X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 27 listopada 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Pewnie coś w tym jest, ceny poszły w górę, za chwilę naprawdę ludzi nie będzie stać na leczenie. Państwo powinno pomagać w takich sytuacjach, płacimy nie małe składki, a i tak jesteśmy zdani sami na siebie.

    To prawda, my mieliśmy odłożona kwotęz wydaliśmy 2xwiecej, oszczędności się prawie skończyły a tutaj jeszcze tyle rzeczy, leki, wizyty itd. Ja największą schizę miałam i mam, że jak się nie udałoby <odpukac! 🤞🤞✊️🍀> to pomimo tego, że mamy dalszy dobry plan działania to nie będzie nas na niego stać, a radzimy sobie w życiu nieźle, masakra. Powinno być cokolwiek jakaś, doplata czy refundacja choćby do podstawowej procedury, leków itd. Zjeździłam ostatnio całe miasto za żelem Crinone, nie dość, że musiałam go zdobywać to jeszcze 270 zł (w moim przypadku na 10 dni bo mam rano i wieczorem na razie), nosz cholera jasna.

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 27 listopada 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To smutne, nie dość, że tyle poświęcamy, walczymy, to jeszcze musimy borykać się z problemami finansowymi. A w sumie leczenie jak każde inne. To jest paradoks, że palaczy, którzy zachorowali na raka płuc przez własny wybór leczy się na NFZ, a ludzi młodych, którzy niczemu nie zawinili, ale nie mogą mieć dziecka już nie.

    Rybka85 lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 27 listopada 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    To prawda, my mieliśmy odłożona kwotęz wydaliśmy 2xwiecej, oszczędności się prawie skończyły a tutaj jeszcze tyle rzeczy, leki, wizyty itd. Ja największą schizę miałam i mam, że jak się nie udałoby <odpukac! 🤞🤞✊️🍀> to pomimo tego, że mamy dalszy dobry plan działania to nie będzie nas na niego stać, a radzimy sobie w życiu nieźle, masakra. Powinno być cokolwiek jakaś, doplata czy refundacja choćby do podstawowej procedury, leków itd. Zjeździłam ostatnio całe miasto za żelem Crinone, nie dość, że musiałam go zdobywać to jeszcze 270 zł (w moim przypadku na 10 dni bo mam rano i wieczorem na razie), nosz cholera jasna.
    Jest taka strona, kto ma lek i tam można sprawdzić dostępność leku w najbliższej aptece😊 To strasznie dużo zapłaciłaś, ja jeszcze jakieś 3 miesiące temu płaciłam 200 zł za opakowanie. Ale dawkowałam 3 razy dziennie 😵

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 28 listopada 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Natalia dobrze ze jest plan. Odpoczywajcie i wracajcie z podwójna siłą..

    Ciekawe czemu pustki.. Może ludzi nie stać?
    Daj znać, czy torbiel odpuściła.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Daj znać, czy torbiel odpuściła.

    Tak odpuściła nie ma, jest czysto, dostaliśmy zielone światło.. tylko po tej anty mam plamienia dosyć sporę do poniedziałku powinnam dostać @ ale w piątek chyba zbadam prog żeby sprawdzić jaki jest poziom czy to @ czy nie żeby nie przegapić cyklu.. bo czasami plamienia przypominam okres ...

    a i pakiet do INV podrożał.. od listopada

    Lierin2, Rybka85 lubią tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • czekajacnacud Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Biorę accard i heparynę, zastrzyki robią mi panie pielęgniarki i siniaki też są, na początku były kropki teraz się rozlewają bardziej. Tak po prostu może być. :)
    Cześć 🙂
    Widziałam twój post o immunoglobulinach , możesz powiedzieć gdzie można taniej kupić ?
    Najprawdopodobniej będę brała do następnego transferu

  • czekajacnacud Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    Powoli wracam, chociaż momentami jest ciężko.
    .
    Zdecydowaliśmy, że odpuszczamy do końca tego roku i startujemy od nowego
    .
    Dziś odbyłam dluga rozmowe z dr C. (Swoją drogą pustki w klinice)
    Gratuluję udanego transferu- Lierin
    Kasiek - po tylu latach naturals - coś niesamowitego- gratulacje !!
    Plan na 2023:
    Styczeń test be ready(czas oczekiwania 4 tyg)
    Luty - histeroskopia na NFZ(w szpitalu gdzie dr C pracuje)
    Marzeń transfer.
    W kontakcie staraczki ! 😘
    Gdzie będziesz robiła histeroskopie?🙂

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacnacud wrote:
    Cześć 🙂
    Widziałam twój post o immunoglobulinach , możesz powiedzieć gdzie można taniej kupić ?
    Najprawdopodobniej będę brała do następnego transferu

    Hejka, ja nie wiem gdzie można kupić taniej, orientowałam się tylko, że w tej aptece obok kliniki można je w ogóle zamówić. :) Koszt z tego co pamiętam (jakieś 3 tygodnie temu pytalam) to 5800 zl za 200 mg (to są chyba 2 dawki).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 14:34

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    To smutne, nie dość, że tyle poświęcamy, walczymy, to jeszcze musimy borykać się z problemami finansowymi. A w sumie leczenie jak każde inne. To jest paradoks, że palaczy, którzy zachorowali na raka płuc przez własny wybór leczy się na NFZ, a ludzi młodych, którzy niczemu nie zawinili, ale nie mogą mieć dziecka już nie.

    No właśnie, nie winie kliniki za ceny bo to ich praca i to w dodatku ciężka, zwłaszcza, że bez przerwy jeszcze się kształcą Ci ludzie i jakieś nowinki przywożą ale powinno być po prostu dofinansowanie z państwa i tyle. Chociażby na podstawie, niech już sobie każdy "za ekstrasy" płaci ale np. 3 pelne procedury powinny być refundowane.

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • czekajacnacud Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Hejka, ja nie wiem gdzie można kupić taniej, orientowałam się tylko, że w tej aptece obok kliniki można je w ogóle zamówić. :) Koszt z tego co pamiętam (jakieś 3 tygodnie temu pytalam) to 5800 zl za 200 mg (to są chyba 2 dawki).
    Niestety to jedna dawka 😞
    Mówisz apteka książęca czy tak jakoś ?

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacnacud wrote:
    Niestety to jedna dawka 😞
    Mówisz apteka książęca czy tak jakoś ?

    O matko, masakra ale co zrobić. Tak apteka Ksiazeca, polecam, wszystko jak na razie u nich znalazłam co potrzebowałam i miałam zapisane z kliniki. :)

    czekajacnacud lubi tę wiadomość

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 28 listopada 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Tak odpuściła nie ma, jest czysto, dostaliśmy zielone światło.. tylko po tej anty mam plamienia dosyć sporę do poniedziałku powinnam dostać @ ale w piątek chyba zbadam prog żeby sprawdzić jaki jest poziom czy to @ czy nie żeby nie przegapić cyklu.. bo czasami plamienia przypominam okres ...

    a i pakiet do INV podrożał.. od listopada
    To rewelacyjna wiadomość! Bardzo się cieszę, że w miarę sprawnie odpuściło. Czyli ile teraz kosztuje pakiet ?

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Tak odpuściła nie ma, jest czysto, dostaliśmy zielone światło.. tylko po tej anty mam plamienia dosyć sporę do poniedziałku powinnam dostać @ ale w piątek chyba zbadam prog żeby sprawdzić jaki jest poziom czy to @ czy nie żeby nie przegapić cyklu.. bo czasami plamienia przypominam okres ...

    a i pakiet do INV podrożał.. od listopada

    Bardzo dobra wiadomość, że macie zielone światło 😉😉 mocne kciuki😊 natomiast nie jest pocieszające, że koszty leczenia idą ciągle w górę😔😔

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 28 listopada 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    To rewelacyjna wiadomość! Bardzo się cieszę, że w miarę sprawnie odpuściło. Czyli ile teraz kosztuje pakiet ?

    10500 zł :( już chyba 2 podwyżka w tym roku :(

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 28 listopada 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    10500 zł :( już chyba 2 podwyżka w tym roku :(
    Tak, ponieważ pierwsza była chyba jakoś w lutym, tak coś kojarzę jak decydowaliśmy się na drugą procedurę.

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 29 listopada 2022, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi super, że w końcu macie zielone światło.🙂👍💜
    Te podwyżki i ceny pustoszą nasze portfele niemiłosiernie.☹️

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 29 listopada 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi super, że torbiel się wchłonęła :) Wyrobicie się z transferem przed świętami czy dopiero po?

    No te ceny niestety wszystkiego idą w górę... Aż strach się bać co dalej będzie, w zasadzie się nie dziwie, bo jak firmy muszą płacić takie kwoty za energię i ogrzewanie, to nic dziwnego, ze ceny szybują w górę...
    Ostatnio mój mąż rozmawiał z kolegą, który pracuje w firmie produkującej mrożonki z owoców i warzyw i oni miesięcznie czy rocznie, dokładnie nie wiem, w każdym razie płacili 2 mln za prąd, bo tam te mroźnie itp i teraz po podwyżkach było to 6 mln a na przyszły rok prognozy im wyliczyli na 35 mln i już ich prezes stwierdził, ze jak tak będzie to zamyka firmę, bo nie da rady w ten sposób. Ja jestem przerażona tym co się dzieje...

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 29 listopada 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    MałaMi super, że torbiel się wchłonęła :) Wyrobicie się z transferem przed świętami czy dopiero po?

    No te ceny niestety wszystkiego idą w górę... Aż strach się bać co dalej będzie, w zasadzie się nie dziwie, bo jak firmy muszą płacić takie kwoty za energię i ogrzewanie, to nic dziwnego, ze ceny szybują w górę...
    Ostatnio mój mąż rozmawiał z kolegą, który pracuje w firmie produkującej mrożonki z owoców i warzyw i oni miesięcznie czy rocznie, dokładnie nie wiem, w każdym razie płacili 2 mln za prąd, bo tam te mroźnie itp i teraz po podwyżkach było to 6 mln a na przyszły rok prognozy im wyliczyli na 35 mln i już ich prezes stwierdził, ze jak tak będzie to zamyka firmę, bo nie da rady w ten sposób. Ja jestem przerażona tym co się dzieje...
    Milkaczar, a jak u Was. Jaki macie plan działania? Odpoczywacie w święta, czy nie poprzestajecie w działaniach?

  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 29 listopada 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 pisałam do Ciebie na priv ;)

    Rybka85 lubi tę wiadomość

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 29 listopada 2022, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka niestety raczej nie mam szans na świeży bo mam wysokie AMH a po drugie będziemy badać raczej zarodki. genetyk powiedziała że 2 tyg się czeka.. na wynik

    mam zagwozdkę do tygodnia czasu powinnam dostać @ a że mam plamienia po tabletkach anty to chyba w piątek zbadam proga i mam wysłać wiadomość do Pani dr żebym nie przegapiła początku @.

    Ale mój problem się robi bo jeżeli dostanę 5-tego@ to gdzieś chyba 19 miałabym punkcję a zostałam zaproszona do klientów na impreze wigilijną 22.12 i nie wiem co robić bo raz punkcja może się przesunąć, 2 za pierwszym razem czułam się źle, a z chęcią bym poszła i tak na prawdę do samego końca nie będę wiedzieć jak będzie. i w razie czego jaką wymówkę strzelić? aaajajj myślałam że ominie mnie ten dylemat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2022, 12:16

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ