X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Maruda 34 oby u was tak było :)
    Ja dziś przetrwałam nie wiedziałam, że tak długo czeka się na spreparowanie nasienia 2h z pełnym pęcherzem.
    Sam zabieg w porządku dobrze że napisałyście mi o głowicy usg na pęcherzu przygotowałam się psychicznie.
    Nie podawano kroplówki.Personel bardzo miły.
    Przedemną była jedna pani ale od IV.
    Wyniki badań wyszły dobrze, Chorowałam na Cytomegaliwirus, Homocysteina 7,98.
    Selinka idę za Tobą na wątek o inseminacji.
    Dziękuję kobietki za wsparcie!

    Ambriel....napisz nam co to dzis mialas.Bo myslimy wszystkie tak samo, ze dzis mialas inseminacje

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Aaaaa to ja zrozumiałam, że dziś miałaś inseminacje... No to super, że nasz wolne! Ale myślę, że z l4 tez nie powinno być problemu... Nastaw się pozytywnie po podświadomoć to potęga
    Kadetko maruda 34 Selina bo to dziś było w środę :) cała akcja ciągnie się od poniedziałku.Pon zaczęli sprawdzać czy rośnie pęcherzyk, wtorek badania na ostatnią chwilę i dziś środa zabieg inseminacji.W piątek sprawdzić czy pękł pęcherzyk.Teraz trochę się boję czy nie za wcześnie zrobiona,ale na pękniętym też ponoć nie dobrze.Chyba wam nagmatwałam, przepraszam to z emocji :) Na zwolnienie nawet nie wpadłam nikt nie pytał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 22:54

    maruda34 lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Kadetko maruda 34 Sekina bo to dziś było w środę :) cała akcja ciągnie się od poniedziałku.Pon zaczęli sprawdzać czy rośnie pęcherzyk, wtorek badania na ostatnią chwilę i dziś środa zabieg inseminacji.W piątek sprawdzić czy pękł pęcherzyk.Urlop też mam od poniedziałku.Chyba wam nagmateałam, przepraszam to z emocji :)
    Ja tam zczaiłam :D hehe Odpoczywaj i sie relaksuj!

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 5 lipca 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Jesli nie bralas lekkow immunosupresyjnych to Dr powinna sama zlecic kroplowke
    U mnie były leki imunosupresyjne i kroplówka :).

    Ambriel lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 5 lipca 2018, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja jestem po wizycie u nowego dr. Jestem bardzo zadowolona :) Coprawda była godzinna ponad obsuwa, ale wybaczam mu to ;) bo byłam tam ponad pol h. Konkretny lekarz naprawdę. U nas ciezko o takich :P moze dlatego ze młody.
    Mam skierowanie na histeroskopię do szpitala i dostałam tabletki antykoncepcyjne od następnego cyklu, żeby wszystko wyciszyć. Podczas cyklu z antykoncepcją mam mieć tą histero. Będę dzwonić jutro i się umawiać. Na początku była mowa, ze nawet dzis mozemy ten zabieg zrobic w znieczuleniu miejscowym, ale wiadomo to kosztuje a jakby jakieś zrosty były na drodze, to żel antyzrostowy też kosztuje... Jednak jak zrobiliśmy usg, to dr powiedział, że to endometrium takie pofalowane jest czyli, że mogą tam być polipy (albo 1 tylko), był jakis mały miesniak macicy, ale mowi, że bez znaczenia.
    Achh kolejna sprawa, to moja wąska szyjka. Powiedziałam, ze zdarzały sie problemy z załozeniem cewnika (kazdy mowil, ze sie zdarza i taka moja budowa). Dr powiedział, ze moga tam byc zrosty po przechorowanej ureaplasmie (rok temu leczyłam przed hsg) i ze je tez usuniemy jak cos. Jejku, jestem tak uradowna, normalnie euforia :D To nic, ze ten cykl na straty, w przyszłym juz możliwe, że bedzie zabieg i bedziemy mogli sie starac. Dr mowi, ze mozna sprobowac naturalnie po zabiegu cykl, bo po antykach organizm tez zwykle lepiej reaguje.
    Dziewczyny tak się cieszę, że w końcu coś się dzieje...
    Super :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 5 lipca 2018, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Mam urlop w pracy wielkie szczęście bo nie wiem jakbym mogła tam jeździć co jeden dzień w pon kontrola wzrostu, wtorek badania, śr inseminacja , czw przerwa w ptk sprawdzanie czy pękł pęcherzyk.Normalnie w tygodniu by mnie nie zwolnili uczę w przedszkolu i jest mega kłopot z takimi wyjściami.Więc super że pierwszy raz mam na urlopie.Nie kazali mi badać progesteronu tylko betę od 12-14 dnia i zameldować do kliniki.Progesteron mam za to brać od piątku.Utrzymać encorton i swoje lekarstwo na prolaktynę oraz acard i foliany.Jestem z natury panikarzem i po 4 latach wiem że ciągle coś jest źle, ale tym razem będę myśleć pozytywnie.
    Przy inseminacjach mnie też nigdy nie zalecali badania progesteronu. Dopiero po transferze.

    Ambriel lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 5 lipca 2018, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Kadetko maruda 34 Selina bo to dziś było w środę :) cała akcja ciągnie się od poniedziałku.Pon zaczęli sprawdzać czy rośnie pęcherzyk, wtorek badania na ostatnią chwilę i dziś środa zabieg inseminacji.W piątek sprawdzić czy pękł pęcherzyk.Teraz trochę się boję czy nie za wcześnie zrobiona,ale na pękniętym też ponoć nie dobrze.Chyba wam nagmatwałam, przepraszam to z emocji :) Na zwolnienie nawet nie wpadłam nikt nie pytał.

    Aaaa to w takim razie byl skrót tego tygodnia.. :-) teraz wszystko jasne! To uważaj na siebie.. odpoczywaj.. i pamiętaj - pozytywne nastawienie :-)

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 5 lipca 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Aaaa to w takim razie byl skrót tego tygodnia.. :-) teraz wszystko jasne! To uważaj na siebie.. odpoczywaj.. i pamiętaj - pozytywne nastawienie :-)
    Dziękuję i miłego dnia kobietki.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 5 lipca 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Dziękuję i miłego dnia kobietki.

    I z wzajemnością :-)

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.Ja po kontroli pęcherzyk pękł są ślady przebytej owulacji.

    Kadetka lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Dzień dobry.Ja po kontroli pęcherzyk pękł są ślady przebytej owulacji.

    No to dobre wiesci....teraz oby do pozytywnego testowania

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 6 lipca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda 34 czekam na dobre wieści od was :) i dziękuje za wsparcie.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 6 lipca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kupowałyście Gonal 900 w aptece koło kliniki?
    właśnie dzisiaj się dowiedziała, że grubo tam przepłaciłam....

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 6 lipca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej dziewczyny, kupowałyście Gonal 900 w aptece koło kliniki?
    właśnie dzisiaj się dowiedziała, że grubo tam przepłaciłam....

    Ja kupowalam i placilam 1300zl za op z tym ze na 100% a nie wiem jak z refundowanym

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 6 lipca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyszukiwarce lekow refundowanych pokazuje ze ok 400zl .

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 6 lipca 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Na wyszukiwarce lekow refundowanych pokazuje ze ok 400zl .
    Czemu nie miałaś refundowanych?
    No właśnie ja zapłaciła 400 zł za sztukę ( a kupiłam 3 jednorazowo).
    Okazuje się że jeszcze eden będzie mi potrzebny i zapytałam w innej aptece bo nie chce mi się jechać do Kato. Jutro jadę odebrać i zapłace niecałe 250 zł, czyli "zanieoszczędziłam" 450 zł przy ostatnim zakupie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 19:31

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Czemu nie miałaś refundowanych?
    No właśnie ja zapłaciła 400 zł za sztukę ( a kupiłam 3 jednorazowo).
    Okazuje się że jeszcze eden będzie mi potrzebny i zapytałam w innej aptece bo nie chce mi się jechać do Kato. Jutro jadę odebrać i zapłace niecałe 250 zł, czyli "zanieoszczędziłam" 450 zł przy ostatnim zakupie

    Bo ja nie mieszkam na stale w Pl i nie mam ubezp stad 100%
    Ale zeby az taka roznica w cenie byla? Jak nie zaczelas jeszcze zastrzykow to oddaj. Ja oddawalam leki tez

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Bo ja nie mieszkam na stale w Pl i nie mam ubezp stad 100%
    Ale zeby az taka roznica w cenie byla? Jak nie zaczelas jeszcze zastrzykow to oddaj. Ja oddawalam leki tez

    no właśnie jestem w trakcie trzeciego i w trakcie okazało się jednak mi braknie , więc już dupa, ale jak tam będę to zapytam się z ciekawości co tak drogo mają. Generalnie ta apteka była polecana jako tania, no i na lekach które kupowałam potwierdziło się to, więc po gonal poszłam w ciemno, głównie dlatego że wiedziłam że od ręki dostane , ale jak bym wiedziała że taka różnica to kupiłabym jeden a reszte tam gdzie taniej

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Czemu nie miałaś refundowanych?
    No właśnie ja zapłaciła 400 zł za sztukę ( a kupiłam 3 jednorazowo).
    Okazuje się że jeszcze eden będzie mi potrzebny i zapytałam w innej aptece bo nie chce mi się jechać do Kato. Jutro jadę odebrać i zapłace niecałe 250 zł, czyli "zanieoszczędziłam" 450 zł przy ostatnim zakupie
    Onia! Jesteś :) zastanawiam się co u Ciebie... Dawno Ciebie było... Nawet wysłałam Ci zaproszenie.. Ale nie widziałaś chyba..

    Dodzwonilaś się do doc Pasnika? Masz już wyniki cytowany?

    Cholewa szkoda, że tak przepłacilaś... :( powiedz gdzie taka apteka z dobrymi cenami.....? Ja teraz muszę kupić prolutex i crinone.. I jest problem żeby dostać je w innej aptece...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Dzień dobry.Ja po kontroli pęcherzyk pękł są ślady przebytej owulacji.

    Super! :) oby do pozytywnej bety!!!

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ