X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 7 listopada 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile Xonvea bralyscie najwięcej ja dziś mam takie wymioty że się trzęsie przy nich jak nigdy

  • stokrotka2 Ekspertka
    Postów: 172 101

    Wysłany: 7 listopada 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    A j co jeśli okazuje się że trzeba zrobić CC wcześniej, np w moim przypadku nie wiadomo czy donoszę ciążę do 39 tyg ponieważ mam śruby w kręgosłupie po jego złamaniu i nie wiadomo czy nie pękną więc chyba w ostateczności muszę zrobić wcześniej gdy sytuacja wymaga
    To robi sie cc wczesniej, jak pojawia sie skurcze. Ja tez nie moge rodzic naturalnie ze wzgledu na slaba siatkowke. Zaplanowana masz po prostu od 39 tyg a jak wczesniej cos sie zacznie dziac to jedziesz do szpitala. Wtedy szybko na stol biora. Z reguly staraja sie pociagnac jak najdluzej, bo kazdy tydzien jest wazny. A propos kregoslupa moja kolezanka rodzila naturalnie z pretem w kregoslupie, bo miala wczesniej operacje na skolioze. Sama nawet tak chciala i nic na szczescie sie nie stalo. Na pewno papierek musisz miec, zeby potem w szpitalu problemow nie bylo.

    38 lat, córeczka sn, starania o drugie dziecko od 3 lat, 5 IUI - nieudane, 1 ICSI - 5 blastek, 2x 4AA, 4BB, 4BA, 3BB
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 7 listopada 2023, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotka2 wrote:
    To robi sie cc wczesniej, jak pojawia sie skurcze. Ja tez nie moge rodzic naturalnie ze wzgledu na slaba siatkowke. Zaplanowana masz po prostu od 39 tyg a jak wczesniej cos sie zacznie dziac to jedziesz do szpitala. Wtedy szybko na stol biora. Z reguly staraja sie pociagnac jak najdluzej, bo kazdy tydzien jest wazny. A propos kregoslupa moja kolezanka rodzila naturalnie z pretem w kregoslupie, bo miala wczesniej operacje na skolioze. Sama nawet tak chciala i nic na szczescie sie nie stalo. Na pewno papierek musisz miec, zeby potem w szpitalu problemow nie bylo.

    Tak papier będę miała niestety u mnie nie wchodzi w grę naturalnie bo mogę znowu wylądować na wózku. Jestem pod opieka ortopedy i z lekarzem już rozmawiałam ginekologiem już rozmawiałam sam powiedział że nie ma szans by po takim złamaniu mnie męczyć naturalnie skolioza to zupełnie inne schorzenie, ja byłam sparaliżował i ledwo co udało mi się wstać z wozka inwalidzkiego, więc nie chce nikt ryzykować kolejnego paraliżu od pasa w dół

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2023, 22:57

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wy dawałyście rade biorąc progesteron besins?
    Ja wzięłam dzisiaj pierwszą tabletkę i mam totalny odjazd, senność, małe oczy, zero koncentracji....siedzę w pracy i mam ochotę ryczeć. Jak to przejść?

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 8 listopada 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Dziewczyny jak Wy dawałyście rade biorąc progesteron besins?
    Ja wzięłam dzisiaj pierwszą tabletkę i mam totalny odjazd, senność, małe oczy, zero koncentracji....siedzę w pracy i mam ochotę ryczeć. Jak to przejść?

    Niestety pierwsze dni takie były, jak na jakimś haju później mi się wyrównało i spałam już tylko popołudniu spróbuj troszkę chodzić pić wodę trochę się poruszać by nie być w jednej pozycji

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia 2286 wrote:
    Niestety pierwsze dni takie były, jak na jakimś haju później mi się wyrównało i spałam już tylko popołudniu spróbuj troszkę chodzić pić wodę trochę się poruszać by nie być w jednej pozycji

    Ok, dzięki.... czuje się bezsilna w takich momentach.

    Przyznam się Wam, że podchodzimy w najbliższy poniedziałek do transferu. 13.11 zabieramy nasz ostatni zarodek, trochę nieplanowanie - bo na cyklu naturalnym (w poniedziałek byłam na wizycie i tak wyszło że warunki są dobre). Oprócz cyklu naturalnego kolejną "nowością" będzie heparyna. W tym momencie nie jestem w stanie chyba nic więcej zrobić/zmienić. Bardzo byśmy chcieli żeby się udało i w końcu ruszyć dalej, ale dostaliśmy już tyle razy po dupie że nie mamy chyba oczekiwań. Nadzieja gdzieś tam się tli.

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 561 251

    Wysłany: 8 listopada 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ok, dzięki.... czuje się bezsilna w takich momentach.

    Przyznam się Wam, że podchodzimy w najbliższy poniedziałek do transferu. 13.11 zabieramy nasz ostatni zarodek, trochę nieplanowanie - bo na cyklu naturalnym (w poniedziałek byłam na wizycie i tak wyszło że warunki są dobre). Oprócz cyklu naturalnego kolejną "nowością" będzie heparyna. W tym momencie nie jestem w stanie chyba nic więcej zrobić/zmienić. Bardzo byśmy chcieli żeby się udało i w końcu ruszyć dalej, ale dostaliśmy już tyle razy po dupie że nie mamy chyba oczekiwań. Nadzieja gdzieś tam się tli.

    Kochana jeśli się uda to besins gdzieś do 14-16 tc Ci posłuży.. Ile bierzesz dawek? Ja miałam 3 dawki na początku to specjalnie tak brałam żeby jeszcze z półtorej godziny po nim pospać przed pracą, bo tak jak napisałaś odjazd po nim był niesamowity..
    Na pewno co tabletk to drzemka..
    Na rano chyba coś koło 5.30 brałam, po południu w pracy z 15 minut przed wyjściem żeby móc autem jeszcze kierować i ostatnią sam doktor juz w łóżku kazał brać.
    Musisz jakoś znaleźć rozwiązanie bo na długo VI posłuży. Później za ok 2 tyg przyzwyczaisz się do niej na spokojnie.
    A z heparyny od razu zamów sobie maść z arniki na siniaki, bo będą Ci się robiły po wkłuciach.

    iska0108 lubi tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Linia 2286 Autorytet
    Postów: 290 118

    Wysłany: 8 listopada 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ok, dzięki.... czuje się bezsilna w takich momentach.

    Przyznam się Wam, że podchodzimy w najbliższy poniedziałek do transferu. 13.11 zabieramy nasz ostatni zarodek, trochę nieplanowanie - bo na cyklu naturalnym (w poniedziałek byłam na wizycie i tak wyszło że warunki są dobre). Oprócz cyklu naturalnego kolejną "nowością" będzie heparyna. W tym momencie nie jestem w stanie chyba nic więcej zrobić/zmienić. Bardzo byśmy chcieli żeby się udało i w końcu ruszyć dalej, ale dostaliśmy już tyle razy po dupie że nie mamy chyba oczekiwań. Nadzieja gdzieś tam się tli.

    Będę trzymać kciuki, ja przy drugim transferze też dostałam heparynę i wydaje mi się że ona mogła mi pomóc.
    Rozumiem Cię tak bardzo chcemy, że gdy się nie udaje to człowiek traci nadzieję, ale później mówi sobie a może jeszcze raz może się uda.
    Teraz tylko Twój spokój jest wskazany, cokolwiek zrobisz najważniejsze że się nie poddajesz. Po transferze nie myśl zajmij się czymś innym skoncentruj się na pracy, odpoczywaj .
    Będziemy mocno trzymać kciuki ❤️

    iska0108 lubi tę wiadomość

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Kochana jeśli się uda to besins gdzieś do 14-16 tc Ci posłuży.. Ile bierzesz dawek? Ja miałam 3 dawki na początku to specjalnie tak brałam żeby jeszcze z półtorej godziny po nim pospać przed pracą, bo tak jak napisałaś odjazd po nim był niesamowity..
    Na pewno co tabletk to drzemka..
    Na rano chyba coś koło 5.30 brałam, po południu w pracy z 15 minut przed wyjściem żeby móc autem jeszcze kierować i ostatnią sam doktor juz w łóżku kazał brać.
    Musisz jakoś znaleźć rozwiązanie bo na długo VI posłuży. Później za ok 2 tyg przyzwyczaisz się do niej na spokojnie.
    A z heparyny od razu zamów sobie maść z arniki na siniaki, bo będą Ci się robiły po wkłuciach.

    To jest myśl, z tym braniem nad ranem. Dzięki Kiki, od jutra tak zrobię, dzisiaj już muszę się przemęczyć.
    Co do heparyny, to wiem żeby chłodzić miejsce wkłucia, ale maść też kupię :)

    Biorę 3x200 mg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2023, 09:16

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Dziewczyny jak Wy dawałyście rade biorąc progesteron besins?
    Ja wzięłam dzisiaj pierwszą tabletkę i mam totalny odjazd, senność, małe oczy, zero koncentracji....siedzę w pracy i mam ochotę ryczeć. Jak to przejść?

    Mam dokładnie to samo ... czuję się jak zombie bo tych tabletkach :/

    Kiedy transfer Iska <3?

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ok, dzięki.... czuje się bezsilna w takich momentach.

    Przyznam się Wam, że podchodzimy w najbliższy poniedziałek do transferu. 13.11 zabieramy nasz ostatni zarodek, trochę nieplanowanie - bo na cyklu naturalnym (w poniedziałek byłam na wizycie i tak wyszło że warunki są dobre). Oprócz cyklu naturalnego kolejną "nowością" będzie heparyna. W tym momencie nie jestem w stanie chyba nic więcej zrobić/zmienić. Bardzo byśmy chcieli żeby się udało i w końcu ruszyć dalej, ale dostaliśmy już tyle razy po dupie że nie mamy chyba oczekiwań. Nadzieja gdzieś tam się tli.


    Dopiero teraz przeczytam, że transfer w pon. Trzymam kciuki mega mocno !! Ja miałam podchodzić w tym cyklu też do transferu na naturalnym. Znów pełno wizyt, dodatkowo wlew domaciczny z osocza i podany intralipid, a okazało się, że jednak edno mogłoby być grubsze + coś mega dziwnego się pierwszy raz stało, że mimo że byłam dopiero na skraju owulacji - pęcherzyk 24 mm to progesteron już był za wysoki =2. Więc zdecydowaliśmy się przełożyć na kolejny cykl. Tym bardziej, że chcemy podać tym razem nasze ostatnie dwa zarodki. Ale też już ryczę z bezsilności, że ciągle coś nie tak i mimo że dajesz z siebie wszystko to jest pod górkę ... ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2023, 10:08

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiraaa wrote:
    Dopiero teraz przeczytam, że transfer w pon. Trzymam kciuki mega mocno !! Ja miałam podchodzić w tym cyklu też do transferu na naturalnym. Znów pełno wizyt, dodatkowo wlew domaciczny z osocza a okazało się, że jednak edno mogłoby być grubsze + coś mega dziwnego się pierwszy raz stało, że mimo że byłam dopiero na skraju owulacji - pęcherzyk 24 mm to progesteron już był za wysoki =2. Więc zdecydowaliśmy się przełożyć na kolejny cykl. Tym bardziej, że chcemy podać tym razem nasze ostatnie dwa zarodki. Ale też już ryczę z bezsilności, że ciągle coś nie tak i mimo że dajesz z siebie wszystko to jest pod górkę ... ;(

    To ciekawe, czy masz cykl bezowulacyjny, czy co tam się stało. Ja w poniedziałek byłam na wizycie wgl nie do transferu, tylko oznajmić że będę miała operacje i przed tym chce jeszcze jedna stymulację, a wyszło że pasuje na transfer teraz, endo 11,5mm, pęcherzyk w poniedziałek 22mm, wczoraj progesteron 0,7. Dzisiaj rano wzięłam ovitrelle no i ten progesteron…
    Rozumiem Cię Kiraaa. Nie myślałam że wykorzystam wszystkie zarodki… Trzymam za Ciebie również kciuki mocno 🤞❤️
    I szczerze, nie wiem co robić z accofilem. Do ostatniego transferu miałam, transfer się nie udał ale dr. S twierdzi że implantacja była bo beta nie była 0. I nie wiem czy go brać, czy go nie brać…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2023, 10:08

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    To ciekawe, czy masz cykl bezowulacyjny, czy co tam się stało. Ja w poniedziałek byłam na wizycie wgl nie do transferu, tylko oznajmić że będę miała operacje i przed tym chce jeszcze jedna stymulację, a wyszło że pasuje na transfer teraz, endo 11,5mm, pęcherzyk w poniedziałek 22mm, wczoraj progesteron 0,7. Dzisiaj rano wzięłam ovitrelle no i ten progesteron…
    Rozumiem Cię Kiraaa. Nie myślałam że wykorzystam wszystkie zarodki… Trzymam za Ciebie również kciuki mocno 🤞❤️
    I szczerze, nie wiem co robić z accofilem. Do ostatniego transferu miałam, transfer się nie udał ale dr. S twierdzi że implantacja była bo beta nie była 0. I nie wiem czy go brać, czy go nie brać…

    Może to właśnie lepiej, że tak spontanicznie i trochę z marszu bo jak widać jak wszystko idealnie zaplanujesz to i tak wyjdzie odwrotnie. A accofil miałaś podawany dożylnie tak? z uwagi na kiry? Masz takie zalecenia od Paśnika?

    My zrobiliśmy kilka miesięcy przerwy po ostatnim transferze, zajęliśmy się innymi sprawami, pojechaliśmy na mega długie wakacje i szczerze totalnie udało mi się odciąć od tego tematu. Teraz wróciliśmy w listopadzie do leczenia i jakoś ten stres wrócił do mnie niestety z podwójną siłą przez to, że nawet nie udało się teraz podejść :/ Będziemy próbować w kolejnym cyklu inną kombinację czyli cykl naturalny ale stymulowany, tak by zmusić jajniki do wytworzenia w naturalny sposób większej ilości estrogenów by endo trochę bardziej urosło. Cały czas jestem w takich graniczny wartościach pomiędzy 7-8 mm, a chcemy powalczyć o ciut grubsze... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    A propos zarodków to ja pamiętam, że też pytałam na początku co w razie czego zrobić z nadmiarem ;) raczej nie będzie tego problemu

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiraaa wrote:
    Może to właśnie lepiej, że tak spontanicznie i trochę z marszu bo jak widać jak wszystko idealnie zaplanujesz to i tak wyjdzie odwrotnie. A accofil miałaś podawany dożylnie tak? z uwagi na kiry? Masz takie zalecenia od Paśnika?

    My zrobiliśmy kilka miesięcy przerwy po ostatnim transferze, zajęliśmy się innymi sprawami, pojechaliśmy na mega długie wakacje i szczerze totalnie udało mi się odciąć od tego tematu. Teraz wróciliśmy w listopadzie do leczenia i jakoś ten stres wrócił do mnie niestety z podwójną siłą przez to, że nawet nie udało się teraz podejść :/ Będziemy próbować w kolejnym cyklu inną kombinację czyli cykl naturalny ale stymulowany, tak by zmusić jajniki do wytworzenia w naturalny sposób większej ilości estrogenów by endo trochę bardziej urosło. Cały czas jestem w takich graniczny wartościach pomiędzy 7-8 mm, a chcemy powalczyć o ciut grubsze... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    A propos zarodków to ja pamiętam, że też pytałam na początku co w razie czego zrobić z nadmiarem ;) raczej nie będzie tego problemu

    Tak, Paśnik mi zlecił (chociaż sam nie był do końca przekonany bo wg niego pierwsza ciąża nie była stracona przez kiry). Mąż jest jakoś anty accofil, mówi że mam zaufać dr. S bo z nim w sumie udało nam się zajść najdalej, do 6+3.

    Właśnie ja nie wiem jak to jest z tymi estrogenami, bo moje endo 11,5mm, a estradiol wczoraj tylko 129pg i nie wiem czy to nie jest za mało… zbadam jeszcze przed transferem.
    Z tego co wiem to dziewczyny tez jakieś spraye na endo biorą, że się psika??? Nie znam się 🙈
    Dr. S mówi że ten cykl będzie pół naturalny a pół sztuczny, bo włączył progesteron.

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Tak, Paśnik mi zlecił (chociaż sam nie był do końca przekonany bo wg niego pierwsza ciąża nie była stracona przez kiry). Mąż jest jakoś anty accofil, mówi że mam zaufać dr. S bo z nim w sumie udało nam się zajść najdalej, do 6+3.

    Właśnie ja nie wiem jak to jest z tymi estrogenami, bo moje endo 11,5mm, a estradiol wczoraj tylko 129pg i nie wiem czy to nie jest za mało… zbadam jeszcze przed transferem.
    Z tego co wiem to dziewczyny tez jakieś spraye na endo biorą, że się psika??? Nie znam się 🙈
    Dr. S mówi że ten cykl będzie pół naturalny a pół sztuczny, bo włączył progesteron.

    Mi też mąż mówi cały czas by ufać dr S. bo ja ciągle ofc mam tendencję do kwestionowania wszystkiego.
    Na naturalnym cyklu nie bada się estradiolu raczej (ja tego nigdy nie miałam zleconego).

    Estrogeny sprawiają, że rośnie endometrium, a potem progesteron, który wytwarza się od owulacji sprawia, że ono się robi białe dojrzałe na przyjęcie zarodka. Skoro u Ciebie urosło tak pięknie do 11,5 mm i jest już po owulacji to już nie ma sensu badać tego poziomu estradiolu teraz. Pik tego hormony był przed owulacją, a teraz poziom jest dużo niższy. Zobacz sobie wykresy dot. tego hormonu w cyklu miesięcznym. w necie.

    Co do endo, to jak podchodzę na naturalnym to nie mogę brać w żadnej formie estrogenów (również w sprayu) bo to zablokuje owulację. Pomysł jest taki, żeby była własna owulacja, tylko podstymulowane delikatnie jajniki jak przed punkcją zastrzykami tylko lżej by naturalnie wytworzyły więcej tych estrogenów. Ja nawet przy punkcji i kosmicznie wysokim estradiolu miałam endo tylko 9,5 mm więc cudów nie osiągniemy, tylko widać z natury jest cieńsze ale chcemy chociaż trochę powalczyć

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiraaa wrote:
    Mi też mąż mówi cały czas by ufać dr S. bo ja ciągle ofc mam tendencję do kwestionowania wszystkiego.
    Na naturalnym cyklu nie bada się estradiolu raczej (ja tego nigdy nie miałam zleconego).

    Estrogeny sprawiają, że rośnie endometrium, a potem progesteron, który wytwarza się od owulacji sprawia, że ono się robi białe dojrzałe na przyjęcie zarodka. Skoro u Ciebie urosło tak pięknie do 11,5 mm i jest już po owulacji to już nie ma sensu badać tego poziomu estradiolu teraz. Pik tego hormony był przed owulacją, a teraz poziom jest dużo niższy. Zobacz sobie wykresy dot. tego hormonu w cyklu miesięcznym. w necie.

    Co do endo, to jak podchodzę na naturalnym to nie mogę brać w żadnej formie estrogenów (również w sprayu) bo to zablokuje owulację. Pomysł jest taki, żeby była własna owulacja, tylko podstymulowane delikatnie jajniki jak przed punkcją zastrzykami tylko lżej by naturalnie wytworzyły więcej tych estrogenów. Ja nawet przy punkcji i kosmicznie wysokim estradiolu miałam endo tylko 9,5 mm więc cudów nie osiągniemy, tylko widać z natury jest cieńsze ale chcemy chociaż trochę powalczyć

    No właśnie jeśli wczoraj próg 0,7 to chyba owulacji jeszcze nie było?
    Nasi mężowie by się dogadali ;D Ja też kwestionuje czasem, bo widzę, że jeśli ja czegoś sama nie zaproponuje, to dr. S wcale...
    Co do endo, rozumiem, życzę Ci żeby urosło do takich rozmiarów, żebyś mogła zabrać swoje mrożaczki <3

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    No właśnie jeśli wczoraj próg 0,7 to chyba owulacji jeszcze nie było?
    Nasi mężowie by się dogadali ;D Ja też kwestionuje czasem, bo widzę, że jeśli ja czegoś sama nie zaproponuje, to dr. S wcale...
    Co do endo, rozumiem, życzę Ci żeby urosło do takich rozmiarów, żebyś mogła zabrać swoje mrożaczki <3

    Raczej tuż przed. Ja w czerwcu dzień przed owulacją miałam chyba prog 0,8 a jak przyszłam na monitoring następnego dnia to było już po.

    My właśnie idziemy w piątek do dr S. ustalić dokładnie plan bo niestety decyzja o odwołaniu była podjęta 2.11. z innym lekarzem bo dr. S był wtedy na urlopie. Wkurza mnie brak takiego bezpośredniego kontaktu w tej klinice tylko wszystko przez koordynatorki i ja czasem mam wątpliwość czy one na pewno konsultują się z lekarzem udzielając odpowiedzi...

    Dawaj koniecznie znać po transferze !!

    Ja mam nadzieję dołączam w kolejnym cyklu i oby był to dla nasz szczęśliwy koniec burzliwego roku :D

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • iska0108 Autorytet
    Postów: 704 488

    Wysłany: 8 listopada 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiraaa wrote:
    Raczej tuż przed. Ja w czerwcu dzień przed owulacją miałam chyba prog 0,8 a jak przyszłam na monitoring następnego dnia to było już po.

    My właśnie idziemy w piątek do dr S. ustalić dokładnie plan bo niestety decyzja o odwołaniu była podjęta 2.11. z innym lekarzem bo dr. S był wtedy na urlopie. Wkurza mnie brak takiego bezpośredniego kontaktu w tej klinice tylko wszystko przez koordynatorki i ja czasem mam wątpliwość czy one na pewno konsultują się z lekarzem udzielając odpowiedzi...

    Dawaj koniecznie znać po transferze !!

    Ja mam nadzieję dołączam w kolejnym cyklu i oby był to dla nasz szczęśliwy koniec burzliwego roku :D

    Ja wczoraj właśnie pisałam do koordynatorki bo wysyłałam wyniki, bo doktor chciał, no i pytam się co z tą heparyną, bo na wizycie o niej rozmawialiśmy, ale wyszłam jednak bez zaleceń na papierze. To odpisała że doktor widział wyniki i są ok i że heparyna od dnia transferu, nie wcześniej, więc w dniu transferu idę do niego go cisnąć (heparynę mam mieć przez endometriozę). A próbowałaś kiedyś pisać do niego smsa?

    Trzymajcie kciuki za mnie, bo potrzebuję ich ogromną ilość. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2023, 11:13

    👱🏻‍♀️26 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
    07.24 III IVF ❄️ 5AA po PGT-A
  • Kiraaa Autorytet
    Postów: 427 229

    Wysłany: 8 listopada 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ja wczoraj właśnie pisałam do koordynatorki bo wysyłałam wyniki, bo doktor chciał, no i pytam się co z tą heparyną, bo na wizycie o niej rozmawialiśmy, ale wyszłam jednak bez zaleceń na papierze. To odpisała że doktor widział wyniki i są ok i że heparyna od dnia transferu, nie wcześniej, więc w dniu transferu idę do niego go cisnąć (heparynę mam mieć przez endometriozę). A próbowałaś kiedyś pisać do niego smsa?

    Trzymajcie kciuki za mnie, bo potrzebuję ich ogromną ilość. :(

    Tak, dwa razy zdecydowałam napisać sms jak miałam jakieś wątpliwości. Raz mi odpisał, a raz nie. Więc nie wiem od czego to zależy. Z jednej strony to rozumiem, że nie lekarze nie byliby w stanie odpisywać non stop bo nie mieliby czasu na wizyty, ale czasem brakuje mi takiego "zaopiekowania" w trochę większym stopniu :(

    starania od czerwca 2022
    👩🏼30 lat
    hashimoto
    AMH 4,1
    kariotyp✅
    Owulacje własne ✅
    cross match 12%
    Kir Bx
    ANA 3 ✅ oprócz dsDNA, które słabo dodatnie
    ALLO - MLR 30,6 %
    👦🏻 32 lata
    Ciężka oligoteratozoospermia o nieznanej etiologii
    Kariotyp ✅
    Hormony ✅
    Badanie urologiczne ✅
    Badanie w kierunku mikrodelecji regionu AZF chromosomu Y ✅
    Badanie w kierunku mutacji w genie CFTR ✅
    niedoczynność tarczycy, zbyt wysoka prolaktyna, helicobacter,i bakterie w nasieniu,
    HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    Luty 2023 I IVF - ICSI
    - 4 ❄️
    - dwa transfery nieudane
    - trzeci transfer - podane dwa zarodki; 8+2 - poronienie (puste jajo płodowe)

    zmiana kliniki z invimed Pozna na Medart
    luty 2024 - usg macicy 3d
    kwiecień 2024 - histeroskopia
    II IVF - 6.05.2024 pobrano 20 🥚▶️3❄️❄️❄️--> po PGT-a 2 prawidłowe i 1 nieprawidłowy
  • Zgania91 Autorytet
    Postów: 900 1029

    Wysłany: 8 listopada 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iska0108 wrote:
    Ok, dzięki.... czuje się bezsilna w takich momentach.

    Przyznam się Wam, że podchodzimy w najbliższy poniedziałek do transferu. 13.11 zabieramy nasz ostatni zarodek, trochę nieplanowanie - bo na cyklu naturalnym (w poniedziałek byłam na wizycie i tak wyszło że warunki są dobre). Oprócz cyklu naturalnego kolejną "nowością" będzie heparyna. W tym momencie nie jestem w stanie chyba nic więcej zrobić/zmienić. Bardzo byśmy chcieli żeby się udało i w końcu ruszyć dalej, ale dostaliśmy już tyle razy po dupie że nie mamy chyba oczekiwań. Nadzieja gdzieś tam się tli.

    Iska trzymam kciuki ! Może to wlasnie heparyna stała za waszą ostatnią stratą.

    iska0108 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    AMH 3,69 / 3,2 / 2,8
    P-ciała p/osłonce przejrzystej jajnika +
    - V R2 - układ heterozygotyczny
    - PAI-1 - układ homozygotyczny
    - brak Kirów implantacyjnych

    I IVF Invimed Poznań
    Punkcja 27.06
    Transfer ❄️ 02.09.22 10dpt 378 12dpt 788 14dpt 1347 19dpt 7994 6tc ❌
    Transfer ❄️ 09.12.22 8dpt 76,46 10dpt 178 14dpt 890 18dpt 4278 22dpt 16146
    23dpt ❤️
    7+2 serce przestało bić ❌
    Ostatni ❄️ zdegradował ❌

    II IVF Vitrolive Szczecin
    Punkcja 03.07
    Transfer 08.07 ❌
    Transfer 21.10 CB ❌
    Transfer 22.11 10dpt 202 12dpt 593 16dpt 3152 22dpt♥️
    6+5 łyżeczkowanie ❌
    Mamy jeszcze ❄️❄️
‹‹ 2146 2147 2148 2149 2150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ