X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Night wrote:
    Dziewczyny, jaką glukozę kupić na test obciążenia glukozą?
    Musiałabyś spytać w laboratorium, czy możesz przyjść z taką cytrynową, bo jest. Ona podobno jest lepsza w smaku i bardziej znośna,ale nie każde laboratorium pozwoli Ci odbyć badanie ją wypijając. Ja nie miałam problemu z wypiciem tego płynu, a miałam dwa razy robione obciążenie i dodam, że nie lubię słodkiego jakoś super, więc do przeżycia ;) jak pójdziesz do apteki i poprosisz o glukozę do badania obciążenia to na pewno dadzą Ci właściwą. Zresztą, innej chyba nie ma 🙈😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 18:05

    Night lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Sosenka Ekspertka
    Postów: 191 117

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Night wrote:
    Ja już po wizycie u dr S.

    Było trochę stresu, wyniki nasienia odebrane zaraz przed wizytą wyglądały na kiepskie. Na szczęście, dr nas uspokoił, że 100% źle zbudowanych plemników nie jest istotny przy invitro. Na miejscu zrobiliśmy już pierwsze badania do procedury. Z resztą czekamy, bo jest szansa, że załapiemy się na dofinansowanie. Jak dobrze pójdzie to startujemy w następnym cyklu :D.

    Jak byłam to jedną pacjentkę zabrali z kliniki ratownicy medyczni. Była przytomna, siedziała na wózku. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

    Za każdym razem jak tam jestem to szokuje mnie, że inne pacjentki to młode, śliczne, szczupłe dziewczyny. Chyba nigdy nie widziałam starszej pacjentki, która walczy o resztki płodności. Nie jest to optymistyczna wróżba na przyszłość.
    Ja 38 i się zastanawiam czy to już nie za późno

  • Sosenka Ekspertka
    Postów: 191 117

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Czyli jedziecie z koksem 💪 trzymam kciuki!

    Co do karetki to może po prostu kogoś po punkcji zabrali... To też są emocje, wiadomo. Jak ja leżałam po zabiegu to jedna pani źle zareagowała na znieczulenie i musiała być cały czas pod tlenem i kroplówkami...
    Jery, dziewczyny, nie straszcie, bo ja się tego znieczulenia najbardziej boję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 18:50

  • Night Autorytet
    Postów: 431 403

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka wrote:
    Ja 38 i się zastanawiam czy to już nie za późno
    Wiesz, mi nie chodziło o to, że u kogoś jest za późno. Po prostu to bardzo niepokojące, że tyle pacjentek jest młodych, w normalnym wieku rozrodczym. Pacjentki 40+/45+ walczą już z naturą. Te młodsze z czynnikami środowiskowymi? Strach pomyśleć co będzie z płodnością społeczeństwa za 10/20 lat.

    Ja niby czuję się jeszcze młodo, ale często myślę, że to moje prawie 34 lata to późno na dziecko. W otoczeniu wszyscy rodzą sporo wcześniej. Z drugiej strony, moja bliska znajoma mieszkająca za granicą ma 37 i planuje dzieci, ale jeszcze nie teraz. Ona uważa, że ma czas.

    Wrzesień 2022 Synek 💙

    1 IVF
    25dpt <3
    10dpt 559,92 mIU/ml; 12dpt 1114,44 mIU/ml
    6dpt II kreski
    FET ❄️17.12.2021

    Została nam ❄️ 4BB

    starania od 02.2016
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinikach niepłodności jest dużo młodych ludzi, dlatego, że coraz więcej z nas jest świadomych i od razu sięga po pomoc, kiedy "nie idzie". Kiedyś tak nie było, ludzie starali się po 10 lat i dopiero wtedy szli po pomoc, a in vitro to już tylko ostateczność i to po 15 latach pożycia. Sama mam znajomą, która do lekarza nie pójdzie, od pięciu lat się stara z mężem o dziecko i twierdzą, że "Bóg da". Tak to się mogą zaczekać.

    Od strony mojego męża większość ma dzieci w wieku 25-30 lat max. Z kolei z mojej strony, jestem uważana za mega młodą, co się stara i łojezu jeszcze macie czas (wczoraj skończyłam 29 lat). Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam przykłady w rodzinie, gdzie pierwsze dziecko kobieta rodziła w wieku 36/38 lat.

    Edit: i muszę zaznaczyć, że nie tylko pacjentki są w klinikach niepłodności, ale i PACJENCI. Jest ich procentowo tyle samo, co pacjentek. :)

    Geraltowa, ale tu promocję Rajewskiego zrobiłaś. Dobrze wiedzieć, że zna te nasze leki i nie boi się tykać pacjentek z ivf. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:33

    Geraltowa lubi tę wiadomość

  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia! Wszystkiego najpiękniejszego! ❤️

    lindalia lubi tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Sosenka Ekspertka
    Postów: 191 117

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Night wrote:
    Wiesz, mi nie chodziło o to, że u kogoś jest za późno. Po prostu to bardzo niepokojące, że tyle pacjentek jest młodych, w normalnym wieku rozrodczym. Pacjentki 40+/45+ walczą już z naturą. Te młodsze z czynnikami środowiskowymi? Strach pomyśleć co będzie z płodnością społeczeństwa za 10/20 lat.

    Ja niby czuję się jeszcze młodo, ale często myślę, że to moje prawie 34 lata to późno na dziecko. W otoczeniu wszyscy rodzą sporo wcześniej. Z drugiej strony, moja bliska znajoma mieszkająca za granicą ma 37 i planuje dzieci, ale jeszcze nie teraz. Ona uważa, że ma czas.
    Wiem, wiem. Mam takie same odczucia jak Ty. Tylko ja dla odmiany czuję się wklinice jak dinozaur wśród tylu młodych dziewczyn. Też zawsze się zastanawiam co się z tym światem dzieje, że tacy młodzi ludzie mają problemy z płodnością. Smutne to jest.

  • plinka2017 Autorytet
    Postów: 903 798

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia ja też niedawno 29 skończyłam 😁😁

    No i fakt, że kliniki niepłodności mają teraz złote czasy, niestety. Przykro, że tyle par ma taki problem..

    A ja jutro wizyta ♥️ i już się cieszyłam że minął tydzień bez plamien, no i co, idę do łazienki i krew... 😳 Boooze trzymajcie kciuki żeby z maluszkiem było ok 🥺

    Nat. ciąża - Poronienie 8 t.c. 09.2018
    PCOS, nied. tarczycy, IO
    PAI1 hetero, MTHFR homo
    Od 2018 dalsze starania, IUI, bez skutku
    2021 InVitro IMSI uzyskano 2 blastki

    Transfer świeży 2.06.2021 4AA c.bioch.

    Transfer 2.07.2021❄️ 4BA 🙏
    6 dpt ⏸️
    10.03.2022 Wiktor 3825 g 🥰

    03.2023 walczymy o rodzeństwo 💪
    Pobrane 18 🥚11 dojrzałych
    Mamy 6 ❄️
    3x 4ba, 4bb, 3aa, 3ba

    25.04 transfer ❄️ 4ba
    6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 64, 9 dpt beta 194, 11 dpt beta 542, 13 dpt beta 1299 , 20 dpt beta 10734, 27 dpt ❤️ 0,75 cm, 30 dpt ❤️ 0,94 cm
    9+4 🖤 dziewczynka. łyżeczkowanie
  • Night Autorytet
    Postów: 431 403

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia, wszystkiego najlepszego! 💐

    Plinka, trzymam kciuki za dzieciaczka. Musi być dobrze!

    Ja miałam 29 jak zaczęliśmy się starać, wcześniej mąż nie był gotowy.

    plinka2017, lindalia lubią tę wiadomość

    Wrzesień 2022 Synek 💙

    1 IVF
    25dpt <3
    10dpt 559,92 mIU/ml; 12dpt 1114,44 mIU/ml
    6dpt II kreski
    FET ❄️17.12.2021

    Została nam ❄️ 4BB

    starania od 02.2016
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka wrote:
    Jery, dziewczyny, nie straszcie, bo ja się tego znieczulenia najbardziej boję.
    Nie ma się czego bać :) ja też byłam nastawiona sceptycznie wszystko było OK. Najlepsze spanko ever 😁 nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareagujemy, ale tam jest anestezjolog i pielęgniarki, które na pewno już wszystko widziały i w razie co pomogą :) i to jest najważniejsze.

    Sosenka lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka2017 wrote:
    Lindalia ja też niedawno 29 skończyłam 😁😁

    No i fakt, że kliniki niepłodności mają teraz złote czasy, niestety. Przykro, że tyle par ma taki problem..

    A ja jutro wizyta ♥️ i już się cieszyłam że minął tydzień bez plamien, no i co, idę do łazienki i krew... 😳 Boooze trzymajcie kciuki żeby z maluszkiem było ok 🥺
    Dawaj znać! 🤞🤞🤞 Na pewno jest OK ❤️

    plinka2017 lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    W klinikach niepłodności jest dużo młodych ludzi, dlatego, że coraz więcej z nas jest świadomych i od razu sięga po pomoc, kiedy "nie idzie". Kiedyś tak nie było, ludzie starali się po 10 lat i dopiero wtedy szli po pomoc, a in vitro to już tylko ostateczność i to po 15 latach pożycia. Sama mam znajomą, która do lekarza nie pójdzie, od pięciu lat się stara z mężem o dziecko i twierdzą, że "Bóg da". Tak to się mogą zaczekać.

    Od strony mojego męża większość ma dzieci w wieku 25-30 lat max. Z kolei z mojej strony, jestem uważana za mega młodą, co się stara i łojezu jeszcze macie czas (wczoraj skończyłam 29 lat). Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam przykłady w rodzinie, gdzie pierwsze dziecko kobieta rodziła w wieku 36/38 lat.

    Edit: i muszę zaznaczyć, że nie tylko pacjentki są w klinikach niepłodności, ale i PACJENCI. Jest ich procentowo tyle samo, co pacjentek. :)

    Geraltowa, ale tu promocję Rajewskiego zrobiłaś. Dobrze wiedzieć, że zna te nasze leki i nie boi się tykać pacjentek z ivf. :D
    Wszystkiego, co najlepsze na każdy dzień 🌺🥳 niestety, nie poświętujesz sobie przy szampanie 😂 a raczej STETY! 😆

    lindalia lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Geraltowa Autorytet
    Postów: 717 723

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lindalia wszystkiego najlepszego! Spokojnych kolejnych 8 miesięcy i dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa ❤️
    (ps zapytam się Rajewskiego czy nie chciałby mnie za menadżera 😅)
    Plinka o której jutro wizyta? Trzymam kciuki z całej siły za serducho ❤️❤️❤️❤️
    Też zauważyłam, że w klinice jest dużo młodych ludzi.... Strasznie to smutne. Chociaż jak byłam na ostatnim intralipidzie to przy rejestracji byl pan wypisz wymaluj mój ojciec (lat 70). Moja pierwsza myśl jak go zobaczyłam co on robi w Poznaniu i to w invimedzie-czy ja o czymś nie wiem 🙈 matko żem się zestresowałam jak go zobaczyłam. Pan się umawiał na badania nasienia. Mężczyzni to jednak mają lepiej-żaden zegar biologiczny itp ich nie obchodzi.

    lindalia lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpsub9oe3g.png
    Starania od 2016
    06-11.2020 3 x IUI ☹️ ICSI(2 transfery) ☹️
    Zmiana kliniki + badanie immunologii
    04.2021 IMSI Mamy ❄️❄️
    05.2021 transfer 3bb ❄️ z 5 doby (z akupunkturą, Clexane, wlewem z accofilu, intralipidem i encortolonem) 6dpt beta 45, 8dpt beta 149, 11dpt beta 507, 13dpt beta 1280, 25 dpt❤️
    21.11.2021 urodził się Kacper 1045 gram
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, dziewczyny :) jesli to, co we mnie siedzi jest prawdą, to wszystko, co najpiękniejsze właśnie się spełnia. 😭❤

    Jeny, ale ja się męczę, posprzątałam łazienkę i out. Muszę odpocząć, zadyszka i sapanie. Reszta chaty poczeka do jesieni. A niedawno biegałam maratony.

    Plinka, pewnie znowu się ta kosmówka odzywa. Trzymam kciuki za jutro i jestem dobrej myśli. ❤ mam nadzieję, że usłyszysz serce. 🥰

    plinka2017, Nerwusek92 lubią tę wiadomość

  • plinka2017 Autorytet
    Postów: 903 798

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Geraltowa wrote:
    Lindalia wszystkiego najlepszego! Spokojnych kolejnych 8 miesięcy i dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa ❤️
    (ps zapytam się Rajewskiego czy nie chciałby mnie za menadżera 😅)
    Plinka o której jutro wizyta? Trzymam kciuki z całej siły za serducho ❤️❤️❤️❤️
    Też zauważyłam, że w klinice jest dużo młodych ludzi.... Strasznie to smutne. Chociaż jak byłam na ostatnim intralipidzie to przy rejestracji byl pan wypisz wymaluj mój ojciec (lat 70). Moja pierwsza myśl jak go zobaczyłam co on robi w Poznaniu i to w invimedzie-czy ja o czymś nie wiem 🙈 matko żem się zestresowałam jak go zobaczyłam. Pan się umawiał na badania nasienia. Mężczyzni to jednak mają lepiej-żaden zegar biologiczny itp ich nie obchodzi.

    Wizyta o 12.50, więc od rana zajmę głowę pracą to może jakoś zleci 😉

    A co do Rajewskiego to ja właśnie ( po waszych komentarzach o nim) planuje do niego iść prowadzić ciążę 😁

    Geraltowa lubi tę wiadomość

    Nat. ciąża - Poronienie 8 t.c. 09.2018
    PCOS, nied. tarczycy, IO
    PAI1 hetero, MTHFR homo
    Od 2018 dalsze starania, IUI, bez skutku
    2021 InVitro IMSI uzyskano 2 blastki

    Transfer świeży 2.06.2021 4AA c.bioch.

    Transfer 2.07.2021❄️ 4BA 🙏
    6 dpt ⏸️
    10.03.2022 Wiktor 3825 g 🥰

    03.2023 walczymy o rodzeństwo 💪
    Pobrane 18 🥚11 dojrzałych
    Mamy 6 ❄️
    3x 4ba, 4bb, 3aa, 3ba

    25.04 transfer ❄️ 4ba
    6 dpt ⏸️, 7 dpt beta 64, 9 dpt beta 194, 11 dpt beta 542, 13 dpt beta 1299 , 20 dpt beta 10734, 27 dpt ❤️ 0,75 cm, 30 dpt ❤️ 0,94 cm
    9+4 🖤 dziewczynka. łyżeczkowanie
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Geraltowa wrote:
    Lindalia wszystkiego najlepszego! Spokojnych kolejnych 8 miesięcy i dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa ❤️
    (ps zapytam się Rajewskiego czy nie chciałby mnie za menadżera 😅)
    Plinka o której jutro wizyta? Trzymam kciuki z całej siły za serducho ❤️❤️❤️❤️
    Też zauważyłam, że w klinice jest dużo młodych ludzi.... Strasznie to smutne. Chociaż jak byłam na ostatnim intralipidzie to przy rejestracji byl pan wypisz wymaluj mój ojciec (lat 70). Moja pierwsza myśl jak go zobaczyłam co on robi w Poznaniu i to w invimedzie-czy ja o czymś nie wiem 🙈 matko żem się zestresowałam jak go zobaczyłam. Pan się umawiał na badania nasienia. Mężczyzni to jednak mają lepiej-żaden zegar biologiczny itp ich nie obchodzi.
    Nie obchodzi,a powinien ;) być może, gdybyśmy my się zaczęli wcześniej starać to u męża by były jakieś plemniki, a tak to żylaki wykończyly jądra, więc widzisz, każdy przypadek inny 🤷
    Ja mam tylko apel, żeby badać chłopców, jeśli będziecie mieć bobaski pod kątem jąder (wodniaki, stępujące jądra itd) i jak najszybciej działać u jak najlepszych lekarzy. Z innego forum wiem, że dorośli mężczyźni często mają problemy z płodnością właśnie przez takie niedociągnięcia rodziców lub lekarzy - zbyt późne diagnozy itd.

    A, i koniecznie szczepienie przeciwko śwince - ono jest, niestety, dodatkowo płatne, ale to druga hipoteza androloga dot. mojego męża - On bardzo ciężko przechodził świnkę, a to wirus który właśnie atakuje m.in. tkankę jąder.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 20:25

    Danadana
  • Sosenka Ekspertka
    Postów: 191 117

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka2017 wrote:
    Lindalia ja też niedawno 29 skończyłam 😁😁

    No i fakt, że kliniki niepłodności mają teraz złote czasy, niestety. Przykro, że tyle par ma taki problem..

    A ja jutro wizyta ♥️ i już się cieszyłam że minął tydzień bez plamien, no i co, idę do łazienki i krew... 😳 Boooze trzymajcie kciuki żeby z maluszkiem było ok 🥺
    Kciuki zaciśnięte z całych sił. ✊✊✊

    plinka2017 lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Nie obchodzi,a powinien ;) być może, gdybyśmy my się zaczęli wcześniej starać to u męża by były jakieś plemniki, a tak to żylaki wykończyly jądra, więc widzisz, każdy przypadek inny 🤷
    Ja mam tylko apel, żeby badać chłopców, jeśli będziecie mieć bobaski pod kątem jąder (wodniaki, stępujące jądra itd) i jak najszybciej działać u jak najlepszych lekarzy. Z innego forum wiem, że dorośli mężczyźni często mają problemy z płodnością właśnie przez takie niedociągnięcia rodziców lub lekarzy - zbyt późne diagnozy itd.

    A, i koniecznie szczepienie przeciwko śwince - ono jest, niestety, dodatkowo płatne, ale to druga hipoteza androloga dot. mojego męża - On bardzo ciężko przechodził świnkę, a to wirus który właśnie atakuje m.in. tkankę jąder.
    Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Badać chłopców.

  • Sosenka Ekspertka
    Postów: 191 117

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Nie ma się czego bać :) ja też byłam nastawiona sceptycznie wszystko było OK. Najlepsze spanko ever 😁 nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareagujemy, ale tam jest anestezjolog i pielęgniarki, które na pewno już wszystko widziały i w razie co pomogą :) i to jest najważniejsze.
    Trzymam Cię Dana za słowo 😜

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka wrote:
    Trzymam Cię Dana za słowo 😜
    Zobaczysz, że będzie okej :) powikłania po narkozie są bardzo rzadkie, wiem co mówię, bo mój mąż jest zawodowo zajmuje lekami do znieczuleń ;) także sprawdzone info 😁

    Sosenka lubi tę wiadomość

    Danadana
‹‹ 1201 1202 1203 1204 1205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ