X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • pineapple89 Autorytet
    Postów: 489 379

    Wysłany: 16 października 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Ale to nieprawda, że 10+ 6 to koniec 10 tyg 😵‍💫. No chyba, że chodziło że dalej podajesz, że to skończony 10 tc. Wrzucam wam stronę ginekologa i on tam tłumaczy. Prof. Malinowski ma też kalkulatro ciąży, który uwzględnia ivf i zawsze mi się zgadzało.

    https://marianmalinowski.pl/ciaza/wiek-ciazy/

    Ja nie wierzę ten koordynatorce.
    Ale wyszłam z założenia że lepiej będę brać ten Utrogestan tydzień dłużej niż za krótko

    Jeśli chodzi o kalkulator to mi wg dnia transferu też się nie zgadza. A jeszcze miałam zarodek 6dniowy a tam jest chyba tylko do 5dniowych.

    Wg daty miesiączki mi się zgadza termin porodu z Usg

    ♀️♂️ ur.'89
    Brak ciąży
    Starania naturalne od 2017r.
    Klinika in vitro od 2021r.
    Punkcja maj'21
    Transfer świeży maj'21 ❌
    Transfer ❄️ czerwiec'21❌
    Transfer ❄️ marzec'22❌
    Transfer ❄️ kwiecień'22 💔6tc💔

    Punkcja lipiec '22 ➡️❄️❄️❄️❄️❄️
    Badanie EMBRANCE ➡️❄️❄️❄️❄️(2x 4BA, 2x 4BB)
    Transfer❄️ wrzesień'22 ❌

    Szczepienia limfocytami mąż+pullowane

    Transfer ❄️ lipiec '23 ❌
    Transfer ❄️ sierpień '23
    9dpt 213; 13dpt 1601; 17dpt 6414; 22 dpt 21930; 23dpt💓


    Homozygota PAI-1 4G/4G
    KIR hamujący AA, brak KIRów implantacyjnych
    HLA-C mąż i ja grupa C2C2
    ♂️ Obniżone parametry nasienia


    age.png
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 16 października 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Mi się ten kalkulator zawsze sprawdzał ;). Zresztą to tylko 3 dni różnicy. To naprawdę niewiele, a nie wiem jak liczy twoja prowadząca :). Zresztą powiem ci tak- do prenatalnych i tak biorą wg ostatniej miesiączki, mimo że mówiłam ivf tak samo mój prowadzący ciążę i na polnej 💁🏻‍♀️🙃. A tak naprawdę wszystko jest korygowane o usg z pierwszego prenatalnego.

    Ja prenatalne mam już na połowę listopad :) najważniejsze jest że mniej więcej wiadomo kiedy co :) teraz odliczam do kolejnej wizyty

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 16 października 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pineapple89 wrote:
    Współczuje Wam dziewczyny. Nie mam żadnej rady. Słyszalam że imbir pomaga ale nie wiem jak w rzeczywistości się sprawdza.
    U mnie bez zmian, żadnych objawów
    Do USG jeszcze 2 tygodnie i też już się martwię czy wszystko ok 🤷

    U mnie dziś 9+2. I tak się zastanawiam bo ostatnio w labolatorium mnie zapytano który tydzień ciąży (był wtedy 8+2) powiedziałam że 9tydz. Dobrze?

    Albo np lek mam przyjmować do końca 10 tyg, czyli do 9+6?
    Wybaczcie za te moje rozkminy

    Chyba Pani Doktor coś podkręciła i w invimed nie ma Nifty będę szukała tak jak dziewczyny mówiły lub obok siebie

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 17 października 2023, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana co do terminu porodu to do czasu badań prenatalnych koryguje lekarz prowadzący na podstawie USG, dlatego jak się umawiałam na pre stałe to podawałam termin z USG i na wizycie sobie wszystko ok korygowali. Ja miałam też kilka dni różnicy j tak zostało do dzisiaj. Co do podawania tygodnia ciąży zawsze podaje się skończony, czyli jeżeli jesteś 5+6 to jesteś w 5 tygodniu nie w 6 ( mimo iż aplikacje i kalkulatory podają często inaczej). W invimed nie ma nifty ale jest coś podobnego ,,Verasity" i warto o to podpytać jeżeli chcesz sobie robić bo pamiętam kilka miesięcy temu też chcieliśmy i wtedy koszt był około 800zł taniej niż nifty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2023, 05:54

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 17 października 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Kochana co do terminu porodu to do czasu badań prenatalnych koryguje lekarz prowadzący na podstawie USG, dlatego jak się umawiałam na pre stałe to podawałam termin z USG i na wizycie sobie wszystko ok korygowali. Ja miałam też kilka dni różnicy j tak zostało do dzisiaj. Co do podawania tygodnia ciąży zawsze podaje się skończony, czyli jeżeli jesteś 5+6 to jesteś w 5 tygodniu nie w 6 ( mimo iż aplikacje i kalkulatory podają często inaczej). W invimed nie ma nifty ale jest coś podobnego ,,Verasity" i warto o to podpytać jeżeli chcesz sobie robić bo pamiętam kilka miesięcy temu też chcieliśmy i wtedy koszt był około 800zł taniej niż nifty.


    O to chyba o tym badaniu Pani Doktor mówiła ale czy Nifty nie będzie lepsze?
    O już dostałam od Pani Doktor porównanie i nifty i verscity w sumie różnią się w jednym punkcie.
    Muszę się zatem zastanowić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2023, 09:05

  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 17 października 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    O to chyba o tym badaniu Pani Doktor mówiła ale czy Nifty nie będzie lepsze?
    O już dostałam od Pani Doktor porównanie i nifty i verscity w sumie różnią się w jednym punkcie.
    Muszę się zatem zastanowić
    A masz jakieś wskazania do nifty?
    Dr. L proponował nam też ale stwierdziłam że zrobimy jak na prenatalnych będzie coś nie tak, no i tak musieliśmy amino zrobić ( sam mówił ze swoim dzieciom nie robił tych badań). Żadne nifty, i sanco ani Verasity nie wykluczą w 100% wad genetycznych.
    Jeżeli na prenatalnych nie zobaczą żądnych nieprawidłowości to nie potrzebujesz tych badań.
    Na tych prenatalnych sprawdzą przede wszystkim kość nosowa, udowa i przyziemność karkową i serduszko- jeżeli to będzie ok to będzie dobrze 😉 no i robią bez sensu badanie krwi test papa czy jakoś tak kompletnie bez sensu. Mi pobierali krew po tym jak wykryli wadę wrodzoną więc ze stresu takie mi wyniki wyszły ... A maluch genetycznie zdrowy.

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 17 października 2023, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    A masz jakieś wskazania do nifty?
    Dr. L proponował nam też ale stwierdziłam że zrobimy jak na prenatalnych będzie coś nie tak, no i tak musieliśmy amino zrobić ( sam mówił ze swoim dzieciom nie robił tych badań). Żadne nifty, i sanco ani Verasity nie wykluczą w 100% wad genetycznych.
    Jeżeli na prenatalnych nie zobaczą żądnych nieprawidłowości to nie potrzebujesz tych badań.
    Na tych prenatalnych sprawdzą przede wszystkim kość nosowa, udowa i przyziemność karkową i serduszko- jeżeli to będzie ok to będzie dobrze 😉 no i robią bez sensu badanie krwi test papa czy jakoś tak kompletnie bez sensu. Mi pobierali krew po tym jak wykryli wadę wrodzoną więc ze stresu takie mi wyniki wyszły ... A maluch genetycznie zdrowy.

    Mój wiek mam 37 lat po za tym raczej nie mam wskazań no ale wolę zrobić . Będę robić te w invimed rozmawiałam z lekarka

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4522 2925

    Wysłany: 17 października 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    A masz jakieś wskazania do nifty?
    Dr. L proponował nam też ale stwierdziłam że zrobimy jak na prenatalnych będzie coś nie tak, no i tak musieliśmy amino zrobić ( sam mówił ze swoim dzieciom nie robił tych badań). Żadne nifty, i sanco ani Verasity nie wykluczą w 100% wad genetycznych.
    Jeżeli na prenatalnych nie zobaczą żądnych nieprawidłowości to nie potrzebujesz tych badań.
    Na tych prenatalnych sprawdzą przede wszystkim kość nosowa, udowa i przyziemność karkową i serduszko- jeżeli to będzie ok to będzie dobrze 😉 no i robią bez sensu badanie krwi test papa czy jakoś tak kompletnie bez sensu. Mi pobierali krew po tym jak wykryli wadę wrodzoną więc ze stresu takie mi wyniki wyszły ... A maluch genetycznie zdrowy.

    Nie zgodzę się, że badanie pappa z krwi jest bez sensu. Dlatego, że nie służy ono tylko do wykrycia wad ale też sprawdza się ryzyko preeklampsji i ryzyko zahamowania wzrostu płodu. A to bardzo ważne badanie. I wiadomo, nie jest to badanie doskonałe, to tylko że tak powiem statystyka, ale mimo wszystko ważne badanie. Co do badań płatnych, zdania są podzieline. Mi nifty dało spokój przed pappą i usg, bo w moim wieku 41lat, to wiek bardzo miesza w badaniu pappa i zawyża te ryzyka. I większość lekarzy mówi: zrobić pappa + usg, i najwyżej przy średnim ryzyku nifty/ sanko czy co tam będziesz chciała , a przy wysokim ryzyku amniopunkcję. Samo usg prenatalne też nie da odpowiedzi na temat wszystkich wad- czasami te nieprawidłowości są tak małe, że tylko amniopunkcja da odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2023, 12:50

    Krystalova lubi tę wiadomość

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Mysza28 Autorytet
    Postów: 949 524

    Wysłany: 17 października 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Nie zgodzę się, że badanie pappa z krwi jest bez sensu. Dlatego, że nie służy ono tylko do wykrycia wad ale też sprawdza się ryzyko preeklampsji i ryzyko zahamowania wzrostu płodu. A to bardzo ważne badanie. I wiadomo, nie jest to badanie doskonałe, to tylko że tak powiem statystyka, ale mimo wszystko ważne badanie. Co do badań płatnych, zdania są podzieline. Mi nifty dało spokój przed pappą i usg, bo w moim wieku 41lat, to wiek bardzo miesza w badaniu pappa i zawyża te ryzyka. I większość lekarzy mówi: zrobić pappa + usg, i najwyżej przy średnim ryzyku nifty/ sanko czy co tam będziesz chciała , a przy wysokim ryzyku amniopunkcję. Samo usg prenatalne też nie da odpowiedzi na temat wszystkich wad- czasami te nieprawidłowości są tak małe, że tylko amniopunkcja da odpowiedź.
    Każdy ma swoje zdanie. Oczywiście można robic multum badań jeżeli kogoś to uspokoi. Znam przypadki osób które robiły nifty i okazało się że dziecko ma poważna wadę genetyczna które to badanie teoretycznie powinno wykluczyć. Wszystkie tego typu badania są statystyką i mają margines błędu sama piszesz że wykrywa ryzyko a nie potwierdza wadę. Co do pappa często fałszywie daje wyniki złe ponieważ dużo czynników ma na nie wpływ leki a nawet stres. Dlatego moim zdaniem jest to niepotrzebne badanie bo wprowadza dużo nie potrzebnego stresu tym bardziej że jest to badanie nie dokładne. USG i aminopunkcja też nie wykrywają wszystkich wad ale wykluczają te najgorsze trisomie. Trafiłam całe szczęście na lekarzy którzy mają super wiedzę i uspokajali mnie że aminopunkcja będzie tylko formalnością poniewaz na USG wszystkie te parametry co wcześniej pisałam były w porządku.
    Po USG i papa ryzyko trisomii 13 miałam 1-4 a trisomii 18 było 1-10 wyobraź sobie jako ja miałam wtedy stres. A wpływ na statystyki ma nie tylko wiek ale też sam fakt że jest to ciąża z invitro, czy cukrzyca gdzieś w rodzinie itp.

  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 17 października 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że lepiej jest zrobić mniej niż więcej.
    Oczywiście każdy ma swoje zdanie i swoje możliwości finansowe bo te wszystkie badania tanie nie są.
    Że względu na swój wiek chce zrobić i być świadoma :)

  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 250 84

    Wysłany: 17 października 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Do 10+6 przyjmuj lek.

    9+6 to wg dr L i Dr Sz-B nadal 9 tc. Jak zawyżyłaś wiek ciazy w labo to nic się nie stało ;)
    W ogóle jesteś zadowolona z dr L i dr Sz-B? Czytałam o nich sporo przychylnych opinii.

    Joanna29 lubi tę wiadomość

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 17 października 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez uważam, ze pappa wnosi czasem więcej złego niż dobrego ze względu, ze wiele rzeczy zawyża prawdopodobieństwo wady dlatego zrobiłam Sanco w obu ciążach :). Absolutnie nie zgodzę się, ze z usg prenatalnego dowiemy się wszystkiego bo nigdy nie wiadomo czy lekarz to alfa i omega ultrasonografii. Człowiek zawsze może popełnić błąd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2023, 15:40

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4522 2925

    Wysłany: 17 października 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza28 wrote:
    Każdy ma swoje zdanie. Oczywiście można robic multum badań jeżeli kogoś to uspokoi. Znam przypadki osób które robiły nifty i okazało się że dziecko ma poważna wadę genetyczna które to badanie teoretycznie powinno wykluczyć. Wszystkie tego typu badania są statystyką i mają margines błędu sama piszesz że wykrywa ryzyko a nie potwierdza wadę. Co do pappa często fałszywie daje wyniki złe ponieważ dużo czynników ma na nie wpływ leki a nawet stres. Dlatego moim zdaniem jest to niepotrzebne badanie bo wprowadza dużo nie potrzebnego stresu tym bardziej że jest to badanie nie dokładne. USG i aminopunkcja też nie wykrywają wszystkich wad ale wykluczają te najgorsze trisomie. Trafiłam całe szczęście na lekarzy którzy mają super wiedzę i uspokajali mnie że aminopunkcja będzie tylko formalnością poniewaz na USG wszystkie te parametry co wcześniej pisałam były w porządku.
    Po USG i papa ryzyko trisomii 13 miałam 1-4 a trisomii 18 było 1-10 wyobraź sobie jako ja miałam wtedy stres. A wpływ na statystyki ma nie tylko wiek ale też sam fakt że jest to ciąża z invitro, czy cukrzyca gdzieś w rodzinie itp.

    Pewnie, każdy zrobi jak uważa. Zawsze warto to skonsultować ze swoim prowadzącym i na spokoju się zastanowić.

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 17 października 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fidorka144 wrote:
    W ogóle jesteś zadowolona z dr L i dr Sz-B? Czytałam o nich sporo przychylnych opinii.

    Do dr L trafiłam już na początku mojej przygody w klinice. Jest wspaniały. Nie wyobrażam sobie innego lekarza, zawsze ma czas i sporo wytłumaczy. Nie naciąga finansowo 😀, podpowiada i uspokaja. Zna swoje pacjentki.
    Jak udało mi się zajsc w ciążę to widziałam po nim że się bardzo cieszył. Zawsze ma czas, teraz prowadze u niego ciaze w innym miejscu i wiem że o każdej porze mogę się z nim skontaktować a On odpowie 😉.

    Do dr Sz-B trafiłam w innym miejscu kiedy dr L byl na urlopie, byłam u niej na 3 wizytach z uwagi na krwawienia na samym początku ciazy i tak samo wiem że ma sporo empatii i jest bardzo pomocna.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 18 października 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😀
    Czy możecie mi napisać jakie kosmetyki do ciała i twarzy polecacie ?
    Na twarzy mam coraz większy trądzik a na skórze coraz większy cellulit ( wydać że to hormonalny) bo ogólnie jeszcze schudłam i coś przybrać nie mogę przez te wymioty :(

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 18 października 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    Cześć dziewczyny 😀
    Czy możecie mi napisać jakie kosmetyki do ciała i twarzy polecacie ?
    Na twarzy mam coraz większy trądzik a na skórze coraz większy cellulit ( wydać że to hormonalny) bo ogólnie jeszcze schudłam i coś przybrać nie mogę przez te wymioty :(

    To chłopak w drodze, ja tak miałam :D
    Kochana polecam z musteli olejki na rozstępy i balsam z olian (wg mnie najlepiej się wchlania a trochę balsamów przerobiłam). polecam również palmersa ma bardzo dobry sklad i jest polecany, niestety mnie zapach odpycha od niego i pozostałam przy olianie. Najważniejsze żeby ta skóra była jak najbardziej "naoliwiona". Więc skup się na olejkach.

    Jeśli chodzi o trądzik na twarzy to nie wyeliminowałam go całkowicie, ale w douglas kupiłam pod ich marką pelling do twarzy plus smaruje La Roche-Posay Effaclar Duo+ i jest naprawdę o niebo lepiej, fajnie ta skóra wygląda.

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4522 2925

    Wysłany: 18 października 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    To chłopak w drodze, ja tak miałam :D
    Kochana polecam z musteli olejki na rozstępy i balsam z olian (wg mnie najlepiej się wchlania a trochę balsamów przerobiłam). polecam również palmersa ma bardzo dobry sklad i jest polecany, niestety mnie zapach odpycha od niego i pozostałam przy olianie. Najważniejsze żeby ta skóra była jak najbardziej "naoliwiona". Więc skup się na olejkach.

    Jeśli chodzi o trądzik na twarzy to nie wyeliminowałam go całkowicie, ale w douglas kupiłam pod ich marką pelling do twarzy plus smaruje La Roche-Posay Effaclar Duo+ i jest naprawdę o niebo lepiej, fajnie ta skóra wygląda.

    Ja mam chłopca i praktycznie zero rozstępów (no może na kolanach 😂 i to tak serio). Rozstępy to genetyka niestety, niektórzy będą mieli a niektórzy nie.

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 18 października 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Ja mam chłopca i praktycznie zero rozstępów (no może na kolanach 😂 i to tak serio). Rozstępy to genetyka niestety, niektórzy będą mieli a niektórzy nie.
    Mi akurat o te wypryski chodziło :). Bo nigdy problemów nie miałam a teraz jestem cala w kaszce

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 18 października 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pytanie do myszy i lukaszkowej bo jesteśmy w miarę na podobnym etapie, od tygodnia co jakiś czas codziennie pobolewa mnie brzuch. Są to chwilowe sytuację, zazwyczaj bol nie jest super mocny więc daje rade bez nospy. Zastanawiam się czy jest to na tym etapie normalne bo macica się rozszerza i jakby nie było dziecko ma już ponad 25 cm czy jednak Wy tak nie macie?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 18 października 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    To chłopak w drodze, ja tak miałam :D
    Kochana polecam z musteli olejki na rozstępy i balsam z olian (wg mnie najlepiej się wchlania a trochę balsamów przerobiłam). polecam również palmersa ma bardzo dobry sklad i jest polecany, niestety mnie zapach odpycha od niego i pozostałam przy olianie. Najważniejsze żeby ta skóra była jak najbardziej "naoliwiona". Więc skup się na olejkach.

    Jeśli chodzi o trądzik na twarzy to nie wyeliminowałam go całkowicie, ale w douglas kupiłam pod ich marką pelling do twarzy plus smaruje La Roche-Posay Effaclar Duo+ i jest naprawdę o niebo lepiej, fajnie ta skóra wygląda.


    Pięknie dziękuję 😘 zastosuje się do rady 😘
    U mnie takie bąble sie zaczynają robić nie ma syfka i bym nagle 3 🤣
    Jeszcze raz bardzo dziękuję

‹‹ 2137 2138 2139 2140 2141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ