X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 1 lipca 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. Ja też dawałam w pobliżu pępka. Na lini pępka przy tylu zastrzykach to nie da rady. Jeśli chodzi o ból to zależy od miejsca. Pewnie kwestia unerwienia :). Ja podaje bardzo powoli, właśnie żeby nie szczypało. Jak trochę szybciej się wciska tłoczek to, przynajmniej mnie, niemiłosiernie piekło. Po zastrzykach nie miałam dużych siniaków tylko takie malutkie w miejscu wkłócia igły


    Justi ja też podawałam bardzo powoli ale skutkiem tego byłam w połowie skrzykawki a piekło cholernie i cięzko bylo podawać dalej.. dlatego teraz musze spróbować podać energicznie.. zdeycydowanie.. i tak bedzie piekło to nieuniknione ale może już będzie igła poza ciałem więc wtedy można sobie ulżyć :P

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 1 lipca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Justi ja też podawałam bardzo powoli ale skutkiem tego byłam w połowie skrzykawki a piekło cholernie i cięzko bylo podawać dalej.. dlatego teraz musze spróbować podać energicznie.. zdeycydowanie.. i tak bedzie piekło to nieuniknione ale może już będzie igła poza ciałem więc wtedy można sobie ulżyć :P

    Trzeba dawkować jak dla kogoś wygodniej. Najwyraźniej każda musi dotrzeć do najlepszej metody sama :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 lipca 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Trzeba dawkować jak dla kogoś wygodniej. Najwyraźniej każda musi dotrzeć do najlepszej metody sama :).

    Tez jestem tego zdania. Kazda z nas reaguje inaczej na bol itp....ale poki sie nie sprobuje roznych sposobow to nie dojdziemy do tego jak najlepiej podawac. A tak moze spasowac ktorys z nich i bedziemy mniej cierpialy

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 1 lipca 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Tez jestem tego zdania. Kazda z nas reaguje inaczej na bol itp....ale poki sie nie sprobuje roznych sposobow to nie dojdziemy do tego jak najlepiej podawac. A tak moze spasowac ktorys z nich i bedziemy mniej cierpialy

    Dobrze mówicie! Więc metoda prób i błędów ! Może uda się zmniejszyć niedogodności.. choć troszkę ;-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 1 lipca 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Hej...ja bylam w APC-Analizy Medycznej na ul.Sczanieckiej
    Ja tak samo sprawdziłam i tam jest najczęściej i najkrótsze terminy.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 2 lipca 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki melduję, że przetrwałam wizytę.Jest pęcherzyk 18 mm.Ma zrobić dziś zastrzyk z ovitrelle.Jutro mamy stawić się na cito na badania przed zabiegiem.Czy wam też powiedzieli o nich przed dniem zabiegu?Dawno już bym je zrobiła a może to taka procedura?A jeśli jakiś wynik będzie zły to mogą odwołać?Czy ja mam zapytać panią dr o kroplówkę?I na serio z tym pełnym pęcherzem?Selinka porada potrzebna jak to przetrwać.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Kobietki melduję, że przetrwałam wizytę.Jest pęcherzyk 18 mm.Ma zrobić dziś zastrzyk z ovitrelle.Jutro mamy stawić się na cito na badania przed zabiegiem.Czy wam też powiedzieli o nich przed dniem zabiegu?Dawno już bym je zrobiła a może to taka procedura?A jeśli jakiś wynik będzie zły to mogą odwołać?Czy ja mam zapytać panią dr o kroplówkę?I na serio z tym pełnym pęcherzem?Selinka porada potrzebna jak to przetrwać.

    U kogo byłaś na wizycie? Cygalowej nie ma przecież ... czyli masz inseminacje na dniach czy pobranie jajeczek?
    Z tego to wiem to Położne nie ogarniają badań do zabiegu - zapewne chodzi o wirusologie. Bez tego może być problem bo w wielu klinikach nie przyjmą nasienia jakby wyszły wątpliwe wyniki typu HIV, WZW itp.
    Wiec ściąganie nas pacjentów dzień przed zabiegiem na pobranie krwi to jakaś porażka!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 22:54

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 2 lipca 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem u dr Sodowskiej ze względu na endometriozę.Mam inseminację.Ooo rany tak myślałam.Oby było w takim razie dobrze z badaniami i oby zdążyli.Choć wolałabym mieć je wcześniej.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Ja jestem u dr Sodowskiej ze względu na endometriozę.Mam inseminację.Ooo rany tak myślałam.Oby było w takim razie dobrze z badaniami i oby zdążyli.Choć wolałabym mieć je wcześniej.
    A jakie badania masz zrobić? Czemu wczoraj nie mogłaś już zrobić tylko dziś? Dziwne
    Ogólnie do kliniki nie przychodzi z pełnym pęcherzem. Weź sobie duża butelkę wody i jak już pojedziesz na górę, to sobie popijaj. Pielęgniarki Ci to z resztą powiedzą :) pęcherz musi być pełny, że czujesz że chce Ci się siku, ale nie tak byś nie dała rady wytrzymać ;) Najgorzej jest jak leżysz tam na fotelu a położna Ci na brzuchu położy ciężką głowicę do usg :P wtedy trzeba naprawdę się pilnować heh Jednak trwa to dość krótko wszystko, później leżysz głową w dół do tyłu z 5-10min i już możesz biec do WC i się przebrać :)

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 3 lipca 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woda jest dostępna w klinice, więc nie trzeba jej brać ze sobą.

    Też bardzo się dziwię, że masz badania tak na szybko. Ja na spokojnie je zrobiłam ze 2 tygodnie wcześniej.

    Ambriel lubi tę wiadomość

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Ja jestem u dr Sodowskiej ze względu na endometriozę.Mam inseminację.Ooo rany tak myślałam.Oby było w takim razie dobrze z badaniami i oby zdążyli.Choć wolałabym mieć je wcześniej.
    Ta cała koordynator nie informowała Cię o konieczności zrobienia wirusologii? Dziwne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 10:15

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Woda jest dostępna w klinice, więc nie trzeba jej brać ze sobą.

    Też bardzo się dziwię, że masz badania tak na szybko. Ja na spokojnie je zrobiłam ze 2 tygodnie wcześniej.
    Niby tak, ale jak jedna dziewczyna wstawała z 15 razy po kubek wody z tą kroplówką u ręki, to już to dla niej męczące było. Lepiej mieć wtedy swoją pod ręką

    Ambriel, oska_m lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fausti wrote:
    Ta cała koordynator nie informowała Cię o konieczności zrobienia wirusologii? Dziwne.
    O tym powinien informować lekarz na wizycie jak się para na IUI decyduje a nie koordynator.

    Ambriel lubi tę wiadomość

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 3 lipca 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Ja jestem u dr Sodowskiej ze względu na endometriozę.Mam inseminację.Ooo rany tak myślałam.Oby było w takim razie dobrze z badaniami i oby zdążyli.Choć wolałabym mieć je wcześniej.
    Hejka.Jakie ty badania masz do zrobienia? Na niektóre się trochę czeka. Jednak pewnie jak będziesz robiła to u nich to nawet jak nie będzie wyników to i tak wykonają zabieg. Na taką chlamydię to czekałam 14 dni. Jednak pamiętam, że w klinice położna powiedziała,że jak nawet nie dojdzie to nie będzie problemu. Badania powinniście już dawno mieć zrobione. Ty i partner. Wyniki normalnie powinny być oddane przed IUI i z tego co wiem pilnuje tego koordynatorka. Większość czeka do ostatniej chwili ponieważ są ważne tylko 6 miesięcy.

    Ambriel lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 3 lipca 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Niby tak, ale jak jedna dziewczyna wstawała z 15 razy po kubek wody z tą kroplówką u ręki, to już to dla niej męczące było. Lepiej mieć wtedy swoją pod ręką
    Odnośnie tego pełnego pęcherza to ja miałam tak,że przed IUI miałam jeszcze wizytę z USG więc pęcherz musiałam opróżnić. Później musiałam przed zabiegiem go szybko napełnić więc piłam wodę na górze i chodziłam, ponieważ to podobno przyspiesza sprawę ☺

    Ambriel lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 3 lipca 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina dziękuję za wpis o pęcherzu i porady.Do zrobienia cała wirusologia, grupa krwi i wymazy.Od pani dr dodatkowo wit B6,B12 i badanie o którym pisałyście heparyna.Czytałam o tych badaniach na str kliniki ale nikt nam ich nie zlecił ani pani dr ani koordynator tylko po ostatniej wizycie w recepcji nas zapytano czy ktoś wspominał.Jak zapisywaliśmy się na środę na inseminacje.Nie dało się zrobić od razu bo była 19:00 i kurier już by nie odebrał.Stąd dziś rano akcja.Czułabym się bezpieczniej gdybym od razu wiedziała że mam je zrobić i była przygotowana.A teraz na cito poszły.
    Selinko a czy ja powinnam zapytać o kroplówkę jeżeli mam immunologię?O badania nie zapytałam i klops.
    Fausti pani koordynator nic nie mówiła a nawet rozmawiałam z nią i pisałam e-mail w sprawie wizyt przy monitoringu.Pani dr też nie o badaniach nie mówiła rozpisała mi tylko lekarstwa i monitoring plus konsultacje z immunologiem.Wszystkie badania od immunologa zrobiłam od razu.Tak sobie myślę ile jeden człowiek tego może mieć u mnie endometrioza, prolaktyna, MTHFR jakaś heterozygota i ANA +.
    JustiJusti dziękuję za poradę o chodzeniu.
    Dziękuję wam kobietki że odpisałyście w mojej sprawie.Jakoś mi raźniej.

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 lipca 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Selina dziękuję za wpis o pęcherzu i porady.Do zrobienia cała wirusologia, grupa krwi i wymazy.Od pani dr dodatkowo wit B6,B12 i badanie o którym pisałyście heparyna.Czytałam o tych badaniach na str kliniki ale nikt nam ich nie zlecił ani pani dr ani koordynator tylko po ostatniej wizycie w recepcji nas zapytano czy ktoś wspominał.Jak zapisywaliśmy się na środę na inseminacje.Nie dało się zrobić od razu bo była 19:00 i kurier już by nie odebrał.Stąd dziś rano akcja.Czułabym się bezpieczniej gdybym od razu wiedziała że mam je zrobić i była przygotowana.A teraz na cito poszły.
    Selinko a czy ja powinnam zapytać o kroplówkę jeżeli mam immunologię?O badania nie zapytałam i klops.
    Fausti pani koordynator nic nie mówiła a nawet rozmawiałam z nią i pisałam e-mail w sprawie wizyt przy monitoringu.Pani dr też nie o badaniach nie mówiła rozpisała mi tylko lekarstwa i monitoring plus konsultacje z immunologiem.Wszystkie badania od immunologa zrobiłam od razu.Tak sobie myślę ile jeden człowiek tego może mieć u mnie endometrioza, prolaktyna, MTHFR jakaś heterozygota i ANA +.
    JustiJusti dziękuję za poradę o chodzeniu.
    Dziękuję wam kobietki że odpisałyście w mojej sprawie.Jakoś mi raźniej.

    Jesli nie bralas lekkow immunosupresyjnych to Dr powinna sama zlecic kroplowke

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Odnośnie tego pełnego pęcherza to ja miałam tak,że przed IUI miałam jeszcze wizytę z USG więc pęcherz musiałam opróżnić. Później musiałam przed zabiegiem go szybko napełnić więc piłam wodę na górze i chodziłam, ponieważ to podobno przyspiesza sprawę ☺
    Hm jak ja mialam troche pelny pecherz, to dr zrobiła mi usg przez brzuch i w sumie było lepiej, bo juz mi nie wkładała głowicy z zelem do srodka :) mozna poprosic o taka forme i tez sie da

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hm jak ja mialam troche pelny pecherz, to dr zrobiła mi usg przez brzuch i w sumie było lepiej, bo juz mi nie wkładała głowicy z zelem do srodka :) mozna poprosic o taka forme i tez sie da

    A po co wkładać usg dopochwowo przy zabiegu inseminacji? Tak wiec nie wiem na czym Twoja prośba miała polegać .... sprawdzanie pecherza przez usg dopochwowe ??? Nie sadze by ktoś chciał Ci to wykonać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 14:43

  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 3 lipca 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda 34 mam encorton od pana dr Paśnika od 10 dn cyklu czyli kroplówka mi nie potrzebna?Bo myślałam że to jednocześnie.
    Selina i fausti kobietki obojętne jak to zrobią i czy będzie potrzebne lub nie wszystko zniosę chcę tylko jak każda z nas optymalizować szanse :)

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ