X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    maruda 34 mam encorton od pana dr Paśnika od 10 dn cyklu czyli kroplówka mi nie potrzebna?Bo myślałam że to jednocześnie.
    Selina i fausti kobietki obojętne jak to zrobią i czy będzie potrzebne lub nie wszystko zniosę chcę tylko jak każda z nas optymalizować szanse :)

    Hm szczerze to nie wiem. Ale Dr.przed zabiegiem pewnie zdecyduje. Bo mnie Dr.C pytala czy mam zalecona kroplowke ale Dr.S nic nie wspominala i powiedzialam ze chyba nie i wtedy zapytala czy bralam immunosupresje i zerknela na zalecenia Dr.P i powiedziala ze juz wszysyko wie i bez kroplowki szlam.

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    A po co wkładać usg dopochwowo przy zabiegu inseminacji? Tak wiec nie wiem na czym Twoja prośba miała polegać .... sprawdzanie pecherza przez usg dopochwowe ??? Nie sadze by ktoś chciał Ci to wykonać.
    Nie zrozumiałaś... Sprawdza się usg PRZED IUI (nie podczas) czy pęcherzyki są czy pękły. Dr mnie spytała czy mam pelny pęcherz, mówię że tak, więc ona to zrobimy usg przez brzuch. Już rozumiesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 15:18

    fausti, Ambriel, Kadetka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie zrozumiałaś... Sprawdza się usg PRZED IUI (nie podczas) czy pęcherzyki są czy pękły. Dr mnie spytała czy mam pelny pęcherz, mówię że tak, więc ona to zrobimy usg przez brzuch. Już rozumiesz?
    Teraz tak

    Selina lubi tę wiadomość

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 3 lipca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruda 34 Selina dziękuję będę meldować jutro jak sytuacja.

    Selina lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś idę na wizytę do nowego dr. Nie jest specjalistą od niepłodności, ale od histero i laparo, więc zobaczymy. Niech już zacznie mi endo leczyć, to ruszymy na nowo że staraniami ;)

    Ambriel, Kadetka lubią tę wiadomość

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 3 lipca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina Tobie też bardzo kibicujemy :) Niech leczy i niech się ruszy.Daj proszę znać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 19:37

    Selina lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Selina To je też bardzo kibicujemy :) Niech leczy i niech się ruszy.Daj proszę znać.
    Dzięki bardzo :) dam znać

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 3 lipca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Jesli nie bralas lekkow immunosupresyjnych to Dr powinna sama zlecic kroplowke

    Nie koniecznie... Jeśli ktoś jest pod opieką immunologiczny to on decyduje o wszystkich lekach... Królowie a nawet scratchingu... Jeśli nie zalecił czegoś to tego nie zrobią /nie podadzą :)

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Nie koniecznie... Jeśli ktoś jest pod opieką immunologiczny to on decyduje o wszystkich lekach... Królowie a nawet scratchingu... Jeśli nie zalecił czegoś to tego nie zrobią /nie podadzą :)

    Mi Dr.C na transferze mowila ze gdybym nie byla po kuracji lekami od Dr.P to wtedy kroplowke bym dostala

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 3 lipca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki maruda 34, Kadetka czyli zdaję się na panią dr.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 3 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Mi Dr.C na transferze mowila ze gdybym nie byla po kuracji lekami od Dr.P to wtedy kroplowke bym dostala
    Bo pani dr C daje ja każdej pacjentce.. Podobnie jak robi każdej scratching... Bez badań immunologiczny chyba... Dopiero dr S zadała pytanie "z jakiego powodu ma być ta kroplowke czy scratchingu" .. I tak u mnie zaczęła się przygoda z immunologia... Podanie intralipidu i wykonanie scratchingu nic by nie pomogło (a mogłoby zaszkodzic) dlatego jeśli ktoś jest pod opieką immunologiczny jak napisałam to już nie podają niczego w ciemno... A ja nie jestem zwolennikiem działania po omacku..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 22:24

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie u nowego dr. Jestem bardzo zadowolona :) Coprawda była godzinna ponad obsuwa, ale wybaczam mu to ;) bo byłam tam ponad pol h. Konkretny lekarz naprawdę. U nas ciezko o takich :P moze dlatego ze młody.
    Mam skierowanie na histeroskopię do szpitala i dostałam tabletki antykoncepcyjne od następnego cyklu, żeby wszystko wyciszyć. Podczas cyklu z antykoncepcją mam mieć tą histero. Będę dzwonić jutro i się umawiać. Na początku była mowa, ze nawet dzis mozemy ten zabieg zrobic w znieczuleniu miejscowym, ale wiadomo to kosztuje a jakby jakieś zrosty były na drodze, to żel antyzrostowy też kosztuje... Jednak jak zrobiliśmy usg, to dr powiedział, że to endometrium takie pofalowane jest czyli, że mogą tam być polipy (albo 1 tylko), był jakis mały miesniak macicy, ale mowi, że bez znaczenia.
    Achh kolejna sprawa, to moja wąska szyjka. Powiedziałam, ze zdarzały sie problemy z załozeniem cewnika (kazdy mowil, ze sie zdarza i taka moja budowa). Dr powiedział, ze moga tam byc zrosty po przechorowanej ureaplasmie (rok temu leczyłam przed hsg) i ze je tez usuniemy jak cos. Jejku, jestem tak uradowna, normalnie euforia :D To nic, ze ten cykl na straty, w przyszłym juz możliwe, że bedzie zabieg i bedziemy mogli sie starac. Dr mowi, ze mozna sprobowac naturalnie po zabiegu cykl, bo po antykach organizm tez zwykle lepiej reaguje.
    Dziewczyny tak się cieszę, że w końcu coś się dzieje...

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Bo pani dr C daje ja każdej pacjentce.. Podobnie jak robi każdej scratching... Bez badań immunologiczny chyba... Dopiero dr S zadała pytanie "z jakiego powodu ma być ta kroplowke czy scratchingu" .. I tak u mnie zaczęła się przygoda z immunologia... Podanie intralipidu i wykonanie scratchingu nic by nie pomogło (a mogłoby zaszkodzic) dlatego jeśli ktoś jest pod opieką immunologiczny jak napisałam to już nie podają niczego w ciemno... A ja nie jestem zwolennikiem działania po omacku..

    Temu napisalam ze zapytala sie czy cos bralam na immunologie i nie podala kroplowki

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja jestem po wizycie u nowego dr. Jestem bardzo zadowolona :) Coprawda była godzinna ponad obsuwa, ale wybaczam mu to ;) bo byłam tam ponad pol h. Konkretny lekarz naprawdę. U nas ciezko o takich :P moze dlatego ze młody.
    Mam skierowanie na histeroskopię do szpitala i dostałam tabletki antykoncepcyjne od następnego cyklu, żeby wszystko wyciszyć. Podczas cyklu z antykoncepcją mam mieć tą histero. Będę dzwonić jutro i się umawiać. Na początku była mowa, ze nawet dzis mozemy ten zabieg zrobic w znieczuleniu miejscowym, ale wiadomo to kosztuje a jakby jakieś zrosty były na drodze, to żel antyzrostowy też kosztuje... Jednak jak zrobiliśmy usg, to dr powiedział, że to endometrium takie pofalowane jest czyli, że mogą tam być polipy (albo 1 tylko), był jakis mały miesniak macicy, ale mowi, że bez znaczenia.
    Achh kolejna sprawa, to moja wąska szyjka. Powiedziałam, ze zdarzały sie problemy z załozeniem cewnika (kazdy mowil, ze sie zdarza i taka moja budowa). Dr powiedział, ze moga tam byc zrosty po przechorowanej ureaplasmie (rok temu leczyłam przed hsg) i ze je tez usuniemy jak cos. Jejku, jestem tak uradowna, normalnie euforia :D To nic, ze ten cykl na straty, w przyszłym juz możliwe, że bedzie zabieg i bedziemy mogli sie starac. Dr mowi, ze mozna sprobowac naturalnie po zabiegu cykl, bo po antykach organizm tez zwykle lepiej reaguje.
    Dziewczyny tak się cieszę, że w końcu coś się dzieje...

    Super !!! Ja to bym chyba i 2 cykle odpuscila jak tylko jest szansa i jest lekarz ktory podjal taka decyzje tym samym dodajac sil na to wszystko

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Super !!! Ja to bym chyba i 2 cykle odpuscila jak tylko jest szansa i jest lekarz ktory podjal taka decyzje tym samym dodajac sil na to wszystko
    W sumie na to wychodzi, ze dwa cykle przepadają wlasnie :) ten i nastepny, bo z antykami, wiec wrzesien dopiero na starania. Ale moze i dobrze :P ja sie urodziłam we wrzesniu, to a nuz sie uda wtedy ;)
    Btw dr zapytał zaraz na poczatku wywiadu czy mam jakies nietolerancje pokarmowe. Mowie, ze mam, ale nie duze. Pytal tez czy jakies wysypki skorne sa itp. a faktycznie mam na tylnej czesci ramion i ud (to prawdopodobnie od produktow mącznych). Byłam tym pozytywnie zaskoczona, bo zwykle albo zade lekarz mnie o to nie pytał, albo jak juz powiedziałam, to była dziwna mina, albo ogolnie pominięcie tematu całkowicie. A tu dr dał mi namiary na dobrych dietetykow klinicznych, bo mowi, ze czestu tu jest przyczyna niepłodności i moze wystarczy zmienic diete. Coprawda wiem o tych nietolerancjach, ale nie wszystko wykluczylam z diety. Ogolnie nie są one jakieś duze w skali do 6 to tak 2-3, ale na pewno pojde do dietetyka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 23:31

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W sumie na to wychodzi, ze dwa cykle przepadają wlasnie :) ten i nastepny, bo z antykami, wiec wrzesien dopiero na starania. Ale moze i dobrze :P ja sie urodziłam we wrzesniu, to a nuz sie uda wtedy ;)

    No pewnie ze to zawsze jakis znak...i pozytywne myslenie.U mnie tez sie cos wydarzylo, glupio to zabrzmi ale po cichu mam pozytywne nastawienie. Nawet jak na wizycie u Dr powiedzialm o tym to miala ciarki i sama powiedziala ze wierzy w takie rzeczu. A i moze ta przerwa w cyklach dobrze Ci zrobi...odpoczniesz

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    No pewnie ze to zawsze jakis znak...i pozytywne myslenie.U mnie tez sie cos wydarzylo, glupio to zabrzmi ale po cichu mam pozytywne nastawienie. Nawet jak na wizycie u Dr powiedzialm o tym to miala ciarki i sama powiedziala ze wierzy w takie rzeczu. A i moze ta przerwa w cyklach dobrze Ci zrobi...odpoczniesz
    O widzisz :D ciesze sie, ze u Ciebie tez pozytywne mysli są i dobre przeczucia :D niech sie dzieje!
    A przerwa owszem, na bank dobrze mi zrobi :)

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    O widzisz :D ciesze sie, ze u Ciebie tez pozytywne mysli są i dobre przeczucia :D niech sie dzieje!
    A przerwa owszem, na bank dobrze mi zrobi :)

    Dlaczego zrezygnowałaś z InviMedu ?

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 4 lipca 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Dlaczego zrezygnowałaś z InviMedu ?


    Selina co najmniej dwa razy odpowiadała na Twoje pytanie...

    Selina lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 4 lipca 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja jestem po wizycie u nowego dr. Jestem bardzo zadowolona :) Coprawda była godzinna ponad obsuwa, ale wybaczam mu to ;) bo byłam tam ponad pol h. Konkretny lekarz naprawdę. U nas ciezko o takich :P moze dlatego ze młody.
    Mam skierowanie na histeroskopię do szpitala i dostałam tabletki antykoncepcyjne od następnego cyklu, żeby wszystko wyciszyć. Podczas cyklu z antykoncepcją mam mieć tą histero. Będę dzwonić jutro i się umawiać. Na początku była mowa, ze nawet dzis mozemy ten zabieg zrobic w znieczuleniu miejscowym, ale wiadomo to kosztuje a jakby jakieś zrosty były na drodze, to żel antyzrostowy też kosztuje... Jednak jak zrobiliśmy usg, to dr powiedział, że to endometrium takie pofalowane jest czyli, że mogą tam być polipy (albo 1 tylko), był jakis mały miesniak macicy, ale mowi, że bez znaczenia.
    Achh kolejna sprawa, to moja wąska szyjka. Powiedziałam, ze zdarzały sie problemy z załozeniem cewnika (kazdy mowil, ze sie zdarza i taka moja budowa). Dr powiedział, ze moga tam byc zrosty po przechorowanej ureaplasmie (rok temu leczyłam przed hsg) i ze je tez usuniemy jak cos. Jejku, jestem tak uradowna, normalnie euforia :D To nic, ze ten cykl na straty, w przyszłym juz możliwe, że bedzie zabieg i bedziemy mogli sie starac. Dr mowi, ze mozna sprobowac naturalnie po zabiegu cykl, bo po antykach organizm tez zwykle lepiej reaguje.
    Dziewczyny tak się cieszę, że w końcu coś się dzieje...
    A gdzie teraz chodzisz?

    Szs
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ