X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • KoralikKoral Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Dziękuję dziewczyny.
    Do mnie dzwonila położna żeby mnie umówić i pytała do kogo chce iść
    Ja jej powiedziałam, że kogoś kto ma doswiadczenie z takimi starymi babami jak ja 🙃 (ja wiem, że nie ma tragedii ale w pewnym wieku już jest inaczej) i do tego mam problemy immunologiczne. Do tego nie wiedziałam jakie mam aktualne AMH 😐
    Położna powiedziała, że p. A. N. jest bardzo zorientowana na pacjenta etc.
    Mam nadzieję, że tak jest.
    Z dobrych wiadomości AMH skoczyło mi od lipca 2022 z 1,01 do 1,59 :)
    Więc łapie się na leki i dofinansowanie z miasta na własnych komórkach.

    Daj znać jak było u niej na wizycie! ;)

    Pełnanadziei, ale super! Wielkie gratulacje :D, koniecznie daj znać jak wyszła beta, chociaż wydaje mi się, że to będzie tylko formalność ;)

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

    Starania od 2 lat
    - nieudane in vitro: 03.2020
    - problem z nasieniem u partnera (niska koncentracja plemników w ejakulacie)
    - obciążenia genetyczne
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Dzień dobry
    Na 16 maja mam umówiona wizytę u p. Anny Niesluchowskiej.
    Macie z nią jakieś doświadczenia? Idę na rozmowę kwalifikacyjną z dofinansowania i nie wiem czego się spodziewać.
    Dziękuję bardzo za informację:)

    My też właśnie dostaliśmy się z dofinansowania :) Wy też z "Invitro to Hit? "Umówiliśmy się do dr. Anny Cygal na 2 czerwca i też nie wiem jak to będzie wyglądać, dużo dobrych opinii czytałam o tej lekarce, ale czy to prawda ze pozniej moze byc problem z wizytami, bo ona jest tam rzadko? Ktoś coś wie?
    to nasz pierwszy raz jeśli chodzi o in vitro i trochę stracha mam. U nas czynnik męski jest kluczowym powodem, że naturalne starania nie przynoszą rezultatów..

    Czy ktoś wie czy ta lekarka zajmuje się także męskim czynnikiem czy bardziej problemy damskie?
    I ogólnie szukam opinii o tej klinice, zależało mi na Angeliusie, ale wybrali nam invimeda.

    Pozdrowienia :)



    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1489 1996

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoralikKoral wrote:
    Daj znać jak było u niej na wizycie! ;)
    👍
    Jeszcze 2 tygodnie i będę wszystko wiedzieć :)

    Czarnuszka666
    My z programu miejskiego.
    Też myślałam o p. Cygal ale jednak jestem juz za stara na głupoty pod tytułem, że lekarza nie ma albo nie odpowiada na wiadomości bo coś.
    N. też ma dobre opinie więc zobaczę co wymyśli :)

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:

    Fantastyczna wiadomość. 😃💚 Trzymam mocno kciuki za piękne przyrosty bety. ✊🍀
    Mało tu było dobrych wiadomości i aż się chce takie przeczytać.😃

    Czarnuszka666
    Co do dr Cygal to mogę powiedzieć, że jest dobra w tym co robi, zleca sporo badań już na początku, podchodzi indywidualnie do każdej pary, zna się na immunologii. Sporo dziewczyn dzięki niej ma swojego bejbika. Ale... Jakbyś sobie poczytała forum, to na wizytach jest super, jak się już umówisz, bo trzeba czekać sporo czasu na wizytę, zaś poza wizytami z kontaktem jest na prawdę różnie. Czasem tego kontaktu nie ma poporstu. Nie odpisuje. Są tu dziewczyny, ktore do niej pisały i dobrej pory nie mają odpowiedzi.😑 Ostatnio też była moja historia.😔 Jeśli zależy ci na czasie i dostępności lekarza, to bym chyba jednak odradziła. Za dużo stresu, tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2023, 18:46

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa wrote:
    Brak słów.... Ja już naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć.... My tu walczymy o każdą szansę, każdy cykl i jeszcze dodatkowo pod górę mamy....

    Hej, powiedzcie mi kogo polecacie jeszcze z tej klinki zamiat dr C?? Zaczynamy dopiero przygode z in vitro (wstepnie umowilam sie wlasnie do tej lekarki..)mamy dofinansowanie, które do lipca trzeba "wykorzystać" z tego co widzę, jak piszecie o tej doktorce to chyba nie ma sensu do niej się cisnąć, skoro prawie w ogóle jej nie ma? Który lekarz jest jeszcze godny tam zaufania?
    Który dobrze sobie radzi z osłabionymi parametemi nasienia?? Będę bardzo wdzięczna dziewczyny za pomoc.

    Miłej majówki 🥰

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Fantastyczna wiadomość. 😃💚 Trzymam mocno kciuki za piękne przyrosty bety. ✊🍀
    Mało tu było dobrych wiadomości i aż się chce takie przeczytać.😃

    Czarnuszka666
    Co do dr Cygal to mogę powiedzieć, że jest dobra w tym co robi, zleca sporo badań już na początku, podchodzi indywidualnie do każdej pary, zna się na immunologii. Sporo dziewczyn dzięki niej ma swojego bejbika. Ale... Jakbyś sobie poczytała forum, to na wizytach jest super, jak się już umówisz, bo trzeba czekać sporo czasu na wizytę, zaś poza wizytami z kontaktem jest na prawdę różnie. Czasem tego kontaktu nie ma poporstu. Nie odpisuje. Są tu dziewczyny, ktore do niej pisały i dobrej pory nie mają odpowiedzi.😑 Ostatnio też była moja historia.😔 Jeśli zależy ci na czasie i dostępności lekarza, to bym chyba jednak odradziła. Za dużo stresu, tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.🙄


    Dzięki za info :) No nam będzie zależało na czasie bo mamy w ciągu 3 mc od zakwalifikowania rozpocząć procedurę.. do niej mam 1 wizytę 2 czerwca - więc mielibyśmy prawie tylko 2 mc na zaczęcie.. nie wiem czy to dużo czy mało?
    A może da się do niej pójść na wizytę pierwsza kwalifikacyjną a później zapisać się do kogoś innego właśnie pod względem szybkości realizacji projektu?

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    👍
    Jeszcze 2 tygodnie i będę wszystko wiedzieć :)

    Czarnuszka666
    My z programu miejskiego.
    Też myślałam o p. Cygal ale jednak jestem juz za stara na głupoty pod tytułem, że lekarza nie ma albo nie odpowiada na wiadomości bo coś.
    N. też ma dobre opinie więc zobaczę co wymyśli :)

    No właśnie czytałam opinie, ale mało ich ma...a jesteśmy po przejściach i długim leczeniu bez skutków jeśli chodzi o poprawę nasienia, a do tego dochodzi jeszcze czas na realizację procedury do lipca. Najwyżej na 1 wizytę do niej pójdziemy a później przepiszemy się do innej 🤷🏼‍♀️

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • bingo Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 1 maja 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszka666 wrote:
    My też właśnie dostaliśmy się z dofinansowania :) Wy też z "Invitro to Hit? "Umówiliśmy się do dr. Anny Cygal na 2 czerwca i też nie wiem jak to będzie wyglądać, dużo dobrych opinii czytałam o tej lekarce, ale czy to prawda ze pozniej moze byc problem z wizytami, bo ona jest tam rzadko? Ktoś coś wie?
    to nasz pierwszy raz jeśli chodzi o in vitro i trochę stracha mam. U nas czynnik męski jest kluczowym powodem, że naturalne starania nie przynoszą rezultatów..

    Czy ktoś wie czy ta lekarka zajmuje się także męskim czynnikiem czy bardziej problemy damskie?
    I ogólnie szukam opinii o tej klinice, zależało mi na Angeliusie, ale wybrali nam invimeda.

    Pozdrowienia :)

    Na infolinii mówili, że będzie teraz przyjmować w poniedziałki i piątki. Ale zawsze było tak, że nawet jak teoretycznie nie przyjmowała w danym dniu, to jeśli wypadały jakieś transfery, zabiegi itd. To była wtedy dla swoich pacjentek, nie wiem czy tak wciąż było/jest, bo miałam długą przerwę.
    Dr leczy również panów, u nas pomogła poprawić nasienie żeby się nadawało do ivf.
    Z kontaktem to faktycznie różnie bywa, często to niestety niepotrzebny stres.
    Ale też z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę liczbę pacjentek, setki wiadomości. Na ważne wiadomości, jeśli coś się działo, zawsze była odpowiedź.
    Ja cenię dr, dzięki niej mamy dziecko. Podoba mi się jej podejście, że od początku jest dobra diagnostyka i obstawienie lekami w razie potrzeby, a nie jak np. Ktoś tutaj wspominał, że inna dr z kliniki mówi, że do pierwszego transferu nie daje się wszystkiego. Ale to już do decyzji każdego, jeśli ktoś ma czas i pieniądze to może takie podejście będzie bardziej odpowiadać.

    Czarnuszka666, MM87 lubią tę wiadomość

  • bingo Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 1 maja 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:
    Zrobiłam właśnie drugi test. Wyszedł również pozytywny.

    Kciuki za piękną betę!

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4153 1774

    Wysłany: 1 maja 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecają jeszcze dr Sodowska. Ja zmieniałam dr C na S póki co nie wiem czy na stałe czy nie narazie jest wporzadku. Wizyty są odpowiednie nie zbywała mnie sama niestety nie ogarnia immunologii ale wdraża leczę bez najmniejszego namysłu od immunologa. Ja narazie się nie wypowiem czy warto bo dopiero byłam na 2 wizytach.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS allo po szczepieniach 23% co 2 mc doszczepienie

    On: MSOME- 1% klasa II, 30mln plemników, Morfologia 1,61% RP 11%

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Czas start III Procedura 06.2024
  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 1 maja 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bingo wrote:
    Na infolinii mówili, że będzie teraz przyjmować w poniedziałki i piątki. Ale zawsze było tak, że nawet jak teoretycznie nie przyjmowała w danym dniu, to jeśli wypadały jakieś transfery, zabiegi itd. To była wtedy dla swoich pacjentek, nie wiem czy tak wciąż było/jest, bo miałam długą przerwę.
    Dr leczy również panów, u nas pomogła poprawić nasienie żeby się nadawało do ivf.
    Z kontaktem to faktycznie różnie bywa, często to niestety niepotrzebny stres.
    Ale też z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę liczbę pacjentek, setki wiadomości. Na ważne wiadomości, jeśli coś się działo, zawsze była odpowiedź.
    Ja cenię dr, dzięki niej mamy dziecko. Podoba mi się jej podejście, że od początku jest dobra diagnostyka i obstawienie lekami w razie potrzeby, a nie jak np. Ktoś tutaj wspominał, że inna dr z kliniki mówi, że do pierwszego transferu nie daje się wszystkiego. Ale to już do decyzji każdego, jeśli ktoś ma czas i pieniądze to może takie podejście będzie bardziej odpowiadać.


    Dziękuję Ci bardzo za opinie. Postanowiliśmy, że nic nie będziemy zmieniać zobaczymy jak będzie. Zależy nam bardzo aby to nasienie poprawić, po twoim komentarzu czuje, że warto się do niej wybrać ;) chodziliśmy przez rok do Androloga dr.Targońskiego (również przyjmuje w invimedzie) niestety, mimo jego starań, nic się nie poprawiło, tylko ciagle nowe leki przepisywal i suple ktore nic nie dawały. On i moja ginekolog stwierdzili, że tylko in vitro dlatego działamy. Szkoda już naszego czasu i wieku na naturalne starania i chodzenia od androloga do androloga którzy i tak nic nie zdziałają w tym temacie a nasienie z roku na rok ciągle gorsze i nikt nie wie dlaczego. Także dr C to nasza deska ratunku 😍

    Pięknego weekendu majowego 🌷

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 2 maja 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udało się. Jest wysoka beta. Będę mama ❤️ mieliśmy tylko dwa zarodki, to był drugi transfer i się udało

    bingo, Rybka85, Kasiek0806, Moniatka , Ada M, Natalia___, milkaczar, Werka44, Atopikowa, Mela lubią tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4153 1774

    Wysłany: 2 maja 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Kiedy wizyta? :)

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS allo po szczepieniach 23% co 2 mc doszczepienie

    On: MSOME- 1% klasa II, 30mln plemników, Morfologia 1,61% RP 11%

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Czas start III Procedura 06.2024
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 2 maja 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Super. Kiedy wizyta? :)
    W piątek powtórka bety i progesteron a za dwa tygodnie usg

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 2 maja 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:
    Dziewczyny udało się. Jest wysoka beta. Będę mama ❤️ mieliśmy tylko dwa zarodki, to był drugi transfer i się udało

    Cudownie!😃 Rośnijcie zdrowo. Nadal trzymam za was kciuki.✊🍀

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Kasiek0806 Autorytet
    Postów: 256 125

    Wysłany: 2 maja 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:
    Dziewczyny udało się. Jest wysoka beta. Będę mama ❤️ mieliśmy tylko dwa zarodki, to był drugi transfer i się udało

    Super wiadomość🥰Kciuki za piękne przyrosty. Dawaj znać😊

  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 2 maja 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy bardzo za miłe słowa ❤️

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 3 maja 2023, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrowienia z Holandii!🙂🌷

    d2e74668c370.jpg

    45511eb48ea4.jpg

    Kasiek0806, milkaczar, Miphuhiz, Natalia___, Moniatka , Atopikowa lubią tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 3 maja 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Nie wiem co lubisz, ale bardzo mi się ostatnio podobały książki "Życie Viollete" Valerie Perrin a także "Sen o okapi" Mariana Laky. 🙂

    Chyba trafiłaś w mój gust :D Życie Violette zamówiłam, bo byłam w biblio ale nie było :/ Chciałam zabrać na wyjazd

    Rybka85 lubi tę wiadomość

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 3 maja 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:
    W piątek powtórka bety i progesteron a za dwa tygodnie usg

    <3

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
‹‹ 409 410 411 412 413 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ