X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 11 marca 2023, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    florcia wrote:
    Wynik badania
    A) OCENA TECHNICZNA ROZMAZU
    Rozmaz odpowiedni do oceny warunkowo:
    znaczna cytoliza lub autoliza
    B) OCENA OGÓLNA ROZMAZU
    Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego
    Rozpoznanie wg Papanicolau: PAP I
    Rozp. wg systemu BETHESDA (STANDARD): AIIf BI


    Dziewczyny pomóżcie bo zaraz zejdę na zawał 😞 co może oznaczać taka cytologia ???? Niby PAP 1 czyli ok , ale ta raszta 😞 czytam, że to może być stan zapalny ale inne wymazy wyszły ok 😞
    Chyba z mojego transferu w marcu nici 😞😞


    Florcia - wynik jest prawidłowy.

    florcia lubi tę wiadomość

  • florcia Ekspertka
    Postów: 259 75

    Wysłany: 11 marca 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Florcia - wynik jest prawidłowy.
    Dziękuję 🩵
    Pani dr wczoraj odpisala właśnie że prawidłowy .
    Wystraszyłam się, bo na necie było napisane, że koniecznie powtórzyć w tedy bym na pewno nie zdążyła z transferem 😞
    Ale mam nadzieję, że już żadnych przeszkód nie będzie 😀

    Natalia___ lubi tę wiadomość

    1 stymulacja przerwana - brak odpowiedzi 😞
    2 stymulacja - pobrane🥚🥚🥚 po 24 h padły 💔
    Leczenie m.in. : immunosupresja, accofil, prograf,medrol, encorton, Zarzio , heparyna , aspirin Cardio , agapurin , antybiotyk
    2 histeroskopie 21r i 23r-polipowate endometrium.
    Kir BX (brak dużo implantacyjnych ) wyniki z 21r:tnf 10 tys .wysokie il2
    NK 10
    IO, mutacja mthfr
    2x AZ Czechy super ❄️ bety 0
    3x AZ PL blastki bety 0
    3.04.23 transfer nr 6 ❄️❄️ 2x3dniowe- Beta w 12dpt 0 💔
  • Skubii Autorytet
    Postów: 760 1200

    Wysłany: 13 marca 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🤗
    Chciałam zapytać czy macie może info do kiedy dr C przyjmuje pacjentów? Są do niej w ogóle zapisy przez infolinię?
    Jak dzwoniłam na początku lutego to powiedziano mi, że będzie dostępna w klinice dopiero po 8 maja, a od Was czytam, że ona cały czas pracuje.
    Zapisaliśmy się wstępnie z mężem do dr S na koniec kwietnia, żeby rozpisała nam stymulację bo w pierwszym tyg maja ruszany z pierwszą procedurą i trochę jestem zdezorientowana...
    Byliśmy na kwalifikacjach u dr C, chcielibyśmy u niej stymulować się, podglądać i transferować ale sama nie wiem teraz czy dzwonić tam kolejny raz i pytać czy aby na pewno na kwiecień nie przyjmuje pacjentów?

    Starania o 👶 od 12.2020r.

    👰 26l.
    AMH - 2,93 NG/mL 👍 Kir AA ❌ Mutacja MTHFR c.677C homo T/T ❌ PAI-1 hetero 4G/5G ❌ Wysokie komórki NK - 25,6% ❌ Crossmatch - 19,3 ❌ Test CBA ❌

    🤵28l.
    Niepłodność stwierdzona 08.2021🥺
    Hormony, kariotyp, przeciwciała, mutacje w normie 👍 HLA-C - C1/C2 ❌ MSOME kl. II - 3%; kl.III - 7%
    Krzywa cukrowa i insulinowa 👍
    Operacja Ż.P.N I stopnia - 01.09.2022

    Start IVF - 09.05.2023🍀 (Bemfola 150, Ganirelix)
    22.05 - punkcja (10 komórek, 6 dojrzałych i zapłodnionych IMSI - tylko jedna ❄️ 4BA)
    14.06 - FET 4BA (wlew z accofilu, EG, accofil, neoparin, encorton, acard, atosiban i inne cuda) 🍀
    5dpt - cień ⏸️ - 8,9 🍀 - 7dpt - 33,3 🍀 - 9dpt - 113,4 🍀 - 12dpt - 390,7 🍀 - 14dpt - 895,5 🍀 - 16dpt - 1757,1 🍀 - 20dpt - 5136,5 🍀 - 24dpt - 14123,1 🍀 - 28dpt - 26251,8 🍀 - 29dpt - CRL 8mm 🫐 z ❤️
    27.07 - CRL 2,4cm 🍇
    Będzie chłopiec 🥹💙
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 13 marca 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skubii wrote:
    Hej dziewczyny 🤗
    Chciałam zapytać czy macie może info do kiedy dr C przyjmuje pacjentów? Są do niej w ogóle zapisy przez infolinię?
    Jak dzwoniłam na początku lutego to powiedziano mi, że będzie dostępna w klinice dopiero po 8 maja, a od Was czytam, że ona cały czas pracuje.
    Zapisaliśmy się wstępnie z mężem do dr S na koniec kwietnia, żeby rozpisała nam stymulację bo w pierwszym tyg maja ruszany z pierwszą procedurą i trochę jestem zdezorientowana...
    Byliśmy na kwalifikacjach u dr C, chcielibyśmy u niej stymulować się, podglądać i transferować ale sama nie wiem teraz czy dzwonić tam kolejny raz i pytać czy aby na pewno na kwiecień nie przyjmuje pacjentów?
    Skoro byłaś na wizycie, napewno dostałaś kartę z wizyty, na której jest pieczątka Pani doktor z numerem telefonu. Może napisz do niej i zapytaj, czy można się do niej umówić, bo w klinice mówią, że niema terminów.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4116 1745

    Wysłany: 13 marca 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Skoro byłaś na wizycie, napewno dostałaś kartę z wizyty, na której jest pieczątka Pani doktor z numerem telefonu. Może napisz do niej i zapytaj, czy można się do niej umówić, bo w klinice mówią, że niema terminów.

    Na nowych pieczątkach nie ma nr telefonu.
    Ja ostatnio na infolinii zostałam poinformowana ze do końca kwietnia jej nie ma

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Skubii Autorytet
    Postów: 760 1200

    Wysłany: 13 marca 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze MałaMi - na pieczątce nie ma numeru ..
    No nic chyba zostało mi czekać na wizytę u doktor S, a później "wciskać" się na podglądy.
    Troche mnie to stresuje bo pierwsze podejście do IVF i już takie lekkie zamieszanie z tym 😞
    Wiem, że obie panie doktor są dobre w swoim fachu, ale chciałabym jednak wszystko przeprowadzić u jednej.
    Dr C już zapoznała się z naszą dokumentacja, zleciła dodatkowe badania przed procedurą i nie wiem czy inny lekarz nie będzie wymagał jeszcze czegoś.

    Starania o 👶 od 12.2020r.

    👰 26l.
    AMH - 2,93 NG/mL 👍 Kir AA ❌ Mutacja MTHFR c.677C homo T/T ❌ PAI-1 hetero 4G/5G ❌ Wysokie komórki NK - 25,6% ❌ Crossmatch - 19,3 ❌ Test CBA ❌

    🤵28l.
    Niepłodność stwierdzona 08.2021🥺
    Hormony, kariotyp, przeciwciała, mutacje w normie 👍 HLA-C - C1/C2 ❌ MSOME kl. II - 3%; kl.III - 7%
    Krzywa cukrowa i insulinowa 👍
    Operacja Ż.P.N I stopnia - 01.09.2022

    Start IVF - 09.05.2023🍀 (Bemfola 150, Ganirelix)
    22.05 - punkcja (10 komórek, 6 dojrzałych i zapłodnionych IMSI - tylko jedna ❄️ 4BA)
    14.06 - FET 4BA (wlew z accofilu, EG, accofil, neoparin, encorton, acard, atosiban i inne cuda) 🍀
    5dpt - cień ⏸️ - 8,9 🍀 - 7dpt - 33,3 🍀 - 9dpt - 113,4 🍀 - 12dpt - 390,7 🍀 - 14dpt - 895,5 🍀 - 16dpt - 1757,1 🍀 - 20dpt - 5136,5 🍀 - 24dpt - 14123,1 🍀 - 28dpt - 26251,8 🍀 - 29dpt - CRL 8mm 🫐 z ❤️
    27.07 - CRL 2,4cm 🍇
    Będzie chłopiec 🥹💙
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 14 marca 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koordynatorka może skontaktować się z lekarzem i może dopyta czy badania, które masz są wystarczające :) Dużo Wam dała badań poza tym co mieliście?

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 14 marca 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeszcze ta Niesłuchowska Xoxha ewentualnie, może do niej będzie łatwiej się dostać?

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • Skubii Autorytet
    Postów: 760 1200

    Wysłany: 14 marca 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecia666 wrote:
    Koordynatorka może skontaktować się z lekarzem i może dopyta czy badania, które masz są wystarczające :) Dużo Wam dała badań poza tym co mieliście?

    Dr C powiedziała, że mamy nawet więcej niż powinniśmy. Zleciła tylko dla męża HLA-C, a dla mnie Kir i Wit D3.

    Starania o 👶 od 12.2020r.

    👰 26l.
    AMH - 2,93 NG/mL 👍 Kir AA ❌ Mutacja MTHFR c.677C homo T/T ❌ PAI-1 hetero 4G/5G ❌ Wysokie komórki NK - 25,6% ❌ Crossmatch - 19,3 ❌ Test CBA ❌

    🤵28l.
    Niepłodność stwierdzona 08.2021🥺
    Hormony, kariotyp, przeciwciała, mutacje w normie 👍 HLA-C - C1/C2 ❌ MSOME kl. II - 3%; kl.III - 7%
    Krzywa cukrowa i insulinowa 👍
    Operacja Ż.P.N I stopnia - 01.09.2022

    Start IVF - 09.05.2023🍀 (Bemfola 150, Ganirelix)
    22.05 - punkcja (10 komórek, 6 dojrzałych i zapłodnionych IMSI - tylko jedna ❄️ 4BA)
    14.06 - FET 4BA (wlew z accofilu, EG, accofil, neoparin, encorton, acard, atosiban i inne cuda) 🍀
    5dpt - cień ⏸️ - 8,9 🍀 - 7dpt - 33,3 🍀 - 9dpt - 113,4 🍀 - 12dpt - 390,7 🍀 - 14dpt - 895,5 🍀 - 16dpt - 1757,1 🍀 - 20dpt - 5136,5 🍀 - 24dpt - 14123,1 🍀 - 28dpt - 26251,8 🍀 - 29dpt - CRL 8mm 🫐 z ❤️
    27.07 - CRL 2,4cm 🍇
    Będzie chłopiec 🥹💙
  • KoralikKoral Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 14 marca 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaczar wrote:
    Jest jeszcze ta Niesłuchowska Xoxha ewentualnie, może do niej będzie łatwiej się dostać?

    Ja słyszałam tez dobre opinie o niej, ale moze któraś z Was u niej była i powie cos więcej?

    Starania od 2 lat
    - nieudane in vitro: 03.2020
    - problem z nasieniem u partnera (niska koncentracja plemników w ejakulacie)
    - obciążenia genetyczne
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć !
    Chciałam tylko napisać tu na forum, że mi smutno. Jak pewnie większość z Was wie, za mną wizyta u naprotechnologa. Tydzień temu piękny pecherzych 20mm potw na usg. podano mi intralipid . Dziś podgląd czy pecherzyk pękł i na usg torbielka 3 cm ....no niby na usg było widać postrzępiony ten pecherzyk ale nie mam nadziei
    Cholernie smutno , zawsze mi pecherzyki pękały 😪 jeszcze endo 16 mm ( rekord ) w klinice 8/9 mm po owulacji
    Chyba nie ma sensu robić hormonów, co sądzicie? . Co za życie....😭

  • Skubii Autorytet
    Postów: 760 1200

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie trać nadziei! Wiem, że to ciężkie ale poczekaj do terminu małpki, może akurat się pozytywnie zaskoczysz :*

    Ja mam też jeszcze pytanie... Ma któraś z Was kir AA a druga połówka HLA-C C1/C2? Jakie zalecenia do transferu/po? Udało się Wam zajść już w ciążę z takimi wynikami?
    Naczytałam się dzisiaj, że to loteria czy się uda czy nie .. w dodatku u mnie jeszcze inne czynniki genetyczne i mam dzisiaj spadek formy 😞

    Starania o 👶 od 12.2020r.

    👰 26l.
    AMH - 2,93 NG/mL 👍 Kir AA ❌ Mutacja MTHFR c.677C homo T/T ❌ PAI-1 hetero 4G/5G ❌ Wysokie komórki NK - 25,6% ❌ Crossmatch - 19,3 ❌ Test CBA ❌

    🤵28l.
    Niepłodność stwierdzona 08.2021🥺
    Hormony, kariotyp, przeciwciała, mutacje w normie 👍 HLA-C - C1/C2 ❌ MSOME kl. II - 3%; kl.III - 7%
    Krzywa cukrowa i insulinowa 👍
    Operacja Ż.P.N I stopnia - 01.09.2022

    Start IVF - 09.05.2023🍀 (Bemfola 150, Ganirelix)
    22.05 - punkcja (10 komórek, 6 dojrzałych i zapłodnionych IMSI - tylko jedna ❄️ 4BA)
    14.06 - FET 4BA (wlew z accofilu, EG, accofil, neoparin, encorton, acard, atosiban i inne cuda) 🍀
    5dpt - cień ⏸️ - 8,9 🍀 - 7dpt - 33,3 🍀 - 9dpt - 113,4 🍀 - 12dpt - 390,7 🍀 - 14dpt - 895,5 🍀 - 16dpt - 1757,1 🍀 - 20dpt - 5136,5 🍀 - 24dpt - 14123,1 🍀 - 28dpt - 26251,8 🍀 - 29dpt - CRL 8mm 🫐 z ❤️
    27.07 - CRL 2,4cm 🍇
    Będzie chłopiec 🥹💙
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skubii wrote:
    Natalia nie trać nadziei! Wiem, że to ciężkie ale poczekaj do terminu małpki, może akurat się pozytywnie zaskoczysz :*

    Ja mam też jeszcze pytanie... Ma któraś z Was kir AA a druga połówka HLA-C C1/C2? Jakie zalecenia do transferu/po? Udało się Wam zajść już w ciążę z takimi wynikami?
    Naczytałam się dzisiaj, że to loteria czy się uda czy nie .. w dodatku u mnie jeszcze inne czynniki genetyczne i mam dzisiaj spadek formy 😞
    Ja miałam AZ, więc nawet nie robiliśmy HlA, tylko Allo u mnie. Nie wiem jak inne choroby ale na Kir AA to dostałam Accofil i encorton

    Skubii lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skubii wrote:
    Natalia nie trać nadziei! Wiem, że to ciężkie ale poczekaj do terminu małpki, może akurat się pozytywnie zaskoczysz :*

    Ja mam też jeszcze pytanie... Ma któraś z Was kir AA a druga połówka HLA-C C1/C2? Jakie zalecenia do transferu/po? Udało się Wam zajść już w ciążę z takimi wynikami?
    Naczytałam się dzisiaj, że to loteria czy się uda czy nie .. w dodatku u mnie jeszcze inne czynniki genetyczne i mam dzisiaj spadek formy 😞

    Skubii,
    Dziękuję , są takie momenty ,że tracę tą nadzieję, zwłaszcza jak dowiaduje się o kolejnych ciążach innych osób...po prostu rozrywa mnie w środku 😭
    Ehm.
    Jeśli chodzi o Twoje pytanie- mam Kir bx i brak 2 implantacyjnych i przed transferem miałam wlew z accofilu.
    Natomiast naczytalam się na fb,że dziewczyny maja np taki zestaw -zastrzyki accofil,heparyna,encorton i prolutex (cykl sztuczny) nawet naturalnie dziewczyny zachodzą przy kir AA i HLA-C c1/c2
    Czasami immunosupresja ,ale patrzą na inne wyniki.

  • zimowa Koleżanka
    Postów: 71 9

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała ostatnio kontakt z dr C? Przyjmuje jeszcze w marcu?

    Tyle lat starań...bez happy endu😔
  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 17 marca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi napisałam na priv :)

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4116 1745

    Wysłany: 17 marca 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpisałam :)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 20 marca 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was dziewczyny, na jakich jesteście etapach?
    Moniatka jak mija czas w początkach macierzyństwa?

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 marca 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Co tam u Was dziewczyny, na jakich jesteście etapach?
    Moniatka jak mija czas w początkach macierzyństwa?
    Też jestem ciekawa co się u Was dzieje. A co do macierzyństwa, to za 2 dni minie już nasz pierwszy miesiąc🤩😍🥰 Czas mija niesamowicie szybko, ale póki co macierzyństwo jest cudowne. Bardzo się bałam opieki nad takim małym człowiekiem, ale jakoś wszystko przychodzi samo intuicyjnie. Mamy szczęście, że nic nam nie dolega, jesteśmy zdrowi i możemy cieszyć się sobą 🥰

    Natalia___ lubi tę wiadomość

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 20 marca 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Też jestem ciekawa co się u Was dzieje. A co do macierzyństwa, to za 2 dni minie już nasz pierwszy miesiąc🤩😍🥰 Czas mija niesamowicie szybko, ale póki co macierzyństwo jest cudowne. Bardzo się bałam opieki nad takim małym człowiekiem, ale jakoś wszystko przychodzi samo intuicyjnie. Mamy szczęście, że nic nam nie dolega, jesteśmy zdrowi i możemy cieszyć się sobą 🥰

    No to najważniejsze, że wszystko dobrze się układa🥰🥰 u nas dzis zaczął się 6 miesiąc 🙉🙉 sama nie wiem kiedy to minęło. U Was też już miesiąc, dopiero miałaś cesarkę. Czas zdecydowanie za szybko biegnie. My mamy w przyszłym tygodniu echo serduszka, zobaczymy co nam powiedzą.

    Moniatka , Natalia___ lubią tę wiadomość

‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ