z Chodakowską, niestety 2 stymulacjie nie były dla mnie łaskawe, ale narazie się tym nie przejmuje i cieszę wymarzoną ciążą. Reszta się jakoś potem sama poukłada, najwyżej będę gruba ale szczęśliwa 😉

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak się ma stan pod gorączkowy do punkcji.. Mój małżonek złapał zapalenie ucha nosz... Cholera za 2 tyg miała być punkcja.. Jestem załamana...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma teraz 38.3 ryczeć mi się chce
    Zdziwiony jest ze jestem mega zła i rozżalona...
    Nie wiem co mam robić... Czy podchodzić czy przyznać się pani dr niech zadecyduje czy odpuścić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 19:15

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Dziewczyny jak się ma stan pod gorączkowy do punkcji.. Mój małżonek złapał zapalenie ucha nosz... Cholera za 2 tyg miała być punkcja.. Jestem załamana...
    Internet i lekarze pewnie powiedzą Ci, że może to osłabić nasienie. My mieliśmy dokładnie taką samą sytuację przed udaną procedurą. Około 2-3 tygodnie przed punkcją, mąż złapał przeziębienie. Byłam zła, załamana, zdenerwowana i w ogóle towarzyszyły mi same negatywne emocje. Do tego o życie chciał jak najszybciej dojść do siebie i pakował w organizm tony fervexów, gripexów i tego typu specyfików, co dodatkowo mnie denerwowało,bo napewno nie było to obojętne dla jakości nasienia, ale nie chciałam nic mu mówić, bo też go ta sytuacja dobiła. Akurat ta procedura przyniosła sukces. Także staraj się nie stresować i nie zaprzątać tym głowy za bardzo.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Internet i lekarze pewnie powiedzą Ci, że może to osłabić nasienie. My mieliśmy dokładnie taką samą sytuację przed udaną procedurą. Około 2-3 tygodnie przed punkcją, mąż złapał przeziębienie. Byłam zła, załamana, zdenerwowana i w ogóle towarzyszyły mi same negatywne emocje. Do tego o życie chciał jak najszybciej dojść do siebie i pakował w organizm tony fervexów, gripexów i tego typu specyfików, co dodatkowo mnie denerwowało,bo napewno nie było to obojętne dla jakości nasienia, ale nie chciałam nic mu mówić, bo też go ta sytuacja dobiła. Akurat ta procedura przyniosła sukces. Także staraj się nie stresować i nie zaprzątać tym głowy za bardzo.

    Dziękuję dużo znaczy dla mnie ta wiadomość..
    Już zdążyłam go obarczyc że nie dba o siebie... Bo ostatnio poszedł w krótkich gachac do auta 🙈🙈 już mu 100 razy przypomniałam o tym..

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się właśnie nad tym że spermatogeneza trwa 72 dni więc teoretycznie teraz gorączka chyba wpłynie za jakiś czas na nasienie?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam dokładnie z tego samego założenia😊 Tak, musimy pilnować i strofować naszych mężczyzn, ale dla nich ta sytuacja też napewno jest trudna i musimy wspierać się nawzajem. Nie bądź już na niego zła 😉

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeprosiłam. Chyba właśnie dostałam miesiączkę napisałam do Pani dr że jutro badam progesteron i od razu dostałam odpowiedź że mam zbadać i wysłać jej wynik

    Moniatka lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Przeprosiłam. Chyba właśnie dostałam miesiączkę napisałam do Pani dr że jutro badam progesteron i od razu dostałam odpowiedź że mam zbadać i wysłać jej wynik
    No to przynajmniej masz na co zwalić swoje niezadowolenie 😉 I od wyniku progesteronu będzie zależeć, czy zaczynasz stymulacje czy nie? Pytam, ponieważ ja nie kojarzę, żebym badała przed stymulacją.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    No to przynajmniej masz na co zwalić swoje niezadowolenie 😉 I od wyniku progesteronu będzie zależeć, czy zaczynasz stymulacje czy nie? Pytam, ponieważ ja nie kojarzę, żebym badała przed stymulacją.

    Wiesz ja mam zbasaac żeby nie przegapić malpiszona bo brałam 3 tyg antykoncepcję i przez ten cały czas miałam plamienie i lekkie krwawienie nawet ze skrzepami

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Wiesz ja mam zbasaac żeby nie przegapić malpiszona bo brałam 3 tyg antykoncepcję i przez ten cały czas miałam plamienie i lekkie krwawienie nawet ze skrzepami
    Nie wiedziałam, że wtedy jest inny poziom progesteronu 😉 Jaki człowiek stary, tak nadal głupi i zawsze dowie się czegoś nowego😉 Ah dziewczyny, my po tych naszych przejściach to mogłybyśmy być jakimiś coachami pro płodnościowymi 😉😂🙈

‹‹ 339 340 341 342 343 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ