X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 marca 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    No to najważniejsze, że wszystko dobrze się układa🥰🥰 u nas dzis zaczął się 6 miesiąc 🙉🙉 sama nie wiem kiedy to minęło. U Was też już miesiąc, dopiero miałaś cesarkę. Czas zdecydowanie za szybko biegnie. My mamy w przyszłym tygodniu echo serduszka, zobaczymy co nam powiedzą.
    My też robiliśmy echo serca. Robiliśmy w klinice która znajduje się pod Invimedem. Pracuje tam podobno jedyna na Śląsku kardiolog prenatalna. Będę trzymać kciuki, żeby badania wyszły prawidłowo. Dlaczego robicie echo serca, macie jakieś wskazania, czy sami dla siebie chcecie zrobić?

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 20 marca 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    My też robiliśmy echo serca. Robiliśmy w klinice która znajduje się pod Invimedem. Pracuje tam podobno jedyna na Śląsku kardiolog prenatalna. Będę trzymać kciuki, żeby badania wyszły prawidłowo. Dlaczego robicie echo serca, macie jakieś wskazania, czy sami dla siebie chcecie zrobić?

    Wyszlo nam ryzyko Zespołu Downa i dlatego dostalismy skierowanie na echo serca. Z usg I i II trymestru wszystko było w porządku, ale jednak myślę, że warto to wykonać. Tymbardziej, że nie robiliśmy ani amniopunkcji, ani badan nieinwazyjnych z krwi.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 marca 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek0806 wrote:
    Wyszlo nam ryzyko Zespołu Downa i dlatego dostalismy skierowanie na echo serca. Z usg I i II trymestru wszystko było w porządku, ale jednak myślę, że warto to wykonać. Tymbardziej, że nie robiliśmy ani amniopunkcji, ani badan nieinwazyjnych z krwi.
    Wysłałam zaproszenie na priv😊 Zaakceptuj jak masz ochotę 😊

  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 21 marca 2023, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Wysłałam zaproszenie na priv😊 Zaakceptuj jak masz ochotę 😊

    Chyba się udało zaakceptowac. Bo nie do końca to ogarniam🙈

  • KoralikKoral Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 21 marca 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Też jestem ciekawa co się u Was dzieje. A co do macierzyństwa, to za 2 dni minie już nasz pierwszy miesiąc🤩😍🥰 Czas mija niesamowicie szybko, ale póki co macierzyństwo jest cudowne. Bardzo się bałam opieki nad takim małym człowiekiem, ale jakoś wszystko przychodzi samo intuicyjnie. Mamy szczęście, że nic nam nie dolega, jesteśmy zdrowi i możemy cieszyć się sobą 🥰


    Ale super!! 🥰🥰🥰 Zazdroszczę bardzo! No właśnie chyba to jednak prawda ze macierzyństwo jest intuicyjne, szczegolnie tak długo wyczekiwane 😉 Można się nim teraz w pełni rozkoszować

    Moniatka lubi tę wiadomość

    Starania od 2 lat
    - nieudane in vitro: 03.2020
    - problem z nasieniem u partnera (niska koncentracja plemników w ejakulacie)
    - obciążenia genetyczne
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 24 marca 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej zagląda tu jeszcze któraś? Byłam dziś na wizycie u dr Sodowskiej. Jestem tuż po owulacja a mam 12 dc :o nie umiała mniej więcej wskazać kiedy ale powiedziała że chwilę po bo ciałko nie zdążyło się przekształcić? Ale i tak raczej nie mam szansy na ciąże 🙈🙆‍♀️. Dostałam globulki bo jakąś infekcja mi się przyplątała. Miała któras robiony test Emma? Czy jakoś tak mam zlecony i histeroskopie. I konsultacje z immunologiem. Zapytała kto z immunologow mnie prowadził powiedziałam że nikt że dr Cygal. Powiedziała też że allo robi się po 6 tyg od nie udanego transferu a dr C Napisała mi że od 2-6 tyg ja poszłam po 3 tyg.
    Powiedziała jeszcze ze pasowałoby zrobić test Era a ja do niej ale czy jest konieczny skoro przyjął się zarodek to powiedziała że można rozważyć. I uwaga kilka lat temu miałam robioną laparo i wykryto mi endometrioze i jako jedyna Pani dr ja widziała na USG nikt wcześniej jej nie widział musiała się odrodzić. 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2023, 18:55

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 24 marca 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że zaglądam. Ciekawa jestem jak Wam idzie. MałaMi90 i jak wrażenia po wizycie, jesteś zadowolona? Będziesz wracać do dr C., czy zmieniasz na dr S.?
    Zostało mi opakowanie neoparin i spasmoliny jakby któraś potrzebowała 😊

  • florcia Ekspertka
    Postów: 259 75

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Hej zagląda tu jeszcze któraś? Byłam dziś na wizycie u dr Sodowskiej. Jestem tuż po owulacja a mam 12 dc :o nie umiała mniej więcej wskazać kiedy ale powiedziała że chwilę po bo ciałko nie zdążyło się przekształcić? Ale i tak raczej nie mam szansy na ciąże 🙈🙆‍♀️. Dostałam globulki bo jakąś infekcja mi się przyplątała. Miała któras robiony test Emma? Czy jakoś tak mam zlecony i histeroskopie. I konsultacje z immunologiem. Zapytała kto z immunologow mnie prowadził powiedziałam że nikt że dr Cygal. Powiedziała też że allo robi się po 6 tyg od nie udanego transferu a dr C Napisała mi że od 2-6 tyg ja poszłam po 3 tyg.
    Powiedziała jeszcze ze pasowałoby zrobić test Era a ja do niej ale czy jest konieczny skoro przyjął się zarodek to powiedziała że można rozważyć. I uwaga kilka lat temu miałam robioną laparo i wykryto mi endometrioze i jako jedyna Pani dr ja widziała na USG nikt wcześniej jej nie widział musiała się odrodzić. 🤷‍♀️
    My też zmieniliśmy C na S 🙂
    Czasem takie zmiany wychodzą na dobre ... Może wniosą coś na co ktoś wcześniej nie zwrócił uwagi .
    Ja przynajmniej mam taką nadzieję 🍀
    Np w Czechach po nie udanym transferze, kolejny transfer wykonywał inny lekarz by wykluczyć błąd lekarza, nie wiem czy dalej to praktykują, ale kiedyś tak było 🙂
    Czy histeroskopie będziesz robiła w invimedzie?
    Też słyszałam, że badania po 6 tyg od poronienia.

    Natalia___ lubi tę wiadomość

    1 stymulacja przerwana - brak odpowiedzi 😞
    2 stymulacja - pobrane🥚🥚🥚 po 24 h padły 💔
    Leczenie m.in. : immunosupresja, accofil, prograf,medrol, encorton, Zarzio , heparyna , aspirin Cardio , agapurin , antybiotyk
    2 histeroskopie 21r i 23r-polipowate endometrium.
    Kir BX (brak dużo implantacyjnych ) wyniki z 21r:tnf 10 tys .wysokie il2
    NK 10
    IO, mutacja mthfr
    2x AZ Czechy super ❄️ bety 0
    3x AZ PL blastki bety 0
    3.04.23 transfer nr 6 ❄️❄️ 2x3dniowe- Beta w 12dpt 0 💔
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 24 marca 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jeszcze. Co robić koszty mnie przerażają co chwilę zlecają coś nowego...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 24 marca 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do zmiany to nie wiem.. Jestem już zmęczona tym wszystkim.. Dlatego czas pokaże do dzisiejszej wizyty też podeszłam na chłodno.. Bez analizy bez rozmyślania o co zapytać.

    Moniatka lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 24 marca 2023, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czemu wtedy wyszło a teraz nie
    ...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • florcia Ekspertka
    Postów: 259 75

    Wysłany: 25 marca 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem , koszty są ogromne , im łatwo się mówi "proszę zrobić to i to " dla nich 2 tysiące od tak to nic takiego 😞 my też już ciągniemy ostatkiem sił psychicznych, oraz finansowych 😞
    Rozumiem Cię doskonale, ja pierwszy raz jestem tak tym wszystkim zmęczona 😞 chyba jest mi już obojętne 😞 wiara była przy pierwszych transferach s teraz pustka 😞

    1 stymulacja przerwana - brak odpowiedzi 😞
    2 stymulacja - pobrane🥚🥚🥚 po 24 h padły 💔
    Leczenie m.in. : immunosupresja, accofil, prograf,medrol, encorton, Zarzio , heparyna , aspirin Cardio , agapurin , antybiotyk
    2 histeroskopie 21r i 23r-polipowate endometrium.
    Kir BX (brak dużo implantacyjnych ) wyniki z 21r:tnf 10 tys .wysokie il2
    NK 10
    IO, mutacja mthfr
    2x AZ Czechy super ❄️ bety 0
    3x AZ PL blastki bety 0
    3.04.23 transfer nr 6 ❄️❄️ 2x3dniowe- Beta w 12dpt 0 💔
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 25 marca 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale wiem, co czujecie dziewczyny. Chciałbym Wam napisać, że warto próbować i walczyć, ale wiem, że nie zawsze człowiek da radę. Najgorsze jest to, że o ile psychicznie i fizycznie jesteśmy w stanie dużo znieść (zastrzyki, wizyty, bolesne badania, życie podporządkowane pod godziny brana leków, ciągle wizyty lekarskie itd.), to niestety finansowo, już nie każdy może sobie pozwolić. Najgorsze jest to, że to obciążenie też wpływa na psychikę, bo ludzie pozbywają się niejednokrotnie oszczędności życia, a nie widzą zamierzonego celu.

    florcia, Natalia___ lubią tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 25 marca 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Zastanawiam się czemu wtedy wyszło a teraz nie
    ...
    Bo in vitro, to wbrew pozorom, taka sama loteria jak naturalne zajście w ciążę. To, że pomagają nam lekarze i embriolodzy, to tak naprawdę tylko połowa sukcesu, reszta to łut szczęścia. I mam nadzieję, że już niebawem i do Was się to szczęście uśmiechnie i będziecie miały nieprzespane noce, bolące od noszenia ręce i będziecie chodzić w rozczochranych włosach i brudnych od ulewania dziecka ubraniach 😉

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 25 marca 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    florcia wrote:
    Wiem , koszty są ogromne , im łatwo się mówi "proszę zrobić to i to " dla nich 2 tysiące od tak to nic takiego 😞 my też już ciągniemy ostatkiem sił psychicznych, oraz finansowych 😞
    Rozumiem Cię doskonale, ja pierwszy raz jestem tak tym wszystkim zmęczona 😞 chyba jest mi już obojętne 😞 wiara była przy pierwszych transferach s teraz pustka 😞

    Mam dokładnie to samo..

    florcia lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Solejukowa11 Ekspertka
    Postów: 210 237

    Wysłany: 25 marca 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam, zaglądm ...
    Ja czekam na wizytę, która mam w środę.
    Do kolejnego transferu nie wiem czy mam siłę podchodzić , moze trochę odczekam i tak badania mam ważne do kwietnia ...m więc będę musiała je robić od nowa...

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solejukowa11 wrote:
    Zaglądam, zaglądm ...
    Ja czekam na wizytę, która mam w środę.
    Do kolejnego transferu nie wiem czy mam siłę podchodzić , moze trochę odczekam i tak badania mam ważne do kwietnia ...m więc będę musiała je robić od nowa...
    Szkoda z tymi badaniami 😐 Ale skoro Ci się nie spieszy, to może sprobój chociaż część zrobić na nfz. Lekarz ginekolog może wystawić Ci skierowanie na większość, jak nie na wszystkie. Kwestia tylko dobrych chęci.

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Tak czytałam Wasze wpisy i stwierdziłam, że się zaloguje.

    MałaMi90 lubi tę wiadomość

  • florcia Ekspertka
    Postów: 259 75

    Wysłany: 25 marca 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam dziś 9.dc estradiol 2090 🤦🏼‍♀️ biorę estrofem 3x1 w tym 1 raz dopochwowo,ponieważ dosusbue mi się nie wchłania . Dr C zawsze mnie dopuszczała z takim wynikiem , ale nie wiem jak dr S 🤦🏼‍♀️ nie wiem co robić 😞😞😞 jak zbadam w poniedziałek to wynik będzie jeszcze większy 😞😞
    Wiecie czy można zmniejszyć na takim etapie dawkę estrofemu ?

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

    1 stymulacja przerwana - brak odpowiedzi 😞
    2 stymulacja - pobrane🥚🥚🥚 po 24 h padły 💔
    Leczenie m.in. : immunosupresja, accofil, prograf,medrol, encorton, Zarzio , heparyna , aspirin Cardio , agapurin , antybiotyk
    2 histeroskopie 21r i 23r-polipowate endometrium.
    Kir BX (brak dużo implantacyjnych ) wyniki z 21r:tnf 10 tys .wysokie il2
    NK 10
    IO, mutacja mthfr
    2x AZ Czechy super ❄️ bety 0
    3x AZ PL blastki bety 0
    3.04.23 transfer nr 6 ❄️❄️ 2x3dniowe- Beta w 12dpt 0 💔
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 25 marca 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    florcia wrote:
    Dziewczyny, mam dziś 9.dc estradiol 2090 🤦🏼‍♀️ biorę estrofem 3x1 w tym 1 raz dopochwowo,ponieważ dosusbue mi się nie wchłania . Dr C zawsze mnie dopuszczała z takim wynikiem , ale nie wiem jak dr S 🤦🏼‍♀️ nie wiem co robić 😞😞😞 jak zbadam w poniedziałek to wynik będzie jeszcze większy 😞😞
    Wiecie czy można zmniejszyć na takim etapie dawkę estrofemu ?
    Ja biorę estrofem 4x1 co 6 godzin, leczę się u dr S i mam zalecenia żeby nie zmniejszać dawki tylko brać cały czas tak samo z tym, że nie pamiętam jaki miałam estradiol.

‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ