X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 1 kwietnia, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Golkoska wrote:
    Ja byłam w invimed i dr S. Ale powiem wam tak , na pewno bym nie wróciła. Nigdy nie wiedziałam jaki humor będzie mial lekarz. Jak o coś pytałam to zawsze coś odpowiedział głupiego ze potem bałam się pytać. Żadnych badań nie kazał robić. Nawet progesteron nie był badany. Chciałam badać zarodki to mnie wyśmiał i nie mogłam.
    Miałam 5 zarodków i chętnie bym je wzięła ale musiałam wykorzystać je w invimed. I wiecie co? Dofinansowanie nie warte. Teraz zrobiłam badania i okazało się że powodem jest immunologia. I mogłam dostać milion dofinansowań. Potrzebne są badania.
    Nie mówię że w kazdym przypadku. Ale w moim akurat tak było.

    Hej, mogę wiedzieć w jakim jesteś wieku I jakie amh? I czy nasienie bez zarzutu? U mnie 3 transfery beta 0. Immuno nie badałam, ani endometrium..

  • Golkoska Ekspertka
    Postów: 139 121

    Wysłany: 1 kwietnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Hej, mogę wiedzieć w jakim jesteś wieku I jakie amh? I czy nasienie bez zarzutu? U mnie 3 transfery beta 0. Immuno nie badałam, ani endometrium..
    Amh 5,85.
    Nasienie bez zarzutu wręcz bardzo dobre.
    Endometrium mam zawsze grube.

    Okazało się że traktuje nasienie partnera jako wroga i go niszczę.

    Dodatkowo nie badany miałam progesteron. W sumie nic nie badane. Za każdym razem jak sugerowałam to lekarz mówił nie potrzebne.
    Biopsję endometrium z cd138 warto zrobić. Czy nie ma stanu zapalnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia, 18:05

    martimalo lubi tę wiadomość

    5 lat starań 🐣
    2018 nerwica żołądka - starania przerwane leki psychotropowe
    2019 -> cykle stymulowane, starania naturanie
    2020 -> ślub 👰‍♀️🤵‍♀️💒
    2021 -> stymulację cd.
    2022 -> iui - 3 razy bez efektów
    2023 -> dofinansowanie do invitro
    Marzec stymulacja ponad 20 komórek, udało pobrać się 19 z czego 11 było dojrzałych gotowych do zapłodnienia.
    Powstało 5 zarodków - 5cio dniowych klasa 3.2.2 (BB)
    Hiperstymulacja odroczony transfer
    Kwiecień 2023 -> przygotowanie do criotransferu : estrofen, encorton, acadr, prolutex, urogestan.
    27.04 -> criotransfer 💔 nieudany
    31.05 -> ciąża biochemiczna
    Ostatnie ❄️❄️ beta urosła zaledwie do 10 :(
    Sprawdzam immunologię i jest -> dr Paśnik trafiona diagnoza allo 0, cross match 40,
    Marzec 2024 immunopresja
  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 1 kwietnia, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Golkoska wrote:
    Amh 5,85.
    Nasienie bez zarzutu wręcz bardzo dobre.
    Endometrium mam zawsze grube.

    Okazało się że traktuje nasienie partnera jako wroga i go niszczę.

    Dodatkowo nie badany miałam progesteron. W sumie nic nie badane. Za każdym razem jak sugerowałam to lekarz mówił nie potrzebne.
    Biopsję endometrium z cd138 warto zrobić. Czy nie ma stanu zapalnego.

    To dziwne że przy transferach nie kazał badać progesteronu, mi zawsze.

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 1 kwietnia, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy klinika sama wysyła fakturę za przechowywanie mrozaczków czy samemu trzeba się o nią upomnieć?

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Golkoska Ekspertka
    Postów: 139 121

    Wysłany: 1 kwietnia, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Hej czy klinika sama wysyła fakturę za przechowywanie mrozaczków czy samemu trzeba się o nią upomnieć?

    Ja na wizycie otrzymałam fakturę, poprosiłam o nią. Panie w recepcji bez problemu wystawiają.

    Kiki25 lubi tę wiadomość

    5 lat starań 🐣
    2018 nerwica żołądka - starania przerwane leki psychotropowe
    2019 -> cykle stymulowane, starania naturanie
    2020 -> ślub 👰‍♀️🤵‍♀️💒
    2021 -> stymulację cd.
    2022 -> iui - 3 razy bez efektów
    2023 -> dofinansowanie do invitro
    Marzec stymulacja ponad 20 komórek, udało pobrać się 19 z czego 11 było dojrzałych gotowych do zapłodnienia.
    Powstało 5 zarodków - 5cio dniowych klasa 3.2.2 (BB)
    Hiperstymulacja odroczony transfer
    Kwiecień 2023 -> przygotowanie do criotransferu : estrofen, encorton, acadr, prolutex, urogestan.
    27.04 -> criotransfer 💔 nieudany
    31.05 -> ciąża biochemiczna
    Ostatnie ❄️❄️ beta urosła zaledwie do 10 :(
    Sprawdzam immunologię i jest -> dr Paśnik trafiona diagnoza allo 0, cross match 40,
    Marzec 2024 immunopresja
  • MagdaWil Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 2 kwietnia, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    W, styczniu tylko rozmawiałam z lekarzem. Napisać do koordynatorki czy najlepiej zadzwonić?

    Najlepiej jak przedzwonisz to Ci tam wszystko na ten temat powiedzą :). Możesz też wypełnić formularz tutaj: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro

    Dziewczyny, czy któraś z Was podchodziła może do mezoterapii jajników? Czy warto?

    Tika, GrazaGrazyna lubią tę wiadomość

    Starania od 12 miesięcy

    ➡️ Ona: AMH 0,5, słabe komórki
    ➡️ On: oligospermia (objętość nasienia 0,9 ml , liczba plemników 11 mln/ml)
  • Viclady Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 2 kwietnia, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał wykonywaną biopsję jader i mógłby cokolwiek o niej opowiedzieć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia, 17:45

    Czynnik męski.
    Reszta prawidłowa lub jeszcze niezbadana?

    1. IVF - 05.2024
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 3 kwietnia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viclady wrote:
    Czy ktoś miał wykonywaną biopsję jader w poznanskim Invimedzie i mógłby cokolwiek o niej opowiedzieć?
    Tak, mój mąż przechodził biopsję jąder dwukrotnie w invimedzie. W grudniu 2021 i w styczniu 2024 :)
    Co chciałabyś wiedzieć ?

    Viclady lubi tę wiadomość

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 3 kwietnia, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Golkoska czy mogła bys mi napisać jakie badania miałaś robione żeby sprawdzić że nasienie męża twój organizm traktuje jak wroga? Z góry dziękuję.

  • Monika91 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 3 kwietnia, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    ja miałam po drugim nieudanym transferze. Z wyniku wyszło mi zapalenie endometrium, które zostało przeleczone (około 2 tygodni na lekach). I w kolejnym cyklu podchodziliśmy do trzeciego transferu (udanego).

    Hej, czy po przyjęciu leków powtórzyłaś biopsję ?
    Trochę mnie przeraża przesuwająca się kolejna próba, bo przyjmowanie leków 2-3 tygodnie. Później w kolejnym cyklu zalecają ponowić biopsję i znow 1,5 mc czekania na wynik :/ z jednej strony wiem lepiej mieć pewność, że stan zapalny wyleczony, ale z drugiej strony ogarnia mnie mega złość, że zamiast zbliżać się do kolejnego transferu to się póki co oddałam:(

    Starania od 2019
    🙋‍♀️IO, PCOS, kir AA,
    🙋‍♂️oligozoospermia, teratozoospermia, HLA-C C1C2
    02.2021 8tc 👼 ciąża naturalna 💔
    12.2023 ❄ 4bb ❄3bb ❄4ba ❄4bb
    Walczymy! 💪
    02.02.2024 transfer ❄ 4bb
    11 dpt beta 22,61
    13 dpt beta 54,01
    15 dpt beta 98,97 💔
    20 dpt ❌ 😭🩸🩸🩸
  • KamilaPol Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 3 kwietnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Tak, mój mąż przechodził biopsję jąder dwukrotnie w invimedzie. W grudniu 2021 i w styczniu 2024 :)
    Co chciałabyś wiedzieć ?

    Podepnę się pod temat ;). Kto wykonuje biopsje? Jak to wszystko wygląda?

  • Golkoska Ekspertka
    Postów: 139 121

    Wysłany: 3 kwietnia, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Golkoska czy mogła bys mi napisać jakie badania miałaś robione żeby sprawdzić że nasienie męża twój organizm traktuje jak wroga? Z góry dziękuję.

    Crossmatch i allo mlr.

    Cross wyszedł mi wysoki tzn że atakuje plemniki traktuje je jako wróg. A allo wyszło mi 0, tzn że nie chronię zarodków.

    Do tych badań trzeba być całkowicie zdrowym żadnej infekcji nie może być.

    5 lat starań 🐣
    2018 nerwica żołądka - starania przerwane leki psychotropowe
    2019 -> cykle stymulowane, starania naturanie
    2020 -> ślub 👰‍♀️🤵‍♀️💒
    2021 -> stymulację cd.
    2022 -> iui - 3 razy bez efektów
    2023 -> dofinansowanie do invitro
    Marzec stymulacja ponad 20 komórek, udało pobrać się 19 z czego 11 było dojrzałych gotowych do zapłodnienia.
    Powstało 5 zarodków - 5cio dniowych klasa 3.2.2 (BB)
    Hiperstymulacja odroczony transfer
    Kwiecień 2023 -> przygotowanie do criotransferu : estrofen, encorton, acadr, prolutex, urogestan.
    27.04 -> criotransfer 💔 nieudany
    31.05 -> ciąża biochemiczna
    Ostatnie ❄️❄️ beta urosła zaledwie do 10 :(
    Sprawdzam immunologię i jest -> dr Paśnik trafiona diagnoza allo 0, cross match 40,
    Marzec 2024 immunopresja
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 3 kwietnia, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KamilaPol wrote:
    Podepnę się pod temat ;). Kto wykonuje biopsje? Jak to wszystko wygląda?
    Hej,

    Naszym lekarzem prowadzącym od strony męskiej zawsze był prof Topczewski. W skrócie wygląda to tak, że najpierw lekarz robi USG i zleca badania aby stwierdzić zasadność wykonania biopsji, jeśli wszystko jest ok - umawiacie się na zabieg, terminy dogodne, można się dogadać, ale w tym roku są to chyba tylko wtorki lub środy.
    W ciągu 7 dni przed zabiegiem należy wykonać badania do znieczulenia i podesłać do kliniki. W dzień zabiegu przychodzicie oboje do kliniki, ok 7:15 w naszym przypadku. Papiery, dokumenty, wizyta u lekarza, opłacacie zabieg i partner idzie na salę a Ty zostajesz. Całość i nieobecność partnera trwa około półtorej do dwóch godzin.
    Zabieg wykonywany jest na znieczuleniu ogólnym. Po wybudzeniu pacjent w miarę możliwości dostaje informację czy i ile plemników znaleziono i co poszło do zamrożenia. Na portal pacjenta dostajecie protokół z zabiegu.
    Mój mąż oba zabiegi przeszedł bardzo dobrze, rany nie były wielkie i dość ładnie się goiły. Dwa razy miał nacinane to samo jądro bo jest lepsze od drugiego.

    Dodam też, że nam się udało, pierwszy zabieg mieliśmy w grudniu 2021r, a w lipcu kolejnego już byłam w ciąży dzięki in vitro. :)

    Viclady lubi tę wiadomość

  • Hilaris Znajoma
    Postów: 28 26

    Wysłany: 3 kwietnia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika91 wrote:
    Hej, czy po przyjęciu leków powtórzyłaś biopsję ?
    Trochę mnie przeraża przesuwająca się kolejna próba, bo przyjmowanie leków 2-3 tygodnie. Później w kolejnym cyklu zalecają ponowić biopsję i znow 1,5 mc czekania na wynik :/ z jednej strony wiem lepiej mieć pewność, że stan zapalny wyleczony, ale z drugiej strony ogarnia mnie mega złość, że zamiast zbliżać się do kolejnego transferu to się póki co oddałam:(

    Hej, nie ponawiałam biopsji. Na początku myślałam, że będzie konieczne, natomiast lekarz powiedział, że nie ma takiej potrzeby, przyjmowane antybiotyki powinny zwalczyć zapalenie. I najwyraźniej miał pełną rację.

  • Tika Przyjaciółka
    Postów: 148 28

    Wysłany: 3 kwietnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaWil wrote:
    Najlepiej jak przedzwonisz to Ci tam wszystko na ten temat powiedzą :). Możesz też wypełnić formularz tutaj: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro

    Dziewczyny, czy któraś z Was podchodziła może do mezoterapii jajników? Czy warto?
    Dzwoniłam i rozmawiałam z koordynatorka. Więc do tego ogólnopolskiego jeszcze nie ma rejestracji bo nie ma, wytycznych. Na inne się nie kwalifikuje że, względu ma miejsce zamieszania. Ewentualnie Wielkopolski.

    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
  • Monika91 Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 3 kwietnia, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Hej, nie ponawiałam biopsji. Na początku myślałam, że będzie konieczne, natomiast lekarz powiedział, że nie ma takiej potrzeby, przyjmowane antybiotyki powinny zwalczyć zapalenie. I najwyraźniej miał pełną rację.


    Dziękuję za odpowiedź:)
    Wszystkiego dobrego! 🤗

    Starania od 2019
    🙋‍♀️IO, PCOS, kir AA,
    🙋‍♂️oligozoospermia, teratozoospermia, HLA-C C1C2
    02.2021 8tc 👼 ciąża naturalna 💔
    12.2023 ❄ 4bb ❄3bb ❄4ba ❄4bb
    Walczymy! 💪
    02.02.2024 transfer ❄ 4bb
    11 dpt beta 22,61
    13 dpt beta 54,01
    15 dpt beta 98,97 💔
    20 dpt ❌ 😭🩸🩸🩸
  • GrazaGrazyna Ekspertka
    Postów: 217 1270

    Wysłany: 4 kwietnia, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaWil wrote:
    Najlepiej jak przedzwonisz to Ci tam wszystko na ten temat powiedzą :). Możesz też wypełnić formularz tutaj: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro

    Dziewczyny, czy któraś z Was podchodziła może do mezoterapii jajników? Czy warto?

    Jaaaa, 4 tygodnie temu, jeszcze nie powiem czy warto 😂 dzisiaj zbadałam amh, czekam na wyniki, wiem że powinnam odczekać 6-8 tyg ale 1) jestem narwana 2) jestem w 2dc i stwierdziłam że do stracenia mam 150 zł więc yolooo

    32/ endomenda / amh 1.2 (09.22) ➡️ 0.28 - 0.30 (05.23) 🤡 ➡️ 0.20 (06.23)🤡🤡 ➡️0.76 (01.2024) 🥳 / mutacja C677T/ what's next?
    🔹stymulacja do ivf od 15.11.22 🍍
    🔹 punkcja 25.11.22
    🔹❄️ 4BB
    🔹25.04.23 transfer ✈️🍀 9dpt <2,3 ❌
    🔹05.23 przerwa na koksowanie jajec i podniesienie AMH (beznadzieja) 🤡
    🔹02.24 Grażyna is back, ready for round 2! 🥊
    🔹NOKAUT, przerwana stymulacja
    🔹03.24 mezoterapia jajników 🍳

    🔹24.04.2024 błąd w matrixie, dwie krechy
    22dc - 15,05 🤯
    23dc - 39,30
    24dc - 87,84
    27dc - 345,15
    30dc - 874,30

    🔹 wysokie prawdopodobieństwo nastoletniej ciąży w wieku 32 lat

    Moje życie to gra w UNO a ja ciągle dostaje kartę +4 🤡 daily dose of moje wysrywy: @ivfgrazynka 🧚‍♀️
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Golkoska wrote:
    Crossmatch i allo mlr.

    Cross wyszedł mi wysoki tzn że atakuje plemniki traktuje je jako wróg. A allo wyszło mi 0, tzn że nie chronię zarodków.

    Do tych badań trzeba być całkowicie zdrowym żadnej infekcji nie może być.
    Dziękuję. Ja miałam robione komórki NK, cytokiny, i coś jeszcze ale nie pamiętam 😆 poczytam o tych które Ty miałaś robione.

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Dziękuję. Ja miałam robione komórki NK, cytokiny, i coś jeszcze ale nie pamiętam 😆 poczytam o tych które Ty miałaś robione.
    I Kiry🙂

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was chodzi do doktor Szymczak-Biały jaka jest pani doktor? I czy bierze pod uwagę problem immunologiczny? Z góry dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia, 14:13

‹‹ 2185 2186 2187 2188 2189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ