X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 22 listopada 2022, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    Lierin2 mam pytanie - wysłałam zaproszenie :)

    Już odbieram:)
    Edit: Już. :) Napisz, to z chęcią na wszystko odpowiem jak tylko będę w stanie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2022, 07:38

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 22 listopada 2022, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej jestem po konsultacji genetycznej z tego co mi powiedziała jest mnie niż 1 % szansy że powtórzy się chory zarodek tylko nie wiem czy z tą chorobą czy ogólnie.. o ile kariotypy są prawidłowe pewnie mówiła ale nie zakodowałam :) to też jest myślę że dobra wiadomość.
    Zarodki hoduje się do 6 doby obawiam się że nie dotrwają do 6 bo ostatnio były mrożone w 5 dobie.
    i przy embrance nie zdarzyło jej się żeby wynik był niejednoznaczny .

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 22 listopada 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    hej jestem po konsultacji genetycznej z tego co mi powiedziała jest mnie niż 1 % szansy że powtórzy się chory zarodek tylko nie wiem czy z tą chorobą czy ogólnie.. o ile kariotypy są prawidłowe pewnie mówiła ale nie zakodowałam :) to też jest myślę że dobra wiadomość.
    Zarodki hoduje się do 6 doby obawiam się że nie dotrwają do 6 bo ostatnio były mrożone w 5 dobie.
    i przy embrance nie zdarzyło jej się żeby wynik był niejednoznaczny .

    Super wiadomości :) To teraz trzymam kciuki za tą torbiel żeby się ogarnęła i znikła :D Będziecie badać embrace wszystkie zarodki? My też chcemy zrobić to badanie tylko trochę się boje jaki to wyjdzie finalnie koszt, bo nie wiadomo ile zarodkow będzie.

    Lierin bardzo wcześnie wyszła Ci ta beta. Wow! To był świeży transfer czy z mrozaczka?

    Lierin2 lubi tę wiadomość

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 22 listopada 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Super wiadomości :) To teraz trzymam kciuki za tą torbiel żeby się ogarnęła i znikła :D Będziecie badać embrace wszystkie zarodki? My też chcemy zrobić to badanie tylko trochę się boje jaki to wyjdzie finalnie koszt, bo nie wiadomo ile zarodkow będzie.

    Lierin bardzo wcześnie wyszła Ci ta beta. Wow! To był świeży transfer czy z mrozaczka?

    My będziemy badać mx 2 lub 3 bo to mega koszt jest... Przypomnij mi gadaliscie zarodek? Znacie przyczyny poronienia?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 22 listopada 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    hej jestem po konsultacji genetycznej z tego co mi powiedziała jest mnie niż 1 % szansy że powtórzy się chory zarodek tylko nie wiem czy z tą chorobą czy ogólnie.. o ile kariotypy są prawidłowe pewnie mówiła ale nie zakodowałam :) to też jest myślę że dobra wiadomość.
    Zarodki hoduje się do 6 doby obawiam się że nie dotrwają do 6 bo ostatnio były mrożone w 5 dobie.
    i przy embrance nie zdarzyło jej się żeby wynik był niejednoznaczny .

    To super wieści! 🍀😊 Jak zarodki się dobrze dzieła to spokojnie do 6 doby dadzą radę, ja też się bałam, że długo ale dal rade Kropek, a drugi się nawet do 7 nie poddawał ale niestety zdegenerował. A embrace polecam całym serduszkiem jeśli tylko są środki na niego. 💗
    milkaczar wrote:
    Super wiadomości :) To teraz trzymam kciuki za tą torbiel żeby się ogarnęła i znikła :D Będziecie badać embrace wszystkie zarodki? My też chcemy zrobić to badanie tylko trochę się boje jaki to wyjdzie finalnie koszt, bo nie wiadomo ile zarodkow będzie.

    Lierin bardzo wcześnie wyszła Ci ta beta. Wow! To był świeży transfer czy z mrozaczka?

    My ustaliliśmy, że będziemy badać max. 3, że względu na koszty i nie było z tym problemów. :) Finalnie mieliśmy tylko jeden ale jest jak na razie turbo Kropkiem. :)
    Beta szybko bo to 6dniowa blastka była i implantacja musiała też wcześnie nastąpić, tak się zdarza. :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 23 listopada 2022, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Wam wszystkim kibicuje🥰 ja byłam wczoraj na pierwszym usg, z ostatniej miesiączki wynika, że to 7 tydzień, natomiast z usg, że 6. Widziałam pierwszy raz jak bije serduszko. Mam pokazywać się co tydzień na kontrolne usg. Lekar będzie kontynuował zalecenia dr Cygal, więc fajnie. A ja nadal podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, chociaż wierzę, że tym razem musi być dobrze.

    Lierin2, Rybka85 lubią tę wiadomość

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 23 listopada 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziewczyny bardzo Wam wszystkim kibicuje🥰 ja byłam wczoraj na pierwszym usg, z ostatniej miesiączki wynika, że to 7 tydzień, natomiast z usg, że 6. Widziałam pierwszy raz jak bije serduszko. Mam pokazywać się co tydzień na kontrolne usg. Lekar będzie kontynuował zalecenia dr Cygal, więc fajnie. A ja nadal podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, chociaż wierzę, że tym razem musi być dobrze.

    Bardzo dobre wieści kochana! :) Rozumiem, że już przeniosłaś się z kliniki do lekarza, który będzie Was dalej prowadził? :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 23 listopada 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można powiedzieć, że już się przeniosłam. Nie chce dojeżdżać tak daleko na wizyty. Mam co prawda umówioną jeszcze wizytę do Pani C na 5 grudnia, ale nie wiem sama czy jechac czy odpuścić, skoro ten lekarz i tak mówił, żeby pokazywać się co tydzień na kontrolę. Przemysle to jeszcze.

    Lierin2 lubi tę wiadomość

  • KoralikKoral Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 24 listopada 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziewczyny bardzo Wam wszystkim kibicuje🥰 ja byłam wczoraj na pierwszym usg, z ostatniej miesiączki wynika, że to 7 tydzień, natomiast z usg, że 6. Widziałam pierwszy raz jak bije serduszko. Mam pokazywać się co tydzień na kontrolne usg. Lekar będzie kontynuował zalecenia dr Cygal, więc fajnie. A ja nadal podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, chociaż wierzę, że tym razem musi być dobrze.

    To świetne wieści! Informuj co tam u Ciebie 🙂

    Starania od 2 lat
    - nieudane in vitro: 03.2020
    - problem z nasieniem u partnera (niska koncentracja plemników w ejakulacie)
    - obciążenia genetyczne
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 24 listopada 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Można powiedzieć, że już się przeniosłam. Nie chce dojeżdżać tak daleko na wizyty. Mam co prawda umówioną jeszcze wizytę do Pani C na 5 grudnia, ale nie wiem sama czy jechac czy odpuścić, skoro ten lekarz i tak mówił, żeby pokazywać się co tydzień na kontrolę. Przemysle to jeszcze.
    Ja i tak jeżdżę do dr. C. Pomimo, iż chodzę do poradni przy szpitalu, staram się raz w miesiącu z nią zobaczyć. Jestem wtedy spokojniejsza. Zastanawiam się też, czy u niej nie rodzić. Narazie czekam na umówienie wizyty w grudniu, więc wtedy może coś już w tym temacie porozmawiamy. Mam do niej pełne zaufanie i dobrze oraz bezpiecznie się czuje w jej rękach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2022, 17:40

    Lierin2 lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 24 listopada 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoralikKoral wrote:
    To świetne wieści! Informuj co tam u Ciebie 🙂
    KoralikKoral, a jak sytuacja u Ciebie, wybrałaś lekarza, byłaś na wizycie, jak wrażenia i jaki plan działania?

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 25 listopada 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Powoli wracam, chociaż momentami jest ciężko.
    .
    Zdecydowaliśmy, że odpuszczamy do końca tego roku i startujemy od nowego
    .
    Dziś odbyłam dluga rozmowe z dr C. (Swoją drogą pustki w klinice)
    Gratuluję udanego transferu- Lierin
    Kasiek - po tylu latach naturals - coś niesamowitego- gratulacje !!
    Plan na 2023:
    Styczeń test be ready(czas oczekiwania 4 tyg)
    Luty - histeroskopia na NFZ(w szpitalu gdzie dr C pracuje)
    Marzeń transfer.
    W kontakcie staraczki ! 😘

    Moniatka , Ada M, Ania90., Rybka85 lubią tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 25 listopada 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    Powoli wracam, chociaż momentami jest ciężko.
    .
    Zdecydowaliśmy, że odpuszczamy do końca tego roku i startujemy od nowego
    .
    Dziś odbyłam dluga rozmowe z dr C. (Swoją drogą pustki w klinice)
    Gratuluję udanego transferu- Lierin
    Kasiek - po tylu latach naturals - coś niesamowitego- gratulacje !!
    Plan na 2023:
    Styczeń test be ready(czas oczekiwania 4 tyg)
    Luty - histeroskopia na NFZ(w szpitalu gdzie dr C pracuje)
    Marzeń transfer.
    W kontakcie staraczki ! 😘
    W takim razie grudzień to Wasz miesiąc, odpoczywajcie, cieszcie się sobą i zbierajcie siły na nowy rok 😚 Trzymam kciuki 🤗

    Natalia___ lubi tę wiadomość

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 27 listopada 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    Powoli wracam, chociaż momentami jest ciężko.
    .
    Zdecydowaliśmy, że odpuszczamy do końca tego roku i startujemy od nowego
    .
    Dziś odbyłam dluga rozmowe z dr C. (Swoją drogą pustki w klinice)
    Gratuluję udanego transferu- Lierin
    Kasiek - po tylu latach naturals - coś niesamowitego- gratulacje !!
    Plan na 2023:
    Styczeń test be ready(czas oczekiwania 4 tyg)
    Luty - histeroskopia na NFZ(w szpitalu gdzie dr C pracuje)
    Marzeń transfer.
    W kontakcie staraczki ! 😘

    Nie dziękuję😊😊 trzymam kciuki za Wasze plany🥰

    Natalia___, Moniatka lubią tę wiadomość

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 27 listopada 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyjmujące heparynę, u Was też się pojawiały czasem większe siniaki na brzuchu? Troszke mnie to przeraża, u nas mój misiek to ogarnia i tak myślimy czy On coś źle robi czy tak poprostu ma być🤔

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 27 listopada 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziewczyny przyjmujące heparynę, u Was też się pojawiały czasem większe siniaki na brzuchu? Troszke mnie to przeraża, u nas mój misiek to ogarnia i tak myślimy czy On coś źle robi czy tak poprostu ma być🤔
    Niestety robią się siniaki. I to ciężko stwierdzić od czego, czasami od całkowicie bezbolesnego zastrzyku robi się mega siniak, a po takim co ciężko wchodzi i go czuć niema ani śladu. Jeżeli równolegle bierzesz acard, to siniaki będą bardziej widoczne. Ja około 20 tc odstawiłam acard (że względu na wyniki morfologii) i od tego czasu praktycznie zapomniałam o siniakach.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 27 listopada 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia dobrze ze jest plan. Odpoczywajcie i wracajcie z podwójna siłą..

    Ciekawe czemu pustki.. Może ludzi nie stać?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 27 listopada 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Niestety robią się siniaki. I to ciężko stwierdzić od czego, czasami od całkowicie bezbolesnego zastrzyku robi się mega siniak, a po takim co ciężko wchodzi i go czuć niema ani śladu. Jeżeli równolegle bierzesz acard, to siniaki będą bardziej widoczne. Ja około 20 tc odstawiłam acard (że względu na wyniki morfologii) i od tego czasu praktycznie zapomniałam o siniakach.

    No to troszkę mnie uspokoiłaś😉

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 27 listopada 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Natalia dobrze ze jest plan. Odpoczywajcie i wracajcie z podwójna siłą..

    Ciekawe czemu pustki.. Może ludzi nie stać?
    Pewnie coś w tym jest, ceny poszły w górę, za chwilę naprawdę ludzi nie będzie stać na leczenie. Państwo powinno pomagać w takich sytuacjach, płacimy nie małe składki, a i tak jesteśmy zdani sami na siebie.

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 27 listopada 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Dziewczyny przyjmujące heparynę, u Was też się pojawiały czasem większe siniaki na brzuchu? Troszke mnie to przeraża, u nas mój misiek to ogarnia i tak myślimy czy On coś źle robi czy tak poprostu ma być🤔

    Biorę accard i heparynę, zastrzyki robią mi panie pielęgniarki i siniaki też są, na początku były kropki teraz się rozlewają bardziej. Tak po prostu może być. :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ